Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Rohožník

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,4km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua VN Rohožník con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Rohožník

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Rohožník, puntuación de la ventana 13.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2322332342352362372380,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 237 a 233 m s. n. m. en 0,4 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    234 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    234 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    237 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Rohožník de 2017
    2017fotografiado 3 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Rohožník de 2020
    2020fotografiado 28 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Rohožník de 2023
    2023fotografiado 28 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Rohožník

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • VN RohožníkVN Rohožník · norma incumplida en 1 de 4 años5 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Rohožník

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 560 mg/l, tvrdá voda (18,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 0,912 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 68. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    36nGy/h dávkový príkon

    4. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    38vrtov do 3 km

    137 rozborov vody v okolí

    Z toho 34 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    7 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    18,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,27 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    560mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3328 mg/l83. percentil
    • CalcioCa90,9 mg/l80. percentil
    • SulfatosSO471,8 mg/l77. percentil
    • MagnesioMg24,3 mg/l76. percentil
    • DraslíkK3,86 mg/l63. percentil
    • ClorurosCl14,3 mg/l61. percentil
    • FluorurosF0,118 mg/l52. percentil
    • SodioNa6,49 mg/l37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,704 mg/l90. percentil
    • NitratosNO318,2 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,47 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,0810 mg/l39. percentil

    Metales

    • ManganesoMn55,7 μg/l65. percentil
    • CincZn6,82 μg/l51. percentil
    • HierroFe0,0751 mg/l37. percentil
    • AluminioAl21,8 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonioSb0,912 mg/kg68. percentil
    • CadmioCd0,274 mg/kg68. percentil
    • SelenioSe0,327 mg/kg67. percentil
    • PlomoPb18,4 mg/kg64. percentil
    • BizmutBi0,235 mg/kg57. percentil
    • ArsénicoAs7,20 mg/kg57. percentil
    • MolibdenoMo0,400 mg/kg54. percentil
    • CincZn83,9 mg/kg35. percentil
    • CobaltoCo6,81 mg/kg24. percentil
    • NíquelNi16,5 mg/kg16. percentil
    • CromoCr49,4 mg/kg16. percentil
    • CobreCu15,7 mg/kg14. percentil
    • MercurioHg0,0439 mg/kg9. percentil
    • VanadioV45,9 mg/kg6. percentil
    • CínSn1,48 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn1449 mg/kg88. percentil
    • CalcioCa5,10 %81. percentil
    • SodioNa0,906 %58. percentil
    • MagnesioMg0,799 %40. percentil
    • FósforoP646 mg/kg23. percentil
    • DraslíkK1,18 %9. percentil
    • HierroFe1,88 %7. percentil
    • TitánTi3048 mg/kg7. percentil
    • AluminioAl4,15 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr130 mg/kg44. percentil
    • BáriumBa407 mg/kg39. percentil
    • GáliumGa11,8 mg/kg32. percentil
    • BoroB49,9 mg/kg23. percentil
    • ZirkónZr237 mg/kg11. percentil
    • LítiumLi21,3 mg/kg9. percentil
    • RubídiumRb64,0 mg/kg6. percentil
    • CérCe37,8 mg/kg5. percentil
    • YtriumY11,5 mg/kg4. percentil
    • BerilioBe0,336 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    36nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,05 %8. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,41 ppm5. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,47 ppm3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m75°C
    • Hustota povrchového tepelného toku50mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (4,8 km od vody)Kuchyňa – nijaký (2,4 km od vody)Rohožník – trvalý (3,0 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,4 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,1 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,4 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,5 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,1 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,4 km od vody)Sološnica – čadič tavný (4,6 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (4,8 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (4,9 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Rohožník – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m SSV od K 237 – studňa (150 m od vody)Vývrat, 1200m JJZ od K273 – prameň (170 m od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m JZ od K 273 – studňa (270 m od vody)Rohožník 750, 232m od K545 – prameň (2,0 km od vody)Rohožník, pri škôlke, 800m SZ od K225 – studňa (2,2 km od vody)Rohožník, 1300m J od K430 – prameň (2,3 km od vody)Vývrat, 1200m S od K 518 – prameň (2,3 km od vody)Rohožník, č.d. 356, 700m SSV od K225 – studňa (2,3 km od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (2,7 km od vody)Rohožník, č.d. 297, 1100m S od K225 – studňa (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 815 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 123 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-NO3-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F5×
    • trieda A3×
    • trieda H1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 4,25 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,6 μg/lmedián 0,750 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,900 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 2,25 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 587 μg/lmedián 50,5 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 7,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00750 mg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente112,5 Bq/l12,5 Bq/l
    studňa111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,4 km
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,5 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,1 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,1 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,4 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,4 km
    Sološnicačadič tavnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    38 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 29 ostatných; s číslom archívnej správy 34.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m22×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    697/74ložiskový391,5 m763121,5 km
    Kuchyňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m34679 131Cb19.pdf1,7 km
    RC-4inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-3inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-2inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-5inžiniersko-geologický5,0 m876991,9 km
    RC-1inžiniersko-geologický5,0 m876991,9 km
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m860212,0 km
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m860212,0 km
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m860212,1 km
    V-3inžiniersko-geologický5,0 m860212,1 km
    Rohožníkpozorovací vrt SHMÚ5,0 m6480 131Cb1.pdf2,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kuchyňa–1979–2,4 km
    Rohožník10 000 m²1970monitorovaná3,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Záhorie1 coto de pesca · 0,4 km13VN Rohožník13

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio