Dnes na toku VVN Bešeňová

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VVN Bešeňová, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    5105205305405505600 km1 km2 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 555 do 516 m n. m. na 2,9 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    516 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    516 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    555 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VVN Bešeňová z roku 2018
    2018snímkováno 12. 9. 2018
    Letecký snímek toku VVN Bešeňová z roku 2021
    2021snímkováno 6. 9. 2021
    Letecký snímek toku VVN Bešeňová z roku 2024
    2024snímkováno 31. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VVN Bešeňová

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VVN Bešeňová

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 3 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 342 mg/l, středně tvrdá voda (11,6 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Antimon 61,1 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    50dávkový příkon nGy/h

    percentil 50 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    8 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    –

    Ve vzorcích atlasu povrchových vod v okruhu 1 km od vody není žádné měření.

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    260vrtů do 3 km

    174 rozborů vody v okolí

    Z toho 260 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    66°C u ústí vrtu

    14 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Bešeňová – FGTB-1, vydatnost 32,0 l/s, 310 m od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    10místa v okruhu 3 km

    10 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    11záznamů do 5 km

    11 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    67ploch do 3 km

    10 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Liptovská kotlina100%SR 1,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • vodná plocha100%SR 4,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území50%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území50%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén a kvartér západnej a strednej časti Liptovskej kotliny100%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,19typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    11,6°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,08 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    342mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,148 mg/lpercentil65
    • VápníkCa65,1 mg/lpercentil52
    • BikarbonátyHCO3208 mg/lpercentil48
    • SíranySO436,5 mg/lpercentil45
    • HořčíkMg11,1 mg/lpercentil36
    • ChloridyCl3,87 mg/lpercentil26
    • DraslíkK1,74 mg/lpercentil26
    • SodíkNa4,72 mg/lpercentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,56 mg/lpercentil59
    • FosfátyPO40,150 mg/lpercentil53
    • AmmoniumNH40,0854 mg/lpercentil41
    • DusičnanyNO34,04 mg/lpercentil28

    Kovy

    • ŽelezoFe0,162 mg/lpercentil68
    • ZinekZn6,69 μg/lpercentil50
    • HliníkAl56,7 μg/lpercentil46
    • ManganMn21,3 μg/lpercentil41

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • AntimonSb61,1 mg/kgpercentil95
    • MolybdenMo0,850 mg/kgpercentil92
    • ArsenAs15,8 mg/kgpercentil86
    • SelenSe0,421 mg/kgpercentil80
    • ChromCr95,6 mg/kgpercentil78
    • KadmiumCd0,268 mg/kgpercentil67
    • VéstPb17,0 mg/kgpercentil57
    • VizmutBi0,209 mg/kgpercentil47
    • CínSn2,56 mg/kgpercentil46
    • NiklNi23,4 mg/kgpercentil44
    • ZinekZn86,9 mg/kgpercentil39
    • VanadV62,9 mg/kgpercentil37
    • MěďCu20,4 mg/kgpercentil35
    • KobaltCo6,28 mg/kgpercentil18
    • RtuťHg0,0427 mg/kgpercentil9

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn1 756 mg/kgpercentil93
    • FosforP1 060 mg/kgpercentil73
    • VápníkCa3,64 %percentil72
    • HořčíkMg1,05 %percentil63
    • DraslíkK1,49 %percentil45
    • ŽelezoFe2,58 %percentil44
    • TitanTi4 144 mg/kgpercentil37
    • SodíkNa0,787 %percentil33
    • HliníkAl4,95 %percentil25
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa18,3 mg/kgpercentil83
    • BerylliumBe1,86 mg/kgpercentil76
    • StronciumSr171 mg/kgpercentil76
    • BorB66,5 mg/kgpercentil67
    • BaryumBa483 mg/kgpercentil65
    • LithiumLi29,9 mg/kgpercentil53
    • RubidiumRb83,6 mg/kgpercentil37
    • CeriumCe55,4 mg/kgpercentil37
    • ZirkoniumZr345 mg/kgpercentil31
    • YttriumY23,3 mg/kgpercentil27

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    50nGy/h ve vzduchu

    rozsah 46 až 55 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,47 %percentil82
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,45 ppm33. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,80 ppm27. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 736 Bq/m²61. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední50%SR 64 %
    • nízké50%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +34nT

    rozsah 27 až 41 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -63mGal

    zbytkový −17,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)154–897m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek615m a.s.l.
    • Průměrný sklon1,8°
    • Průměrná lednová teplota-4,8°C
    • Průměrná červencová teplota16,5°C
    • Roční srážky725mm

    Geomorfologické jednotky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Krmeš – pri železnici – Krmeš pri Vlachoch – nijaký (980 m od vody)pri Bešeňovskom moste – Liptovský Michal – nijaký (1,0 km od vody)Drienok – Potok – nijaký (1,1 km od vody)Partizánska Ľupča – nijaký (1,3 km od vody)Lupčianka – Partizánska Ľupča – Liptovský Michal – nijaký (1,4 km od vody)na nižnom konci – Potok – nijaký (1,6 km od vody)Bobrovník (obec Vlachy) – Bobrovník – nijaký (2,1 km od vody)na vyšnom konci – Potok – nijaký (2,2 km od vody)Bobrovník (obec Vlachy) – Bobrovník – nijaký (2,2 km od vody)Bobrovník (obec Vlachy) – Bobrovník – nijaký (2,3 km od vody)Bešeňová – FBe-1 – nekúpeľný (250 m od vody)Bešeňová – FGTB-1 – nekúpeľný (310 m od vody)Bešeňová – ZGL-1 – nekúpeľný (580 m od vody)Kalameny – HGL-2 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Lúčky – HGL-3 – kúpeľný (5,1 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,4 km od vody)Lúčky – BJ-101 – kúpeľný (5,6 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,6 km od vody)Lúčky – BLK-2 – kúpeľný (5,6 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,8 km od vody)Lúčky – V-1 – kúpeľný (5,9 km od vody)Lúčky – V-3 – kúpeľný (6,1 km od vody)Liptovský Trnovec – ZGL-2/A – nekúpeľný (6,3 km od vody)Pavčina Lehota – FGL-1 – nekúpeľný (8,6 km od vody)ZGL-1 – l3 (800 m od vody)ZGL-2/A – l4 (5,8 km od vody)FGL-1 – j2 (8,2 km od vody)b1 (350 m od vody)a1 (420 m od vody)a1 (730 m od vody)b1 (770 m od vody)a1 (970 m od vody)a1 (1,3 km od vody)c3 (1,4 km od vody)c3 (3,7 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (4,6 km od vody)c3 (5,0 km od vody)c2 (5,1 km od vody)c1 (5,2 km od vody)b1 (6,1 km od vody)b2 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (9,2 km od vody)b2 (9,3 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Bešeňová (820 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Bešeňová – Palud – štrkopiesky (640 m od vody) (740 m od vody) (740 m od vody) (1,5 km od vody) (1,6 km od vody)Bobrovník – keramické íly (2,3 km od vody) (3,8 km od vody) (4,2 km od vody) (4,3 km od vody) (4,5 km od vody) (5,0 km od vody)Bešeňovské travertíny – geomorfológia (1,2 km od vody)Lúčanský vodopád – hydrogeológia (5,0 km od vody)VLASKY – Zosuvy (500 m od vody)VLASKY – Zosuvy (520 m od vody)VLASKY – Zosuvy (670 m od vody)VLASKY – Zosuvy (730 m od vody)MARA – Zosuvy (790 m od vody)BESENOVA – Zosuvy (1,1 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,1 km od vody)VLASKY – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,2 km od vody)MARA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)Partizánska Ľupča – Zosuvy (1,4 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,4 km od vody)Partizánska Ľupča – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (1,7 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,7 km od vody)DEHTARE – Zosuvy (1,7 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,7 km od vody)KRMES – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (1,8 km od vody)POTOK – Zosuvy (1,9 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (1,9 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (1,9 km od vody)Ružomberok – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)LIPTOVSKA TEPLA – Zosuvy (2,1 km od vody)NIZNE MALATINY – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)DEHTARE – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (2,2 km od vody)Gôtovany-Hôrky – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)BOBROVNIK – Zosuvy (2,4 km od vody)POTOK – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)POTOK – Zosuvy (2,4 km od vody)LIPTOVSKA TEPLA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)LUBELA – Zosuvy (2,6 km od vody)HLINIK – Zosuvy (2,6 km od vody)NIZNE MALATINY – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)NIZNE MALATINY – Zosuvy (2,7 km od vody)Liptovská Štiavnička – Zosuvy (2,7 km od vody)GOTOVANY – Zosuvy (2,8 km od vody)KRMES – Zosuvy (2,8 km od vody)DEHTARE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)POTOK – Zosuvy (2,9 km od vody)KALAMENY – Zosuvy (2,9 km od vody)Ivachnová – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)DUSANY – Zosuvy (3,0 km od vody)Liptovská Mara-Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Vlachy – pozorovací vrt SHMÚ (100 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Liptovská Mara – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Sokolče – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)Liptovská Mara /Vlachy/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Vlachy – pozorovací vrt SHMÚ (220 m od vody)Bešeňová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (250 m od vody)Bešeňová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (310 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Bešeňová – pozorovací vrt SHMÚ (320 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Bešeňová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (580 m od vody)Bešeňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Bešeňová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (630 m od vody)Liptovská Mara – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Bešeňová – pozorovací vrt SHMÚ (930 m od vody)Liptovský Michal – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Liptovský Michal – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bešeňová – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Liptovská Mara – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Bešeňová – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Liptovská Teplá (1,8 km od vody)Liptovská Teplá (1,8 km od vody)Liptovská Teplá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Ivachnová (1,8 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Bobrovník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Liptovská Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Palúdza – negatívny vrt (2,8 km od vody)Palúdza – negatívny vrt (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorku, maximálně 6 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorku, maximálně 315 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorku, maximálně 815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorku, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorku, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorku, maximálně 815 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 6 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorku, maximálně 93 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorku, maximálně 31 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 394 zrn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 606 μg/lmedián 29,5 μg/l14 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 35,0 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,200 μg/l14 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,30 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzorky57 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 317 μg/lmedián 6,50 μg/l14 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 520 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky64 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    prameň528,3 Bq/l21,3 Bq/l
    studňa14,93 Bq/l4,93 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody17,44 Bq/l7,44 Bq/l
    minerálny prameň143,2 Bq/l43,2 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    260 vrtů v pásmu 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 223 ostatních; s číslem archivní zprávy 260.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m115×
    • 10–30 m104×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m25×
    • nad 300 m5×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Liptovská Mara-Vlachyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,8 m13394 99Db14.pdf40 m
    911inžiniersko-geologický7,0 m881380 m
    Bešeňováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m11151 99Db20.pdf90 m
    912inžiniersko-geologický7,0 m881390 m
    Vlachypozorovací vrt SHMÚ5,5 m7906 99Db6.pdf100 m
    L-458hydrogeologický5,5 m7906100 m
    Bešeňováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m11151 99Db21.pdf110 m
    Liptovská Maraúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m13646 99Db17.pdf110 m
    V-1ložiskový1 201,0 m2775130 m
    Sokolčepozorovací vrt SHMÚ7,0 m7906 99Db5.pdf150 m
    L-456hydrogeologický7,0 m7906150 m
    910inžiniersko-geologický6,4 m8813160 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Bešeňová – FBe-125 °C5,4 l/s401 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný250 m
    Bešeňová – FGTB-166 °C32,0 l/s1833 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný310 m
    Bešeňová – ZGL-162 °C27,0 l/s1987 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný580 m
    Kalameny – HGL-233 °C23,5 l/s500 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,6 km
    Lúčky – HGL-335 °C12,5 l/s600 mCa-Mg-SO4využívaný5,1 km
    Lúčky31 °C0,5 l/s6 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,4 km
    Lúčky – BJ-10131 °C18,9 l/s97 mCa-Mg-SO4využívaný5,6 km
    Lúčky31 °C15,0 l/s1,3 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,6 km
    Lúčky – BLK-231 °C–15 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,6 km
    Lúčky––1,75 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 55350 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 511420 m
    ZGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 301800 m
    kategória Bešeňovátermálne kúpalisko––1820 m
    kategória c3minerálna voda23-3816-3031,4 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1515,1 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 515,2 km
    ZGL-2/Ageotermálna voda55 – 8031 – 5015,8 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1526,2 km
    FGL-1geotermálna voda22 – 385 – 1518,2 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Krmeš – pri železnici – Krmeš pri Vlachoch600 m²––980 m
    pri Bešeňovskom moste – Liptovský Michal–––1,0 km
    Drienok – Potok–––1,1 km
    Partizánska Ľupča32 000 m²2000monitorovaná1,3 km
    Lupčianka – Partizánska Ľupča – Liptovský Michal–1992–1,4 km
    na nižnom konci – Potok–––1,6 km
    Bobrovník (obec Vlachy) – Bobrovník–––2,1 km
    na vyšnom konci – Potok140 m²––2,2 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy67×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny53×
    • Aktívny10×
    • Stabilizovaný4×

    Současný stav

    • Nedostatočne doložené28×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00010×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick9×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. RADA1 revír · 2,9 km33VVN Bešeňová33

    Další toky v okolí

    Povodí Váh