Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

OR Pod Žrebčínom

Flussgebiet GranKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,4km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer OR Pod Žrebčínom mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer OR Pod Žrebčínom

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

OR Pod Žrebčínom, Fensterpunktzahl 16.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 13:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: stehendes Gewässer

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stillgewässer Da es sich hierbei um stehende Gewässer handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Gewässer weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1641651661671681691700,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Geländehöhenprofil (stehendes Gewässer): von 169 bis 165 m ü.d.M. über 0,4 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    167 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    165 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    169 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer OR Pod Žrebčínom von 2017
    2017abgebildet 11. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer OR Pod Žrebčínom von 2020
    2020abgebildet 2. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer OR Pod Žrebčínom von 2023
    2023abgebildet 20. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer OR Pod Žrebčínom

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku OR Pod Žrebčínom

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 260 mg/l, mäkká voda (8,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,485 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 13,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    97vrtov do 3 km

    160 rozborov vody v okolí

    Z toho 97 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    3 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu35m
    • 30 – 40100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    8,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    260mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO449,8 mg/l61. percentil
    • ChlorideCl9,80 mg/l52. percentil
    • NatriumNa8,99 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,81 mg/l47. percentil
    • MagnesiumMg11,0 mg/l35. percentil
    • KalziumCa40,9 mg/l28. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3122 mg/l24. percentil
    • FluorideF0,0531 mg/l9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,446 mg/l85. percentil
    • FosforečnanyPO40,385 mg/l74. percentil
    • NitrateNO39,87 mg/l72. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,98 mg/l66. percentil

    Metalle

    • ZinkZn24,5 μg/l90. percentil
    • ManganMn67,2 μg/l70. percentil
    • EisenFe0,165 mg/l69. percentil
    • AluminiumAl119 μg/l65. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • BizmutBi0,485 mg/kg89. percentil
    • ZinkZn198 mg/kg89. percentil
    • ArsenAs17,9 mg/kg88. percentil
    • AntimonSb3,40 mg/kg88. percentil
    • QuecksilberHg0,417 mg/kg87. percentil
    • KupferCu46,5 mg/kg87. percentil
    • FührenPb27,8 mg/kg85. percentil
    • MolybdänMo0,641 mg/kg83. percentil
    • VanadiumV88,6 mg/kg82. percentil
    • CadmiumCd0,404 mg/kg80. percentil
    • CínSn3,84 mg/kg79. percentil
    • KobaltCo10,3 mg/kg74. percentil
    • ChromCr59,1 mg/kg29. percentil
    • SelenSe0,137 mg/kg20. percentil
    • NickelNi17,3 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,76 %82. percentil
    • PhosphorP1.181 mg/kg82. percentil
    • AluminiumAl6,54 %77. percentil
    • EisenFe3,19 %72. percentil
    • NatriumNa0,996 %71. percentil
    • TitánTi4.990 mg/kg69. percentil
    • MagnesiumMg0,781 %38. percentil
    • ManganMn744 mg/kg38. percentil
    • KalziumCa1,59 %36. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi41,7 mg/kg90. percentil
    • BerylliumBe2,13 mg/kg87. percentil
    • RubídiumRb109 mg/kg87. percentil
    • YtriumY34,4 mg/kg81. percentil
    • BáriumBa524 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr162 mg/kg71. percentil
    • CérCe64,7 mg/kg68. percentil
    • GáliumGa15,3 mg/kg61. percentil
    • ZirkónZr391 mg/kg46. percentil
    • BorB49,9 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,08 ppm86. percentil
    • Kalium (K)K1,47 %82. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,94 ppm79. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372.038 Bq/m²71. percentil

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +17nT

    rozsah 17 až 17 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -14mGal

    reziduálna -4,7 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Rameno Hrona – Starý Tekov – občasný (570 m od vody)Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov – nijaký (630 m od vody)Pri Hrone kompa – Starý Tekov – občasný (830 m od vody)Starý Tekov – Perec – Starý Tekov – občasný (1,2 km od vody)Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov – občasný (1,5 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (2,0 km od vody)Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce – nijaký (2,1 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (2,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce – občasný (2,5 km od vody)Nový Tekov – Hajlochy – Nový Tekov – nijaký (2,6 km od vody)Starý Tekov – pri Hrone – Starý Tekov – občasný (2,6 km od vody)Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce – nijaký (2,7 km od vody)Kalnica II – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Horná Seč – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Kalnica – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 88,015 – 98,721 – štrkopiesky (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 79,655 – 88,015 – štrkopiesky (2,9 km od vody) (4,4 km od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (100 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (220 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (220 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (240 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (250 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (400 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (490 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (540 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (690 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (690 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (710 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (790 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (910 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (940 m od vody)Malé Kozmálovce-N.Tekov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Starý Tekov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Starý Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)JRD Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (470 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Starý Tekov, ulica Lúky č. 2, 1500m JZ od K168 – studňa (710 m od vody)Malé Kozmálovce, 800m JV od K174, S-1 – studňa (780 m od vody)Malé Kozmálovce – vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce, 800m JZ od K171, S-7 – studňa (1,5 km od vody)Nový Tekov, 200m S od K167,z droj S-2 – studňa (1,7 km od vody)Starý Tekov, č.d. 17, 2000m SZ od K163 – studňa (1,7 km od vody)Veľké Kozmálovce, kameňoloch, 1000m SZ od K172 – studňa (2,2 km od vody)Nový Tekov, 1000m JJV od K178, zdroj S-8 – studňa (2,2 km od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (2,4 km od vody)Nový Tekov, 1200m SV od K175, zdroj S-9 – studňa (2,4 km od vody)Veľké Kozmálovce, cintorin, 1100m J od K173 – vrt (2,6 km od vody)Malé Kozmálovce, č.d. 158, 1100m JZ od K176 – studňa (2,6 km od vody)Nový Tekov, 1200m ZJZ od K167, zdroj S-10 – studňa (2,6 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 35,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,2 mg/lmedián 16,1 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO36×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A6×
    • trieda H2×
    • trieda D2×
    • trieda C1×
    • trieda E1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 115 μg/lmedián 2,20 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,30 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0700 mg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 1,60 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 12,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 391 μg/lmedián 43,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka21,02 Bq/l0,950 Bq/l
    studňa922,7 Bq/l13,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie528,7 Bq/l27,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kalnica IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ViOn, a.s.3,7 km
    Horná Sečštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ANTECO s.r.o.4,3 km
    Kalnicaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Dušan Schnierer4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    97 vrtov v pásme 3 km, z toho 77 hydrogeologických a 20 ostatných; s číslom archívnej správy 97.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa98.pdf100 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa94.pdf220 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Ac148.pdf220 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa102.pdf240 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa93.pdf250 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa92.pdf400 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,0 m11430 134Aa23.pdf400 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Ac145.pdf490 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,0 m15783 134Aa33.pdf490 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m22527 134Ac95.pdf520 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,3 m38543 134Ac102.pdf520 m
    S-3bmapovací35,9 m2539530 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Rameno Hrona – Starý Tekov500 m²1985–570 m
    Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov10 000 m²1970–630 m
    Pri Hrone kompa – Starý Tekov300 m²1985–830 m
    Starý Tekov – Perec – Starý Tekov100 m²1990–1,2 km
    Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov4 000 m²1970–1,5 km
    Nový Tekov – Marušová – Marušová3 000 m²1980–2,0 km
    Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce100 m²––2,1 km
    Nový Tekov – Marušová – Marušová–1970–2,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Levice1 Fischereirevier · 0,4 km6OR Pod Žrebčínom6

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Gran