Vymezení revíru: Čiastkové povodie rieky Váh od železničného mosta Strečno – Vrútky po ústie potoka Hoskora. Úsek rieky od pravostranného prítoku Starohradský potok v dĺžke cca 500 m v smere toku predstavuje chránenú rybársku oblasť (CHRO). Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Strečno – Váh · hladina klesá Hladina je měřena na vodočtu SHMÚ, není to hloubka vody na revíru. Načítám údaje… Mírný sklon Proud je citelný, střídají se plytčiny a tůně. Přechod mezi nížinným a podhorským tokem. Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 30 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Nejběžnější typ: mělčiny se střídají s hlubšími místy a ryby se přesouvají podle denní doby a teploty. Dobře prokysličená voda a bohatá potrava (larvy vodního hmyzu). Typické pro lipanové a parmové pásmo, štěrkové lavice slouží mnoha rybám i jako trdliště. Typické pro rychlé horské a podhorské toky. Mezi kameny jsou úkryty pro pstruhy a jiné ryby, montáž se tu však často zachytává. Mírné zákruty: na jednom úseku najdete jak hlubší výmoly, tak mělčí lavice. Vyvážený úsek: je zde zdroj hmyzu a zároveň dost světla pro vodní rostliny. Roste u vody, kořeny zpevňují břeh a vytvářejí úkryty pod hladinou. Větve visí nad vodou, dávají stín a hmyz. Typická dřevina břehů potoků a řek. Hustý kořenový systém vytváří podmyté břehy a úkryty, listí se rychle rozkládá. Vysoké, rychle rostoucí stromy. Dávají stín a hmyz, větve a listí se dostávají do vody. Souvislý bukový les dává u toku silný stín a spoustu spadaného listí, které živí drobné živočichy na dně. Ryby se mohou volně přesouvat po toku, úsek je plynulejší. Výklad je obecný a vychází z popisu revíru v datech a z běžné rybářské praxe. Skutečné podmínky na místě se mohou lišit, před lovem je zkontrolujte. Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 1. 1. – 31. 5. lov všech ryb zakázánmimo toto období Výjimka: na vodách s výskytem hlavatky podunajské je od 1. 11. do 31. 12. lov hlavatky možný jen s povolením k lovu hlavatky (§ 13 odst. 4 a § 19 zákona). Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). Čer, Čvc, srpen4.00 – 22.00 h září, říjen5.00 – 21.00 h listopad, prosinec7.00 – 19.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Na tom istom toku a najbližšie v povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Voda patrí medzi dolných 27% z 41 lipňových revírov s údajmi. Spoľahlivosť stredná: použili sme 5 údajov o vode, ostatné chýbajú a do hodnotenia nevstupujú. spád 3,8 ‰, 363 m n. m. → lipňové pásmo Podľa spádu a výšky leží tok v oblasti, ktorú zodpovedá lipňové pásmo. Pre lipne je to prirodzené pásmo. Európske toky sa od prameňa k ústiu členia na pásma s typickými rybami: pstruhové, lipňové, mrenové a nížinné; určuje ich hlavne spád a veľkosť toku (Huet 1959), pásma sa dajú použiť aj na hodnotenie stavu tokov (Aarts a Nienhuis 2003). Pásmo odhadujeme zo spádu čiary revíru a nadmorskej výšky; je to zjednodušenie bez šírky toku. Zhoda pásma s typom revíru dáva do kvality +1, výrazná nezhoda −1. Zdroje: Huet 1959; Aarts a Nienhuis 2003 ≈ 5,3 °dH (1,0 mmol/l vápnika a horčíka), atlas ŠGÚDŠ Mäkká voda je na minerály a živiny chudobná: potravy býva menej, voda je citlivejšia na okyslenie a kovy sú v nej toxickejšie. Voda s vápnikom a horčíkom je produktívnejšia a lepšie tlmí výkyvy kyslosti: produkcia pstruha bola vyššia vo vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), index z rozpustených látok a hĺbky predpovedá výlov rýb z jazier (Ryder a kol. 1974). V írskych tokoch však geológia hustotu pstruhov nezmenila (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázali, že s produkciou súvisí skôr primárna produkcia. Preto len ±1 bod. Tvrdosť je z atlasu ŠGÚDŠ, nie meranie v danom revíri; nahrádza zvlášť hodnotené horniny povodia. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 pH 7,6, atlas ŠGÚDŠ pH je v rozsahu, v ktorom ryby bežne prosperujú. Pod približne pH 6 ryby trpia a pstruhy s lipňmi sú citlivejšie než kaprovité (Alabaster a Lloyd 1982); v kyslej mäkkej vode sa z pôdy uvoľňuje hliník, ktorý poškodzuje žiabre (Gensemer a Playle 1999). pH z atlasu je modelový odhad, preto zníženie len −1 alebo −2 a len tam, kde nemáme meranie pH (to hodnotí samostatný faktor). Zdroje: Alabaster a Lloyd 1982; Gensemer a Playle 1999 ≈ 156 mg/l, atlas ŠGÚDŠ Stredná mineralizácia zodpovedá produktívnym tokom a nádržiam. Rozpustené látky (mineralizácia) súvisia s úrodnosťou vody, preto ich Ryder použil na odhad produkcie rýb v jazerách (Ryder 1965, Ryder a kol. 1974). Downing a kol. (1990) však ukázali, že lepšie s produkciou súvisí primárna produkcia. Do skóre nevstupuje, len do indexu vhodnosti. Zdroje: Ryder 1965; Ryder a kol. 1974; Downing a kol. 1990 0 prvkov medzi 10 % najvyšších na Slovensku (atlas ŠGÚDŠ 1999) Žiadny z toxických prvkov v riečnom sedimente nepatrí medzi najvyššie hodnoty. V mäkkej vode sú kovy toxickejšie, preto hodnotíme prísnejšie. Toxicita kovov pre ryby klesá s tvrdosťou vody, lebo vápnik súťaží s kovom o miesta na žiabrach (Pagenkopf 1983). Atlas ŠGÚDŠ udáva len poradie medzi tokmi, nie koncentráciu porovnateľnú s limitom (MacDonald a kol. 2000). V tvrdej vode preto kovy hodnotíme miernejšie, v mäkkej prísnejšie. Zdroje: Pagenkopf 1983; Gensemer a Playle 1999; MacDonald a kol. 2000 Rovnaké údaje o vode vyhodnotené pre nároky pstruha, lipňa a kapra. Revír je vedený ako lipňový revír, zvýraznený je jeho typ. Index 0 až 100 porovnáva vlastnosti vody s nárokmi druhu (60 je neutrálna hodnota, 100 ideál). Slovné hodnotenie vzniká porovnaním s ostatnými revírmi rovnakého typu, lebo väčšina slovenských vôd má pre svoj druh dobré hodnoty. Index neovplyvňuje, či sa ryby v revíre skutočne nachádzajú (to rozhoduje zarybňovanie a správca). Tvrdosť, pH a mineralizácia z atlasov sú historické a modelové odhady. Do skóre podmienok a kvality revíru sa z toho premieta len malá časť (tvrdosť ±1, kyslosť podľa atlasu −2 až 0, zhoda pásma toku ±1 do kvality). Posoudili jsme 18 faktorů, skóre mění 4 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. místo Nezbudská Lúčka, most na toku Váh, 1,1 km od revíru, nesplněná norma v 1 z 4 let (2022 až 2025) Nejbližší místo monitoringu SHMÚ na tomto toku nesplňuje normy jen v ukazatelích, které se do skóre nepočítají: PAU (benzo(a)pyren a podobné) překračuje většina toků kvůli extrémně nízké normě a soli, železo či mangan jsou často přirozené. Ukazatele najdete v rozboru u revíru. Nejbližší místo monitoringu SHMÚ na tomtéž toku: nesplněné normy kvality vody za roky 2022 až 2025 (novější roky mají větší váhu). Nedostatek kyslíku a organické znečištění ryby přímo oslabují (Davis 1975), amonné ionty a dusitany jsou toxické, živiny podporují řasy. Přesná míra, o kolik nesplněná norma sníží záběr, není ověřena, proto jde o rybářskou praxi a opatrnost. Zhoršení je nejvýše o 5 bodů a pouze snižuje: co SHMÚ neuvádí, není důkazem čistoty. Benzo(a)pyren a další PAU se do skóre nepočítají, protože jejich extrémně nízkou normu překračuje většina toků. Zdroje: SHMÚ, povrchové vody; nařízení vlády SR č. 269/2010; Davis 1975 povodí nad místem 5 403 km², průměrný průtok 85,6 m³/s, HydroRIVERS Velká řeka má stabilnější teplotu i vodní stav. Malé potoky se při vlnách veder rychle přehřívají a vysychají, velké řeky jsou stabilnější. Rybářská praxe a fyzikální úvaha. Jíly a hlíny, ŠGÚDŠ Jemnozrnné dno není pro pstruhové vody typické, voda se snadněji zakalí. Produkce pstruha je vyšší ve vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), ale v irských tocích geologie hustotu pstruhů nezměnila a rozhodovala struktura koryta (Lehane a kol. 2004). Důkazy se rozcházejí, váha je malá. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004 0,2× průměrný měsíc, 1 z 61 pozorování za rok, iNaturalist V tomto měsíci se vodní hmyz vyskytuje málo, rozhoduje spíše potrava při dne. Rybáři loví „podle hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Měřená závislost úlovků na rojení není v našich zdrojích doložena. Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. Polycyklické aromatické uhlovodíky. Norma pro benzo(a)pyren je extrémně nízká (0,17 ng/l), proto ji překračuje většina toků; hlavním zdrojem je spalování a spad z ovzduší. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádí místa, která nesplnila normu; místo, které v ročence chybí, se nepovažuje za čisté. Vzdálenost a shodu názvu toku určujeme sami, proto jde o orientační přiřazení. V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Naposledy v roce 2022 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Naposledy v roce 2019 bylo překročeno: Naposledy v roce 2020 bylo překročeno: Naposledy v roce 2018 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Tok z databáze HydroRIVERS spárovaný s revírem, odchylka čáry kolem 181 m Údaje jsou z celosvětové databáze s hrubším rozlišením (desítky metrů), proto jsou u malých vod jen orientační. Hloubka a objem jsou modelové průměry. Voda se po dešti rychle zakalí a ryby hledají potravu více čichem. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén Popis revíru uvádí dno: štěrk, skalní podloží, kamenité, geologická mapa ukazuje něco jiného; popis revíru je přesnější. Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Málo hmyzu listopad: 0,2× průměrný měsíc 0,2× průměrný měsíc, 1 z 61 pozorování za rok, iNaturalist. Pozorování přidávají lidé z okolí, nejsou to měření u vody. Ukazují, kdy se vodní hmyz obvykle objevuje, a hodí se zejména při lovu na mušku. Typická hodnota z 8 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 3,7 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,09 mg/l, 8 stanic. < 0,01mg/l nezjištěno Pod mezí stanovitelnosti (0,01 mg/l), norma 0,5 mg/l. 8 stanic. 10,3mg/l pod normou Norma 50 mg/l. Rozpětí 1,7 až 28 mg/l, 8 stanic. 7,85mg/l dostatek kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 3,93 až 11,1 mg/l, 8 stanic. 10,9°C mírná Rozmezí 5,75 až 12,1 °C, 8 stanic. 7,23 vhodné pro ryby Rozmezí 5,83 až 8,08, 8 stanic. 3,39mmol/l tvrdá Rozmezí 1,33 až 4,18 mmol/l, 6 stanic. 0,001mg/l hluboko pod normou Norma 0,2 mg/l. Rozpětí 0,001 až 0,013 mg/l, 6 stanic. 0,001mg/l hluboko pod normou Norma 0,05 mg/l. Rozpětí 0,001 až 0,001 mg/l, 6 stanic. 17,9mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 0,5 až 86,4 mg/l, 6 stanic. 20,4mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 14,5 až 40,8 mg/l, 6 stanic. 53,1mS/m pod normou Norma 125 mS/m. Rozmezí 3,65 až 81,9 mS/m, 8 stanic. 13% normy pod normou Nejvyšší: Hliník 0,03 mg/l (15 % normy, 5,2 km od revíru). 6 stanic. 40% normy pod normou Nejvyšší: Methylbentazon 0,04 µg/l (40 % normy, 4,4 km od revíru). 2 stanice. 0% normy pod normou Nejvyšší: Součet PFAS (20 vybraných ukazatelů) 0,02 µg/l (20 % normy, 7,6 km od revíru). 2 stanice. 0% normy pod normou Nejvyšší: suma PCE (tetráchlorethenu) a TCE (trichlorethenu) 0,3 µg/l (3 % normy, 7,6 km od revíru). 6 stanic. 0% normy někde nad normou Nejvyšší: benzo(a)pyren 0,03 µg/l (300 % normy, 5,2 km od revíru). 6 stanic. Nad normou: 1 z 6. Zdroje Druhy, které byly pozorovány nebo zaznamenány v okolí vody. Číslo u ryby je počet záznamů v databázi GBIF, nikoli počet ryb. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek pro lov, jsou pouze pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. preferuje 10–22 °C, tření při 14–18 °C, až 80 cm a 8,0 kg, běžné nároky na kyslík Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Hmyz s vodními larvami. Dospělí jedinci žijí jen krátce a líhnou se najednou v rojích. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Dravý hmyz. Larvy žijí pod vodou několik měsíců až let, dospělé vážky loví ve vzduchu nad vodou. Malý pták, který se potápí pro rybky. Hnízdí ve strmých březích čistých potoků. Velký bílý vodní pták, který hnízdí u pomalých vod, nádrží a zarostlých rybníků. Černá se žlutými skvrnami. Žije v listnatých lesích u čistých horských potoků, larvy se vyvíjejí v potoku. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Loví ryby, raky a žáby. Je přísně chráněná a její výskyt se považuje za znamení relativně čisté vody bohaté na ryby. Nepůvodní želva z Ameriky, která se do přírody dostala z domácích chovů. V Evropě je invazní. Invazní bylina z východní Asie, která vytváří husté porosty vysoké až tři metry. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Drobná plovoucí rostlina, která může pokrýt celou hladinu stojatých vod. Žije v horských lesích na severu a ve středu území Slovensko. U vody loví ryby a pije. Jak se chránit: V horských revírech se pohybujte hlučně, nenechávejte u stanu ryby, vnitřnosti ani zbytky návnad a jídlo ukládejte mimo místo na spaní. Pokud medvěda uvidíte, neutíkejte, klidně mluvte a pomalu ustupujte. Nikdy se nepřibližujte k mláďatům. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. Přenáší klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu. Číhá ve vysoké trávě a v břehové vegetaci. Jak se chránit: Od jara do podzimu se po lovu zkontrolujte, použijte repelent a dlouhé kalhoty zastrčte do ponožek. Klíště co nejdříve odstraňte pinzetou. Proti encefalitidě existuje očkování. Líhnou se ve stojaté vodě, proto jsou nejhorší u nádrží, slepých ramen a lužních lesů, zejména při západu slunce. Jak se chránit: Při večerním a nočním lovu mějte dlouhý rukáv, repelent a síťku. Rozvoj komárů zrychluje teplo a vlhko po deštích. K vodě chodí válet se a pít, hlavně za soumraku a v noci. Jak se chránit: Bachyně s mláďaty umí být agresivní. Zachovejte odstup,aturanocujte na zvěřním přechodu a nenechávejte u vody zbytky jídla. Jedovatý had, který se vyhřívá na skalnatých svazích, v mokřadech a na okrajích lesů u vody. Jak se chránit: Je plachá a uštkne jen při ohrožení. U kamenitých břehůacím nesahejte rukou mezi kameny a mějte pevnou obuv. Po uštknutí zůstaňte v klidu, nehýbejte postiženou končetinou a volejte 112. Plachá šelma lesů. K vodě přichází v noci a za soumraku. Jak se chránit: Útoky na lidi jsou velmi vzácné. Udržujte pořádek v táboře, nekrmte zvěř a psa mějte na vodítku. Velké bodavé mouchy. Nejaktivnější jsou za horkých bezvětrných dnů u vody a na loukách. Jak se chránit: Bolestivě bodají, zejména v létě v poledních hodinách. Pomáhá světlé oblečení s dlouhým rukávem a repelent. Ryby: záznamy od roku 1995 z okolí vody (obdélník kolem revíru). Jde o pozorování a sběry, nejde o soupis ryb v revíru, proto druh může chybět i tam, kde žije. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. nízké Podloží s nízkým podílem radonu. 2,6ppm běžný Běžné pozadí hornin. 7,8ppm pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 2,02% kolem průměru kůry Přírodní pozadí hornin. 61nGy/h kolem světového průměru Přirozené pozadí podloží. 4nT nad průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 1 km zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 0 žádné zaznamenané Žádné v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usazeninami zjištěný na povrchu předpokládaný Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 156 mg/l, mäkká voda (5,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 2,22 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 12objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 240 m od vody. 0vzoriek so zlatom 6 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 200 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (začiatok doliny Hradské, 500m JJV od K564). 55vrtov do 3 km 229 rozborov vody v okolí Z toho 55 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 33°C na ústí vrtu 2 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Žilina – Chrastie – HŽK-10, výdatnosť 0,0 l/s, 9,4 km od vody. 11lokalít do 3 km 11 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 28záznamov do 5 km 15 ložísk, 13 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 26plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Údaje sú z registrov, máp a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra a hovoria o prostredí okolo vody. Blízkosť banského diela alebo záťaže neznamená, že voda je znečistená. Chémia vody a sedimentov je modelový odhad z interpolovaných máp Geochemického atlasu SR, nie aktuálny monitoring ani meranie v toku. Podrobná geológia a geochémia celého toku: hornina pod vodou, zloženie vody, prvky v sedimentoch, radiácia, geotermálny potenciál, kovy, zlato v sedimente, banské diela, vrty s rozbormi. Nejvyšší předpovídaný Kp v nejbližších 24 hodinách: 4,7 (neklidné pole). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Všechny tyto otřesy jsou velmi plytké, jde pravděpodobně o důlní otřesy (například v polských a českých revírech), nikoli o tektonickou aktivitu. Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty se proto berou z pásu kolem čáry revíru a z bodů, ve kterých se mísí voda s břehem, takže jsou pouze orientační a mohou ukazovat i břeh. Plocha hladiny se u toku nehodnotí a odhady nad vodou se na snímku ukážou pouze tam, kde je tok širší než bod družice. Podobně jako v posledních obdobích. Zákal nad 25 FNU je na 4 % vodní plochy. Odhad podle odrazivosti vody v červeném pásmu. Jde o relativní pomůcku, nikoli měření v NTU. Sentinel-2, 5. 11. 2026, bez oblačnosti 76 % plochy Zvýšený chlorofyl se ukazuje na 81 % vodní plochy. Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rostlinném planktonu (řasy, sinice). Neurčí druh řas ani toxicitu. Sentinel-2, 5. 11. 2026 Podíl plochy se zelenou vegetací (rostliny na hladině a těsně pod ní, rákos u břehu). U břehů se může započítat také pruh rákosu, proto se hodnoty na malých plochách mohou zdát vyšší. Sentinel-2, 5. 11. 2026, bez oblačnosti 76 % plochy Podíl plochy, na které satelit vidí led nebo sníh. Za posledních 20 dní byl nejvyšší 0 %. Satelit nezjistí tloušťku ani nosnost ledu. Na led nikdy nevstupujte podle tohoto údaje. Sentinel-2, 5. 11. 2026, bez oblačnosti 76 % plochy Pro lov většinou výhodná: ryby jsou méně plaché a nástrahu ještě vidí. Dobře fungují přírodní i výraznější barvy. Bohatá potrava pro drobné ryby, takže se u hladiny zdržují i kaprovití a dravci za nimi. U dna může být méně kyslíku. Rozbor vychází z běžných rybářských pravidel a z údajů družice. Je to pomůcka, nikoliv předpověď záběrů. Rozhoduje rybářský řád, povolenka a situace na místě. Údaje se ukládají od 27. 8. 2026 (13 období po 5 dnech), v grafech je vidět jejich vývoj. Stáhnout historii (CSV) Odhady ze satelitních snímků s rozlišením 10 až 20 m, nikoliv měření ve vodě. Ovlivňují je mraky, stíny, vítr a břehy. Nepoužívejte je k rozhodování o koupání ani o vstupu na led. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je popsaný v metodice. Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Vodní stav
Hladina vodyVodní stav na nejbližším vodočtu SHMÚ v centimetrech nad nulou vodočtu. Je to stav vody na stanici, nikoliv hloubka vody na revíru.Modelovaný průtok
Modelový průtokOdhad množství vody v řece (m³/s) z modelu GloFAS, nikoli měření. Rozlišení je asi 5 km, na malých tocích může ukazovat větší řeku v okolí.Výškový profil toku
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
49.1676, 18.89162
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Charakteristika
Co to znamená pro rybářevysvětlení dna, porostu, linie a dalších údajů tohoto revíru
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13 odst. 2 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 17 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Ďalšie revíry v okolí
Na toku Váh
2-4360-1-1Kaprová vodaVáh č. 1
Komárno, Nitranský kraj
2-4370-1-1Kaprová vodaVáh č. 2
Šaľa, Nitranský kraj
2-4380-1-1Kaprová vodaVáh č. 3
Trnava, Trnavský kraj
2-4390-1-1Kaprová vodaVáh č. 4
Hlohovec, Trnavský kraj
2-4391-1-4Kaprová vodaVáh č. 4a
Hlohovec, Trnavský kraj
2-4400-1-1Kaprová vodaVáh č. 5
Piešťany, Trnavský krajNajbližšie v povodí
3-4171-1-1Kaprová vodaŠtrkovisko Pod železničným mostom
Trenčínský kraj
3-2030-1-1Kaprová vodaLom Nezbud
Žilinský kraj
3-4650-6-1Salmonidní voda (lipan)Váh č.16
Martin, Žilinský kraj
3-4630-2-1Kaprová vodaVáh č.14
Žilina, Žilinský kraj
3-4150-1-1Kaprová vodaŠtrkovisko Lipovec č. 1
Žilinský kraj
3-4151-1-4Kaprová vodaŠtrkovisko Lipovec č.2
Žilinský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Vhodnosť vody pre typ revíru
Vhodnosť vody pre typ revíruIndex 0 až 100: ako dobre vlastnosti vody zodpovedajú nárokom pstruha, lipňa alebo kapra podľa typu revíru. Nie je to predpoveď záberov ani údaj o tom, aké ryby tam žijú.Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Ako by táto voda vyhovovala jednotlivým typom
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Znečištění0
Co o tom víme
Tok, nádrž a dno0
Co o tom víme
Co o tom víme
Život u vody0
Co o tom víme
Skóre nemění
Znečištění vody
Znečištění vody (SHMÚ)Ukazatele kvality vody, které v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nesplňují normy na nejbližším místě monitoringu na tomtéž toku.Povrchová voda: nejbližší místo monitoringu
PAU: 2 látky (do skóre se nepočítají)
Další místa na témže toku
Podzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (8 stanic)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 11. 9. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 3. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 28. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Ukázat dalších 5
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 3. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 28. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 27. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 8. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 3. 2025
Povodí a nádrž
Hloubka nádrže (HydroLAKES)Průměrná hloubka, objem a doba zdržení vody v nádrži z databáze HydroLAKES (WWF). Hloubka je odhadnuta modelem z okolního terénu, takže je orientační.Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovensko 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Vodní hmyz
Rojení vodního hmyzu (iNaturalist)Kolik pozorování poďovek, pošvatek a chrostíků lidé v okolí zaznamenali v tomto měsíci v porovnání s ročním průměrem. Pro muškaře je to náznak vývinu hmyzu.
Jepice0Jepice: suchá muška na hladině, zejména při soumraku.
Potočník0Pošvatky: večer a v noci u břehu, hodí se i nymfa a mokrá muška.
Pošvatky0Chrostíci: čisté, studené potoky, často již koncem zimy a brzy na jar.Zdroje fotografií
Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
Pesticidy
PFAS („věčné chemikálie“)
Rozpouštědla a benzen
PAU (spalování, ropné látky)
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyRyby v okolí (GBIF)Druhy ryb, které lidé v okolí vody zaznamenali (databáze GBIF, poslední desetiletí). Nejde o seznam druhů v revíru, jen o nápovědu, co se v okolí vyskytuje.Zvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
RybaJelec tloušť
Squalius cephalus
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
FaunaJepice
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
FaunaVážky
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
PtákLedňáček říční
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
PtákLabuť velká
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaMlok skvrnitý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: leden.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaVydra říční
Nejvíce záznamů: únor.
O druhu
FaunaŽelva nádherná
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
Invazní rostlinaKřídlatka japonská
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Rostlina
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
Rostlina
RostlinaOkřehek menší
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
RizikoMedvěd hnědý
Nejvíce záznamů: duben.
Jak se chránit
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoKlíště obecné
Nejvíce záznamů: duben.
Jak se chránit
RizikoKomáři
Nejvíce záznamů: září.
Jak se chránit
RizikoPrase divoké
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoZmije obecná
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoVlk obecný
Nejvíce záznamů: březen.
Jak se chránit
RizikoStřečci
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Geológia okolia: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geológia a geochémia okolia vodyHornina pod vodou, zloženie vody a sedimentov podľa atlasov, rádioaktivita, geotermálny potenciál, vrty, staré banské diela, ložiská, záťaže, zosuvy a zlato v sedimentoch, z máp a registrov ŠGÚDŠ.Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus

Průhlednost vody ze satelitu
Čirost vody ze satelituOdhad zákalu z odrazu světla od vodní hladiny v červeném pásmu družice Sentinel-2. Čistá voda odráží málo, zakalená hodně. Je to relativní pomůcka, nikoli měření.Kvetení a chlorofyl
Kvetení a chlorofylIndex NDCI porovnává odraz v červeném okraji (705 nm) a v červeném pásmu (665 nm). Vyšší hodnoty znamenají více chlorofylu-a, tedy řas a sinic ve vodě.Zarůstání hladiny
Zarůstání hladinyPodíl plochy revíru, na které družice vidí zelenou vegetaci (index NDVI nad 0,3): plovoucí a vynořené rostliny a rákos u břehu.Led na hladině
Led na hladiněPodíl plochy, na které družice vidí led nebo sníh. Tloušťku ani nosnost ledu nedokáže určit.Co to znamená pro rybolov
Co to znamená pro lovKrátký rozbor podle údajů družice a běžných rybářských pravidel. Je to pomůcka, nikoli předpověď záběrů.Historické snímky



Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
Lisosvětleno 2 %
Hloubka: Střední, 1–3 m
Dno: Štěrkové dno
Dno: Kamenité dno
Linie toku: Mírně zvlněná linie
Zastínění: Částečně stinný, 11–40 %
Porost: Vrba
Porost: Olše
Porost: Topol
Porost: Buk
Příčné stavby: Bez příčných staveb
Na tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Priemerne vhodná voda pre lipne
Pásmo tokuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
Kyselost vody (pH)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
MineralizáciaStupeň důkazů: Hypotéza
Kovy v sedimenteStupeň důkazů: Částečně podloženo
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity téměř nemění.
Kvalita povrchové vody (SHMÚ)Stupeň důkazů: Praxe rybářů
0
Velikost vodního tokuStupeň důkazů: Praxe rybářů
+1
Dno podle geologieStupeň důkazů: Hypotéza
−1
Líhnutí vodního hmyzuStupeň důkazů: Praxe rybářů
0
Nezbudská Lúčka, mostVáh, rkm 266,5 · 1,1 km od revíru
žádná nesplněná norma2022202320242025
Ukazatel2022202320242025
Živiny a dusík
dusitany●norma nesplněna·norma splněna·norma splněna·norma splněna
Ukazatel2022202320242025
PAU (spalování a spad)
benzo(a)pyren●norma nesplněna·norma splněna·norma splněna·norma splněna
fluoranthen●norma nesplněna·norma splněna·norma splněna·norma splněna
Stranavy – Rybnicok 1okres Žilina · pramen · 3,7 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Krasnanyokres Žilina · vrt nebo studna · 4,4 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Mojsokres Žilina · vrt nebo studna · 5,2 km od revíru
látky z lidské činnosti2017 až 2025
Bela – pri Varineokres Žilina · pramen · 6,1 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Teplicka nad Vahomokres Žilina · vrt nebo studna · 7,4 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Martin – Priekopaokres Martin · vrt nebo studna · 7,6 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Martin – Mart. Hole K-15okres Martin · vrt nebo studna · 8,2 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Zlienokres Žilina · vrt nebo studna · 9,7 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Jíly a hlíny
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
Polsko4. 11. 03:47, 108 km od vody, hloubka 1 kmpravděpodobně důlní otřes (mělce pod povrchem)
Polsko3. 11. 23:05, 105 km od vody, hloubka 1 kmpravděpodobně důlní otřes (mělce pod povrchem)
suchá zeměvodaIndex NDWI
holá zeměhustý porostIndex NDVI
čirázakalená0 až 90 FNU
málohodně chlorofyluIndex NDCI
řídkýhustý porostIndex NDVI
≈ 5,3 FNUMírně zakalená
NDCI 0,28Vysoký chlorofyl, možné kvetení
0 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ledu
Mírně zakalená voda
Hodně řas a planktonu