Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
34de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Rožňavský potok, score de la fenêtre 40.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 897 à 288 m au-dessus du niveau de la mer sur 13,3 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
897 m a.s.l.
Point le plus bas
253 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
644 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
48 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,10
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 30 juin 20192022imagé 17 oct. 20222025imagé 22 juin 2025
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Rožňavský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
443objektov do 3 km
ťažené: Fe, Sb, Cu, Mn, Au
Najbližšie: Halda (halda), 40 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
4vzorky so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Najviac 3 zrná v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
4 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Antimón 120 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Šurov Laz).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
234vrtov do 3 km
556 rozborov vody v okolí
Z toho 234 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
8lokalít do 3 km
1 záťaž, 7 skládok
Najbližšia záťaž: Rožňava – mrak chlór. uhľovodíkov pri kasárňach, 750 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
114záznamov do 5 km
7 ložísk, 107 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
3plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 120 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Šurov Laz, 1998, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňava, pod sútokom potokov, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 4,00 μg/l15 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, sútok Čučm. a Rožň. Potoka, 2012, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Šurov Laz-pod sútokom, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňavská dolina, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l14 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňava, 1998, 950 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňava, 1998, 950 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slaná, 2012, 730 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 34,0 μg/lmedián 10,0 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slaná, 2012, 730 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňavská dolina, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 16. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,9 mg/lmedián 9,19 mg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rožňavský potok, 2012, 100 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Scheelit (CaWO₄)8 vzoriek, najviac 50 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
Or (Au)4 vzorky, najviac 3 zŕn
Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
92
3 zrná
40 m
D57
1 zrno
570 m
M177
1 zrno
710 m
M176
1 zrno
810 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO39×
Ca-SO4-HCO38×
Ca-Mg-HCO33×
Mg-Ca-HCO3-SO41×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
Ca-HCO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B9×
trieda F6×
trieda H3×
trieda A2×
trieda E2×
trieda C1×
Kovy v podzemnej vode
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 105 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 800 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 40,0 μg/lmedián 0,550 μg/l40 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnbežná hodnota
najvyššie 61,0 μg/lmedián 2,50 μg/l40 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
30,4 Bq/l
28,2 Bq/l
source
9
120 Bq/l
16,1 Bq/l
studňa
2
23,1 Bq/l
16,8 Bq/l
upravený prameň
2
34,5 Bq/l
24,0 Bq/l
výtok z banského diela
4
32,5 Bq/l
4,05 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
244 Bq/l
244 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe275×
Sb121×
Cu43×
Mn15×
Au15×
Ag15×
U6×
Hg1×
Druhy banských objektov
štôlňa173×
pinga, pingový ťah148×
halda104×
šachta7×
iný druh objektu7×
odkalisko4×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda
halda
Fe rudy
40 m
6. obzor Rožňava – Strieborná žila
štôlňa
komplexné Fe rudy, Ag rudy
40 m
Halda štôlne Andrej
halda
Sb rudy
1992
50 m
halda Čučma Grexa
halda
60 m
Štôlňa Andrej
štôlňa
Sb rudy
1992
70 m
Halda štôlne Samueli
halda
Fe rudy
1956
80 m
Halda
halda
Fe, Cu rudy
90 m
Halda štôlne obj.č.30
halda
Fe,Cu rudy
90 m
Halda
halda
Fe rudy
90 m
Halda
halda
Fe,Cu rudy
90 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Rožňava – Strieborná žila
strieborné rudy
Ťažené ložisko – GEMER-ORR, s.r.o.
60 m
Rožňava – Mária žila
železné rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
180 m
Rožňava – Strieborná žila
strieborné rudy
Ťažené ložisko – GEMER-ORR, s.r.o.
190 m
Rožňava – Mária žila
železné rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
380 m
Rožňava – odkalisko
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.
1,1 km
Nadabula – odvaly
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Prvá banská s.r.o.
1,7 km
Čučma
vzácne zeminy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – URANPRES, spol. s r.o.
2,2 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Rožňava, žily Antimónová, Andrej, Fridrich a Karol
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
ložiskový výskyt
190 m
Rožňava – Mária
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
malé ložisko
300 m
Rožňava – Strieborná žila
Komplexné železné rudy
Fe, Cu, Ag
stredné ložisko
320 m
Rožňava, žilník Gabriel
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
390 m
Rožňava, žila Anna Mária
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
460 m
Rožňava, žila Predseda
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
520 m
Rožňava, Čierna dolina
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
550 m
Rožňava, žily Samuel a Ján
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
840 m
Čučma
Rudy vzácnych zemín
Y, Au
ložiskový výskyt
890 m
Rožňava, žila Peter-Pavol
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
ložiskový výskyt
910 m
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
234 vrtov v pásme 3 km, z toho 56 hydrogeologických a 178 ostatných; s číslom archívnej správy 234.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m39×
10–30 m40×
30–100 m62×
100–300 m33×
nad 300 m15×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
JV-2
inžiniersko-geologický
10,0 m
84718
30 m
Rožňava
širokoprofilový vrt
21,0 m
34095 126Aa17.pdf
50 m
Rožňava – kúpele
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
627,6 m
82184 114Cc11.pdf
60 m
JV-10
inžiniersko-geologický
6,0 m
84465
60 m
JV-1
inžiniersko-geologický
10,0 m
84718
60 m
V-RS-13/22-85
ložiskový
150,0 m
77796
60 m
V-RS-13/21-85
ložiskový
80,0 m
77796
60 m
V-RS-13/23-85
ložiskový
230,0 m
77796
60 m
JV-12
inžiniersko-geologický
6,2 m
84465
70 m
V-RS-10/6-89
ložiskový
120,0 m
77796
70 m
V-RS-10/5-89
ložiskový
96,0 m
77796
70 m
JV-11
inžiniersko-geologický
6,0 m
84465
70 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória Čučma
termálne kúpalisko
–
–
1
1,5 km
RS-1
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
1,8 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Rožňava – mrak chlór. uhľovodíkov pri kasárňach
SK1001100P
750 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Rožňava – Hrušov nad Turňou
–
–
–
970 m
Brzotín
10 800 m²
1993
monitorovaná
1,5 km
Medzi Rudnou et Rožňavou – Rudná
–
–
–
1,9 km
Brzotín (BIO) – Brzotín
–
–
2,4 km
Jovice
100 m²
–
–
2,5 km
Betliar
–
–
2,8 km
Jovice
–
–
–
3,0 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy3×
Stupeň aktivity
Potenciálny2×
Stabilizovaný1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.