Ma a(z) OR Bajany vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

OR Bajany, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1021031041051061070,0 km0,2 km0,4 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 107 és 103 m tengerszint feletti magasság között 0,5 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    105 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    OR Bajany vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    OR Bajany vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    OR Bajany vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) OR Bajany vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) OR Bajany vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,6modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 239 mg/l, lágy víz (7,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 89,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 82. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    65°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 105 mW/m²

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    55. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Ólom 3,70 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 89. percentilis (Uh).

    Fúrások és talajvízelemzések

    27fúrás 3 km-en belül

    146 vízelemzés a közelben

    Közülük 25-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    85°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Čierne Pole – Stretava-21, 5,8 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    0bejegyzés 5 km-en belül

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: átszedett hordalékos finomszemcsés homok1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága25m
    • 20 – 30100%SR 1,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kelet-Szlovák medence100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hordalékos-síkságos lerakódások régiója100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,63tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    7,5°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,35 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    239mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK3,32 mg/l55. percentilis
    • KloridCl9,32 mg/l51. percentilis
    • NátriumNa6,79 mg/l39. percentilis
    • FluoridF0,0833 mg/l32. percentilis
    • BikarbonátokHCO3142 mg/l30. percentilis
    • KalciumCa41,4 mg/l29. percentilis
    • MagnéziumMg7,59 mg/l22. percentilis
    • SzulfátokSO419,7 mg/l15. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,188 mg/l67. percentilis
    • FoszfátokPO40,223 mg/l62. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,55 mg/l34. percentilis
    • NitrátokNO33,76 mg/l25. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe1,40 mg/l96. percentilis
    • AlumíniumAl456 μg/l94. percentilis
    • MangánMn212 μg/l90. percentilis
    • Cink-Zn7,87 μg/l56. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV89,5 mg/kg82. percentilis
    • NikkelNi34,5 mg/kg80. percentilis
    • KrómCr93,3 mg/kg77. percentilis
    • AntimonSb1,05 mg/kg72. percentilis
    • RézCu29,1 mg/kg69. percentilis
    • Ón-Sn3,22 mg/kg68. percentilis
    • BizmutBi0,265 mg/kg66. percentilis
    • ArzénAs7,64 mg/kg61. percentilis
    • MolibdénMo0,434 mg/kg60. percentilis
    • KobaltCo8,36 mg/kg48. percentilis
    • Cink-Zn94,3 mg/kg48. percentilis
    • KadmiumCd0,164 mg/kg45. percentilis
    • ÓlomPb14,4 mg/kg43. percentilis
    • SzelénSe0,134 mg/kg19. percentilis
    • HiganyHg0,0554 mg/kg17. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • VasalóFe3,64 %85. percentilis
    • AlumíniumAl6,65 %79. percentilis
    • TitánTi5 231 mg/kg75. percentilis
    • KáliumK1,66 %72. percentilis
    • MangánMn973 mg/kg63. percentilis
    • FoszforP824 mg/kg47. percentilis
    • NátriumNa0,844 %45. percentilis
    • MagnéziumMg0,707 %26. percentilis
    • KalciumCa0,873 %10. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BerilliumBe2,40 mg/kg94. percentilis
    • GalliumGa20,5 mg/kg92. percentilis
    • LítiumLi39,8 mg/kg87. percentilis
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentilis
    • BórB71,8 mg/kg79. percentilis
    • IttriumY32,9 mg/kg75. percentilis
    • CériumCe61,7 mg/kg59. percentilis
    • CirkóniumZr430 mg/kg59. percentilis
    • BáriumBa457 mg/kg57. percentilis
    • StronciumSr104 mg/kg17. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,82 ppm64. percentilis
    • Kálium (K)K1,31 %55. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,48 ppm38. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS137373 Bq/m²3. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -28nT

    -28--28 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -1mGal

    Maradék +2,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Kőzethőmérséklet 1000 m mélységben65°C
    • Felszíni hőhatású sűrűség105mW/m²

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)97–117m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága104m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • East Slovak Plain100%SR 3,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Kelet-Szlovák alföld100%SR 4,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Bajany – alkalmi (460 m-re a víztől)Čierne Pole – Stretava-21 – spanyollal hajó (5,8 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Bežovce – shmú megfigyelő fúrás (570 m-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m-re a víztől)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m-re a víztől)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km-re a víztől)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km-re a víztől)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Bežovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Bežovce I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km-re a víztől)Pavlovce nad Uhom – shmú megfigyelő fúrás (2,8 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,70 μg/lmedián 3,70 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 3,20 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 2,30 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 73. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 145 μg/lmedián 145 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 42. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Uh, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 9,75 mg/lmedián 9,75 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Uh1998, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 45. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,8 μg/lmedián 1,30 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,00750 mg/l12 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 454 μg/lmedián 102 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 25,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól24,48 Bq/l2,59 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    27 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 19 hidrogeológiai és 8 egyéb; archív jelentés számával: 25.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m2×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m6×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel20,5 m8539 129Ab16.pdf270 m
    Bežovceshmú megfigyelő fúrás29,5 m18918 129Aa3.pdf570 m
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel24,0 m8539 129Ab15.pdf770 m
    Bajanykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel42,2 m18918 129Aa4.pdf770 m
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel30,0 m8539 129Ab11.pdf960 m
    Lekárovceszéles átmérőjű fúrólyuk35,0 m44377 129Ab45.pdf1,0 km
    Pavlovce-XX.letét575,0 m113321,1 km
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel26,1 m8539 129Ab14.pdf1,1 km
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel29,0 m8539 129Ab12.pdf1,2 km
    Lekárovceszéles átmérőjű fúrólyuk35,0 m44377 129Ab44.pdf1,3 km
    Bajanykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel45,0 m4730 129Aa10.pdf1,4 km
    Lekárovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel37,0 m8539 129Ab10.pdf1,4 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clfelhasználatlan5,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 527,0 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Bajany1 800 m²1975–460 m

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagykapos1 horgászvíz · 0,5 km5OR Bajany5

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád