Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Hrabinka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Hrabinka, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 10:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    02004006008000 km2 km4 km6 km
    Výškový profil toku: od 617 do 198 m n. m. na 7,7 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    617 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    170 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    447 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    58 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,08

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Hrabinka z roku 2019
    2019snímkováno 1. 7. 2019
    Letecký snímek toku Hrabinka z roku 2022
    2022snímkováno 8. 10. 2022
    Letecký snímek toku Hrabinka z roku 2025
    2025snímkováno 3. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Hrabinka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Petrovcezatížení 114 %0,5 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Hrabinka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 201 mg/l, stredne tvrdá voda (8,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 176 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 83 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    99objektov do 3 km

    ťažené: Au

    Najbližšie: Šachta č.3 (šachta), 1,5 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 103 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Topľa).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    319vrtov do 3 km

    349 rozborov vody v okolí

    Z toho 319 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok

    Najbližšia záťaž: Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    25záznamov do 5 km

    5 ložísk, 20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    75plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • ORAVIKUM100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén50%SR 11 %
    • neovulkanity50%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén50%SR 5,8 %
    • neovulkanity Slanských vrchov50%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón epiklastických hornín100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia neovulkanitov100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Slanských vrchov100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Košická kotlina67%SR 4,8 %
    • Humenský chrbát33%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,62typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    8,6°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,53 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    201mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SíranySO457,8 mg/l67. percentil
    • HořčíkMg14,0 mg/l46. percentil
    • SodíkNa7,73 mg/l44. percentil
    • ChloridyCl4,98 mg/l34. percentil
    • FluoridyF0,0783 mg/l29. percentil
    • VápníkCa38,3 mg/l26. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3127 mg/l26. percentil
    • DraslíkK1,52 mg/l21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,79 mg/l40. percentil
    • DusičnanyNO35,06 mg/l38. percentil
    • FosforečnanyPO40,0705 mg/l35. percentil
    • AmóniumNH40,0663 mg/l33. percentil

    Kovy

    • ZinekZn17,9 μg/l84. percentil
    • HliníkAl205 μg/l80. percentil
    • ŽelezoFe0,0859 mg/l43. percentil
    • ManganMn21,1 μg/l40. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr176 mg/kg95. percentil
    • VanadV111 mg/kg92. percentil
    • NiklNi41,1 mg/kg90. percentil
    • MolybdenMo0,687 mg/kg86. percentil
    • KobaltCo11,4 mg/kg83. percentil
    • RtuťHg0,268 mg/kg81. percentil
    • AntimonSb1,26 mg/kg77. percentil
    • ArsenAs8,87 mg/kg71. percentil
    • KadmiumCd0,253 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,221 mg/kg52. percentil
    • ZinekZn80,8 mg/kg32. percentil
    • MěďCu18,5 mg/kg26. percentil
    • CínSn2,07 mg/kg24. percentil
    • SelenSe0,146 mg/kg23. percentil
    • OlovoPb9,96 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi8 017 mg/kg95. percentil
    • ŽelezoFe3,85 %88. percentil
    • HořčíkMg1,50 %80. percentil
    • HliníkAl6,52 %76. percentil
    • SodíkNa1,04 %76. percentil
    • ManganMn961 mg/kg62. percentil
    • VápníkCa2,48 %58. percentil
    • DraslíkK1,51 %48. percentil
    • FosforP545 mg/kg12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi33,9 mg/kg71. percentil
    • BorB63,0 mg/kg57. percentil
    • StronciumSr129 mg/kg43. percentil
    • GáliumGa12,8 mg/kg40. percentil
    • BerylliumBe1,16 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb82,5 mg/kg34. percentil
    • YtriumY24,8 mg/kg34. percentil
    • ZirkónZr355 mg/kg34. percentil
    • BáriumBa357 mg/kg20. percentil
    • CérCe46,0 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Draslík (K)K1,34 %62. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,38 ppm52. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,56 ppm47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • nízké50%SR 36 %
    • střední50%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -71nT

    rozsah -98 až -45 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 83 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Košická kotlina67%SR 4,8 %
    • Humenský chrbát33%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)234–1 089m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek669m a.s.l.
    • Průměrný sklon15,3°
    • Priemerná januárová teplota-4,4°C
    • Priemerná júlová teplota17,4°C
    • Ročné zrážky733mm

    Geomorfologické celky

    • Slanské vrchy100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Matransko-slanská oblasť100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma67%SR 33 %
    • kotlinová klíma33%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu67%SR 25 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu33%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Šachta č.3 – 1 – šachta (1,5 km od vody)Halda pri bezmennej štôlni č.1 – 5 – halda (1,8 km od vody)Bezmenná prieskumná ryha č.1 – 6 – iný druh objektu (1,8 km od vody)Halda pri bezmennej štôlni č.2 – 5 – halda (1,9 km od vody)Šachta č.1 – 1 – šachta (1,9 km od vody)Bezmenná prieskumná ryha č.2 – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda bezmennej št. – 5 – halda (2,0 km od vody)Halda pri bezmennej štôlni č.4 – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda pri bezmennej štôlni č.3 – 5 – halda (2,1 km od vody)Šachta č.2 – 1 – šachta (2,1 km od vody)Halda pri bezmennej štôlni č.5 – 5 – halda (2,1 km od vody)Bezmenná prieskumná ryha č.3 – 6 – iný druh objektu (2,2 km od vody)Štôlňa Nižný Jozef – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Štôlňa Vyšný Jozef – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda pri štôlni Nižný Jozef – 5 – halda (2,2 km od vody)Halda pri štôlni Vyšný Jozef – 5 – halda (2,2 km od vody)Pinga č.2 – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pinga č.3 – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pinga č.6 – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pinga č.1 – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Pinga č.24 – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Štôlňa Gašpar – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Pinga č.4 – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)Pinga č.19 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Šachtica – 1 – šachta (2,7 km od vody)Pinga č.7 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.20 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.22 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č,21 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.17 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.31 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.23 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Dvojica ping č.9 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.18 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.16 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.32 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.13 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.8 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.14 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga č.10 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.15 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.33 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.12 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.46 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.38 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.40 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.11 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)PInga č.37 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.39 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.36 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.42 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.43 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.41 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.44 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.45 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.64 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.66 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.65 – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga č.70 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.67 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.34 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.68 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.69 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.29 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.30 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.47 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.54 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.49 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.59 – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pinga č.60 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.58 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.55 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.56 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.61 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.50 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.57 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č,51 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.28 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.71 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.62 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.10 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.72 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.27 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.48 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.113 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.53 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.63 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.5 – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Pinga č.23 – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)Bezmenná štôlňa č.3 – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)štôlňa Vyšný Jozef – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Halda pri štôlni Vyšný Jozef – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda pri štôlni Vyšný Jozef – 5 – halda (2,1 km od vody)štôlňa Nižný Jozef – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)štôlňa Nižný Jozef – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda pri štôlni Nižný Jozef – 5 – halda (2,2 km od vody)Halda pri štôlni Nižný Jozef – 5 – halda (2,2 km od vody)štôlňa Gašpar – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Kuria hora – Ortuťové rudy (1,8 km od vody)Zlatá Baňa -Jozef – Antimonitovo-zlaté rudy (2,2 km od vody)Zlatá Baňa – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,3 km od vody)Zlatá Baňa – Nozger – Antimonitovo-zlaté rudy (3,5 km od vody)Šťavica – Polymetalické rudy (4,4 km od vody)Zlatá Baňa – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,8 km od vody)Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO – SK2005700F (1,8 km od vody)Petrovce – nedá sa odhadnúť (310 m od vody)Petrovce – občasný (1,1 km od vody)Hanušovce nad Topľou – nijaký (1,1 km od vody)skládka odpadov Petrovce – Petrovce – nijaký (1,3 km od vody)Hanušovce nad Topľou – nijaký (1,4 km od vody)TKO Hanušovce – Petrovce – nijaký (1,5 km od vody)Medzianky – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Medzianky – nijaký (2,1 km od vody)Vlača – nijaký (2,2 km od vody)Vlača – nijaký (2,2 km od vody)Vlača – nijaký (2,4 km od vody)Medzianky – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Vlača – nijaký (2,7 km od vody)Prosačov – nijaký (2,8 km od vody)Pavlovce – Pavlovce nad Topľou – občasný (3,0 km od vody)Ďurďoš – nijaký (3,0 km od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Bystré – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Okružná – Borovník – stavebný kameň (4,6 km od vody)Bystré – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Zlatá baňa – olovené a zinkové (polymetalické) rudy (3,9 km od vody)Okružná – Borovník – stavebný kameň (4,6 km od vody)Hanušovce 1 – ropa, zemný plyn (1,5 km od vody)Vlača – stavebný kameň – jemnozrnný pieskovec (2,4 km od vody)Ďurďoš – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Zlatá Baňa – polymetalické rudy, Au rudy, Ag rudy (2,5 km od vody)Zlatá Baňa – stavebný kameň (2,8 km od vody)Ďurďoš – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Remeniny – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Vlača – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Zlatá Baňa – Nozger – Sb rudy, Au rudy (3,5 km od vody)Hermanovce nad Topľou – stavebný kameň – andezit (4,1 km od vody)Zlatá Baňa Šťavica – stavebný kameň – dioritový porfýr (4,5 km od vody)Mičakovce – Tarbaj – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (4,5 km od vody)Zlatá Baňa – antimónové rudy (2,5 km od vody)Zlatá Baňa – polymetalické rudy (3,3 km od vody)Hermanovské skaly – vulkanity (2,6 km od vody)PETROVCE – Blokové polia (60 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (90 m od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (130 m od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (150 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Svahové prúdy (540 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (550 m od vody)– Blokové polia (560 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)PETROVA – Zosuvy (680 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (700 m od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (700 m od vody)– Svahové prúdy (710 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (780 m od vody)HANUSOVCE – Zosuvy (820 m od vody)PETROVCE – Zosuvy (860 m od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (860 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (880 m od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (910 m od vody)PETROVICE – Blokové rozpadliny (940 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (1,1 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)HERMANOVCE – Blokové polia (1,7 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)PETROVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)HANUSOVCE NAD TOPLOU – Zosuvy (1,8 km od vody)PAVLOVCE – Blokové polia (1,8 km od vody)– Svahové prúdy (1,8 km od vody)PETROVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Svahové prúdy (1,9 km od vody)GRODZIN – Zosuvy (1,9 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Svahové prúdy (2,0 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)HERMANOVCE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,1 km od vody)VLACA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Blokové polia (2,2 km od vody)BYSTRE – Zosuvy (2,2 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (2,2 km od vody)MEDZIANKY – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)PETROVCE – Svahové prúdy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)HERMANOVCE NADTOPLOU – Blokové polia (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)PAVLOVCE – Svahové prúdy (2,6 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)PAVLOVCE – Svahové prúdy (2,7 km od vody)PAVLOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)HERMANOVCE – Svahové prúdy (2,7 km od vody)PROSACOV – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Hanušovce nad Topľou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Petrovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Hanušovce nad Topľou (1,2 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Pavlovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hanušovce nad Topľou – negatívny vrt (2,4 km od vody)Hanušovce nad Topľou – negatívny vrt (2,4 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Hanušovce nad Topľou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Hanušovce nad Topľou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Hanušovce nad Topľou – negatívny vrt (2,6 km od vody)Hanušovce nad Topľou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Pavlovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)zlato 3 ks – zlato (600 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 103 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Topľa, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Medziansky, potok, 1999, 790 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Topľa, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovce nad Topľou, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 100 μg/lmedián 60,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hanušovský potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 28. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,6 mg/lmedián 12,0 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 200m povyše Petrovice, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)35 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)35 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zlato (Au)1 vzorka, najviac 3 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    15643 zrná600 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)35 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)35 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)24 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))19 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinekZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 561 μg/lmedián 31,0 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,7 μg/lmedián 3,84 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 9,00 μg/l26 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00750 mg/l26 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    zdroj628,2 Bq/l5,10 Bq/l
    upravený prameň636,2 Bq/l16,7 Bq/l
    studňa325,1 Bq/l13,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie17,20 Bq/l7,20 Bq/l
    potok, rieka11,25 Bq/l1,25 Bq/l
    minerálny prameň214,4 Bq/l13,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie112,0 Bq/l12,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au70×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah71×
    • halda12×
    • štôlňa9×
    • šachta4×
    • iný druh objektu3×

    Najbližšie staré banské diela

    NázevDruhŤaženéUkončenieOd vody
    Šachta č.3šachtaAu18111,5 km
    Pinga č.23pinga, pingový ťahpolymetalick‚ rudy18141,7 km
    Halda pri bezmennej štôlni č.1haldaAu17.storočie1,8 km
    Bezmenná prieskumná ryha č.1iný druh objektuAu18111,8 km
    Halda pri bezmennej štôlni č.2haldaAu17.storočie1,9 km
    Šachta č.1šachtaAu18111,9 km
    Bezmenná prieskumná ryha č.2iný druh objektuAu18112,0 km
    Bezmenná štôlňaštôlňaAu rudy2,0 km
    Halda bezmennej št.haldaAu rudy2,0 km
    Halda pri bezmennej štôlni č.4haldaAu18112,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Bystrétehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,1 km
    Bystrétehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,1 km
    Zlatá baňaolovené a zinkové (polymetalické) rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,9 km
    Okružná – Borovníkstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.4,6 km
    Okružná – Borovníkstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.4,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    Kuria horaOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt1,8 km
    Zlatá Baňa -JozefAntimonitovo-zlaté rudyAu, Sbložiskový výskyt2,2 km
    Zlatá BaňaPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Cu, Ag, Aumalé ložisko3,3 km
    Zlatá Baňa – NozgerAntimonitovo-zlaté rudyAu, Sbmineralogický výskyt3,5 km
    ŠťavicaPolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt4,4 km
    Zlatá BaňaPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Cu, Ag, Aumalé ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    319 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 300 ostatných; s číslom archívnej správy 319.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m118×
    • 10–30 m137×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m14×
    • nad 300 m39×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    DP205-2inžiniersko-geologický10,0 m9279980 m
    S-67inžiniersko-geologický4,0 m7595590 m
    J205-2inžiniersko-geologický15,0 m9279990 m
    Hanušovce nad Topľouširokoprofilový vrt4,2 m48381 104Cc34.pdf100 m
    DP205-3inžiniersko-geologický10,0 m92799200 m
    J205-3inžiniersko-geologický15,0 m92799200 m
    J205-1inžiniersko-geologický15,0 m92799210 m
    Hanušovce nad Topľouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m24646 104Cc18.pdf240 m
    S-68inžiniersko-geologický5,0 m75955250 m
    S-69inžiniersko-geologický5,0 m75955260 m
    S-66inžiniersko-geologický2,5 m75955300 m
    J204-1Ainžiniersko-geologický15,0 m92799370 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 591,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bystré – bývalá tehelňa TEMAKOSK2005700F1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Petrovce8 m²––310 m
    Petrovce8 m²––1,1 km
    Hanušovce nad Topľou10 m²––1,1 km
    skládka odpadov Petrovce – Petrovce46 435 m²1996monitorovaná1,3 km
    Hanušovce nad Topľou50 m²––1,4 km
    TKO Hanušovce – Petrovce25 000 m²1980monitorovaná1,5 km
    Medzianky30 m²––1,8 km
    Medzianky5 m²––2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy53×
    • Svahové prúdy9×
    • Blokové polia8×
    • Blokové rozpadliny5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny47×
    • Stabilizovaný28×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova51×
    • Nedostatočne doložené12×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Hanušovce nad Topľou1 revír · 7,7 km25Hrabinka25

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád