Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) OR Vozokanské vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

OR Vozokanské, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1241261281301320,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 131 és 126 m tengerszint feletti magasság között 0,8 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    126 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    126 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    131 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    OR Vozokanské vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 20.
    OR Vozokanské vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    OR Vozokanské vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) OR Vozokanské vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku OR Vozokanské

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 377 mg/l, stredne tvrdá voda (12,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 248 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 2,83 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    65vrtov do 3 km

    175 rozborov vody v okolí

    Z toho 65 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 3,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    2 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,07typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    12,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,19 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    377mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,172 mg/l73. percentil
    • MagnéziumMg22,6 mg/l72. percentil
    • KloridokCl20,0 mg/l69. percentil
    • DraslíkK4,20 mg/l66. percentil
    • NátriumNa13,1 mg/l65. percentil
    • SzulfátokSO452,8 mg/l63. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3195 mg/l43. percentil
    • KalciumCa50,6 mg/l36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,51 mg/l85. percentil
    • NitrátokNO313,6 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,490 mg/l81. percentil
    • AmóniumNH40,190 mg/l67. percentil

    Fémek

    • VasFe0,526 mg/l93. percentil
    • MangánMn116 μg/l82. percentil
    • AlumíniumAl187 μg/l77. percentil
    • CinkZn12,1 μg/l71. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CinkZn248 mg/kg92. percentil
    • KadmiumCd0,790 mg/kg91. percentil
    • BizmutBi0,557 mg/kg91. percentil
    • VanádiumV107 mg/kg91. percentil
    • AntimonSb4,13 mg/kg90. percentil
    • RézCu51,2 mg/kg89. percentil
    • HiganyHg0,456 mg/kg89. percentil
    • ArzénAs16,7 mg/kg87. percentil
    • ÓlomPb27,6 mg/kg85. percentil
    • CínSn3,83 mg/kg79. percentil
    • KobaltCo10,1 mg/kg73. percentil
    • MolibdénMo0,432 mg/kg59. percentil
    • KrómCr60,8 mg/kg31. percentil
    • SzelénSe0,162 mg/kg28. percentil
    • NikkelNi18,8 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi7 006 mg/kg92. percentil
    • VasFe3,71 %86. percentil
    • FoszforP1 018 mg/kg70. percentil
    • AlumíniumAl6,08 %64. percentil
    • KalciumCa2,77 %63. percentil
    • NátriumNa0,929 %62. percentil
    • MagnéziumMg0,986 %59. percentil
    • MangánMn922 mg/kg58. percentil
    • DraslíkK1,41 %33. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe75,8 mg/kg88. percentil
    • ZirkónZr533 mg/kg85. percentil
    • YtriumY35,7 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr186 mg/kg82. percentil
    • BáriumBa490 mg/kg67. percentil
    • BerilliumBe1,54 mg/kg58. percentil
    • LítiumLi28,9 mg/kg47. percentil
    • RubídiumRb84,8 mg/kg40. percentil
    • BórB57,1 mg/kg40. percentil
    • GáliumGa11,9 mg/kg33. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,96 ppm80. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,18 ppm72. percentil
    • Kálium (K)K1,31 %55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hronovce – Vozokany nad Hronom – občasný (550 m od vody)Hronovce – Domaša – občasný (750 m od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)HGŽ-1 – k1 (3,4 km od vody)a1 (1,9 km od vody)Želiezovce (3,3 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 40,198 – 49,855 – štrkopiesky (110 m od vody)Čajakovo – štrkopiesok – štrkopiesky (1,6 km od vody)Čajakovo – hlina – tehliarske suroviny (2,3 km od vody)Hronovce-Vozokany n/Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Hronovce-Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hronovce-Domaša – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Hronovce (Vozokany n/Hronom, Domaša) – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Domaša-JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hronovce-Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Želiezovce-Jarok – zavlažovací vrt (2,2 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Čajakovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Vozokany nad Hronom, 2250m ZJZ od K128 – studňa (620 m od vody)Vozokany-Hronovce, č.d. 40, 2100m V od K136 – studňa (670 m od vody)Hronovce, č.d. 12, 2000m JJV od K136 – studňa (680 m od vody)Hronovce – PD, 1500m JJV od K136 – studňa (870 m od vody)Hronovce, cintorín, 1300m JV od K134 – studňa (1,2 km od vody)Domaša – Levice – vrt (1,4 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (1,5 km od vody)Želiezovce, 1100m JZ od K131 – studňa (1,5 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (1,6 km od vody)Hronovce – PD, 1200m VJV od K136 – vrt (1,6 km od vody)Hronovce – Čajakovo -Levice – vrt (1,7 km od vody)Želiezovce, 750m JV od K131 – studňa (1,8 km od vody)Hronovce, Levická ulica 132, 2700m JV od K136 – vrt (1,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,9 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,2 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,6 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,6 km od vody)Salov, č.d. 136, 1400m JV od K128 – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,8 km od vody)Salov, 500m SZ od K178 – prameň (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,83 μg/lmedián 2,83 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,92 μg/lmedián 6,92 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,72 μg/lmedián 3,72 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 3,70 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,10 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,180 μg/lmedián 0,180 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 710 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 174 μg/lmedián 174 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,9 mg/lmedián 16,9 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 710 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Mg-Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Mg-Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Na-Mg-HCO31×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F8×
    • trieda H3×
    • trieda B2×
    • trieda E2×
    • trieda G2×
    • trieda A2×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 145 μg/lmedián 26,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,4 μg/lmedián 1,20 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,260 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 872 μg/lmedián 221 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 670 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,600 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa38,86 Bq/l6,26 Bq/l
    potok, rieka14,60 Bq/l4,60 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.3,8 km
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    65 vrtov v pásme 3 km, z toho 24 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 65.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m45×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Hronovce-Vozokany n/Hronomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou146,5 m35256 134Cd43.pdf830 m
    Zselízúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m57173 134Cd55.pdf1,1 km
    Zselízmonitorovací vrt27,0 m79177 134Cd63.pdf1,3 km
    Hronovce-Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou87,0 m79485 134Cd64.pdf1,4 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m49138 134Cd48.pdf1,4 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m11430 134Cd4.pdf1,5 km
    Hronovce-Domašaširokoprofilový vrt7,6 m21247 134Cd36.pdf1,5 km
    Hronovce (Vozokany n/Hronom, Domaša)úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m20136 134Cd35.pdf1,5 km
    Domašaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m11430 134Cd5.pdf1,5 km
    6/77inžiniersko-geologický5,0 m852291,5 km
    6/76inžiniersko-geologický5,0 m852291,5 km
    Hronovceširokoprofilový vrt6,0 m42156 134Cd46.pdf1,6 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Zselíz – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný3,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 511,9 km
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––13,3 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 513,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hronovce – Vozokany nad Garam–1993–550 m
    Hronovce – Domaša–1989–750 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zselíz1 horgászvíz · 0,8 km9OR Vozokanské9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam