Dnes na toku VN Petrovce

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Petrovce, skóre okna 20.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2302352402450 km1 km2 km3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 243 do 233 m n. m. na 3,3 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    233 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    233 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    243 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Petrovce z roku 2018
    2018snímkováno 27. 9. 2018
    Letecký snímek toku VN Petrovce z roku 2021
    2021snímkováno 6. 9. 2021
    Letecký snímek toku VN Petrovce z roku 2024
    2024snímkováno 30. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Petrovce

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Petrovce

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 3 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 630 mg/l, tvrdá voda (17,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Arsen 13,0 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 83. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    45dávkový příkon nGy/h

    percentil 16 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Měď 3,60 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 84 (Gortva).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    74vrtů do 3 km

    184 rozborů vody v okolí

    Z toho 74 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    3 zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    4místa v okruhu 3 km

    4 skládky

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    2záznamy do 5 km

    2 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    6ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Jižní Slovenská pánev100%SR 4,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)100%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • novok z východní části Cerové vysočiny100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • F100%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,84typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,8°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    630mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • BikarbonátyHCO3394 mg/lpercentil91
    • HořčíkMg35,1 mg/lpercentil89
    • FluoridyF0,247 mg/lpercentil88
    • DraslíkK7,96 mg/lpercentil88
    • ChloridyCl26,8 mg/lpercentil77
    • SodíkNa14,4 mg/lpercentil69
    • SíranySO459,5 mg/lpercentil69
    • VápníkCa69,2 mg/lpercentil57

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO41,06 mg/lpercentil95
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK7,86 mg/lpercentil94
    • AmmoniumNH41,06 mg/lpercentil93
    • DusičnanyNO319,7 mg/lpercentil91

    Kovy

    • ManganMn76,1 μg/lpercentil74
    • ZinekZn11,0 μg/lpercentil68
    • ŽelezoFe0,149 mg/lpercentil65
    • HliníkAl83,9 μg/lpercentil56

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ArsenAs13,0 mg/kgpercentil83
    • ZinekZn145 mg/kgpercentil79
    • ChromCr93,2 mg/kgpercentil77
    • MolybdenMo0,494 mg/kgpercentil68
    • CínSn2,81 mg/kgpercentil56
    • RtuťHg0,104 mg/kgpercentil51
    • VéstPb13,5 mg/kgpercentil37
    • KadmiumCd0,124 mg/kgpercentil34
    • AntimonSb0,483 mg/kgpercentil34
    • NiklNi21,0 mg/kgpercentil33
    • VanadV61,0 mg/kgpercentil32
    • SelenSe0,169 mg/kgpercentil29
    • VizmutBi0,154 mg/kgpercentil24
    • KobaltCo6,26 mg/kgpercentil18
    • MěďCu15,2 mg/kgpercentil12

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • FosforP2 300 mg/kgpercentil95
    • TitanTi7 738 mg/kgpercentil95
    • ŽelezoFe4,12 %percentil92
    • ManganMn1 285 mg/kgpercentil82
    • HořčíkMg1,18 %percentil70
    • VápníkCa3,18 %percentil67
    • SodíkNa0,932 %percentil62
    • HliníkAl4,88 %percentil22
    • DraslíkK1,29 %percentil18
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr564 mg/kgpercentil90
    • BorB67,7 mg/kgpercentil70
    • BerylliumBe1,56 mg/kgpercentil59
    • StronciumSr132 mg/kgpercentil46
    • CeriumCe54,5 mg/kgpercentil33
    • YttriumY24,3 mg/kgpercentil31
    • GalliumGa9,19 mg/kgpercentil15
    • LithiumLi23,3 mg/kgpercentil15
    • BaryumBa340 mg/kgpercentil14
    • RubidiumRb71,0 mg/kgpercentil12

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    45nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Draslík (K)K1,25 %percentil30
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,51 ppm20. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,15 ppm12. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137199 Bq/m²2. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +24nT

    rozsah 24 až 24 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    +5mGal

    zbytkový +5,2 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-3,5°C
    • Průměrná červencová teplota18,5°C
    • Roční srážky700mm

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima100%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Petrovce – příležitostný (600 m od vody)Gemerský Jablonec – žádný (640 m od vody)Gemerský Jablonec – žádný (900 m od vody)Petrovce – příležitostný (1,4 km od vody)b1 (1,6 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (8,9 km od vody)Stará Bašta – stavebný piesok – pískovec (3,2 km od vody)Tachty – stavebný piesok – andezitový tuf (4,3 km od vody)Kostná dolina – obecná geologie (1,2 km od vody)Hajnáčka, Kostná dolina – vulkanické horniny (2,8 km od vody)Hajnáčka – paleontologie (2,9 km od vody)Hajnáčka – mineralogie (3,1 km od vody)Hajnáčka, diatréma – vulkanické horniny (3,9 km od vody)Ragáč – vulkanické horniny (4,0 km od vody)PETROVCE – Sesuvy půdy (670 m od vody)PETROVCE – Sesuvy půdy (960 m od vody)DUBNO – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)PETROVCE – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)PETROVCE – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)Gemerský Jablonec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Gemerský Jablonec – negativní vrt (300 m od vody)Gemerský Jablonec – negativní vrt (410 m od vody)Gemerský Jablonec – negativní vrt (500 m od vody)Gemerský Jablonec – negativní vrt (580 m od vody)Gemerský Jablonec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Nová Bašta-Bekoháza (1,5 km od vody)Gemerský Jablonec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Stará Bašta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hajnačka – negativní vrt (3,0 km od vody)Hajnačka – negativní vrt (3,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (530 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (840 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (850 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)pramenná línia – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Prameny podzemní vody (2,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (2,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (2,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Gemer.Jablonec, c.d.190, 1400m SSV od K296 – dobře (520 m od vody)Petrovce, 500m SSV od K288 – zdroj (840 m od vody)Dubno, c.d.24, 1250m JJZ od K331 – dobře (1,1 km od vody)Petrovce, 1200m JZ od K320 – zdroj (1,1 km od vody)Gemerský Jablonec, 800m J od K427 – dobře (1,4 km od vody)Gemer.Jablonec-PD, 1000m J od K296 – dobře (1,5 km od vody)v dedine, cca 60m od asfaltky, 1245 JJZ od k. 29 – zdroj (1,6 km od vody)400 m V od obce – zdroj (2,0 km od vody)Stará Bašta, 600m SSZ od K314 – zdroj (2,0 km od vody)Gemerský Jablonec, 800m V od K427 – dobře (2,4 km od vody)p. prítok 10 m od toku, pri PD – zdroj (2,5 km od vody)1060 m JZ od k. 314 Veľ. klčovisko, okraj dediny – zdroj (2,6 km od vody)Petrovce, 850m ZJZ od K308 – zdroj (2,6 km od vody)Nová Bašta, c.d.74, 700m SZ od K272 – dobře (2,6 km od vody)Hajnáčka, c.d.32, 1000m ZJZ od K410 – dobře (2,6 km od vody)Petrovce, 650m SSV od K320 – dobře (2,7 km od vody)Petrovce, 1000m V od K335 – zdroj (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,60 μg/lmedián 2,20 μg/l3 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 990 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 990 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 40,0 μg/lmedián 38,0 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gortva, 350 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 14,9 mg/lmedián 13,6 mg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Gortva2003, 350 m od vody. Srovnání: percentil 65 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)16 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)16 vzorků, maximálně 2815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)16 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Rutil (TiO₂)16 vzorků, maximálně 1115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)6 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))16 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))16 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)16 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)14 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 263 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO312×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • K-Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-NO3-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A5×
    • třída F4×
    • třída E3×
    • třída D2×
    • třída H2×
    • třída B1×

    Kovy v podzemních vodách

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4 048 μg/lmedián 30,0 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 44,0 μg/lmedián 25,0 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzorky62 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 840 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 840 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzorky69 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře422,0 Bq/l4,78 Bq/l
    zdroj545,7 Bq/l36,4 Bq/l
    minerální pružina14,73 Bq/l4,73 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    74 vrtů v pásmu 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 63 ostatních; s číslem archivní zprávy 74.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m52×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    PT-9inženýrsko-geologické8,5 m8341620 m
    PT-11inženýrsko-geologické8,4 m8341630 m
    PT-10inženýrsko-geologické8,0 m8341660 m
    PT-5inženýrsko-geologické16,4 m8341670 m
    PT-Ainženýrsko-geologické12,5 m8341680 m
    PT-4inženýrsko-geologické17,5 m8341680 m
    PT-Binženýrsko-geologické11,0 m8341680 m
    PT-6inženýrsko-geologické18,0 m8341690 m
    PT-3inženýrsko-geologické16,0 m8341690 m
    PT-Cinženýrsko-geologické12,0 m8341690 m
    PT-Dinženýrsko-geologické9,4 m83416100 m
    Gemerský Jablonecvrt s širokým průměrem80,0 m73087 136Bd22.pdf220 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie b1minerální voda15-22< 511,6 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 522,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Petrovce–––600 m
    Gemerský Jablonec–––640 m
    Gemerský Jablonec–––900 m
    Petrovce1 000 m²––1,4 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy6×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný1×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0005×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Rimavská Sobota1 revír · 3,3 km10VN Petrovce10

    Další toky v okolí

    Povodí Hron