Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Šambronka

Bassin versant : Bodrog et HornádSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
1,4km
région
Région de Prešov

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Šambronka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Šambronka č.1, score de la fenêtre 33.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 14:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    4904955005055105155200,0 km0,5 km1,0 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 516 à 497 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,4 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    516 m a.s.l.
    Point le plus bas
    493 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    23 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    17 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,03

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Šambronka de 2019
    2019imagé 26 août 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Šambronka de 2022
    2022imagé 4 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Šambronka de 2025
    2025imagé 12 août 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Šambronka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Šambronka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 401 mg/l, stredne tvrdá voda (12,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 53,7 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    14. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,500 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 46. percentil (potok Jasenok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    90vrtov do 3 km

    150 rozborov vody v okolí

    Z toho 90 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    65°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Plavnica – Pl-1, výdatnosť 5,0 l/s, 3,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    4 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    56plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • bradlové pásmo a pribradlová oblasť50%SR 2,2 %
    • vnútrokarpatský paleogén50%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • šarišský úsek50%SR 0,0 %
    • spišsko-šarišský paleogén50%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,28typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    12,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,31 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    401mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,151 mg/l66. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3241 mg/l60. percentil
    • MagnésiumMg16,2 mg/l54. percentil
    • CalciumCa65,7 mg/l53. percentil
    • ChloruresCl7,72 mg/l46. percentil
    • SodiumNa7,67 mg/l44. percentil
    • SulfatesSO435,2 mg/l43. percentil
    • DraslíkK2,00 mg/l31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0576 mg/l29. percentil
    • NitratesNO33,38 mg/l20. percentil
    • FosforečnanyPO40,0252 mg/l14. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,67 mg/l12. percentil

    Métaux

    • ZincZn34,0 μg/l95. percentil
    • ManganèseMn53,8 μg/l64. percentil
    • FerFe0,139 mg/l62. percentil
    • AluminiumAl84,1 μg/l56. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi53,7 mg/kg95. percentil
    • ChromeCr190 mg/kg95. percentil
    • ZincZn145 mg/kg79. percentil
    • MolybdèneMo0,561 mg/kg76. percentil
    • MercureHg0,217 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,311 mg/kg75. percentil
    • SéléniumSe0,354 mg/kg72. percentil
    • CuivreCu27,0 mg/kg63. percentil
    • AntimoineSb0,698 mg/kg55. percentil
    • VanadiumV67,0 mg/kg47. percentil
    • CadmiumCd0,143 mg/kg39. percentil
    • CobaltCo7,59 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,32 mg/kg35. percentil
    • ArsenicAs5,42 mg/kg32. percentil
    • PlombPb12,6 mg/kg30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,73 %80. percentil
    • PhosphoreP1 125 mg/kg78. percentil
    • MagnésiumMg1,23 %73. percentil
    • ManganèseMn1 035 mg/kg68. percentil
    • CalciumCa3,16 %67. percentil
    • FerFe2,94 %63. percentil
    • AluminiumAl5,83 %57. percentil
    • TitánTi4 547 mg/kg53. percentil
    • SodiumNa0,860 %48. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi41,0 mg/kg89. percentil
    • BoreB78,3 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb97,1 mg/kg71. percentil
    • YtriumY29,4 mg/kg59. percentil
    • BáriumBa458 mg/kg57. percentil
    • CérCe60,4 mg/kg55. percentil
    • StronciumSr136 mg/kg49. percentil
    • ZirkónZr376 mg/kg40. percentil
    • GáliumGa12,5 mg/kg37. percentil
    • BérylliumBe1,01 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Potassium (K)K1,28 %37. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,05 ppm9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 010 Bq/m²70. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -20nT

    rozsah -21 až -20 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -45mGal

    reziduálna -0,4 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)432–736m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek564m a.s.l.
    • Pente moyenne8,2°
    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky725mm

    Geomorfologické celky

    • Spišsko-šarišské medzihorie100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Táboriska – Plavnica – nedá sa odhadnúť (70 m od vody)Údol – nedá sa odhadnúť (910 m od vody)Plavnica – nedá sa odhadnúť (910 m od vody)Plavnica – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Hajtovka – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Hromoš – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Plavnica – Pl-2 – nekúpeľný (2,9 km od vody)Plavnica – Pl-1 – nekúpeľný (3,2 km od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)b2 (4,4 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,4 km od vody)b2 (7,5 km od vody)a2 (7,6 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Plaveč I – Orlov II – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Plaveč – Orlov – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Plaveč I – Orlov II – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Plaveč – Orlov – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Hromoš – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)– Zosuvy (130 m od vody)Plavnica – Zosuvy (180 m od vody)Plavnica – Zosuvy (190 m od vody)PLAVNICA – Zosuvy (230 m od vody)UDOL – Zosuvy (410 m od vody)PLAVNICA – Zosuvy (660 m od vody)PLAVNICA – Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (740 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)PLAVNICA – Zosuvy (970 m od vody)HAJTOVKA – Zosuvy (1,1 km od vody)UDOL – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PLAVNICA – Zosuvy (1,3 km od vody)PLAVNICA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)UDOL – Zosuvy (1,5 km od vody)UDOL – Zosuvy (1,5 km od vody)UDOL – Zosuvy (1,6 km od vody)PLAVNICA – Zosuvy (1,8 km od vody)PLAVNICA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)HROMOS – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)PLAVICA – Zosuvy (2,1 km od vody)HAJTOVKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PLAVNICA – Zosuvy (2,3 km od vody)HAJTOVKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)HROMOS – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,5 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)HROMOS – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)HAJTOVKA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Plavnica – pozorovací vrt SHMÚ (430 m od vody)Plavnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Plavnica – monitorovací vrt (870 m od vody)Plavnica – monitorovací vrt (880 m od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Plavnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Plavnica – monitorovací vrt (990 m od vody)Plavnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (1,7 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (1,8 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (1,9 km od vody)Ploavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (1,9 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (2,0 km od vody)Plavnice – vrt pre vodné dielo (2,0 km od vody)Hajtovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hromoš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Plavnica – vrt pre vodné dielo (2,1 km od vody)Plaqvnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hromoš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Údol – vrt (1,3 km od vody)Údol – prameň (1,3 km od vody)Údol – vrt (1,5 km od vody)Údol – Nad jamy – vrt (1,8 km od vody)Hajtovka – prameň (2,3 km od vody)Údol – prameň (2,3 km od vody)Hajtovka – vrt (2,4 km od vody)Údol – vrt (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (260 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 34,0 μg/lmedián 34,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 380 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,44 mg/lmedián 8,44 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: potok Jasenok, 2007, 380 m od vody. Porovnanie: 36. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Or (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    4821 zrno80 m
    4811 zrno260 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 1815 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO34×
    • Ca-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A6×
    • trieda C2×

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,30 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 449 μg/lmedián 14,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 180 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 8,00 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrbežná hodnota
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň815,4 Bq/l0,600 Bq/l
    potok, rieka12,55 Bq/l2,55 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Plaveč I – Orlov IIštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Plaveč I – Orlov IIštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Plaveč – Orlovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,9 km
    Plaveč – Orlovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    90 vrtov v pásme 3 km, z toho 49 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 90.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m67×
    • 10–30 m17×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    DB-11inžiniersko-geologický2,0 m81589100 m
    Plavnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m36647 102Ba42.pdf260 m
    Plavnicapozorovací vrt SHMÚ8,3 m12547 102Ba9.pdf430 m
    Plavnicaširokoprofilový vrt26,0 m44131 102Ba43.pdf440 m
    VP-1ložiskový8,0 m21132490 m
    Plavnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m46592 102Ba47.pdf660 m
    VP-10ložiskový7,5 m21132670 m
    DB-19inžiniersko-geologický0,5 m81589750 m
    V-9inžiniersko-geologický2,5 m81589750 m
    Plavnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m46592 102Ba46.pdf770 m
    VP-7ložiskový8,0 m21132770 m
    Plavnicamonitorovací vrt12,0 m84108 102Ba64.pdf870 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný2,9 km
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný3,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5171,0 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1524,4 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1517,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Táboriska – Plavnica200 m²1987–70 m
    Údol20 m²1987–910 m
    Plavnica–1984–910 m
    Plavnica30 m²1989–1,5 km
    Hajtovka–1989–1,9 km
    Hromoš18 m²1989–2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy56×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny38×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny3×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick23×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Stará Ľubovňa1 parcours de pêche · 1,4 km25Šambronka č.125

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád