Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Krosna

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Krosna, score de la fenêtre 32.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 10:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    1502002503003500 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 328 à 167 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,2 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    328 m a.s.l.
    Point le plus bas
    157 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    170 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    17 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,13

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Krosna de 2019
    2019imagé 5 juil. 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Krosna de 2022
    2022imagé 27 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Krosna de 2025
    2025imagé 24 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Krosna

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • fer à partir de 1 mg/l1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Krosna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek71 % čiary vody

    29 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 532 mg/l, tvrdá voda (18,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 31,7 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    32. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    5vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 8 zŕn v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Ľubiška).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    137vrtov do 3 km

    577 rozborov vody v okolí

    Z toho 137 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    7 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    46lokalít do 3 km

    4 záťaže, 42 skládok

    Najbližšia záťaž: Udavské – obaľovačka bituménových zmesí, 1,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    22záznamov do 5 km

    22 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    58plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek71%SR 72 %
    • Flyš29%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér71%
    • flyš29%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    flyšeocénzlínske súvrstvie2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty67%SR 16 %
    • fluviálne sedimenty nív33%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov75%SR 21 %
    • rajón flyšoidných hornín25%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov75%SR 71 %
    • flyšová formácia25%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území67%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území33%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 9 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce71%SR 15 %
    • Gravier29%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)71%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)29%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,13typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    18,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,31 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    532mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,428 mg/l95. percentil
    • CalciumCa99,3 mg/l86. percentil
    • SulfatesSO481,8 mg/l82. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3308 mg/l79. percentil
    • DraslíkK4,88 mg/l72. percentil
    • SodiumNa14,2 mg/l68. percentil
    • MagnésiumMg20,1 mg/l66. percentil
    • ChloruresCl7,02 mg/l44. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,417 mg/l84. percentil
    • FosforečnanyPO40,0932 mg/l42. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,28 mg/l27. percentil
    • NitratesNO32,68 mg/l13. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn64,9 μg/l69. percentil
    • FerFe0,118 mg/l56. percentil
    • AluminiumAl61,7 μg/l48. percentil
    • ZincZn1,77 μg/l10. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi31,7 mg/kg75. percentil
    • ChromeCr90,1 mg/kg74. percentil
    • AntimoineSb1,10 mg/kg74. percentil
    • SéléniumSe0,322 mg/kg66. percentil
    • MolybdèneMo0,410 mg/kg56. percentil
    • VanadiumV65,3 mg/kg43. percentil
    • ArsenicAs5,30 mg/kg30. percentil
    • CuivreCu18,9 mg/kg28. percentil
    • CobaltCo7,01 mg/kg27. percentil
    • BizmutBi0,153 mg/kg24. percentil
    • PlombPb11,5 mg/kg23. percentil
    • CínSn1,98 mg/kg20. percentil
    • CadmiumCd0,0812 mg/kg19. percentil
    • ZincZn56,7 mg/kg5. percentil
    • MercureHg0,0317 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • SodiumNa0,886 %54. percentil
    • CalciumCa1,90 %46. percentil
    • TitánTi4 331 mg/kg45. percentil
    • ManganèseMn751 mg/kg39. percentil
    • FerFe2,40 %33. percentil
    • AluminiumAl5,04 %28. percentil
    • MagnésiumMg0,608 %14. percentil
    • PhosphoreP477 mg/kg6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB67,8 mg/kg71. percentil
    • ZirkónZr464 mg/kg70. percentil
    • GáliumGa14,3 mg/kg52. percentil
    • BérylliumBe1,40 mg/kg49. percentil
    • LítiumLi29,1 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb85,1 mg/kg41. percentil
    • CérCe55,5 mg/kg37. percentil
    • YtriumY25,3 mg/kg37. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg19. percentil
    • BáriumBa326 mg/kg10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    faible

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,20 ppm44. percentil
    • Potassium (K)K1,29 %44. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,36 ppm25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • faible78%SR 36 %
    • moyen22%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -44nT

    rozsah -54 až -39 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -12mGal

    reziduálna +7,9 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)130–902m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek406m a.s.l.
    • Pente moyenne11,8°
    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Laborecká vrchovina67%SR 1,7 %
    • Ondavská vrchovina33%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu67%SR 5,2 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu33%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda89%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A11%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ľubiša – Zlaté rudy (450 m od vody)Udavské – Zlaté rudy (2,5 km od vody)Humenné – Zlaté rudy (4,7 km od vody)Udavské – obaľovačka bituménových zmesí – SK1001600P (1,3 km od vody)Ľubiša – areál PD – SK1001600P (1,4 km od vody)Udavské – skládka Janov dol – SK2005700F (2,3 km od vody)Udavské – železničná stanica – SK1001600P (2,7 km od vody)Ľubiša – občasný (50 m od vody)Vyšné Ladičkovce – občasný (200 m od vody)Hankovce – nijaký (310 m od vody)Nižné Ladičkovce – nijaký (350 m od vody)Hankovce – nijaký (360 m od vody)Hankovce – občasný (520 m od vody)Hankovce – občasný (610 m od vody)Ľubiša – Veľopolie – nijaký (710 m od vody)Koškovce – nijaký (920 m od vody)Hankovce – nijaký (1,0 km od vody)Ľubiša – nijaký (1,1 km od vody)Hankovce – občasný (1,1 km od vody)Hankovce – občasný (1,2 km od vody)Veľopolie – občasný (1,2 km od vody)Ľubiša – nijaký (1,2 km od vody)Krásny Brod – Koškovce – nijaký (1,2 km od vody)Koškovce – občasný (1,2 km od vody)Dedačov – nijaký (1,2 km od vody)Hankovce – občasný (1,2 km od vody)Koškovce – nijaký (1,2 km od vody)Hankovce – občasný (1,3 km od vody)Ľubiša – občasný (1,3 km od vody)Koškovce – nijaký (1,3 km od vody)Koškovce – nijaký (1,5 km od vody)Udavské – občasný (1,6 km od vody)Ľubiša – nijaký (1,6 km od vody)Koškovce – občasný (1,6 km od vody)Udavské – občasný (1,6 km od vody)Hankovce – občasný (1,7 km od vody)Ľubiša – nijaký (1,9 km od vody)Koškovce – nijaký (1,9 km od vody)Ľubiša – nijaký (2,0 km od vody)Ľubiša – občasný (2,1 km od vody)Ľubiša – občasný (2,3 km od vody)Udavské – skládka Janov dol – Udavské – nijaký (2,3 km od vody)Udavské – občasný (2,5 km od vody)Turcovce – občasný (2,6 km od vody)Hrubov – občasný (2,6 km od vody)Udavské – občasný (2,6 km od vody)Zbudské Dlhé – občasný (2,8 km od vody)Zbudské Dlhé – občasný (2,9 km od vody)Hrabovec nad Laborcom – občasný (2,9 km od vody)a1 (890 m od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Nižné Ladičkovce – tehliarske suroviny (250 m od vody)Ľubiša – Au rudy (440 m od vody)Hrabovec nad Laborcom – ropa (1,2 km od vody)Koškovce – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Koškovce – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Koškovce – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Hrubov – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Udavské – Au rudy (2,5 km od vody)Hrubov – ropa (2,7 km od vody)Hrubov – ropa (3,4 km od vody)Radvaň nad Laborcom – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Hrubov – ropa (3,7 km od vody)Brestov nad Laborcom – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Baškovce – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Hrubov – ropa (3,9 km od vody)Humenné – sever – Au rozsypy (4,0 km od vody)Ruská Kajňa – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Pakostov – stavebný kameň – pieskovec (4,6 km od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)NIZNE LADICKOVCE – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)KOSKOVCE – Zosuvy (140 m od vody)NIZNE LADICKOVCE – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)VYSNE LADICKOVCE – Zosuvy (290 m od vody)LUBISA – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)VYSNE LADICKOVCE – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)DEDACOV – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)KOSKOVCE – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)LUBISA – Zosuvy (1,3 km od vody)KOSKOVCE – Zosuvy (1,4 km od vody)DEDACOV – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)LUBISA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)DEDACOV – Zosuvy (1,7 km od vody)SOPKOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)UDAVSKE – Zosuvy (2,0 km od vody)DEDACOV – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)LUBISA – Zosuvy (2,1 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DEDACOV – Zosuvy (2,3 km od vody)HRABOVEC NAD LABORCOM – Zosuvy (2,3 km od vody)VELOPOLIE – Zosuvy (2,4 km od vody)DEDACOV – Zosuvy (2,4 km od vody)LUBISA – Zosuvy (2,4 km od vody)HRABOVEC NAD LABORCOM – Zosuvy (2,4 km od vody)JABLON – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)HRUBOV – Zosuvy (2,6 km od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (2,6 km od vody)LUBISA – Zosuvy (2,6 km od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (2,7 km od vody)HRABOVCE NAD LABORCOM – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (2,8 km od vody)TURCOVCE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)SOPKOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Nižné Ladičkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Nižné Ladičkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Nižné Ladičkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Ľubiša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Ľubiša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Koškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (650 m od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Ľubiša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Ľubiša – negatívny vrt (780 m od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Koškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Koškovce – negatívny vrt (1,2 km od vody)Udavské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľopolie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ľubiša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Udavské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Ľubiša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Udavské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Udavské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Udavské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Baškovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,4 km od vody)Udavské – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Brestov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Brestov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Brestov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Hrabovec nad Laborcom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)zlato 8 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (470 m od vody)zlato 1 ks – zlato (760 m od vody)zlato 3 ks – zlato (950 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ľubiška, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 66,0 μg/lmedián 54,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 440 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 2009, 440 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,3 mg/lmedián 10,6 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ľubiška, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)46 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Or (Au)5 vzoriek, najviac 8 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    2731 zrno80 m
    2888 zŕn80 m
    2531 zrno470 m
    2161 zrno760 m
    2923 zrná950 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)49 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)16 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 377 μg/lmedián 13,0 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 54,0 μg/lmedián 16,5 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,950 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň545,4 Bq/l21,7 Bq/l
    source832,8 Bq/l11,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie133,7 Bq/l33,7 Bq/l
    potok, rieka11,73 Bq/l1,73 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    ĽubišaZlaté rudyAumineralogický výskyt450 m
    UdavskéZlaté rudyAumineralogický výskyt2,5 km
    HumennéZlaté rudyAumineralogický výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    137 vrtov v pásme 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 100 ostatných; s číslom archívnej správy 137.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m89×
    • 10–30 m13×
    • 30–100 m14×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Nižné Ladičkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,5 m7366 104Dd6.pdf40 m
    Nižné Ladičkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m54718 104Dd16.pdf40 m
    Nižné Ladičkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m54718 104Dd15.pdf60 m
    V-33ložiskový6,0 m4111180 m
    V-32ložiskový7,0 m4111210 m
    VL-1/89ložiskový25,0 m78445230 m
    V-12inžiniersko-geologický6,7 m20789230 m
    A 13inžiniersko-geologický–85421310 m
    S – 2inžiniersko-geologický–77703310 m
    Ľubišaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,1 m14875 116Bb3.pdf320 m
    S – 1inžiniersko-geologický–77703320 m
    Koškovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m14875 104Dd3.pdf330 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 57890 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Udavské – obaľovačka bituménových zmesíSK1001600P1,3 km
    Ľubiša – areál PDSK1001600P1,4 km
    Udavské – skládka Janov dolSK2005700F2,3 km
    Udavské – železničná stanicaSK1001600P2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ľubiša200 m²1983–50 m
    Vyšné Ladičkovce600 m²1988–200 m
    Hankovce480 m²1991–310 m
    Nižné Ladičkovce200 m²1986–350 m
    Hankovce–1981–360 m
    Hankovce2 000 m²1973–520 m
    Hankovce250 m²1983–610 m
    Ľubiša – Veľopolie250 m²1990–710 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy58×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny52×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova24×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S15×
    • Nedostatočne doložené8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Humenné1 parcours de pêche · 19 km24Krosna24

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád