Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Turá

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Turá, score de la fenêtre 15.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1511521531541551560 km1 km2 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 155 à 151 m au-dessus du niveau de la mer sur 3,0 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    154 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    151 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    155 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Turá de 2017
    2017imagé 10 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Turá de 2020
    2020imagé 12 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Turá de 2023
    2023imagé 20 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Turá

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates au-dessus de la norme (à partir de 50 mg/l)1
    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Turá

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 391 mg/l, stredne tvrdá voda (12,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    9 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 508 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    58nGy/h dávkový príkon

    82. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 12,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    48vrtov do 3 km

    177 rozborov vody v okolí

    Z toho 48 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    25°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kalinčiakovo – HBV-2A, 6,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    2záznamy do 5 km

    2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu18m
    • 15 – 20100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levická kryha100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,67typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    12,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,28 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    391mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChloruresCl23,4 mg/l73. percentil
    • SodiumNa15,0 mg/l70. percentil
    • SulfatesSO459,0 mg/l68. percentil
    • MagnésiumMg20,0 mg/l66. percentil
    • DraslíkK4,13 mg/l66. percentil
    • FluoruresF0,146 mg/l64. percentil
    • CalciumCa58,4 mg/l44. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3186 mg/l41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO317,0 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,520 mg/l82. percentil
    • AmóniumNH40,357 mg/l81. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,01 mg/l81. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl266 μg/l86. percentil
    • FerFe0,305 mg/l85. percentil
    • ZincZn15,2 μg/l79. percentil
    • ManganèseMn58,1 μg/l66. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZincZn508 mg/kg95. percentil
    • CadmiumCd2,04 mg/kg95. percentil
    • ArsenicAs44,1 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,906 mg/kg95. percentil
    • CuivreCu85,5 mg/kg95. percentil
    • AntimoineSb8,46 mg/kg93. percentil
    • PlombPb38,1 mg/kg92. percentil
    • MercureHg0,531 mg/kg90. percentil
    • MolybdèneMo0,779 mg/kg90. percentil
    • CínSn4,66 mg/kg87. percentil
    • VanadiumV88,4 mg/kg81. percentil
    • SéléniumSe0,412 mg/kg79. percentil
    • CobaltCo10,6 mg/kg78. percentil
    • NickelNi28,0 mg/kg65. percentil
    • ChromeCr70,8 mg/kg48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphoreP1 833 mg/kg95. percentil
    • ManganèseMn1 308 mg/kg83. percentil
    • FerFe3,34 %77. percentil
    • AluminiumAl6,39 %73. percentil
    • DraslíkK1,61 %66. percentil
    • MagnésiumMg0,984 %59. percentil
    • TitánTi4 619 mg/kg55. percentil
    • CalciumCa2,01 %49. percentil
    • SodiumNa0,808 %37. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,7 mg/kg89. percentil
    • YtriumY36,5 mg/kg87. percentil
    • BáriumBa555 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg77. percentil
    • BérylliumBe1,68 mg/kg67. percentil
    • StronciumSr151 mg/kg63. percentil
    • LítiumLi31,0 mg/kg58. percentil
    • CérCe59,9 mg/kg53. percentil
    • ZirkónZr365 mg/kg37. percentil
    • BoreB51,6 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    58nGy/h vo vzduchu

    rozsah 54 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,95 ppm84. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,94 ppm79. percentil
    • Potassium (K)K1,43 %76. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 352 Bq/m²41. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -15nT

    rozsah -34 až 5 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -10mGal

    reziduálna -3,9 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levická kryha100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)99–193m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek140m a.s.l.
    • Pente moyenne0,5°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Vyšné nad Hronom – občasný (260 m od vody)Turá – občasný (290 m od vody)Vyšné nad Hronom – ihrisko – Vyšné nad Hronom – občasný (340 m od vody)Dolná Seč – Ihrisko – Horná Seč – nijaký (570 m od vody)Turá – občasný (910 m od vody)Dolná Seč – nijaký (910 m od vody)Tekovský Hrádok – cintorín – Horný Tekovský Hrád – nijaký (990 m od vody)Dolná Seč – cintorín – Dolná Seč – nijaký (1,1 km od vody)Žemliare – občasný (1,6 km od vody)Levice – Seňa – Levice – nijaký (2,6 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-2A – nekúpeľný (6,9 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)a1 (2,6 km od vody)c2 (5,6 km od vody)c1 (5,7 km od vody)a1 (6,0 km od vody)c3 (6,6 km od vody)c1 (6,6 km od vody)c1 (8,3 km od vody)Kalinčiakovo – Margita-Ilona (8,3 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 70,542 – 79,655 – štrkopiesky (30 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 59,647 – 70,542 – štrkopiesky (3,9 km od vody)Turá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Vyšné nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Vyšné nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)JRD Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Turá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Dolná Seč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Turá-Cintorín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dolná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Šárovce-Malá Turá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Tekovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Žemliare – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Levice-Geňa (2,4 km od vody)Horná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ondrejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Šarovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Bajka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)JRD Horná Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Šarovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s minerálnou vodou mimo oblasti s jestvujúci – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Vyšné nad Hronom, č.d. 29, 800m SSV od K162 – vrt (320 m od vody)Turá – vrt (670 m od vody)Tekovský Hrádok, č.d. 47, 1500m SZ od K153 – studňa (680 m od vody)Dolná Seč, č.d. 163, 900m JJZ od K157 – studňa (720 m od vody)Turá – RD, 1000m SV od K157 – vrt (870 m od vody)Tekovské Horné – vrt (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok, č.d. 93, 1500m JV od K157 – studňa (1,1 km od vody)Tekovský Hrádok – RD, 1100m ZSZ od K153 – vrt (1,3 km od vody)Dolná Seč – Koopona, 800m VJV od K157 – vrt (1,3 km od vody)Tekovský Hrádok, 1500m ZSZ od K153 – vrt (1,3 km od vody)Tekovské Horné – vrt (1,7 km od vody)Žemliare, č.d. 28, 1000m SZ od K149 – vrt (1,8 km od vody)Malá Turá, 1500m Z od K149 – vrt (1,9 km od vody)Vyšné nad Hronom – vrt (2,1 km od vody)Žemliare, 500m JZ od K149 – vrt (2,2 km od vody)Bajka – vrt (2,8 km od vody)Geňa, č.d. 40, 400m J od K154 – studňa (2,8 km od vody)Bajka – vrt (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 12,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 3,50 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,6 mg/lmedián 15,5 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-K-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H6×
    • trieda F4×
    • trieda E2×
    • trieda A2×
    • trieda B2×
    • trieda C1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 267 μg/lmedián 26,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 64,4 μg/lmedián 7,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 1,55 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,30 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,200 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,700 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 406 μg/lmedián 88,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1332,6 Bq/l9,98 Bq/l
    potok, rieka27,33 Bq/l5,22 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    48 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 48.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m20×
    • 10–30 m23×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Turáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou79,6 m9667 134Ca27.pdf240 m
    Vyšné nad Hronomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,0 m11964 134Ca25.pdf390 m
    Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,6 m11430 134Ac79.pdf420 m
    Vyšné nad Hronomširokoprofilový vrt8,3 m18058 134Ca20.pdf640 m
    Turáširokoprofilový vrt12,5 m30447 134Ca33.pdf660 m
    Turáširokoprofilový vrt123,0 m24303 134Ca18.pdf660 m
    JRD Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,3 m20721 134Ac76.pdf960 m
    Turáširokoprofilový vrt10,0 m37030 134Ca34.pdf970 m
    Dolná Sečširokoprofilový vrt11,5 m31098 134Ac91.pdf1,1 km
    Dolná Sečúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m66977 134Ac125.pdf1,1 km
    Tekovský Hrádokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,7 m45444 134Ca37.pdf1,1 km
    3-293 Turáhydrogeologický10,0 m1017481,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kalinčiakovo – HBV-2A25 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,9 km
    Kalinčiakovo – HBV-125 °C–80 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 522,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1515,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 535,7 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3016,6 km
    kategória Kalinčiakovo – Margita-Ilonatermálne kúpalisko––18,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vyšné nad Hronom200 m²1990–260 m
    Turá–1985–290 m
    Vyšné nad Hronom – ihrisko – Vyšné nad Hronom–1960–340 m
    Dolná Seč – Ihrisko – Horná Seč400 m²1985–570 m
    Turá–1972–910 m
    Dolná Seč100 m²1990–910 m
    Tekovský Hrádok – cintorín – Horný Tekovský Hrádok–1980–990 m
    Dolná Seč – cintorín – Dolná Seč–1966–1,1 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Levice1 parcours de pêche · 3,0 km5VN Turá5

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron