Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Nemečky

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
1,0km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer VN Nemečky mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Nemečky

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Nemečky, Fensterpunktzahl 13.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    2752802852900,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 287 bis 277 m ü.d.M. über 1,0 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    277 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    277 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    287 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Nemečky von 2017
    2017abgebildet 16. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Nemečky von 2020
    2020abgebildet 1. Juli 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Nemečky von 2023
    2023abgebildet 14. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Nemečky

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • VN NemečkyVN Nemečky · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Nemečky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 185 mg/l, mäkká voda (5,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 21,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    57. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    17objektov do 3 km

    Najbližšie: Stará dobývka – Nad jazerom (iný druh objektu), 240 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 5,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Chotina).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    22vrtov do 3 km

    109 rozborov vody v okolí

    Z toho 22 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    33°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Libichava – J-2, výdatnosť 0,2 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    2 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sand100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)100%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,75typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    5,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,98 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    185mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK2,65 mg/l44. percentil
    • NatriumNa6,87 mg/l39. percentil
    • ChlorideCl5,32 mg/l36. percentil
    • FluorideF0,0850 mg/l33. percentil
    • MagnesiumMg8,81 mg/l27. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3105 mg/l20. percentil
    • KalziumCa24,9 mg/l15. percentil
    • SulfateSO419,3 mg/l14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,71 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,560 mg/l87. percentil
    • FosforečnanyPO40,254 mg/l65. percentil
    • NitrateNO33,15 mg/l18. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,289 mg/l83. percentil
    • ManganMn72,8 μg/l72. percentil
    • AluminiumAl67,4 μg/l51. percentil
    • ZinkZn3,11 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenAs21,6 mg/kg91. percentil
    • CadmiumCd0,405 mg/kg81. percentil
    • KobaltCo8,98 mg/kg58. percentil
    • MolybdänMo0,402 mg/kg55. percentil
    • BizmutBi0,203 mg/kg44. percentil
    • KupferCu21,1 mg/kg38. percentil
    • ZinkZn86,1 mg/kg38. percentil
    • QuecksilberHg0,0785 mg/kg35. percentil
    • VanadiumV62,0 mg/kg34. percentil
    • ChromCr60,8 mg/kg31. percentil
    • NickelNi20,7 mg/kg31. percentil
    • FührenPb12,3 mg/kg29. percentil
    • CínSn2,01 mg/kg21. percentil
    • SelenSe0,123 mg/kg16. percentil
    • AntimonSb0,239 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphorP1.664 mg/kg95. percentil
    • TitánTi5.289 mg/kg76. percentil
    • DraslíkK1,65 %71. percentil
    • EisenFe3,14 %71. percentil
    • NatriumNa0,899 %57. percentil
    • ManganMn903 mg/kg56. percentil
    • AluminiumAl5,67 %51. percentil
    • MagnesiumMg0,761 %35. percentil
    • KalziumCa1,10 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,8 mg/kg90. percentil
    • ZirkónZr548 mg/kg87. percentil
    • YtriumY35,0 mg/kg83. percentil
    • CérCe67,4 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa487 mg/kg66. percentil
    • BerylliumBe1,63 mg/kg64. percentil
    • RubídiumRb89,7 mg/kg53. percentil
    • BorB61,1 mg/kg52. percentil
    • LítiumLi24,6 mg/kg22. percentil
    • StronciumSr106 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,64 ppm59. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,64 ppm59. percentil
    • Kalium (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Stará dobývka – Nad jazerom – 6 – iný druh objektu (240 m od vody)Stará dobývka – Nad jazerom – 6 – iný druh objektu (910 m od vody)Stará dobývka – Vrábelka I. – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)Stará dobývka – Vrábelka II. – 6 – iný druh objektu (1,5 km od vody)Stará dobývka – Železnica – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Stará dobývka – Duchonka – 6 – iný druh objektu (1,8 km od vody)Stará dobývka – Machovňa – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)Stará dobývka – Kulháň – 6 – iný druh objektu (2,5 km od vody)Star dobývka – Nad jazerom – 6 – iný druh objektu (390 m od vody)Star dobývka – Vr belka I. – 6 – iný druh objektu (590 m od vody)Star dobývka – Nad jazerom – 6 – iný druh objektu (1,0 km od vody)Star dobývka – železnica – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Star dobývka – Vr belka II. – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Star dobývka – Duchonka – 6 – iný druh objektu (1,9 km od vody)Star dobývka – Machovĺa – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)Star dobývka – Kulh ĺ – 6 – iný druh objektu (2,3 km od vody)Star dobývka – Chotinka – 6 – iný druh objektu (3,0 km od vody)Zlatníky – Zlaté rudy (4,4 km od vody)Duchonka – Prašice – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Pochabany – občasný (2,4 km od vody)Malé Hoste – nijaký (2,5 km od vody)Malé Hoste – nijaký (2,6 km od vody)Pochabany – nijaký (2,9 km od vody)Duchonka – Prašice – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (4,5 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Závada – stavebný kameň (5,0 km od vody)Závada – stavebný kameň (5,0 km od vody)Veľké Hoste – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Zlatníky (Železnica – Soľnisko) – stavebný kameň – granodiorit (3,0 km od vody)Zlatníky – Železnica – stavebný kameň – pararula (3,4 km od vody)Zlatníky – zlaté a strieborné rudy (4,5 km od vody)MALE HOSTE – Zosuvy (2,2 km od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (30 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (40 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (40 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (80 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (90 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (100 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (140 m od vody)Nemečky – vrt pre vodné dielo (160 m od vody)Nemečky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Prašice – Duchonka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Zlatníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Zlatníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Zlatníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Zlatníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,5 km od vody)šachta s prelivom – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Nemečky pod priehradou, 450m ZJZ od K311 – studňa (230 m od vody)Nemečky, 1900m J od K311 na konci obce – studňa (1,5 km od vody)M.Hoste, 450m SV od K288 – studňa (2,4 km od vody)Pochabany, 1150m SV od K326 – studňa (2,5 km od vody)Veľké Hostie, 3000m S od K278 pol. Chata – studňa (2,9 km od vody)Zlatníky, 750m JV od K316 – studňa (2,9 km od vody)Bánovská kotlina ,Zlatníky – prameň (3,0 km od vody)Zlatníky, háj. Kulháň, 800m J od K393 – prameň (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 28,0 μg/lmedián 28,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 340 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,17 mg/lmedián 5,17 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Chotina, 2009, 340 m od vody. Porovnanie: 14. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-HCO32×
    • Na-Ca-Cl-HCO31×
    • Ca-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H4×
    • trieda D2×
    • trieda F2×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 640 μg/lmedián 193 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,65 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 6,00 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa210,5 Bq/l7,72 Bq/l
    upravený prameň2136 Bq/l92,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu17×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Stará dobývka – Nad jazerominý druh objektudrahé kovy (zlato)240 m
    Star dobývka – Nad jazerominý druh objektudrah‚ kovy (zlato)390 m
    Star dobývka – Vr belka I.iný druh objektudrah‚ kovy (zlato)590 m
    Stará dobývka – Nad jazerominý druh objektudrahé kovy (zlato)910 m
    Star dobývka – Nad jazerominý druh objektudrah‚ kovy (zlato)1,0 km
    Stará dobývka – Vrábelka I.iný druh objektudrahé kovy (zlato)1,2 km
    Stará dobývka – Vrábelka II.iný druh objektudrahé kovy (zlato)1,5 km
    Star dobývka – železnicainý druh objektudrah‚ kovy (zlato)1,6 km
    Stará dobývka – Železnicainý druh objektudrahé kovy (zlato)1,6 km
    Star dobývka – Vr belka II.iný druh objektudrah‚ kovy (zlato)1,6 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada5,0 km
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada5,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    ZlatníkyZlaté rudyAustredné ložisko4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    22 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 22.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m7×
    • 10–30 m10×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Nemečkyvrt pre vodné dielo12,0 m26483 109Cc13.pdf30 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo14,0 m26483 109Cc8.pdf40 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo14,5 m26483 109Cc9.pdf40 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo14,0 m26483 109Cc7.pdf80 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo12,0 m26483 109Cc12.pdf90 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo12,0 m26483 109Cc11.pdf100 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo13,0 m26483 109Cc6.pdf140 m
    Nemečkyvrt pre vodné dielo12,0 m26483 109Cc10.pdf160 m
    Nemečkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m10396 109Cc1.pdf210 m
    Prašice – Duchonkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,0 m15384 109Cc2.pdf1,5 km
    SMHČS-5inžiniersko-geologický6,0 m874202,3 km
    SMHČS-6inžiniersko-geologický6,0 m874202,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Libichava – J-233 °C0,2 l/s400 mnevyužívaný4,5 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5135,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Duchonka – Prašice20 000 m²1970–2,1 km
    Pochabany2 400 m²1960–2,4 km
    Malé Hoste200 m²––2,5 km
    Malé Hoste1 500 m²––2,6 km
    Pochabany3 000 m²1970–2,9 km
    Duchonka – Prašice1 000 m²1970–3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Topoľčany1 Fischereirevier · 1,0 km5VN Nemečky5

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag