Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Turá

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
3,0km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua VN Turá con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Turá

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Turá, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 14:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1511521531541551560 km1 km2 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 155 a 151 m s. n. m. en 3,0 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    154 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    151 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    155 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Turá de 2017
    2017fotografiado 10 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Turá de 2020
    2020fotografiado 12 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Turá de 2023
    2023fotografiado 20 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Turá

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • nitratos por encima de la norma (desde 50 mg/l)1
    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Nitratos más altos

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Turá

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 391 mg/l, stredne tvrdá voda (12,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    9 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 508 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    58nGy/h dávkový príkon

    82. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 12,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    48vrtov do 3 km

    177 rozborov vody v okolí

    Z toho 48 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    25°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kalinčiakovo – HBV-2A, 6,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    2záznamy do 5 km

    2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu18m
    • 15 – 20100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levická kryha100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,67typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    12,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,28 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    391mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ClorurosCl23,4 mg/l73. percentil
    • SodioNa15,0 mg/l70. percentil
    • SulfatosSO459,0 mg/l68. percentil
    • MagnesioMg20,0 mg/l66. percentil
    • DraslíkK4,13 mg/l66. percentil
    • FluorurosF0,146 mg/l64. percentil
    • CalcioCa58,4 mg/l44. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3186 mg/l41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO317,0 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,520 mg/l82. percentil
    • AmóniumNH40,357 mg/l81. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,01 mg/l81. percentil

    Metales

    • AluminioAl266 μg/l86. percentil
    • HierroFe0,305 mg/l85. percentil
    • CincZn15,2 μg/l79. percentil
    • ManganesoMn58,1 μg/l66. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CincZn508 mg/kg95. percentil
    • CadmioCd2,04 mg/kg95. percentil
    • ArsénicoAs44,1 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,906 mg/kg95. percentil
    • CobreCu85,5 mg/kg95. percentil
    • AntimonioSb8,46 mg/kg93. percentil
    • PlomoPb38,1 mg/kg92. percentil
    • MercurioHg0,531 mg/kg90. percentil
    • MolibdenoMo0,779 mg/kg90. percentil
    • CínSn4,66 mg/kg87. percentil
    • VanadioV88,4 mg/kg81. percentil
    • SelenioSe0,412 mg/kg79. percentil
    • CobaltoCo10,6 mg/kg78. percentil
    • NíquelNi28,0 mg/kg65. percentil
    • CromoCr70,8 mg/kg48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FósforoP1833 mg/kg95. percentil
    • ManganesoMn1308 mg/kg83. percentil
    • HierroFe3,34 %77. percentil
    • AluminioAl6,39 %73. percentil
    • DraslíkK1,61 %66. percentil
    • MagnesioMg0,984 %59. percentil
    • TitánTi4619 mg/kg55. percentil
    • CalcioCa2,01 %49. percentil
    • SodioNa0,808 %37. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,7 mg/kg89. percentil
    • YtriumY36,5 mg/kg87. percentil
    • BáriumBa555 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg77. percentil
    • BerilioBe1,68 mg/kg67. percentil
    • StronciumSr151 mg/kg63. percentil
    • LítiumLi31,0 mg/kg58. percentil
    • CérCe59,9 mg/kg53. percentil
    • ZirkónZr365 mg/kg37. percentil
    • BoroB51,6 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    58nGy/h vo vzduchu

    rozsah 54 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,95 ppm84. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,94 ppm79. percentil
    • Potasio (K)K1,43 %76. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371352 Bq/m²41. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -15nT

    rozsah -34 až 5 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -10mGal

    reziduálna -3,9 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levická kryha100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)99–193m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek140m a.s.l.
    • Pendiente media0,5°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Vyšné nad Hronom – občasný (260 m od vody)Turá – občasný (290 m od vody)Vyšné nad Hronom – ihrisko – Vyšné nad Hronom – občasný (340 m od vody)Dolná Seč – Ihrisko – Horná Seč – nijaký (570 m od vody)Turá – občasný (910 m od vody)Dolná Seč – nijaký (910 m od vody)Tekovský Hrádok – cintorín – Horný Tekovský Hrád – nijaký (990 m od vody)Dolná Seč – cintorín – Dolná Seč – nijaký (1,1 km od vody)Žemliare – občasný (1,6 km od vody)Levice – Seňa – Levice – nijaký (2,6 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-2A – nekúpeľný (6,9 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)a1 (2,6 km od vody)c2 (5,6 km od vody)c1 (5,7 km od vody)a1 (6,0 km od vody)c3 (6,6 km od vody)c1 (6,6 km od vody)c1 (8,3 km od vody)Kalinčiakovo – Margita-Ilona (8,3 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 70,542 – 79,655 – štrkopiesky (30 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 59,647 – 70,542 – štrkopiesky (3,9 km od vody)Turá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Vyšné nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Vyšné nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)JRD Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Dolná Seč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Turá-Cintorín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Šárovce-Malá Turá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Levice-Geňa (2,4 km od vody)Horná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ondrejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Bajka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)JRD Horná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s minerálnou vodou mimo oblasti s jestvujúci – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Vyšné nad Hronom, č.d. 29, 800m SSV od K162 – vrt (320 m od vody)Turá – vrt (670 m od vody)Tekovský Hrádok, č.d. 47, 1500m SZ od K153 – studňa (680 m od vody)Dolná Seč, č.d. 163, 900m JJZ od K157 – studňa (720 m od vody)Turá – RD, 1000m SV od K157 – vrt (870 m od vody)Tekovské Horné – vrt (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok, č.d. 93, 1500m JV od K157 – studňa (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok – RD, 1100m ZSZ od K153 – vrt (1,3 km od vody)Dolná Seč – Koopona, 800m VJV od K157 – vrt (1,3 km od vody)Tekovský Hrádok, 1500m ZSZ od K153 – vrt (1,3 km od vody)Tekovské Horné – vrt (1,7 km od vody)Žemliare, č.d. 28, 1000m SZ od K149 – vrt (1,8 km od vody)Malá Turá, 1500m Z od K149 – vrt (1,9 km od vody)Vyšné nad Hronom – vrt (2,1 km od vody)Žemliare, 500m JZ od K149 – vrt (2,2 km od vody)Bajka – vrt (2,8 km od vody)Geňa, č.d. 40, 400m J od K154 – studňa (2,8 km od vody)Bajka – vrt (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 12,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 3,50 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,6 mg/lmedián 15,5 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-K-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H6×
    • trieda F4×
    • trieda E2×
    • trieda A2×
    • trieda B2×
    • trieda C1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 267 μg/lmedián 26,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 64,4 μg/lmedián 7,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 1,55 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,30 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,200 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,700 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 406 μg/lmedián 88,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1332,6 Bq/l9,98 Bq/l
    potok, rieka27,33 Bq/l5,22 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    48 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 48.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m20×
    • 10–30 m23×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Turáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou79,6 m9667 134Ca27.pdf240 m
    Vyšné nad Hronomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,0 m11964 134Ca25.pdf390 m
    Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,6 m11430 134Ac79.pdf420 m
    Vyšné nad Hronomširokoprofilový vrt8,3 m18058 134Ca20.pdf640 m
    Turáširokoprofilový vrt12,5 m30447 134Ca33.pdf660 m
    Turáširokoprofilový vrt123,0 m24303 134Ca18.pdf660 m
    JRD Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,3 m20721 134Ac76.pdf960 m
    Turáširokoprofilový vrt10,0 m37030 134Ca34.pdf970 m
    Dolná Sečširokoprofilový vrt11,5 m31098 134Ac91.pdf1,1 km
    Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m66977 134Ac125.pdf1,1 km
    Tekovský Hrádokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,7 m45444 134Ca37.pdf1,1 km
    3-293 Turáhydrogeologický10,0 m1017481,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kalinčiakovo – HBV-2A25 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,9 km
    Kalinčiakovo – HBV-125 °C–80 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 522,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1515,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 535,7 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3016,6 km
    kategória Kalinčiakovo – Margita-Ilonatermálne kúpalisko––18,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vyšné nad Hronom200 m²1990–260 m
    Turá–1985–290 m
    Vyšné nad Hronom – ihrisko – Vyšné nad Hronom–1960–340 m
    Dolná Seč – Ihrisko – Horná Seč400 m²1985–570 m
    Turá–1972–910 m
    Dolná Seč100 m²1990–910 m
    Tekovský Hrádok – cintorín – Horný Tekovský Hrádok–1980–990 m
    Dolná Seč – cintorín – Dolná Seč–1966–1,1 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Levice1 coto de pesca · 3,0 km5VN Turá5

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron