Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

MR Stará Morava

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,6km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua MR Stará Morava con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua MR Stará Morava

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

MR Stará Morava, puntuación de la ventana 10.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: brazo muerto

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Brazo muerto Se trata de un brazo muerto, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, desnivel ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1461471481491501510,0 km0,2 km0,4 km
    Perfil de elevación del terreno (Brazo muerto): de 150 a 146 m s. n. m. en 0,6 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    148 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua MR Stará Morava de 2017
    2017fotografiado 29 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua MR Stará Morava de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua MR Stará Morava de 2023
    2023fotografiado 27 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua MR Stará Morava

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku MR Stará Morava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 84,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 85. percentil (Stará Morava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    16vrtov do 3 km

    43 rozborov vody v okolí

    Z toho 13 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    2 záťaže, 1 skládka

    Najbližšia záťaž: MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    2 ložiská, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (2,8 km od vody)MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – sklá – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,9 km od vody)Malé Leváre – trvalý (2,9 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľké Leváre 10 – ropa, zemný plyn (4,3 km od vody)Veľké Leváre 14 – ropa, zemný plyn (4,9 km od vody)Dlhé Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Malé Leváre, 1400m VSV od K148 – drenáž (2,3 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 84,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 720 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,88 mg/lmedián 2,88 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 6. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-SO4-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,140 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 3,60 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 247 μg/lmedián 100 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie211,1 Bq/l8,80 Bq/l
    vrt s prelivom11,11 Bq/l1,11 Bq/l
    fuente28,16 Bq/l5,98 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.3,8 km
    Malé Leváreštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    16 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 13.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m2×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    km 37,900pinžiniersko-geologický5,0 m84381710 m
    km 37,900kinžiniersko-geologický10,5 m84381730 m
    km 38,950pinžiniersko-geologický11,0 m84381860 m
    km 37,400kinžiniersko-geologický12,0 m843811,0 km
    km 39,500pinžiniersko-geologický11,0 m843811,4 km
    Gb-12-73ložiskový401,0 m379911,6 km
    Kv-245-88ložiskový370,5 m767172,2 km
    Dlhé Lúkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou69,0 m80573 130Bd12.pdf2,4 km
    Cf J-91ložiskový––2,4 km
    Cf M-135ložiskový––2,5 km
    1-155 Malé Levárehydrogeologický6,5 m1017482,6 km
    Cf J-92ložiskový––2,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobapesticídy / Hg26 b. (26)2,8 km
    MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Malé Leváre25 000 m²1970monitorovaná2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Veľké Leváre1 coto de pesca · 0,6 km1MR Stará Morava1

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio