Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku OR Pod Žrebčínom

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

OR Pod Žrebčínom, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:46.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1641651661671681691700,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 169 do 165 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    167 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    165 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    169 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku OR Pod Žrebčínom z roku 2017
    2017snímkováno 11. 8. 2017
    Letecký snímek toku OR Pod Žrebčínom z roku 2020
    2020snímkováno 2. 8. 2020
    Letecký snímek toku OR Pod Žrebčínom z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku OR Pod Žrebčínom

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku OR Pod Žrebčínom

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 260 mg/l, mäkká voda (8,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,485 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 13,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    97vrtov do 3 km

    160 rozborov vody v okolí

    Z toho 97 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    3 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu35m
    • 30 – 40100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    8,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    260mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SíranySO449,8 mg/l61. percentil
    • ChloridyCl9,80 mg/l52. percentil
    • SodíkNa8,99 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,81 mg/l47. percentil
    • HořčíkMg11,0 mg/l35. percentil
    • VápníkCa40,9 mg/l28. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3122 mg/l24. percentil
    • FluoridyF0,0531 mg/l9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,446 mg/l85. percentil
    • FosforečnanyPO40,385 mg/l74. percentil
    • DusičnanyNO39,87 mg/l72. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,98 mg/l66. percentil

    Kovy

    • ZinekZn24,5 μg/l90. percentil
    • ManganMn67,2 μg/l70. percentil
    • ŽelezoFe0,165 mg/l69. percentil
    • HliníkAl119 μg/l65. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • BizmutBi0,485 mg/kg89. percentil
    • ZinekZn198 mg/kg89. percentil
    • ArsenAs17,9 mg/kg88. percentil
    • AntimonSb3,40 mg/kg88. percentil
    • RtuťHg0,417 mg/kg87. percentil
    • MěďCu46,5 mg/kg87. percentil
    • OlovoPb27,8 mg/kg85. percentil
    • MolybdenMo0,641 mg/kg83. percentil
    • VanadV88,6 mg/kg82. percentil
    • KadmiumCd0,404 mg/kg80. percentil
    • CínSn3,84 mg/kg79. percentil
    • KobaltCo10,3 mg/kg74. percentil
    • ChromCr59,1 mg/kg29. percentil
    • SelenSe0,137 mg/kg20. percentil
    • NiklNi17,3 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,76 %82. percentil
    • FosforP1 181 mg/kg82. percentil
    • HliníkAl6,54 %77. percentil
    • ŽelezoFe3,19 %72. percentil
    • SodíkNa0,996 %71. percentil
    • TitánTi4 990 mg/kg69. percentil
    • HořčíkMg0,781 %38. percentil
    • ManganMn744 mg/kg38. percentil
    • VápníkCa1,59 %36. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi41,7 mg/kg90. percentil
    • BerylliumBe2,13 mg/kg87. percentil
    • RubídiumRb109 mg/kg87. percentil
    • YtriumY34,4 mg/kg81. percentil
    • BáriumBa524 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr162 mg/kg71. percentil
    • CérCe64,7 mg/kg68. percentil
    • GáliumGa15,3 mg/kg61. percentil
    • ZirkónZr391 mg/kg46. percentil
    • BorB49,9 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,08 ppm86. percentil
    • Draslík (K)K1,47 %82. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,94 ppm79. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Rameno Hrona – Starý Tekov – občasný (570 m od vody)Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov – nijaký (630 m od vody)Pri Hrone kompa – Starý Tekov – občasný (830 m od vody)Starý Tekov – Perec – Starý Tekov – občasný (1,2 km od vody)Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov – občasný (1,5 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (2,0 km od vody)Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce – nijaký (2,1 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (2,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce – občasný (2,5 km od vody)Nový Tekov – Hajlochy – Nový Tekov – nijaký (2,6 km od vody)Starý Tekov – pri Hrone – Starý Tekov – občasný (2,6 km od vody)Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce – nijaký (2,7 km od vody)Kalnica II – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Horná Seč – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Kalnica – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 88,015 – 98,721 – štrkopiesky (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 79,655 – 88,015 – štrkopiesky (2,9 km od vody) (4,4 km od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (100 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (220 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (220 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (240 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (250 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (400 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (490 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (540 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (690 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (690 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (710 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (790 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (910 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (940 m od vody)Malé Kozmálovce-N.Tekov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Starý Tekov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Mochovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Starý Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)JRD Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (470 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Starý Tekov, ulica Lúky č. 2, 1500m JZ od K168 – studňa (710 m od vody)Malé Kozmálovce, 800m JV od K174, S-1 – studňa (780 m od vody)Malé Kozmálovce – vrt (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce, 800m JZ od K171, S-7 – studňa (1,5 km od vody)Nový Tekov, 200m S od K167,z droj S-2 – studňa (1,7 km od vody)Starý Tekov, č.d. 17, 2000m SZ od K163 – studňa (1,7 km od vody)Veľké Kozmálovce, kameňoloch, 1000m SZ od K172 – studňa (2,2 km od vody)Nový Tekov, 1000m JJV od K178, zdroj S-8 – studňa (2,2 km od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (2,4 km od vody)Nový Tekov, 1200m SV od K175, zdroj S-9 – studňa (2,4 km od vody)Veľké Kozmálovce, cintorin, 1100m J od K173 – vrt (2,6 km od vody)Malé Kozmálovce, č.d. 158, 1100m JZ od K176 – studňa (2,6 km od vody)Nový Tekov, 1200m ZJZ od K167, zdroj S-10 – studňa (2,6 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 35,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,2 mg/lmedián 16,1 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 230 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO36×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A6×
    • trieda H2×
    • trieda D2×
    • trieda C1×
    • trieda E1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 115 μg/lmedián 2,20 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,30 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0700 mg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 1,60 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 12,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnmierne zvýšená
      najvyššie 391 μg/lmedián 43,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka21,02 Bq/l0,950 Bq/l
    studňa922,7 Bq/l13,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie528,7 Bq/l27,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kalnica IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ViOn, a.s.3,7 km
    Horná Sečštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ANTECO s.r.o.4,3 km
    Kalnicaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Dušan Schnierer4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    97 vrtov v pásme 3 km, z toho 77 hydrogeologických a 20 ostatných; s číslom archívnej správy 97.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa98.pdf100 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa94.pdf220 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Ac148.pdf220 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa102.pdf240 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa93.pdf250 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Aa92.pdf400 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,0 m11430 134Aa23.pdf400 m
    Nový Tekovmonitorovací vrt10,0 m92286 134Ac145.pdf490 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,0 m15783 134Aa33.pdf490 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m22527 134Ac95.pdf520 m
    Nový Tekovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,3 m38543 134Ac102.pdf520 m
    S-3bmapovací35,9 m2539530 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Rameno Hron – Starý Tekov500 m²1985–570 m
    Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov10 000 m²1970–630 m
    Pri Hrone kompa – Starý Tekov300 m²1985–830 m
    Starý Tekov – Perec – Starý Tekov100 m²1990–1,2 km
    Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov4 000 m²1970–1,5 km
    Nový Tekov – Marušová – Marušová3 000 m²1980–2,0 km
    Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce100 m²––2,1 km
    Nový Tekov – Marušová – Marušová–1970–2,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Levice1 revír · 0,4 km7OR Pod Žrebčínom7

    Další toky v okolí

    Povodí Hron