Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
28de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Štítnický potok, puntuación de la ventana 34.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua rápidoPodhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.
Perfil de elevación del curso de agua: de 911 a 217 m s. n. m. en 32,3 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
911 m a.s.l.
Punto más bajo
168 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
744 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
23 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,17
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2019fotografiado 30 jun 20192022fotografiado 17 oct 20222025fotografiado 23 jun 2025
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Štítnický potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 32 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
165objektov do 3 km
ťažené: Fe, Cu, Pb, Zn, As
Najbližšie: Halda Margita štôlne (halda), 50 m od vody.
Stopové prvky vo vode toku
5 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 2,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kunová Teplica).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
176vrtov do 3 km
951 rozborov vody v okolí
Z toho 176 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
18lokalít do 3 km
2 záťaž, 16 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
Najbližšia záťaž: Plešivec – rušňové depo, Cargo a.s., 700 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
122záznamov do 3 až 5 km
19 ložísk a dobývacích území, 103 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
5plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,150 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kunová Teplica, 650 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 4,00 μg/l29 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gočaltovský potok, 2012, 780 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Plešivec, 1998, 470 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,00 μg/l29 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kunová Teplica, 1998, 650 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kunová Teplica, 1998, 650 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,00 μg/l29 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Štítnik, 1998, 110 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l29 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Plešivec, 1998, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l20 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Plešivec, 1998, 980 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 58,0 μg/lmedián 30,0 μg/l29 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Štítnik, 1998, 110 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 110 μg/lmedián 80,0 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kunová Teplica, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 18,6 mg/lmedián 11,2 mg/l21 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Štítnika, 2012, 160 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO340×
Ca-Mg-HCO32×
Ca-K-HCO31×
Ca-HCO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A32×
trieda E5×
trieda C3×
trieda F2×
trieda B1×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 28,0 μg/lmedián 1,00 μg/l68 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 210 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,00500 mg/l68 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 85,0 μg/lmedián 1,00 μg/l68 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 082 μg/lmedián 8,00 μg/l68 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l68 vzoriek99 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l68 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 740 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l56 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
5
19,9 Bq/l
7,80 Bq/l
upravený prameň
11
227 Bq/l
7,44 Bq/l
studňa
4
21,1 Bq/l
15,0 Bq/l
fuente
17
118 Bq/l
7,87 Bq/l
výtok z banského diela
1
3,64 Bq/l
3,64 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
18,8 Bq/l
18,8 Bq/l
potok, rieka
2
3,89 Bq/l
3,86 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe130×
Cu31×
Pb22×
Zn22×
As2×
Druhy banských objektov
štôlňa64×
halda62×
pinga, pingový ťah30×
iný druh objektu6×
šachta1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda Margita štôlne
halda
Pb, Zn, Fe, Cu
50 m
Halda bezmennej št.
halda
Pb, Zn, Fe, Cu
50 m
Bezmenný výskyt
iný druh objektu
Pb, Zn, Fe, Cu
60 m
Margita štôlňa
štôlňa
Pb, Zn, Fe, Cu
60 m
Bezmenný výskyt
štôlňa
Pb, Zn, Fe, Cu
70 m
Bezmenný výskyt
halda
Pb, Zn, Fe, Cu
90 m
Halda bezmennej št.
halda
Pb, Zn, Fe, Cu
90 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Pb, Zn, Fe, Cu
90 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Pb, Zn, Fe, Cu
90 m
Halda bezmennej št.
halda
Pb, Zn, Fe, Cu
90 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Ochtiná
magnezit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,1 km
Slavošovce
živce
Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o.
1,3 km
Slavošovce
živce
Ložisko s predpokladom využívania zásob – MASEVA, spol. s r.o.
1,3 km
Markuška
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NOVEL spol. s r.o.
2,0 km
Honce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
2,1 km
Honce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
2,2 km
Honce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
2,2 km
Ochtiná I
molybdénové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – BSP – servis, s.r.o.
2,4 km
Ochtiná I
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – BSP – servis, s.r.o.
2,4 km
Ochtiná I.
molybdénové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – BSP – servis, s.r.o.
2,4 km
Ochtiná I
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – BSP – servis, s.r.o.
2,4 km
Ochtiná I
molybdénové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – BSP – servis, s.r.o.
2,6 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Rochovce, žily Nad Rochovcami a Helena
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
180 m
Slavošovce, žilník Háj a Pri Papierni
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
360 m
Háj
Pyrit
pyrit
mineralogický výskyt
360 m
Štítnik, žila Háj
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
860 m
Ochtiná
Magnezit
magnezit
malé ložisko
1,1 km
Rochovce, žila Lašanka
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1,1 km
Slavošovce, žilník Drábska a Dubiná
Fe
mineralogický výskyt
1,3 km
Slavošovce, žila Pri tuneli
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1,4 km
Gemerská Hôrka
Hliníkové rudy (bauxity)
Al
mineralogický výskyt
1,5 km
Ochtiná, Dolný Hrádok
Železné rudy
Fe
malé ložisko
1,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
176 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 78 ostatných; s číslom archívnej správy 176.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m42×
10–30 m54×
30–100 m22×
100–300 m19×
nad 300 m22×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Plešivec
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
430,0 m
81476 125Bd79.pdf
50 m
Štítnik
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
26,0 m
34286 125Ba8.pdf
60 m
Pašková
pozorovací vrt SHMÚ
12,0 m
17341 125Bb14.pdf
70 m
Plešivec
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
4,0 m
21983 125Bd4.pdf
70 m
Ochtina
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,5 m
21983 113Dc6.pdf
90 m
Štítnik
pozorovací vrt SHMÚ
10,0 m
17341 125Ba5.pdf
100 m
Pašková
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 m
21983 125Bd2.pdf
100 m
Kunová Teplica
pozorovací vrt SHMÚ
12,0 m
17341 125Bb12.pdf
100 m
Pašková
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
40,0 m
77242 125Bb77.pdf
110 m
Pašková
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 m
29305 125Bd20.pdf
110 m
Pašková
pozorovací vrt SHMÚ
5,0 m
17341 125Bb13.pdf
120 m
VŽČ-1-96
ložiskový
22,0 m
83119
120 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Od vody
MEL-1
geotermálna voda
55 – 80
< 5
7,0 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
9,3 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
9,4 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
9,7 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Plešivec – rušňové depo, Cargo a.s.
SK1001100P
700 m
Plešivec – retenčné nádrže
SK1001100P, SK200480KF
1,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Štítnik
1 125 m²
2012
–
130 m
Slavošovce
–
–
300 m
Štítnik
–
–
–
330 m
Slavošovce
–
–
410 m
Plešivec
–
–
520 m
Slavošovce
–
–
650 m
Hlinište – Štítnik – KO – Štítnik
10 820 m²
1997
monitorovaná
750 m
Lubeník
–
–
–
970 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy4×
Roztrhanie a rozvoľnenie masívu1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný3×
Potenciálny2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.