Dnes na toku VN Baračka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Baračka, skóre okna 12.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2953003053103150,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 311 do 300 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    300 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    300 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    311 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Baračka z roku 2017
    2017snímkováno 18. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Baračka z roku 2020
    2020snímkováno 10. 7. 2020
    Letecký snímek toku VN Baračka z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Baračka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Baračka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 479 mg/l, tvrdá voda (16,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 35,2 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 82. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    25°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    53dávkový příkon nGy/h

    percentil 66 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    12 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 85,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 85 (Teplička).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    48vrtů do 3 km

    122 rozborů vody v okolí

    Z toho 48 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    40°C u ústí vrtu

    11 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, vydatnost 12,9 l/s, 2,3 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    2místa v okruhu 3 km

    2 skládky

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    4záznamy do 5 km

    1 ložisko, 3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    3ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • Paleo-alpské tektonické jednotky Vnitřních Západních Karpat100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení100%SR 26 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • základní hory100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Pohoří Strážov100%SR 1,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Dolomity100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • mezozoika severozápadní části Strážovské vrchy100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,06typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    16,2°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,89 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    479mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • BikarbonátyHCO3315 mg/lpercentil80
    • VápníkCa85,4 mg/lpercentil75
    • FluoridyF0,164 mg/lpercentil70
    • HořčíkMg18,4 mg/lpercentil61
    • DraslíkK3,55 mg/lpercentil59
    • ChloridyCl8,59 mg/lpercentil49
    • SodíkNa6,67 mg/lpercentil38
    • SíranySO429,0 mg/lpercentil32

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,453 mg/lpercentil78
    • AmmoniumNH40,235 mg/lpercentil72
    • DusičnanyNO37,81 mg/lpercentil62
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,87 mg/lpercentil17

    Kovy

    • ManganMn9,44 μg/lpercentil20
    • ŽelezoFe0,0434 mg/lpercentil18
    • HliníkAl14,3 μg/lpercentil11
    • ZinekZn1,65 μg/lpercentil9

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi35,2 mg/kgpercentil82
    • ChromCr87,9 mg/kgpercentil72
    • KobaltCo9,23 mg/kgpercentil62
    • SelenSe0,294 mg/kgpercentil61
    • ArsenAs7,05 mg/kgpercentil55
    • VizmutBi0,204 mg/kgpercentil45
    • RtuťHg0,0849 mg/kgpercentil40
    • VéstPb14,0 mg/kgpercentil40
    • ZinekZn86,0 mg/kgpercentil38
    • MěďCu20,2 mg/kgpercentil34
    • VanadV61,5 mg/kgpercentil33
    • KadmiumCd0,118 mg/kgpercentil32
    • CínSn1,90 mg/kgpercentil17
    • AntimonSb0,321 mg/kgpercentil13
    • MolybdenMo0,106 mg/kgpercentil4

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa6,30 %percentil86
    • HořčíkMg1,14 %percentil68
    • DraslíkK1,50 %percentil47
    • TitanTi3 802 mg/kgpercentil24
    • FosforP640 mg/kgpercentil23
    • ManganMn614 mg/kgpercentil20
    • SodíkNa0,679 %percentil15
    • ŽelezoFe2,10 %percentil14
    • HliníkAl4,51 %percentil12
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB83,9 mg/kgpercentil90
    • LithiumLi28,0 mg/kgpercentil41
    • GalliumGa12,7 mg/kgpercentil39
    • ZirkoniumZr359 mg/kgpercentil35
    • YttriumY23,9 mg/kgpercentil29
    • BerylliumBe0,973 mg/kgpercentil26
    • CeriumCe52,4 mg/kgpercentil26
    • RubidiumRb78,6 mg/kgpercentil25
    • StronciumSr101 mg/kgpercentil14
    • BaryumBa310 mg/kgpercentil7

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    53nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Draslík (K)K1,50 %percentil84
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,32 ppm50. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,53 ppm43. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 264 Bq/m²35. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -19nT

    rozsah -19 až -19 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -19mGal

    zbytkový +12,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)208–746m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek393m a.s.l.
    • Průměrný sklon13,9°

    Geomorfologické jednotky

    • Pohoří Strážov100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty100%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Omšenie – – (790 m od vody)Omšenie – žádný (1,7 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – lázně (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – lázně (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – lázně (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – lázně (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – lázně (2,4 km od vody)d2 (1,2 km od vody)b1 (1,5 km od vody)d1 (1,8 km od vody)d1 (1,9 km od vody)d2 (2,1 km od vody)d1 (2,4 km od vody)a1 (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice (2,4 km od vody)Malý Kolačín – stavební kámen (4,7 km od vody)Omšenie – Baračka – stavební kámen – dolomit (410 m od vody)Omšenie – Baračka – stavební kámen – vápnitý dolomit (440 m od vody)Omšenie – dekorativní kámen – travertin (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)Baračka – vrt pro vodárny (260 m od vody)Trenčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (780 m od vody)Trenčianske Teplice-Baračka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (2,0 km od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (2,3 km od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (2,4 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Trenčianske Teplice – monitorování vrtu (2,8 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 85,0 μg/lmedián 85,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička, 200 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,63 mg/lmedián 5,63 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 200 m od vody. Srovnání: percentil 17 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Auripigment (As₂S₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,470 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 248 μg/lmedián 7,50 μg/l10 vzorky10 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzorky40 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky40 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,20 μg/lmedián 0,600 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLiběžná hodnota
      nejvyšší 12,0 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzorky30 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 64 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    vyvinutá pružina118,2 Bq/l18,2 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou115,4 Bq/l15,4 Bq/l
    zdroj17,90 Bq/l7,90 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Malý Kolačínstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie4,7 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    48 vrtů v pásmu 3 km, z toho 15 hydrogeologických a 33 ostatních; s číslem archivní zprávy 48.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m7×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m8×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Baračkavrt pro vodárny55,0 m23932 109Ad2.pdf260 m
    Trenčianske Teplicevrt s širokým průměrem40,0 m42699 109Ad6.pdf780 m
    Trenčianske Teplice-Baračkavrt s širokým průměrem40,0 m42699 109Ad7.pdf860 m
    HTT-1hydrogeologické15,5 m1005771,0 km
    Trenčianske Teplicevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou200,0 m27238 109Ad3.pdf1,4 km
    Trenčianske Teplicevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou100,0 m27238 109Ad4.pdf1,5 km
    Trenčianske Teplicevrt s termální vodou, minerální voda100,0 m83222 109Ad25.pdf2,0 km
    TT-5inženýrsko-geologické10,0 m876812,1 km
    TT-3inženýrsko-geologické10,0 m876812,1 km
    TT-4inženýrsko-geologické11,0 m876812,1 km
    TT-2inženýrsko-geologické10,0 m876812,1 km
    TT-1inženýrsko-geologické9,0 m876812,1 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4při použití2,3 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4při použití2,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-538 °C1,5 l/s200 mCa-Mg-SO4nepoužitý2,3 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4při použití2,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4při použití2,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nepoužitý2,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4při použití2,3 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nepoužitý2,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nepoužitý2,4 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4při použití2,4 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie d2minerální voda39-555-1521,2 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 511,5 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 531,8 km
    kategorie Trenčianske Teplicetermální koupaliště––12,4 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 518,1 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Omšenie750 m²1972–790 m
    Omšenie2 000 m²1972–1,7 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy3×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný3×

    Současný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Trenčín1 revír · 0,4 km4VN Baračka4

    Další toky v okolí

    Povodí Váh