Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Hrabinka, Fensterpunktzahl 34. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 13:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 201 mg/l, stredne tvrdá voda (8,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 176 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 83 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 54. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 99objektov do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Šachta č.3 (šachta), 1,5 km od vody. 1vzorka so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Najviac 3 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 103 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Topľa). 319vrtov do 3 km 349 rozborov vody v okolí Z toho 319 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 17lokalít do 3 km 1 záťaž, 16 skládok Najbližšia záťaž: Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 25záznamov do 5 km 5 ložísk, 20 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 75plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,62typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,6°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,53 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 201mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 49 až 52 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. niedrig Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -71nT rozsah -98 až -45 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -11mGal reziduálna +10,7 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 38 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 83 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Topľa, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Medziansky, potok, 1999, 790 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hanušovský potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 28. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: 200m povyše Petrovice, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 319 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 300 ostatných; s číslom archívnej správy 319. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Bodrog und Hernad
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Hrabinka
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Hrabinka
Problematische Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere1 Kläranlage im Umkreis von 2 km vom Fischereirevier
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Hrabinka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
57,8 mg/l67. percentil14,0 mg/l46. percentil7,73 mg/l44. percentil4,98 mg/l34. percentil0,0783 mg/l29. percentil38,3 mg/l26. percentil127 mg/l26. percentil1,52 mg/l21. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,79 mg/l40. percentil5,06 mg/l38. percentil0,0705 mg/l35. percentil0,0663 mg/l33. percentilMetalle
17,9 μg/l84. percentil205 μg/l80. percentil0,0859 mg/l43. percentil21,1 μg/l40. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
176 mg/kg95. percentil111 mg/kg92. percentil41,1 mg/kg90. percentil0,687 mg/kg86. percentil11,4 mg/kg83. percentil0,268 mg/kg81. percentil1,26 mg/kg77. percentil8,87 mg/kg71. percentil0,253 mg/kg65. percentil0,221 mg/kg52. percentil80,8 mg/kg32. percentil18,5 mg/kg26. percentil2,07 mg/kg24. percentil0,146 mg/kg23. percentil9,96 mg/kg12. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
8.017 mg/kg95. percentil3,85 %88. percentil1,50 %80. percentil6,52 %76. percentil1,04 %76. percentil961 mg/kg62. percentil2,48 %58. percentil1,51 %48. percentil545 mg/kg12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
33,9 mg/kg71. percentil63,0 mg/kg57. percentil129 mg/kg43. percentil12,8 mg/kg40. percentil1,16 mg/kg36. percentil82,5 mg/kg34. percentil24,8 mg/kg34. percentil355 mg/kg34. percentil357 mg/kg20. percentil46,0 mg/kg11. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Radonrisiko im Grundgestein
1,34 %62. percentil7,38 ppm52. percentil2,56 ppm47. percentil1.645 Bq/m²57. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 1564 3 zrná 600 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 6 28,2 Bq/l 5,10 Bq/l upravený prameň 6 36,2 Bq/l 16,7 Bq/l studňa 3 25,1 Bq/l 13,5 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,20 Bq/l 7,20 Bq/l potok, rieka 1 1,25 Bq/l 1,25 Bq/l minerálny prameň 2 14,4 Bq/l 13,5 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 12,0 Bq/l 12,0 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Šachta č.3 šachta Au 1811 1,5 km Pinga č.23 pinga, pingový ťah polymetalick‚ rudy 1814 1,7 km Halda pri bezmennej štôlni č.1 halda Au 17.storočie 1,8 km Bezmenná prieskumná ryha č.1 iný druh objektu Au 1811 1,8 km Halda pri bezmennej štôlni č.2 halda Au 17.storočie 1,9 km Šachta č.1 šachta Au 1811 1,9 km Bezmenná prieskumná ryha č.2 iný druh objektu Au 1811 2,0 km Bezmenná štôlňa štôlňa Au rudy 2,0 km Halda bezmennej št. halda Au rudy 2,0 km Halda pri bezmennej štôlni č.4 halda Au 1811 2,1 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Bystré tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,1 km Bystré tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,1 km Zlatá baňa olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,9 km Okružná – Borovník stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,6 km Okružná – Borovník stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,6 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Kuria hora Ortuťové rudy Hg mineralogický výskyt 1,8 km Zlatá Baňa -Jozef Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb ložiskový výskyt 2,2 km Zlatá Baňa Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Cu, Ag, Au malé ložisko 3,3 km Zlatá Baňa – Nozger Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb mineralogický výskyt 3,5 km Šťavica Polymetalické rudy Pb, Zn mineralogický výskyt 4,4 km Zlatá Baňa Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Cu, Ag, Au malé ložisko 4,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody DP205-2 inžiniersko-geologický 10,0 m 9279980 m S-67 inžiniersko-geologický 4,0 m 7595590 m J205-2 inžiniersko-geologický 15,0 m 9279990 m Hanušovce nad Topľou širokoprofilový vrt 4,2 m 48381 104Cc34.pdf100 m DP205-3 inžiniersko-geologický 10,0 m 92799200 m J205-3 inžiniersko-geologický 15,0 m 92799200 m J205-1 inžiniersko-geologický 15,0 m 92799210 m Hanušovce nad Topľou úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 24646 104Cc18.pdf240 m S-68 inžiniersko-geologický 5,0 m 75955250 m S-69 inžiniersko-geologický 5,0 m 75955260 m S-66 inžiniersko-geologický 2,5 m 75955300 m J204-1A inžiniersko-geologický 15,0 m 92799370 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 1,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO SK2005700F 1,8 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Petrovce 8 m² – – 310 m Petrovce 8 m² – – 1,1 km Hanušovce nad Topľou 10 m² – – 1,1 km skládka odpadov Petrovce – Petrovce 46 435 m² 1996 monitorovaná 1,3 km Hanušovce nad Topľou 50 m² – – 1,4 km TKO Hanušovce – Petrovce 25 000 m² 1980 monitorovaná 1,5 km Medzianky 30 m² – – 1,8 km Medzianky 5 m² – – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Hermanovský potok
1 FischereirevierVN Remeniny
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Šebastovka
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)VN Sigord
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Delňa
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Slaný potok
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
29aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 103 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 47,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 vzoriek
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 100 μg/lmedián 60,0 μg/l5 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 25,6 mg/lmedián 12,0 mg/l5 vzoriek
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 561 μg/lmedián 31,0 μg/l26 vzoriek
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,7 μg/lmedián 3,84 μg/l26 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 70,0 μg/lmedián 9,00 μg/l26 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00750 mg/l26 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
FührenPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia