Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Brezová

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,8km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua VN Brezová con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Brezová

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Brezová, puntuación de la ventana 14.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:40.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2852902953000,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 296 a 287 m s. n. m. en 0,8 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    291 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    287 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    296 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Brezová de 2017
    2017fotografiado 19 may 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Brezová de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Brezová de 2023
    2023fotografiado 27 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Brezová

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • VN BrezováVN Brezová · norma incumplida en 1 de 4 años1 indicador

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Brezová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 604 mg/l, veľmi tvrdá voda (21,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 135 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 97. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    61nGy/h dávkový príkon

    89. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    5 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 81. percentil (Bystrica, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    47vrtov do 3 km

    150 rozborov vody v okolí

    Z toho 47 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    4 ložiská, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    21,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,78 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    604mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3398 mg/l91. percentil
    • MagnesioMg37,5 mg/l90. percentil
    • CalcioCa89,7 mg/l79. percentil
    • ClorurosCl11,0 mg/l55. percentil
    • FluorurosF0,114 mg/l50. percentil
    • SulfatosSO440,0 mg/l49. percentil
    • DraslíkK2,23 mg/l36. percentil
    • SodioNa6,17 mg/l35. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO310,6 mg/l75. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,08 mg/l48. percentil
    • FosforečnanyPO40,120 mg/l47. percentil
    • AmóniumNH40,0829 mg/l40. percentil

    Metales

    • CincZn3,95 μg/l29. percentil
    • AluminioAl12,3 μg/l7. percentil
    • ManganesoMn3,64 μg/l5. percentil
    • HierroFe0,0220 mg/l5. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NíquelNi135 mg/kg97. percentil
    • CromoCr264 mg/kg95. percentil
    • CobaltoCo10,8 mg/kg79. percentil
    • AntimonioSb1,39 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,320 mg/kg77. percentil
    • PlomoPb16,9 mg/kg57. percentil
    • SelenioSe0,207 mg/kg40. percentil
    • ArsénicoAs5,83 mg/kg39. percentil
    • MercurioHg0,0704 mg/kg29. percentil
    • CincZn77,3 mg/kg28. percentil
    • CobreCu18,1 mg/kg24. percentil
    • CínSn2,04 mg/kg23. percentil
    • CadmioCd0,0747 mg/kg16. percentil
    • VanadioV50,0 mg/kg10. percentil
    • MolibdenoMo0,1000 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesioMg2,91 %95. percentil
    • CalcioCa5,90 %85. percentil
    • DraslíkK1,63 %68. percentil
    • FósforoP540 mg/kg12. percentil
    • HierroFe1,97 %10. percentil
    • TitánTi3052 mg/kg7. percentil
    • AluminioAl3,96 %5. percentil
    • SodioNa0,513 %5. percentil
    • ManganesoMn377 mg/kg4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB70,4 mg/kg76. percentil
    • RubídiumRb83,3 mg/kg36. percentil
    • GáliumGa12,0 mg/kg33. percentil
    • ZirkónZr282 mg/kg18. percentil
    • LítiumLi23,5 mg/kg16. percentil
    • CérCe49,1 mg/kg16. percentil
    • YtriumY19,4 mg/kg13. percentil
    • BerilioBe0,614 mg/kg11. percentil
    • StronciumSr90,6 mg/kg6. percentil
    • BáriumBa244 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    61nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,47 ppm95. percentil
    • Potasio (K)K1,58 %88. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,30 ppm74. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)182–585m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek334m a.s.l.
    • Pendiente media9,6°

    Geomorfologické celky

    • Malé Karpaty100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Brezová VIII. – Skládka KO Pod Bradlom – Brezová – nijaký (630 m od vody)Brezová – židovský cintorín – Brezová pod Bradlo – občasný (840 m od vody)Šibeničný járek – skládka inertného odpadu – Bre – občasný (1,9 km od vody)Brezová – nad družstvom – Brezová pod Bradlom – – (2,4 km od vody)Priepasné – nad Mosnačkári – Priepasné – trvalý (2,6 km od vody)Dieliky – stavebná suť – Brezová pod Bradlom – nijaký (2,9 km od vody)Skládka kalov Valchek jarek Brezová pod Bradlom, – nijaký (3,0 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Košariská – dolomit (4,8 km od vody)Košariská – dolomit (4,8 km od vody)Košariská – dolomit (4,9 km od vody)Košariská – dolomit (4,9 km od vody)Košariská – U Štefov – hnedé uhlie (800 m od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – vápenec (1,9 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (2,1 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)U Hrotkov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (3,4 km od vody)Prašník – U Fajnorov – stavebný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (1,2 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (2,5 km od vody)Valchovský mlyn – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Košariská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Brezová pod Bradlom – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Brezová pod Bradlom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrica, potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrica, potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Baranský potok, 2012, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Baranský potok, 2012, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 22,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bystrica, potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Baranský potok, 2012, 620 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Baranský potok, 620 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Baranský potok, 2012, 620 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,4 mg/lmedián 9,66 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bystrica, potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 400 μg/lmedián 68,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,30 μg/lmedián 1,40 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0400 mg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 6,00 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa335,3 Bq/l19,7 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie15,30 Bq/l5,30 Bq/l
    upravený prameň140,1 Bq/l40,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,8 km
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,8 km
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,9 km
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    47 vrtov v pásme 3 km, z toho 10 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 47.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m30×
    • 10–30 m13×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Js-8inžiniersko-geologický12,0 m9107210 m
    VS-1inžiniersko-geologický17,0 m9107220 m
    Js-7inžiniersko-geologický12,0 m9107220 m
    Brezová pod Bradlomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m42165 132Aa4.pdf850 m
    S-1inžiniersko-geologický8,0 m857711,1 km
    S-2inžiniersko-geologický12,0 m857711,1 km
    PS-5inžiniersko-geologický3,5 m857711,1 km
    PS-1inžiniersko-geologický6,0 m857711,1 km
    PS-4inžiniersko-geologický3,5 m857711,1 km
    S-3inžiniersko-geologický5,5 m857711,1 km
    PS-3inžiniersko-geologický3,5 m857711,1 km
    PS-2inžiniersko-geologický7,0 m857711,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 526,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Brezová VIII. – Skládka KO Pod Bradlom – Brezová pod Bradlom3 469 m²1989monitorovaná630 m
    Brezová – židovský cintorín – Brezová pod Bradlom700 m²1976–840 m
    Šibeničný járek – skládka inertného odpadu – Brezová pod Bradlom5 000 m²1987monitorovaná1,9 km
    Brezová – nad družstvom – Brezová pod Bradlom250 m²1970–2,4 km
    Priepasné – nad Mosnačkári – Priepasné3 000 m²1975–2,6 km
    Dieliky – stavebná suť – Brezová pod Bradlom4 150 m²2002monitorovaná2,9 km
    Skládka kalov Valchek jarek Brezová pod Bradlom, kóta 380 – Brezová pod Bradlom4 997 m²1984–3,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Senica1 coto de pesca · 0,8 km5VN Brezová5

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio