Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

МР Стара Морава

Басейн: ДунайКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
0,6km
край
Братиславський край
Аерофотознімок водотоку МР Стара Морава з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці МР Стара Морава

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

МР Стара Морава, оцінка вікна 10.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль: стариця

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Стариця Це стариця, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи схилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1461471481491501510,0 км0,2 км0,4 км
    Висотний профіль рельєфу (Стариця): від 150 до 146 м н. р. м. на 0,6 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    148 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку МР Стара Морава за 2017 рік
    2017знято 29 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку МР Стара Морава за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку МР Стара Морава за 2023 рік
    2023знято 27 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці МР Стара Морава

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku MR Stará Morava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 84,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 85. percentil (Stará Morava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    16vrtov do 3 km

    43 rozborov vody v okolí

    Z toho 13 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    2 záťaže, 1 skládka

    Najbližšia záťaž: MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    2 ložiská, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (2,8 km od vody)MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – sklá – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,9 km od vody)Malé Leváre – trvalý (2,9 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľké Leváre 10 – ropa, zemný plyn (4,3 km od vody)Veľké Leváre 14 – ropa, zemný plyn (4,9 km od vody)Dlhé Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Malé Leváre, 1400m VSV od K148 – drenáž (2,3 km od vody)1 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 84,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 720 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,88 мг/лmedián 2,88 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Stará Morava, 2003, 720 m od vody. Porovnanie: 6. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-SO4-Цл1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 мг/лmedián 0,140 мг/л3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,700 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 3,60 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 247 μg/lmedián 100 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie211,1 Bq/l8,80 Bq/l
    vrt s prelivom11,11 Bq/l1,11 Bq/l
    джерело28,16 Bq/l5,98 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Мале Левареštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.3,8 км
    Мале Левареštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.3,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    16 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 13.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м2×
    • 10–30 м5×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    km 37,900pinžiniersko-geologický5,0 м84381710 м
    km 37,900kinžiniersko-geologický10,5 м84381730 м
    km 38,950pinžiniersko-geologický11,0 м84381860 м
    km 37,400kinžiniersko-geologický12,0 м843811,0 км
    km 39,500pinžiniersko-geologický11,0 м843811,4 км
    Ґб-12-73ložiskový401,0 м379911,6 км
    Кв-245-88ložiskový370,5 м767172,2 км
    Длге Лукиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou69,0 м80573 130Bd12.pdf2,4 км
    Цф Й-91ložiskový––2,4 км
    Цф М-135ložiskový––2,5 км
    1-155 Мале Левареhydrogeologický6,5 м1017482,6 км
    Цф Й-92ložiskový––2,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobapesticídy / Hg26 b. (26)2,8 км
    MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,9 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Мале Леваре25 000 м²1970monitorovaná2,9 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Вельке Леваре1 рибальська ділянка · 0,6 км1МР Стара Морава1

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай