Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Vajskovský potok, score de la fenêtre 31. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur. 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – HronEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Iné horniny33 % čiary vody 33 % náplavy riek, 33 % granitoidy Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 79,1 mg/l, mäkká voda (2,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 32,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 69nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 128objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe Najbližšie: Halda Vajsková (troska) (halda), 90 m od vody. 9vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (430 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 17,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Lopej, Čelno pod sútokom). 64vrtov do 3 km 504 rozborov vody v okolí Z toho 64 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 10lokalít do 3 km 2 záťaže, 8 skládok Najbližšia záťaž: Predajná – skládka PO Predajná I., 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 70záznamov do 5 km 8 ložísk, 62 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 20plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,60typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 2,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 79,1mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 69nGy/h vo vzduchu rozsah 53 až 78 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vajskovská dolina, 1800m SZ od K1654, 1992, 470 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolná Lehota, 1100m J od K564, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vajskovský potok, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 550 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Dolná Lehota, 1000m V od K809, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 340 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 150 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 150 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 64 vrtov v pásme 3 km, z toho 27 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 64. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Hron
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Vajskovský potok
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Dolná Lehota 52 cm – Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Vajskovský potok
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (3)
Geológia a geochémia toku Vajskovský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kryštalinikum staršie paleozoikum? ortoruly a migmatizované ortoruly s páskovanou a očkatou textúrou – prevažne mylonitizované, s hojnými poloham 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (mladší karbón) biotitické tonality až granodiority (ïumbiersky typ) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0646 mg/l20. percentil3,18 mg/l13. percentil2,26 mg/l12. percentil4,11 mg/l7. percentil41,7 mg/l5. percentil12,9 mg/l5. percentil0,583 mg/l4. percentil11,7 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0604 mg/l31. percentil2,07 mg/l21. percentil0,0214 mg/l11. percentil1,98 mg/l7. percentilMétaux
17,1 μg/l83. percentil149 μg/l71. percentil5,34 μg/l9. percentil0,0209 mg/l4. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
32,2 mg/kg95. percentil21,6 mg/kg91. percentil0,504 mg/kg86. percentil25,3 mg/kg82. percentil0,331 mg/kg78. percentil133 mg/kg75. percentil0,166 mg/kg69. percentil3,03 mg/kg64. percentil0,282 mg/kg58. percentil71,7 mg/kg58. percentil0,381 mg/kg51. percentil20,0 mg/kg33. percentil49,1 mg/kg15. percentil14,4 mg/kg11. percentil5,34 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,22 %96. percentil1 288 mg/kg87. percentil6,89 %84. percentil1,14 %83. percentil1,20 %71. percentil2,74 %53. percentil1,98 %48. percentil4 240 mg/kg42. percentil667 mg/kg28. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
61,2 mg/kg98. percentil147 mg/kg97. percentil127 mg/kg96. percentil767 mg/kg96. percentil691 mg/kg91. percentil42,6 mg/kg91. percentil1,85 mg/kg76. percentil16,7 mg/kg72. percentil115 mg/kg30. percentil50,6 mg/kg24. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,88 %95. percentil3,46 ppm95. percentil9,61 ppm91. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody J-139/A 2 zrná 30 m J-146/A 1 zrno 70 m J-147/A 4 zrná 80 m VP-9/B 1 zrno 100 m VP-1/B 2 zrná 210 m J-131/A 1 zrno 300 m VP-5/C 1 zrno 410 m J-151/A 4 zrná 430 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián source 12 34,5 Bq/l 20,4 Bq/l upravený prameň 2 24,2 Bq/l 14,8 Bq/l minerálny prameň 2 10,3 Bq/l 8,46 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 12,2 Bq/l 8,86 Bq/l potok, rieka 1 3,49 Bq/l 3,49 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Halda Vajsková (troska) halda 1993 90 m Halda halda Sb,Au 410 m Komín – pravdepodobne vetrací šachta Sb,Au 430 m Halda halda Sb,Au 440 m štôlňa Bezmenná štôlňa Sb,Au 440 m Štôlňa bezmenná štôlňa Sb,Au 450 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 480 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 520 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 550 m štôlňa Mistrík štôlňa Sb-Au (Pb) 550 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Podbrezová – Lopej dekoračný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 970 m Dolná Lehota zlaté rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ENVIGEO, a.s. 1,8 km Dolná Lehota zlaté rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ENVIGEO, a.s. 1,8 km Dúbrava – Ľubelská antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Predpekelná antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Matošovec antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Martin štôlňa antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava antimónové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Dolná Lehota – Vajskovský potok Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 20 m Prašovňa Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 530 m Fludrová dolina Pyrit pyrit mineralogický výskyt 620 m Lom Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 1,0 km Dolná Lehota – Dve vody Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 1,2 km Riavka Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb mineralogický výskyt 1,6 km Ždiar Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,1 km Ždiar II Barit barit mineralogický výskyt 2,2 km Dúbrava – Ostredok Antimónové rudy Sb, Au malé ložisko 2,6 km Standiarka Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Podbrezová-Lopej štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 82174 111Db57.pdf40 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 152,0 m 57810 112Ac2.pdf60 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 402,0 m 57810 112Ac3.pdf60 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 95,0 m 57810 112Ac5.pdf80 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 340,0 m 57810 112Ac1.pdf110 m Dolná Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 84,0 m 70954 112Ac6.pdf120 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 57810 112Ac4.pdf150 m Podbrezová-Lopej štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,6 m 82174 111Db58.pdf250 m Lopej úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 19693 111Db6.pdf440 m VO59-2 životné prostredie – 96444480 m Predajná monitorovací vrt 50,0 m 54280 111Db36.pdf560 m J-1 inžiniersko-geologický 6,0 m 85215590 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 7 6,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 8,4 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Predajná – skládka PO Predajná I. SK200280FK 1,1 km Predajná – skládka PO Predajná II. SK200280FK 1,4 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Halda Vajsková – Dolná Lehota – 1910 monitorovaná 110 m Predajná I – Predajná 109 211 m² 1962 monitorovaná 1,0 km Predajná II – Predajná 120 000 m² 1974 monitorovaná 1,4 km Predajná 450 m² 1977 – 1,7 km Halda Šiklov – Podbrezová – Podbrezová 52 500 m² 1967 monitorovaná 1,8 km Izolovaná kazeta 2 – ( JZ smerom je vybudovaná 2.K., ktorá bude rekultivovaná ) – Podbrezová 1 898 m² 2012 monitorovaná 1,9 km TKO Šiklov – Podbrezová 20 000 m² 1980 monitorovaná 2,1 km Predajná 150 m² 1973 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
31de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,5 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 120 μg/lmedián 40,0 μg/l16 vzoriek
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,550 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,80 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
PlombPbmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ChromeCrbežná hodnota
najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 173 μg/lmedián 40,0 μg/l15 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 10,9 mg/lmedián 6,26 mg/l16 vzoriek
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 32,5 μg/lmedián 0,900 μg/l39 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 58,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l39 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 25,0 μg/lmedián 1,00 μg/l39 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek
ZincZnbežná hodnota
najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




