Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Rohožník

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
0,4km
région
Région de Bratislava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Rohožník

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Rohožník, score de la fenêtre 16.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 03:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    2322332342352362372380,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 237 à 233 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,4 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    234 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    234 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    237 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Rohožník de 2017
    2017imagé 3 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Rohožník de 2020
    2020imagé 28 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Rohožník de 2023
    2023imagé 28 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Rohožník

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • VN RohožníkVN Rohožník · norme non respectée sur 1 des 4 années5 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Rohožník

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 560 mg/l, tvrdá voda (18,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 0,912 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 68. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    36nGy/h dávkový príkon

    4. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    38vrtov do 3 km

    137 rozborov vody v okolí

    Z toho 34 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    7 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    18,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,27 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    560mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3328 mg/l83. percentil
    • CalciumCa90,9 mg/l80. percentil
    • SulfatesSO471,8 mg/l77. percentil
    • MagnésiumMg24,3 mg/l76. percentil
    • DraslíkK3,86 mg/l63. percentil
    • ChloruresCl14,3 mg/l61. percentil
    • FluoruresF0,118 mg/l52. percentil
    • SodiumNa6,49 mg/l37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,704 mg/l90. percentil
    • NitratesNO318,2 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,47 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,0810 mg/l39. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn55,7 μg/l65. percentil
    • ZincZn6,82 μg/l51. percentil
    • FerFe0,0751 mg/l37. percentil
    • AluminiumAl21,8 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimoineSb0,912 mg/kg68. percentil
    • CadmiumCd0,274 mg/kg68. percentil
    • SéléniumSe0,327 mg/kg67. percentil
    • PlombPb18,4 mg/kg64. percentil
    • BizmutBi0,235 mg/kg57. percentil
    • ArsenicAs7,20 mg/kg57. percentil
    • MolybdèneMo0,400 mg/kg54. percentil
    • ZincZn83,9 mg/kg35. percentil
    • CobaltCo6,81 mg/kg24. percentil
    • NickelNi16,5 mg/kg16. percentil
    • ChromeCr49,4 mg/kg16. percentil
    • CuivreCu15,7 mg/kg14. percentil
    • MercureHg0,0439 mg/kg9. percentil
    • VanadiumV45,9 mg/kg6. percentil
    • CínSn1,48 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 449 mg/kg88. percentil
    • CalciumCa5,10 %81. percentil
    • SodiumNa0,906 %58. percentil
    • MagnésiumMg0,799 %40. percentil
    • PhosphoreP646 mg/kg23. percentil
    • DraslíkK1,18 %9. percentil
    • FerFe1,88 %7. percentil
    • TitánTi3 048 mg/kg7. percentil
    • AluminiumAl4,15 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr130 mg/kg44. percentil
    • BáriumBa407 mg/kg39. percentil
    • GáliumGa11,8 mg/kg32. percentil
    • BoreB49,9 mg/kg23. percentil
    • ZirkónZr237 mg/kg11. percentil
    • LítiumLi21,3 mg/kg9. percentil
    • RubídiumRb64,0 mg/kg6. percentil
    • CérCe37,8 mg/kg5. percentil
    • YtriumY11,5 mg/kg4. percentil
    • BérylliumBe0,336 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    36nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,05 %8. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,41 ppm5. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,47 ppm3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (4,8 km od vody)Kuchyňa – nijaký (2,4 km od vody)Rohožník – trvalý (3,0 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,4 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,1 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,4 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,5 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,1 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,4 km od vody)Sološnica – čadič tavný (4,6 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (4,8 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (4,9 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Rohožník – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m SSV od K 237 – studňa (150 m od vody)Vývrat, 1200m JJZ od K273 – prameň (170 m od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m JZ od K 273 – studňa (270 m od vody)Rohožník 750, 232m od K545 – prameň (2,0 km od vody)Rohožník, pri škôlke, 800m SZ od K225 – studňa (2,2 km od vody)Rohožník, 1300m J od K430 – prameň (2,3 km od vody)Vývrat, 1200m S od K 518 – prameň (2,3 km od vody)Rohožník, č.d. 356, 700m SSV od K225 – studňa (2,3 km od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (2,7 km od vody)Rohožník, č.d. 297, 1100m S od K225 – studňa (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 815 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 123 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-NO3-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F5×
    • trieda A3×
    • trieda H1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 4,25 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,6 μg/lmedián 0,750 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,900 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 2,25 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 587 μg/lmedián 50,5 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 7,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00750 mg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source112,5 Bq/l12,5 Bq/l
    studňa111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,4 km
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,5 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,1 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,1 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,4 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,4 km
    Sološnicačadič tavnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    38 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 29 ostatných; s číslom archívnej správy 34.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m22×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    697/74ložiskový391,5 m763121,5 km
    Kuchyňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m34679 131Cb19.pdf1,7 km
    RC-4inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-3inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-2inžiniersko-geologický5,0 m876991,8 km
    RC-5inžiniersko-geologický5,0 m876991,9 km
    RC-1inžiniersko-geologický5,0 m876991,9 km
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m860212,0 km
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m860212,0 km
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m860212,1 km
    V-3inžiniersko-geologický5,0 m860212,1 km
    Rohožníkpozorovací vrt SHMÚ5,0 m6480 131Cb1.pdf2,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kuchyňa–1979–2,4 km
    Rohožník10 000 m²1970monitorovaná3,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Záhorie1 parcours de pêche · 0,4 km7VN Rohožník7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube