Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
23de 100
Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Muy alta0
Alta0
Media0
Baja2
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
VN Rozgrund – prítoky, puntuación de la ventana 32.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:40.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación: embalse
Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.
EmbalseEs un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.
Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 728 a 708 m s. n. m. en 0,6 km.Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
Nivel del agua aproximado
714 m a.s.l.
Punto más bajo del perfil
708 m a.s.l.
Punto más alto del perfil
728 m a.s.l.
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku VN Rozgrund
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Rocas volcánicas100 % čiary vody
Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,6modelový odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizácia 281 mg/l, stredne tvrdá voda (8,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
13 de 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Olovo 217 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Prirodzené gama žiarenie
65nGy/h dávkový príkon
94. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
1072objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Zn, Pb, Cu
Najbližšie: Halda Rafael št. (halda), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
11 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
–
Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.
Vrty a rozbory podzemnej vody
133vrtov do 3 km
171 rozborov vody v okolí
Z toho 133 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
17 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 7,5 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
0lokalít do 3 km
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
74záznamov do 5 km
13 ložísk, 61 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
15plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Rocas volcánicas100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Rocas volcánicas: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.
Geologický vek hornín
neovulkanity100%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Puntos
neovulkanity
stredný miocén
formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…
1×
Kvartérny pokryv
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Inžinierskogeologické rajóny
rajón efuzívnych hornín100%SR 3,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Inžinierskogeologické formácie
formácia neovulkanitov100%SR 4,5 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Rajón stabilných území100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyslé vulkanity100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
neovulkanity severných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 1,5 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Žiarska kotlina100%SR 6,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Acidez del agua
pH 7,65typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Dureza del agua
8,7°dH, stredne tvrdá
Súčet vápnika a horčíka (1,55 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
blanda
media
dura
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
281mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 55Mg 29Na+K 16
Anióny (záporné ióny)
SO₄ 62HCO₃ 28Cl 10
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
SulfatosSO4120 mg/l92. percentil
DraslíkK5,56 mg/l77. percentil
FluorurosF0,177 mg/l75. percentil
ClorurosCl14,4 mg/l61. percentil
SodioNa10,2 mg/l55. percentil
MagnesioMg13,1 mg/l43. percentil
CalcioCa40,6 mg/l28. percentil
HydrogénuhličitanyHCO369,0 mg/l11. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
PlomoPb217 mg/kg96. percentil
CadmioCd3,09 mg/kg95. percentil
NíquelNi55,1 mg/kg95. percentil
CincZn366 mg/kg95. percentil
MolibdenoMo1,20 mg/kg95. percentil
CobaltoCo15,6 mg/kg95. percentil
SelenioSe0,758 mg/kg95. percentil
BizmutBi0,793 mg/kg95. percentil
CobreCu77,4 mg/kg95. percentil
VanadioV113 mg/kg92. percentil
MercurioHg0,734 mg/kg92. percentil
ArsénicoAs21,8 mg/kg91. percentil
AntimonioSb4,76 mg/kg90. percentil
CínSn2,65 mg/kg50. percentil
CromoCr27,5 mg/kg4. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
ManganesoMn2183 mg/kg95. percentil
AluminioAl7,67 %95. percentil
HierroFe4,39 %94. percentil
DraslíkK1,96 %92. percentil
TitánTi6164 mg/kg87. percentil
FósforoP1147 mg/kg80. percentil
MagnesioMg0,887 %50. percentil
SodioNa0,772 %30. percentil
CalcioCa1,17 %20. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
RubídiumRb142 mg/kg97. percentil
BerilioBe2,87 mg/kg95. percentil
LítiumLi40,4 mg/kg88. percentil
BáriumBa557 mg/kg81. percentil
GáliumGa17,5 mg/kg78. percentil
YtriumY33,2 mg/kg76. percentil
StronciumSr171 mg/kg75. percentil
CérCe62,6 mg/kg62. percentil
ZirkónZr275 mg/kg17. percentil
BoroB25,8 mg/kg4. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
65nGy/h vo vzduchu
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Potasio (K)K2,00 %96. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU3,00 ppm82. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,60 ppm79. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Hustota povrchového tepelného toku115mW/m²
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Žiarska kotlina100%SR 6,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)176–940m a.s.l.
Priemerná výška jednotiek495m a.s.l.
Pendiente media15,6°
Priemerná januárová teplota-5,0°C
Priemerná júlová teplota16,5°C
Ročné zrážky850mm
Geomorfologické celky
Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorky, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 128 μg/lmedián 0,600 μg/l13 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,2 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 400 μg/lmedián 20,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 920 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
5
12,1 Bq/l
4,81 Bq/l
výtok z banského diela
1
9,98 Bq/l
9,98 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au1012×
Ag879×
Zn240×
Pb237×
Cu163×
Druhy banských objektov
štôlňa411×
halda325×
pinga, pingový ťah266×
šachta49×
iný druh objektu21×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda Rafael št.
halda
Au,Ag
50 m
Rafael št.
štôlňa
Au,Ag
80 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
80 m
Halda objektu č.129
halda
Au,Ag
100 m
Neuhoffnung štôlňa
štôlňa
Au,Ag
130 m
F”rdernis štôlňa
štôlňa
Au,Ag
130 m
Halda objektu č.288
halda
Au,Ag
150 m
Gnáde Gottes štôlňa
štôlňa
Au,Ag
170 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
170 m
Halda Städtnischer št.
halda
Au,Ag
180 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Vyhne – Banky
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
820 m
Vyhne – Banky
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
820 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
1,8 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
1,8 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,0 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,0 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,3 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Hodruša – Amália a Rozália žily – sever
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
320 m
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
1,2 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
1,3 km
Podhorie – Kozí potok
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
1,6 km
Banská Štiavnica – Šobov
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
1,7 km
Banská Štiavnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
veľké ložisko
1,9 km
Hodruša – Laura, Dolné jazero
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,9 km
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
2,0 km
Banská Štiavnica – Emil a Alžbeta šachta
Polymetalické rudy
Pb, Zn
malé ložisko
2,4 km
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
2,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
133 vrtov v pásme 3 km, z toho 5 hydrogeologických a 128 ostatných; s číslom archívnej správy 133.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m0×
10–30 m23×
30–100 m36×
100–300 m43×
nad 300 m31×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
20,0 m
79856 122Db24.pdf
30 m
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
10,0 m
79856 122Db23.pdf
40 m
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
10,0 m
79856 122Db25.pdf
110 m
XH-12
ložiskový
190,0 m
11157
230 m
XH-13
ložiskový
63,3 m
8826
230 m
BLI-3/86
ložiskový
601,0 m
78727
310 m
BLI-2/86
ložiskový
551,0 m
78727
310 m
XH-11
ložiskový
149,0 m
11157
350 m
XH-15
ložiskový
67,1 m
8826
370 m
XH-19
ložiskový
361,5 m
8826
370 m
XH-10
ložiskový
152,5 m
11157
450 m
XH-14
ložiskový
47,8 m
8826
470 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
3,7 km
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,2 km
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
využívaný
5,2 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
5,2 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,3 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
5,4 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
5,4 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
5,4 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
3,8 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
4,0 km
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
5,3 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
5,4 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
5,5 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
2
6,1 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy9×
Blokové polia3×
Blokové polia + zosuvy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný9×
Potenciálny3×
Aktívny2×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.