Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Stav vody na toku
Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic
Vodní stavy na toku
Stanice
Stav
Změna
Teplota
Bešeňová
32 cm
–
Hlohovec
156 cm
–
Hubová
49 cm
–
Kolárovo
72 cm
–
Liptovský Hrádok
52 cm
–
Liptovský Mikuláš
94 cm
–
Strečno
81 cm
–
Šaľa
168 cm
–
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
Mírný sklonProud je citelný, střídají se plytčiny a tůně. Přechod mezi nížinným a podhorským tokem.
Výškový profil toku: od 951 do 111 m n. m. na 293,7 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
951 m a.s.l.
Nejnižší bod
111 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
840 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
2,9 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,22
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geologie a geochemie toku Váh
Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka
Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 367 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.
Skála pod vodou
Říční naplaveniny87 % vodní hladiny
6% vápence a dolomity, 3% jiné skály
Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.
Voda podle atlasu
pH 8,1modelovaný odhad
typ vody Ca–Mg–HCO₃
Mineralizace 410 mg/l, středně tvrdá voda (13,9 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.
Prvky v říčních sedimentech
0 z 15prvky v horních 10 %
nejvyšší: Vést 28,0 mg/kg
Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 85. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohama
37°C v hloubce 1000 m
tepelný tok 63 mW/m²
V hloubce 2 000 m asi 66 °C (nárůst o 29 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.
Přirozené gama záření
48dávkový příkon nGy/h
percentil 28 na Slovensku
Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.
Stará důlní díla
45objektů do 3 km
těženo: Fe
Nejbližší: Odkalisko Lednické Rovne (odkaliště), 70 m od vody.
Zlato v říčních sedimentech
14vzorků se zlatem
18 rudných minerálů v sedimentu
Nejvíce 20 zrn v jednom vzorku (920 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky v potoční vodě
9 z 10ukazatele v horních 5 %
nejvyšší: Baryum 370 μg/l
Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Váh).
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Rozbory vrtů a podzemních vod
8 957vrtů do 3 km
8674 rozborů vody v okolí
Z toho 8907 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.
Geotermální energie
71°C u ústí vrtu
76 geotermálních vrtů do 10 km
Nejteplejší: Piešťany – GTP-1, vydatnost 11,5 l/s, 2,1 km od vody.
Ekologické zátěže a skládky
577místa v okruhu 3 km
46 ekologických zátěží, 439 skládek, 92 sedimentů
Nejbližší zátěž: Šaľa – Váh-2, 20 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.
Ložiska a výskyty rud
377záznamů do 5 km
151 ložisek, 226 rudných výskytů
Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.
Sesuvy půdy a svahové deformace
1 352ploch do 3 km
154 aktivních
Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.
Geologická stavba pod vodou
Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.
Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.
Říční naplaveniny87%SR 72 %
Vápence a dolomity5,7%SR 2,7 %
Jiné skály3,4%SR 4,1 %
Mladé sedimenty3,4%SR 8,6 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.
Geologické stáří hornin
Kvartérní91%
voda3,4%
Křídový2,3%
Paleogenní2,3%
trias1,1%
Nejběžnější horninové jednotky
Systém
Stáří
Jednotka
Body
Kvartérní
holocén
říční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost území ke svahovým deformacím
Oblast stabilních oblastí98%SR 95 %
Oblast potenciálně nestabilních oblastí1,6%SR 4,4 %
Oblast nestabilních oblastí0,8%SR 0,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa pokrývá 87 z 128 bodů na vodní linii.
Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody
Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.
Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Štěrk84%SR 52 %
Vápence6,6%SR 3,1 %
Pískovce6,6%SR 15 %
Kyselé plutonické horniny1,3%SR 3,7 %
Dolomity1,3%SR 1,8 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ vodonosné vrstvy
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)79%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Vápence)6,5%SR 1,9 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)5,2%SR 15 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)1,3%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody1,3%SR 3,7 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)1,3%SR 1,8 %
ostatní5,2%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)
mezikruplné100%SR 86 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hydrogeologická funkce
vodonosná vrstva100%SR 95 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hlavní hydrogeologická oblast
kvartérní váhu v dunajské rovině severně od linie šaľa – Galanta28%SR 2,6 %
čtvrtohor interfluve dunajské pláně10%SR 2,3 %
kvartérní a neogenní pánev Ilava10%SR 0,0 %
paleogénní a kvartérní části západní a střední části Liptovské Kotlina9,3%SR 1,1 %
čtvrtohor Trenčské pánve a přilehlé druhohor Trenčské vysočiny8,3%SR 0,0 %
mezozoika severní části veľká fatra7,4%SR 0,0 %
ostatní27%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Genetický typ podzemní vody
silik-karbonátová podzemní voda64%SR 6,9 %
fluviogenní14%SR 6,4 %
silikát, resp. silikát-uhličitan7,1%SR 0,0 %
uhličitan7,1%SR 4,0 %
uhličitan, resp. silikátovo-sulfidogénne podzemné vody7,1%SR 0,0 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemický typ podzemní vody
Ca-Mg-HCO335%SR 26 %
Ca-Mg-HCO3 typ25%SR 5,5 %
Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ20%SR 4,2 %
Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO45,0%SR 7,4 %
Ca-HCO3, Ca-HCO3-SO4, Ca-SO4-HCO3 až Ca-SO45,0%SR 0,0 %
Ca-HCO3, Ca-Mg-HCO35,0%SR 0,5 %
ostatní5,0%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Třída kvality podzemní vody
A61%SR 36 %
D21%SR 15 %
H14%SR 8,8 %
G3,6%SR 2,3 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geotermální útvary podzemních vod
Centrální deprese Dunajské pánve29%SR 21 %
Liptov Basin24%SR 3,7 %
Pieštanyjský záliv23%SR 2,3 %
Trnava Bay9,1%SR 4,1 %
Turiec Basin6,1%SR 3,3 %
Trenčínská pánev4,5%SR 0,5 %
ostatní4,5%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemie povrchových vod dle atlasu
Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.
Kyselost vody
pH 8,06typický rozsah
Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.
Tvrdost vody
13,9°dH, středně tvrdá
Součet vápníku a hořčíku (2,48 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.
měkká
střední
tvrdá
velmi těžké
Rozpuštěné látky
410mg/l mineralizace
Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iontové složení vody
Kationty (kladné ionty)
Ca 63Mg 27Na+K 10
Anionty (záporné ionty)
HCO₃ 71SO₄ 20
Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃
Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.
Hlavní ionty
FluoridyF0,170 mg/lpercentil72
ChloridyCl16,3 mg/lpercentil64
SíranySO451,3 mg/lpercentil62
HořčíkMg18,2 mg/lpercentil60
SodíkNa11,2 mg/lpercentil59
VápníkCa69,6 mg/lpercentil58
BikarbonátyHCO3228 mg/lpercentil55
DraslíkK2,75 mg/lpercentil46
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Živiny a organické znečištění
AmmoniumNH40,433 mg/lpercentil84
DusičnanyNO38,16 mg/lpercentil64
Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,24 mg/lpercentil51
FosfátyPO40,142 mg/lpercentil51
Kovy
ŽelezoFe0,152 mg/lpercentil66
ManganMn54,5 μg/lpercentil64
ZinekZn9,04 μg/lpercentil61
HliníkAl94,0 μg/lpercentil59
Prvky v říčních sedimentech
Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.
Potenciálně toxické a stopové prvky
VéstPb28,0 mg/kgpercentil85
RtuťHg0,334 mg/kgpercentil85
KadmiumCd0,464 mg/kgpercentil84
AntimonSb2,22 mg/kgpercentil84
ChromCr96,5 mg/kgpercentil79
ZinekZn136 mg/kgpercentil76
MěďCu32,0 mg/kgpercentil75
SelenSe0,363 mg/kgpercentil73
NiklNi30,1 mg/kgpercentil71
VizmutBi0,277 mg/kgpercentil68
ArsenAs8,40 mg/kgpercentil68
MolybdenMo0,417 mg/kgpercentil57
KobaltCo8,75 mg/kgpercentil55
CínSn2,53 mg/kgpercentil45
VanadV60,3 mg/kgpercentil30
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
VápníkCa5,75 %percentil84
HořčíkMg1,56 %percentil82
FosforP1 057 mg/kgpercentil73
ManganMn739 mg/kgpercentil37
DraslíkK1,42 %percentil35
SodíkNa0,790 %percentil33
ŽelezoFe2,33 %percentil29
HliníkAl4,96 %percentil25
TitanTi3 692 mg/kgpercentil20
Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
StronciumSr170 mg/kgpercentil75
LithiumLi31,5 mg/kgpercentil61
BorB62,4 mg/kgpercentil55
BaryumBa424 mg/kgpercentil46
CeriumCe57,4 mg/kgpercentil44
GalliumGa11,6 mg/kgpercentil30
RubidiumRb80,1 mg/kgpercentil28
BerylliumBe1,01 mg/kgpercentil28
ZirkoniumZr323 mg/kgpercentil25
YttriumY21,6 mg/kgpercentil20
Přírodní radioaktivita a radon
Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.
Dávkový příkon gama záření
48nGy/h ve vzduchu
rozsah 37 až 61 nGy/h
Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Radonové riziko podloží
střední
Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geofyzikální pole: magnetika a gravitace
Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.
Magnetická anomálie
+15nT
rozsah -47 až 84 nT
Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.
negativnípozitivní
Bouguerova gravitační anomálie
-37mGal
zbytkový −3,9 mGal
Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.
Geotermální potenciál
Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.
Teplota horniny s hloubkou
37 / 66 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m
nárůst o 29 °C na km
Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².
Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou
Centrální deprese Dunajské pánve29%SR 21 %
Liptov Basin24%SR 3,7 %
Pieštanyjský záliv23%SR 2,3 %
Trnava Bay9,1%SR 4,1 %
Turiec Basin6,1%SR 3,3 %
Trenčínská pánev4,5%SR 0,5 %
ostatní4,5%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Reliéf, klima a půdy
Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.
Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)52–1 707m a.s.l.
Průměrná nadmořská výška jednotek435m a.s.l.
Průměrný sklon5,7°
Průměrná lednová teplota-3,6°C
Průměrná červencová teplota18,0°C
Roční srážky701mm
Geomorfologické jednotky
Sub-Tatra Basin23%SR 3,9 %
Údolí Považie22%SR 1,5 %
Velká Fatra15%SR 1,7 %
Dunajská nížina12%SR 8,4 %
Dunajské kopce12%SR 10 %
Povodí Žilina6,5%SR 1,2 %
ostatní9,8%
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Oblast Fatra-Tatra53%SR 21 %
Dunajská nížina24%SR 18 %
Slovensko-moravské Karpaty23%SR 5,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Klimaticko-geografické typy
klima povodí49%SR 29 %
nízké klima40%SR 38 %
horské klima11%SR 33 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost půd k acidifikaci
půdy, které nejsou náchylné k okyselení82%SR 27 %
půdy náchylné k okyselení11%SR 31 %
půdy slabě náchylné k okyselení3,2%SR 5,2 %
půdy středně náchylné k okyselení2,1%SR 25 %
přirozeně kyselé půdy2,1%SR 8,5 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)
nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a69%SR 45 %
poměrně čistá půda31%SR 53 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Litogeochemické typy
Neogenní59%SR 48 %
Vnitřní karpatské paleogénní15%SR 11 %
Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty12%SR 10 %
Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum9,3%SR 2,9 %
Plutonické horniny střední západní Karpaty4,1%SR 3,0 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa chodby
Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.
Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.
BaryumBaextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 370 μg/lmedián 60,5 μg/l132 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Váh1995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
StronciumSrextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 1 450 μg/lmedián 310 μg/l109 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: ORAVA2005, 370 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 124 μg/lmedián 1,00 μg/l181 vzorky30 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Šaľa-kanál z odkaliska Duslo1997, 420 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
MěďCuextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 31,8 μg/lmedián 1,60 μg/l183 vzorky33 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Stred. Čepeň – býv. rameno Váhu1999, 360 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 2,40 μg/lmedián 0,150 μg/l183 vzorky68 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Lehotský, potok, 400 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 14,0 μg/lmedián 1,00 μg/l183 vzorky77 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Váh1995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l183 vzorky91 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 210 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.
SelenSevysoké (horní 5 %)
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l180 vzorky91 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Strečno, 800m SZ od K7411993, 900 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.
AntimonSbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 6,96 μg/lmedián 0,500 μg/l158 vzorky51 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 210 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
LithiumLizvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l179 vzorky85 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od1998, 80 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.
Hlavní ionty, mineralizace a pH
Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.
Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
nejvyšší 29,4 mg/lmedián 5,93 mg/l185 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Vlára, potok, 310 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech
Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.
Magnetit (Fe₃O₄)223 vzorků, maximálně 1250 zrn
Baryt (BaSO₄)220 vzorků, maximálně 815 zrn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)203 vzorků, maximálně 1815 zrn
Ilmenit (FeTiO₃)183 vzorků, maximálně 4115 zrn
Pyrit (FeS₂)176 vzorků, maximálně 800 zrn
Rutil (TiO₂)165 vzorků, maximálně 815 zrn
Hematit (Fe₂O₃)140 vzorků, maximálně 4115 zrn
Anatas (TiO₂)103 vzorků, maximálně 315 zrn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)85 vzorků, maximálně 55 zrn
Scheelit (CaWO₄)32 vzorků, maximálně 5 zrn
Galenit (PbS)18 vzorků, maximálně 55 zrn
Zlato (Au)14 vzorků, maximálně 20 zrn
Kasiterit (SnO₂)8 vzorků, maximálně 22 zrn
Arsenopyrit (FeAsS)8 vzorků, maximálně 55 zrn
Cinabarit (HgS)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Sfalerit (ZnS)1 vzorku, maximálně 1 zrn
Markazit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
Nejbližší vzorky se zlatem
Ochutnat
Zlato ve vzorku
Z vody
D-131/sl
1 zrno
50 m
C-148/Šc
1 zrno
60 m
C-147/Šc
4 zrna
60 m
81
5 zrn
60 m
NT-1010/A
1 zrno
60 m
264
5 zrn
70 m
87
5 zrn
80 m
89
5 zrn
140 m
Hornotvorné a akcesorické minerály
Zirkonium (ZrSiO₄)241 vzorků, maximálně 1437 zrn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)208 vzorků, maximálně 1875 zrn
Turmalíny (komplexní borosilikát)164 vzorků, maximálně 315 zrn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))146 vzorků, maximálně 937 zrn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))132 vzorků, maximálně 315 zrn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)102 vzorků, maximálně 815 zrn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)91 vzorků, maximálně 500 zrn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))39 vzorků, maximálně 315 zrn
Korund (Al₂O₃)36 vzorků, maximálně 500 zrn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)32 vzorků, maximálně 815 zrn
Sillimanit (Al₂SiO₅)22 vzorků, maximálně 155 zrn
Kyanit (Al₂SiO₅)17 vzorků, maximálně 55 zrn
Titanit (CaTiSiO₅)15 vzorků, maximálně 491 zrn
Andaluzit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 5 zrn
Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita
Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.
Chemické druhy vody v okolí
Ca-HCO3152×
Ca-Mg-HCO371×
Ca-SO4-HCO319×
Ca-Mg-SO4-HCO312×
Ca-HCO3-SO46×
Ca-Mg-HCO3-SO45×
Ca-Cl-SO42×
Mg-Ca-HCO32×
Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy
třída A112×
třída D45×
třída H44×
třída B22×
třída G22×
třída C19×
třída E10×
třída F8×
Kovy v podzemních vodách
LithiumLiextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 606 μg/lmedián 8,00 μg/l666 vzorky8 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.
SelenSeextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 27,0 μg/lmedián 0,500 μg/l666 vzorky79 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 630 m od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.
KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 1 800 μg/lmedián 0,250 μg/l666 vzorky92 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
MěďCuextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 48,0 μg/lmedián 1,00 μg/l666 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 39,6 μg/lmedián 0,250 μg/l666 vzorky61 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 32,0 μg/lmedián 0,500 μg/l666 vzorky56 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 30 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ZinekZnextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 16 100 μg/lmedián 52,5 μg/l666 vzorky10 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
RtuťHgextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 3,70 μg/lmedián 0,100 μg/l666 vzorky83 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
AntimonSbextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 43,0 μg/lmedián 0,100 μg/l666 vzorky79 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
HliníkAlextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 0,630 mg/lmedián 0,00500 mg/l666 vzorky76 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 18,0 μg/lmedián 0,500 μg/l666 vzorky84 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ŽelezoFeběžná hodnota
nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l332 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.
Radon ve vodách
Typ webu
Ukázky
Nejvyšší radon
Medián
dobře
124
45,3 Bq/l
8,40 Bq/l
zdroj vody pro veřejné zásobování
16
54,3 Bq/l
4,75 Bq/l
zdroj vody pro individuální zásobování
12
24,3 Bq/l
10,5 Bq/l
volně tekoucí vrt
12
44,9 Bq/l
4,65 Bq/l
volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou
7
49,1 Bq/l
7,44 Bq/l
zdroj
91
67,2 Bq/l
7,91 Bq/l
vyvinutá pružina
38
95,9 Bq/l
14,7 Bq/l
potok, řeka
6
3,87 Bq/l
1,73 Bq/l
vyvinutá pružina, zdroj vody pro individuální zásobování
1
13,7 Bq/l
13,7 Bq/l
minerální pružina
11
118 Bq/l
11,1 Bq/l
dobře, zdroj vody pro individuální zásobování
3
9,70 Bq/l
8,10 Bq/l
rezervoár
1
1,96 Bq/l
1,96 Bq/l
Důlní díla, ložiska a výskyty rud
Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.
Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)
Fe16×
Druhy těžebních objektů
adit27×
jiný typ objektu7×
odkaliště6×
zkazit hromadu3×
pinge (těžební jáma), řada pingových jam1×
šachta1×
Nejbližší stará důlní díla
Název
Druh
Vytěženo
Skončilo
Z vody
Odkalisko Lednické Rovne
odkaliště
štěrkovité písky
70 m
Odkalisko Lipovec
odkaliště
štěrkovité písky
160 m
Odkalisko Dubnica nad Váhom
odkaliště
štěrkovité písky
210 m
Adit
adit
Fe, hematit
240 m
Štôlňa Jozef
adit
Fe, hematit
240 m
Adit
adit
Fe, hematit
290 m
Štôlňa Barbora
adit
Fe, hematit
300 m
Šachta
šachta
Fe, hematit
330 m
Kutacie práce
jiný typ objektu
Fe-limonit, galenit, sfalerit
340 m
Odkalisko Dubná Skala
odkaliště
stavební kámen
380 m
Ložiska a dobývací prostory
Vklad
Minerální
Stav a organizace
Z vody
Veľká Bytča
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SDP, spol. s r.o.
90 m
Veľká Bytča
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Ján Korbáš VANDO
110 m
Opatovce – Juh 2
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – LIM PLUS, s. r. o.
140 m
Dulov – Dolné Prúdy
štěrkovité písky a písky
Vytěžené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň
150 m
Sučany I
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – VÁHOSTAV, a.s.
160 m
Kotešová – Sihoť – Oblazov
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.
170 m
Turany II. – Drevina
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – CHYŽBET SK, s.r.o.
180 m
Predmier – Kúty
štěrkovité písky a písky
Vytěžené ložisko – Korbáš Ján VANDO
180 m
Turany
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – CHYŽBET SK, s.r.o.
200 m
Kočovce – západ slunce
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.
200 m
Kočovce – Sever
štěrkovité písky a písky
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.
200 m
Turčianska Štiavnička
cihlové suroviny
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená
210 m
Výskyty rud v metalogenní mapě
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Z vody
Strečno I-II
Měděné rudy
Cu
mineralogický výskyt
250 m
Lupčianka
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
2,4 km
Nižná Priehyba
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
mineralogický výskyt
3,6 km
Ludrová-Biely potok
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,7 km
Selec
Uranové rudy
U, Mo, Cu
mineralogický výskyt
3,7 km
Kúrska dolina
Polymetalové rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
3,7 km
Stráňavy
Měděné rudy
Cu
mineralogický výskyt
4,1 km
Vyšná priehyba
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
mineralogický výskyt
4,6 km
Malužiná – Olovienka
Polymetalové rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
4,8 km
Lednické Rovne
Manganové rudy
Mn
mineralogický výskyt
5,0 km
Vrty a archivní zprávy Geofondu
Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.
8 957 vrtů v pásmu 3 km, z toho 2409 hydrogeologických a 6548 ostatních; s číslem archivní zprávy 8907.
Hloubky vrtů
do 10 m3924×
10–30 m3681×
30–100 m523×
100–300 m144×
přes 300 m81×
Nejbližší vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archivní zpráva
Z vody
Hlohovec
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
10,0 m
12629 132Da18.pdf
10 m
Nosice
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
45,0 m
11303 97Da25.pdf
10 m
Piešťany – kúpeľný ostrov
monitorování vrtu
11,7 m
3263 132Ba47.pdf
10 m
ŽK-75
vklad
14,8 m
19782
10 m
JL-56
inženýrsko-geologické
10,0 m
67190
10 m
DPSC-04
inženýrsko-geologické
7,5 m
100422
10 m
Jb-120
inženýrsko-geologické
10,0 m
18750
10 m
Pb-211
inženýrsko-geologické
4,4 m
86165
10 m
Dol.Kočkovce
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
7,0 m
27010 97Da41.pdf
20 m
Hybe
konstrukční vrt s běžnou vodou
150,0 m
66389 100Dc48.pdf
20 m
Hlohovec
vrt s širokým průměrem
16,5 m
34241 132Da61.pdf
20 m
Hlohovec
vrt s širokým průměrem
15,0 m
34241 132Da62.pdf
20 m
Geotermální energie a minerální vody
Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.
Vrt
Teplota
Výtěžek
Hloubka
Chemický typ vody
Použití
Z vody
Piešťany – PS-3
48 °C
–
410 m
Ca-SO4
nepoužitý
100 m
Piešťany – PS-4
43 °C
–
282 m
Ca-SO4
nepoužitý
100 m
Sereď – SEG-1
66 °C
–
1800 m
Na-HCO3-Cl
při použití
100 m
Bešeňová – FGTB-1
66 °C
32,0 l/s
1833 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
při použití
110 m
Piešťany – PS-2
39 °C
–
600 m
Ca-SO4
nepoužitý
150 m
Piešťany – PS-1
38 °C
–
650 m
Ca-SO4
nepoužitý
150 m
Bešeňová – FBe-1
25 °C
5,4 l/s
401 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
při použití
160 m
Piešťany – PM-1
41 °C
–
300 m
Ca-SO4
nepoužitý
180 m
Piešťany – V-7
69 °C
4,4 l/s
66,5 m
Ca-SO4
nepoužitý
200 m
Bešeňová – ZGL-1
62 °C
27,0 l/s
1987 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
při použití
240 m
Zdroje geotermálních a minerálních vod
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výtěžnost (l/s)
Počítat
Nejblíže od vody
kategorie a1
minerální voda
< 15
< 5
31
30 m
kategorie Koplotovce
termální koupaliště
–
–
1
230 m
kategorie d1
minerální voda
39-55
< 5
1
350 m
kategorie b1
minerální voda
15-22
< 5
5
380 m
ZGL-1
geotermální voda
55 – 80
16 – 30
1
510 m
FGTv-1
geotermální voda
55 – 80
5 – 15
1
680 m
kategorie c1
minerální voda
23-38
< 5
1
800 m
kategorie Bešeňová
termální koupaliště
–
–
1
850 m
kategorie b2
minerální voda
15-22
5-15
1
890 m
kategorie Liptovský Ján
termální koupaliště
–
–
1
1,0 km
Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty
Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.
Nebezpečný odpad (popílek, odpad z anorganické chemie, solný kal atd.), jakož i odpad z výrobní činnosti společnosti a odpad podle rozhodnutí č.
20 m
Šaľa – Váh-1
Nebezpečný odpad (popílek, odpad z anorganické chemie, solný kal atd.), jakož i odpad z výrobní činnosti společnosti a odpad podle rozhodnutí č.
90 m
Šulekovo železité kaly – Váh
Železný kal z drátěného mlýna Hlohovec
100 m
Šaľa – T-1
Nebezpečný odpad (popílek, odpad z anorganické chemie, solný kal atd.), jakož i odpad z výrobní činnosti společnosti a odpad podle rozhodnutí č.
110 m
Šaľa – V-3
Nebezpečný odpad (popílek, odpad z anorganické chemie, solný kal atd.), jakož i odpad z výrobní činnosti společnosti a odpad podle rozhodnutí č.
220 m
Šaľa – S-3
Nebezpečný odpad (popílek, odpad z anorganické chemie, solný kal atd.), jakož i odpad z výrobní činnosti společnosti a odpad podle rozhodnutí č.
230 m
Sesuvy půdy a svahové deformace
Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.
Typy deformací
Sesuvy půdy1278×
Blokové trhliny20×
Svahové toky20×
Bloková pole18×
Bloková pole + sesuvy půdy8×
Rockfalls4×
Trhání a uvolnění skalního masivu1×
Sesuvy půdy + rockfalls1×
Stupeň aktivity
Potenciálny805×
Stabilizovaný375×
Aktívny149×
Se stabilizovanými a potenciálními formami13×
S potenciálními a aktivními formami5×
Současný stav
Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 000347×
SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova220×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick158×
Nedostatečně zdokumentováno52×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S34×
Jak číst tyto údaje
Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.