Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
25aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Vríca, Fensterpunktzahl 31.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Wasserstand am Fließgewässer
Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten
Wasserstände am Fließgewässer
Station
Status
Ändern
Temperatur
Kláštor p. Znievom
23 cm
–
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Schnelles FließgewässerPodhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 856 bis 441 m ü.d.M. über 19,1 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
856 m a.s.l.
Tiefster Punkt
413 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
442 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
23 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,15
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2018abgebildet 28. Aug. 20182021abgebildet 8. Sept. 20212024abgebildet 23. Aug. 2024
Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.
1 bis 2 Indikatoren1
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.
Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Vríca
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
10 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 aus 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 1,70 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Slovany, 900m JZ od K629).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
189vrtov do 3 km
640 rozborov vody v okolí
Z toho 189 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
21°C na ústí vrtu
3 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Mošovce – MZ-1, výdatnosť 5,0 l/s, 6,6 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
39lokalít do 3 km
39 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
26záznamov do 5 km
3 ložiská, 23 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
46plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slovany, 900m JZ od K629, 20 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 560 μg/lmedián 200 μg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Vrbica, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,50 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lazany, 800m JJZ od K583, 1993, 420 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Vrbica, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Vrbica, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,28 mg/lmedián 4,17 mg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 720 m od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)32 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)27 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)17 vzoriek, najviac 155 zŕn
Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)8 vzoriek, najviac 50 zŕn
Anatas (TiO₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)30 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)20 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 15 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO314×
Ca-HCO313×
Ca-(Mg)-HCO310×
Mg-Ca-HCO31×
Ca-Mg SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A26×
trieda E5×
trieda B4×
trieda C2×
trieda D1×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 120 μg/lmedián 3,00 μg/l46 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,150 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,90 μg/l46 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 710 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 596 μg/lmedián 1,25 μg/l46 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,375 μg/l46 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
20,6 Bq/l
20,6 Bq/l
Quelle
11
19,1 Bq/l
2,82 Bq/l
studňa
1
8,38 Bq/l
8,38 Bq/l
upravený prameň
6
14,3 Bq/l
8,23 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
2
13,9 Bq/l
10,7 Bq/l
minerálny prameň
1
9,50 Bq/l
9,50 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Vrícko
stavebný kameň
Ťažené ložisko – DOPRAVEX kameňolomy s.r.o.
140 m
Vrícko
stavebný kameň
Ťažené ložisko – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.
140 m
Blažovce – Medziház
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.
2,8 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
189 vrtov v pásme 3 km, z toho 75 hydrogeologických a 114 ostatných; s číslom archívnej správy 189.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m37×
10–30 m66×
30–100 m43×
100–300 m32×
nad 300 m2×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Kláštor pod Znievom
pozorovací vrt SHMÚ
100,0 m
87969 110Ba83.pdf
30 m
HVZ-8a
hydrogeologický
100,0 m
87969
30 m
Kláštor pod Znievom
pozorovací vrt SHMÚ
100,0 m
87969 110Ba84.pdf
40 m
HVZ-8
hydrogeologický
100,0 m
87969
40 m
T-3
hydrogeologický
20,0 m
33690
110 m
Slovany
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
9,0 m
18205 110Ba47.pdf
120 m
T-2
hydrogeologický
20,0 m
33690
120 m
HV-34
hydrogeologický
9,0 m
18205
120 m
Slovany-Turč.kotlina
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
250,0 m
33690 110Ba19.pdf
140 m
T-1
hydrogeologický
20,0 m
33690
140 m
HV-104/A
hydrogeologický
250,0 m
33690
140 m
Kláštor pod Znievom
pozorovací vrt SHMÚ
120,0 m
87969 110Ba85.pdf
150 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Mošovce – MZ-1
21 °C
5,0 l/s
40,5 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
6,6 km
Mošovce – MZ-2
19 °C
8,0 l/s
50 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
6,6 km
Martin – ZGT-3
–
–
2461 m
–
nevyužívaný
9,2 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
760 m
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
2
2,0 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
2
4,6 km
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
2
5,8 km
kategória Mošovce
termálne kúpalisko
–
–
1
6,2 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
7,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Lazany , S v poľnej ceste – Lazany pod Znievom
500 m²
–
–
30 m
nižšie obce, k ťažbe štrku – Vrícko
30 m²
–
–
40 m
nad obcou SZ – Vrícko
45 m²
–
–
40 m
sever obce, za potokom – Slovany
160 m²
–
–
60 m
unterhalb der Kläranlage, Strom – Vrícko
450 m²
–
–
60 m
pri kláštore – Vrícko
100 m²
–
–
60 m
nižšie obce, potok – Vrícko
–
–
–
70 m
JV obce, potok – Slovany
6 000 m²
–
–
90 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy41×
Blokové polia + zosuvy2×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny29×
Stabilizovaný13×
Aktívny2×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova26×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0008×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.