Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

OR Vozokanské

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,8km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua OR Vozokanské con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua OR Vozokanské

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

OR Vozokanské, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: agua estancada

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Aguas tranquilas Se trata de agua estancada, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1241261281301320,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Perfil de elevación del terreno (Agua estancada): desde 131 hasta 126 m s. n. m. en 0,8 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    126 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    126 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    131 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua OR Vozokanské de 2017
    2017fotografiado 20 jul 2017
    Imagen aérea del curso de agua OR Vozokanské de 2020
    2020fotografiado 12 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua OR Vozokanské de 2023
    2023fotografiado 21 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua OR Vozokanské

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku OR Vozokanské

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 2,83 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    65vrtov do 3 km

    175 rozborov vody v okolí

    Z toho 65 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 3,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    2 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hronovce – Vozokany nad Hronom – občasný (550 m od vody)Hronovce – Domaša – občasný (750 m od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)HGŽ-1 – k1 (3,4 km od vody)a1 (1,9 km od vody)Želiezovce (3,3 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 40,198 – 49,855 – štrkopiesky (110 m od vody)Čajakovo – štrkopiesok – štrkopiesky (1,6 km od vody)Čajakovo – hlina – tehliarske suroviny (2,3 km od vody)Hronovce-Vozokany n/Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Hronovce-Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hronovce-Domaša – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Hronovce (Vozokany n/Hronom, Domaša) – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Domaša-JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hronovce-Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Želiezovce-Jarok – zavlažovací vrt (2,2 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Vozokany nad Hronom, 2250m ZJZ od K128 – studňa (620 m od vody)Vozokany-Hronovce, č.d. 40, 2100m V od K136 – studňa (670 m od vody)Hronovce, č.d. 12, 2000m JJV od K136 – studňa (680 m od vody)Hronovce – PD, 1500m JJV od K136 – studňa (870 m od vody)Hronovce, cintorín, 1300m JV od K134 – studňa (1,2 km od vody)Domaša – Levice – vrt (1,4 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (1,5 km od vody)Želiezovce, 1100m JZ od K131 – studňa (1,5 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (1,6 km od vody)Hronovce – PD, 1200m VJV od K136 – vrt (1,6 km od vody)Hronovce – Čajakovo -Levice – vrt (1,7 km od vody)Želiezovce, 750m JV od K131 – studňa (1,8 km od vody)Hronovce, Levická ulica 132, 2700m JV od K136 – vrt (1,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,9 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,2 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,6 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,6 km od vody)Salov, č.d. 136, 1400m JV od K128 – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,8 km od vody)Salov, 500m SZ od K178 – prameň (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,83 μg/lmedián 2,83 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,92 μg/lmedián 6,92 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,72 μg/lmedián 3,72 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 3,70 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,10 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdbežná hodnota
      najvyššie 0,180 μg/lmedián 0,180 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 710 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 174 μg/lmedián 174 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,9 mg/lmedián 16,9 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Mg-Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Mg-Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Na-Mg-HCO31×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F8×
    • trieda H3×
    • trieda B2×
    • trieda E2×
    • trieda G2×
    • trieda A2×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 145 μg/lmedián 26,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,4 μg/lmedián 1,20 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,260 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 872 μg/lmedián 221 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 670 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,600 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa38,86 Bq/l6,26 Bq/l
    potok, rieka14,60 Bq/l4,60 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.3,8 km
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    65 vrtov v pásme 3 km, z toho 24 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 65.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m45×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Hronovce-Vozokany n/Hronomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou146,5 m35256 134Cd43.pdf830 m
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m57173 134Cd55.pdf1,1 km
    Želiezovcemonitorovací vrt27,0 m79177 134Cd63.pdf1,3 km
    Hronovce-Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou87,0 m79485 134Cd64.pdf1,4 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m49138 134Cd48.pdf1,4 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m11430 134Cd4.pdf1,5 km
    Hronovce-Domašaširokoprofilový vrt7,6 m21247 134Cd36.pdf1,5 km
    Hronovce (Vozokany n/Hronom, Domaša)úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m20136 134Cd35.pdf1,5 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m11430 134Cd5.pdf1,5 km
    6/77inžiniersko-geologický5,0 m852291,5 km
    6/76inžiniersko-geologický5,0 m852291,5 km
    Hronovceširokoprofilový vrt6,0 m42156 134Cd46.pdf1,6 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Želiezovce – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný3,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 511,9 km
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––13,3 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 513,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hronovce – Vozokany nad Hron–1993–550 m
    Hronovce – Domaša–1989–750 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Želiezovce1 coto de pesca · 0,8 km9OR Vozokanské9

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron