Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Heute am Gewässer OR Bajany

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

OR Bajany, Fensterpunktzahl 14.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: stehendes Gewässer

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stillgewässer Da es sich hierbei um stehende Gewässer handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Gewässer weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1021031041051061070,0 km0,2 km0,4 km
    Geländehöhenprofil (stehendes Gewässer): von 107 bis 103 m ü.d.M. über 0,5 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    105 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer OR Bajany von 2019
    2019abgebildet 13. Juni 2019
    Luftbild Fließgewässer OR Bajany von 2022
    2022abgebildet 26. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer OR Bajany von 2025
    2025abgebildet 23. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer OR Bajany

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Eisen ab 1 mg/l1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku OR Bajany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 239 mg/l, mäkká voda (7,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 89,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 105 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 3,70 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 89. percentil (Uh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    27vrtov do 3 km

    146 rozborov vody v okolí

    Z toho 25 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 5,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu25m
    • 20 – 30100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,63typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    7,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,35 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    239mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK3,32 mg/l55. percentil
    • ChlorideCl9,32 mg/l51. percentil
    • NatriumNa6,79 mg/l39. percentil
    • FluorideF0,0833 mg/l32. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3142 mg/l30. percentil
    • KalziumCa41,4 mg/l29. percentil
    • MagnesiumMg7,59 mg/l22. percentil
    • SulfateSO419,7 mg/l15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,188 mg/l67. percentil
    • FosforečnanyPO40,223 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,55 mg/l34. percentil
    • NitrateNO33,76 mg/l25. percentil

    Metalle

    • EisenFe1,40 mg/l96. percentil
    • AluminiumAl456 μg/l94. percentil
    • ManganMn212 μg/l90. percentil
    • ZinkZn7,87 μg/l56. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV89,5 mg/kg82. percentil
    • NickelNi34,5 mg/kg80. percentil
    • ChromCr93,3 mg/kg77. percentil
    • AntimonSb1,05 mg/kg72. percentil
    • KupferCu29,1 mg/kg69. percentil
    • CínSn3,22 mg/kg68. percentil
    • BizmutBi0,265 mg/kg66. percentil
    • ArsenAs7,64 mg/kg61. percentil
    • MolybdänMo0,434 mg/kg60. percentil
    • KobaltCo8,36 mg/kg48. percentil
    • ZinkZn94,3 mg/kg48. percentil
    • CadmiumCd0,164 mg/kg45. percentil
    • FührenPb14,4 mg/kg43. percentil
    • SelenSe0,134 mg/kg19. percentil
    • QuecksilberHg0,0554 mg/kg17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • EisenFe3,64 %85. percentil
    • AluminiumAl6,65 %79. percentil
    • TitánTi5.231 mg/kg75. percentil
    • DraslíkK1,66 %72. percentil
    • ManganMn973 mg/kg63. percentil
    • PhosphorP824 mg/kg47. percentil
    • NatriumNa0,844 %45. percentil
    • MagnesiumMg0,707 %26. percentil
    • KalziumCa0,873 %10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerylliumBe2,40 mg/kg94. percentil
    • GáliumGa20,5 mg/kg92. percentil
    • LítiumLi39,8 mg/kg87. percentil
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentil
    • BorB71,8 mg/kg79. percentil
    • YtriumY32,9 mg/kg75. percentil
    • CérCe61,7 mg/kg59. percentil
    • ZirkónZr430 mg/kg59. percentil
    • BáriumBa457 mg/kg57. percentil
    • StronciumSr104 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Kalium (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m65°C
    • Hustota povrchového tepelného toku105mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Bajany – občasný (460 m od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (5,8 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (570 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bežovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bežovce I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Pavlovce nad Uhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • FührenPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 3,70 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 3,20 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 2,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 145 μg/lmedián 145 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 370 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,75 mg/lmedián 9,75 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 370 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 1,30 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00750 mg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 454 μg/lmedián 102 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa24,48 Bq/l2,59 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    27 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 25.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m2×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,5 m8539 129Ab16.pdf270 m
    Bežovcepozorovací vrt SHMÚ29,5 m18918 129Aa3.pdf570 m
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m8539 129Ab15.pdf770 m
    Bajanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,2 m18918 129Aa4.pdf770 m
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m8539 129Ab11.pdf960 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab45.pdf1,0 km
    Pavlovce-XX.ložiskový575,0 m113321,1 km
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou26,1 m8539 129Ab14.pdf1,1 km
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou29,0 m8539 129Ab12.pdf1,2 km
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab44.pdf1,3 km
    Bajanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,0 m4730 129Aa10.pdf1,4 km
    Lekárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou37,0 m8539 129Ab10.pdf1,4 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný5,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bajany1 800 m²1975–460 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Veľké Kapušany1 Fischereirevier · 0,5 km7OR Bajany7

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad