Dnes na toku VN Lovce

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Lovce, skóre okna 21.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Lovce z roku 2017
    2017snímkováno 16. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Lovce z roku 2020
    2020snímkováno 2. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Lovce z roku 2023
    2023snímkováno 1. 6. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Lovce

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Lovce

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,6modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 231 mg/l, měkká voda (6,0 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 168 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 98. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    59dávkový příkon nGy/h

    percentil 85 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    7 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Lithium 10,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 75 (Pelúsok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    34vrtů do 3 km

    143 rozborů vody v okolí

    Z toho 34 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    27°C u ústí vrtu

    1 geotermální vrt do 10 km

    Nejteplejší: Obyce – KD-1, vydatnost 3,5 l/s, 6,1 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    11místa v okruhu 3 km

    11 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    4záznamy do 5 km

    3 ložiska, 1 rudný výskyt

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • mineralizace uhličitan-silikát100%SR 2,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-(Mg)-HCO3100%SR 1,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,64typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    6,0°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (1,08 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    231mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SodíkNa9,88 mg/lpercentil53
    • SíranySO435,0 mg/lpercentil42
    • ChloridyCl5,79 mg/lpercentil39
    • DraslíkK2,20 mg/lpercentil35
    • HořčíkMg7,34 mg/lpercentil21
    • BikarbonátyHCO3107 mg/lpercentil20
    • VápníkCa31,0 mg/lpercentil20
    • FluoridyF0,0504 mg/lpercentil5

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK7,49 mg/lpercentil93
    • DusičnanyNO37,67 mg/lpercentil61
    • AmmoniumNH40,0649 mg/lpercentil32
    • FosfátyPO40,0332 mg/lpercentil19

    Kovy

    • ŽelezoFe0,307 mg/lpercentil85
    • HliníkAl76,2 μg/lpercentil54
    • ZinekZn6,41 μg/lpercentil48
    • ManganMn24,7 μg/lpercentil45

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi168 mg/kgpercentil98
    • VizmutBi0,296 mg/kgpercentil72
    • KobaltCo9,58 mg/kgpercentil67
    • VanadV74,8 mg/kgpercentil64
    • MěďCu26,1 mg/kgpercentil60
    • MolybdenMo0,405 mg/kgpercentil55
    • AntimonSb0,645 mg/kgpercentil51
    • CínSn2,55 mg/kgpercentil46
    • ArsenAs6,30 mg/kgpercentil46
    • RtuťHg0,0686 mg/kgpercentil28
    • SelenSe0,158 mg/kgpercentil26
    • ChromCr55,4 mg/kgpercentil23
    • KadmiumCd0,0797 mg/kgpercentil18
    • VéstPb10,7 mg/kgpercentil17
    • ZinekZn63,1 mg/kgpercentil11

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,32 %percentil91
    • DraslíkK1,79 %percentil85
    • TitanTi5 788 mg/kgpercentil83
    • ManganMn1 271 mg/kgpercentil82
    • HliníkAl6,50 %percentil76
    • ŽelezoFe2,85 %percentil59
    • FosforP723 mg/kgpercentil33
    • HořčíkMg0,601 %percentil13
    • VápníkCa0,827 %percentil8
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr691 mg/kgpercentil95
    • CeriumCe90,2 mg/kgpercentil95
    • BaryumBa654 mg/kgpercentil90
    • StronciumSr199 mg/kgpercentil87
    • BerylliumBe2,09 mg/kgpercentil86
    • YttriumY34,2 mg/kgpercentil80
    • LithiumLi32,2 mg/kgpercentil64
    • BorB63,1 mg/kgpercentil58
    • RubidiumRb89,3 mg/kgpercentil52
    • GalliumGa13,3 mg/kgpercentil44

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    59nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh9,44 ppm90. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,10 ppm86. percentil
    • Draslík (K)K1,40 %percentil72

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 091 Bq/m²72. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -15nT

    rozsah -15 až -15 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    0mGal

    zbytkový +16,2 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Lovce – trvalý (600 m od vody)Lovce – trvalý (610 m od vody)Lovce – nelze odhadnout (1,1 km od vody)Źikava – Žikava – příležitostný (2,0 km od vody)Mankovce – Zlatno – žádný (2,2 km od vody)Mankovce – Hušťavky – Mankovce – žádný (2,5 km od vody)Hosťovce – žádný (2,6 km od vody)Žikava – nelze odhadnout (2,6 km od vody)Źikava – Žikava – trvalý (2,7 km od vody)Hosťovce – žádný (2,7 km od vody)Hosťovce – trvalý (2,9 km od vody)Obyce – KD-1 – mimo SPA (6,1 km od vody)KD-1 – j1 (5,0 km od vody)b1 (9,0 km od vody)b1 (9,4 km od vody)Zlatno – křemenec (2,6 km od vody)Žikava – keramické jíly (2,8 km od vody)Žikava – keramické jíly (2,8 km od vody)Martin nad Žitavou – keramické jíly (4,3 km od vody)Lovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Lovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Lovce – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Žikava – negativní vrt (1,9 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Mankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Mankovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Zlatno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Hosťovce – monitorování vrtu (2,6 km od vody)Mankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Zlatno – negativní vrt (2,9 km od vody)Mankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)zrážkomerná stanica – Umělé hydrogeologicky významné objekty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)pramenná línia – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,3 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Lovce, pre RD, 600m VSV od K 330 – dobře (310 m od vody)Lovce, 750m J od K 440 – dobře (960 m od vody)Žikava, 1400m SV od K259 – vrt (1,1 km od vody)Maňkovce – starý mlyn, 1500m JJV od K419 – dobře (2,1 km od vody)Žikava, č.d. 72, 700m JV od K 295 – dobře (2,1 km od vody)Starý Bolkov, č.d. 199, 600m VSV od K 228 – dobře (2,2 km od vody)Maňkovce, 600m od mlyna, 1600m SSV od K220 – zdroj (2,3 km od vody)Hosťovce, č.d. 168, 500m ZJZ od K 228 – dobře (2,3 km od vody)Maňkovce – pri MŠ, 1000m SV od K220 – dobře (2,7 km od vody)Dlhé diely, 1100m Z od K 453 – dobře (2,8 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 64,0 μg/lmedián 64,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok, 50 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 25,7 mg/lmedián 25,7 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Pelúsok2010, 50 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorku, maximálně 815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 15 zrn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorku, maximálně 815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 38 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)1 vzorku, maximálně 15 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A5×
    • třída B2×
    • třída H1×
    • třída C1×
    • třída E1×

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 270 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky73 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,230 mg/lmedián 0,0200 mg/l11 vzorky27 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 11,8 μg/lmedián 1,70 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 476 μg/lmedián 52,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,60 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky73 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře27,32 Bq/l5,92 Bq/l
    zdroj17,63 Bq/l7,63 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    ZlatnokřemenecZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,6 km
    Žikavakeramické jílyZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,8 km
    Žikavakeramické jílyZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    34 vrtů v pásmu 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 12 ostatních; s číslem archivní zprávy 34.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m2×
    • 10–30 m7×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m5×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Lovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou11,0 m56687 121Da11.pdf600 m
    Lovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou111,0 m22007 121Da1.pdf700 m
    Lovcemonitorování vrtu12,0 m79496 121Da16.pdf1,1 km
    VZL-12-91vklad25,0 m793301,2 km
    VZL-11-91vklad40,0 m793301,3 km
    Žikavavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou51,4 m32259 121Db13.pdf1,4 km
    Žikavavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou64,0 m7286 121Db5.pdf1,4 km
    VZL-10-91vklad25,0 m793301,5 km
    2-198 Lovcehydrogeologické9,0 m1017481,7 km
    2-197 Hosťovcehydrogeologické9,0 m1017481,7 km
    Žikavanegativní vrt97,0 m7286 121Db4.pdf1,9 km
    Hosťovceúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem151,0 m66995 121Da12.pdf2,0 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Obyce – KD-127 °C3,5 l/s464,3 mCa-Mg-SO4-HCO3nepoužitý6,1 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    KD-1geotermální voda22 – 38< 515,0 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 529,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Lovce4 800 m²1960–600 m
    Lovce8 800 m²1980–610 m
    Lovce7 000 m²1980–1,1 km
    Źikava – Žikava600 m²1970–2,0 km
    Mankovce – Zlatno5 000 m²1960–2,2 km
    Mankovce – Hušťavky – Mankovce2 000 m²1960monitorováno2,5 km
    Hosťovce500 m²1975–2,6 km
    Žikava–1994–2,6 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Zlaté Moravce1 revír · 0,2 km13VN Lovce13

    Další toky v okolí

    Povodí Váh