Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
28aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Sehr hoch0
Hoch0
Durchschnittlich0
Niedrig2
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
VN Rozgrund – prítoky, Fensterpunktzahl 31.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 06:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Höhenprofil: Stausee
Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.
StauseeDa es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.
Geländehöhenprofil (Stausee): von 728 bis 708 m ü.d.M. über 0,6 km.Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
Ungefährer Wasserstand
714 m a.s.l.
Tiefster Punkt des Profils
708 m a.s.l.
Höchster Punkt des Profils
728 m a.s.l.
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2018abgebildet 1. Juli 20182021abgebildet 7. Juli 20212024abgebildet 27. Juli 2024
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku VN Rozgrund
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Vulkangestein100 % čiary vody
Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,6modelový odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizácia 281 mg/l, stredne tvrdá voda (8,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
13 aus 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Olovo 217 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Prirodzené gama žiarenie
65nGy/h dávkový príkon
94. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
1.072objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Zn, Pb, Cu
Najbližšie: Halda Rafael št. (halda), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
11 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
–
Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.
Vrty a rozbory podzemnej vody
133vrtov do 3 km
171 rozborov vody v okolí
Z toho 133 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
17 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 7,5 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
0lokalít do 3 km
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
74záznamov do 5 km
13 ložísk, 61 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
15plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Vulkangestein100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Vulkangestein: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.
Geologický vek hornín
neovulkanity100%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Punkte
neovulkanity
stredný miocén
formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…
1×
Kvartérny pokryv
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyslé vulkanity100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
neovulkanity severných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 1,5 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Žiarska kotlina100%SR 6,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Säuregehalt des Wassers
pH 7,65typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Wasserhärte
8,7°dH, stredne tvrdá
Súčet vápnika a horčíka (1,55 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
weich
mittel
hart
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
281mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 55Mg 29Na+K 16
Anióny (záporné ióny)
SO₄ 62HCO₃ 28Cl 10
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
SulfateSO4120 mg/l92. percentil
DraslíkK5,56 mg/l77. percentil
FluorideF0,177 mg/l75. percentil
ChlorideCl14,4 mg/l61. percentil
NatriumNa10,2 mg/l55. percentil
MagnesiumMg13,1 mg/l43. percentil
KalziumCa40,6 mg/l28. percentil
HydrogénuhličitanyHCO369,0 mg/l11. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
FührenPb217 mg/kg96. percentil
CadmiumCd3,09 mg/kg95. percentil
NickelNi55,1 mg/kg95. percentil
ZinkZn366 mg/kg95. percentil
MolybdänMo1,20 mg/kg95. percentil
KobaltCo15,6 mg/kg95. percentil
SelenSe0,758 mg/kg95. percentil
BizmutBi0,793 mg/kg95. percentil
KupferCu77,4 mg/kg95. percentil
VanadiumV113 mg/kg92. percentil
QuecksilberHg0,734 mg/kg92. percentil
ArsenAs21,8 mg/kg91. percentil
AntimonSb4,76 mg/kg90. percentil
CínSn2,65 mg/kg50. percentil
ChromCr27,5 mg/kg4. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
ManganMn2.183 mg/kg95. percentil
AluminiumAl7,67 %95. percentil
EisenFe4,39 %94. percentil
DraslíkK1,96 %92. percentil
TitánTi6.164 mg/kg87. percentil
PhosphorP1.147 mg/kg80. percentil
MagnesiumMg0,887 %50. percentil
NatriumNa0,772 %30. percentil
KalziumCa1,17 %20. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
RubídiumRb142 mg/kg97. percentil
BerylliumBe2,87 mg/kg95. percentil
LítiumLi40,4 mg/kg88. percentil
BáriumBa557 mg/kg81. percentil
GáliumGa17,5 mg/kg78. percentil
YtriumY33,2 mg/kg76. percentil
StronciumSr171 mg/kg75. percentil
CérCe62,6 mg/kg62. percentil
ZirkónZr275 mg/kg17. percentil
BorB25,8 mg/kg4. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
65nGy/h vo vzduchu
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Kalium (K)K2,00 %96. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU3,00 ppm82. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,60 ppm79. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Hustota povrchového tepelného toku115mW/m²
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Žiarska kotlina100%SR 6,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-5,0°C
Priemerná júlová teplota16,5°C
Ročné zrážky850mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorky, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 128 μg/lmedián 0,600 μg/l13 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,2 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 400 μg/lmedián 20,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 920 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
Quelle
5
12,1 Bq/l
4,81 Bq/l
výtok z banského diela
1
9,98 Bq/l
9,98 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au1012×
Ag879×
Zn240×
Pb237×
Cu163×
Druhy banských objektov
štôlňa411×
halda325×
pinga, pingový ťah266×
šachta49×
iný druh objektu21×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda Rafael št.
halda
Au,Ag
50 m
Rafael št.
štôlňa
Au,Ag
80 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
80 m
Halda objektu č.129
halda
Au,Ag
100 m
Neuhoffnung štôlňa
štôlňa
Au,Ag
130 m
F”rdernis štôlňa
štôlňa
Au,Ag
130 m
Halda objektu č.288
halda
Au,Ag
150 m
Gnáde Gottes štôlňa
štôlňa
Au,Ag
170 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
170 m
Halda Städtnischer št.
halda
Au,Ag
180 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Vyhne – Banky
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
820 m
Vyhne – Banky
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
820 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
1,8 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
1,8 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,0 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,0 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,3 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Hodruša – Amália a Rozália žily – sever
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
320 m
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
1,2 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
1,3 km
Podhorie – Kozí potok
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
1,6 km
Banská Štiavnica – Šobov
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
1,7 km
Banská Štiavnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
veľké ložisko
1,9 km
Hodruša – Laura, Dolné jazero
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,9 km
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
2,0 km
Banská Štiavnica – Emil a Alžbeta šachta
Polymetalické rudy
Pb, Zn
malé ložisko
2,4 km
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
2,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
133 vrtov v pásme 3 km, z toho 5 hydrogeologických a 128 ostatných; s číslom archívnej správy 133.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m0×
10–30 m23×
30–100 m36×
100–300 m43×
nad 300 m31×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
20,0 m
79856 122Db24.pdf
30 m
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
10,0 m
79856 122Db23.pdf
40 m
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
10,0 m
79856 122Db25.pdf
110 m
XH-12
ložiskový
190,0 m
11157
230 m
XH-13
ložiskový
63,3 m
8826
230 m
BLI-3/86
ložiskový
601,0 m
78727
310 m
BLI-2/86
ložiskový
551,0 m
78727
310 m
XH-11
ložiskový
149,0 m
11157
350 m
XH-15
ložiskový
67,1 m
8826
370 m
XH-19
ložiskový
361,5 m
8826
370 m
XH-10
ložiskový
152,5 m
11157
450 m
XH-14
ložiskový
47,8 m
8826
470 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
3,7 km
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,2 km
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
využívaný
5,2 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
5,2 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
5,4 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,4 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
5,4 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
3,8 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
4,0 km
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
5,3 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
5,4 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
5,5 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
2
6,1 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy9×
Blokové polia3×
Blokové polia + zosuvy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný9×
Potenciálny3×
Aktívny2×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.