Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Vajskovský potok, ablakpontszám 33. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – GaramSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Iné horniny33 % čiary vody 33 % náplavy riek, 33 % granitoidy Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 79,1 mg/l, mäkká voda (2,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 32,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 69nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 128objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe Najbližšie: Halda Vajsková (troska) (halda), 90 m od vody. 9vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (430 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 17,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Lopej, Čelno pod sútokom). 64vrtov do 3 km 504 rozborov vody v okolí Z toho 64 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 10lokalít do 3 km 2 záťaže, 8 skládok Najbližšia záťaž: Predajná – skládka PO Predajná I., 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 70záznamov do 5 km 8 ložísk, 62 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 20plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,60typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 2,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 79,1mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 69nGy/h vo vzduchu rozsah 53 až 78 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vajskovská dolina, 1800m SZ od K1654, 1992, 470 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolná Lehota, 1100m J od K564, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vajskovský potok, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 550 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Lopej, Čelno pod sútokom, 1997, 550 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Dolná Lehota, 1000m V od K809, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 340 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 150 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 150 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 64 vrtov v pásme 3 km, z toho 27 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 64. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Vajskovský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Dolná Lehota 51 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Vajskovský potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
Geológia a geochémia toku Vajskovský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kryštalinikum staršie paleozoikum? ortoruly a migmatizované ortoruly s páskovanou a očkatou textúrou – prevažne mylonitizované, s hojnými poloham 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (mladší karbón) biotitické tonality až granodiority (ïumbiersky typ) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0646 mg/l20. percentil3,18 mg/l13. percentil2,26 mg/l12. percentil4,11 mg/l7. percentil41,7 mg/l5. percentil12,9 mg/l5. percentil0,583 mg/l4. percentil11,7 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0604 mg/l31. percentil2,07 mg/l21. percentil0,0214 mg/l11. percentil1,98 mg/l7. percentilFémek
17,1 μg/l83. percentil149 μg/l71. percentil5,34 μg/l9. percentil0,0209 mg/l4. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
32,2 mg/kg95. percentil21,6 mg/kg91. percentil0,504 mg/kg86. percentil25,3 mg/kg82. percentil0,331 mg/kg78. percentil133 mg/kg75. percentil0,166 mg/kg69. percentil3,03 mg/kg64. percentil0,282 mg/kg58. percentil71,7 mg/kg58. percentil0,381 mg/kg51. percentil20,0 mg/kg33. percentil49,1 mg/kg15. percentil14,4 mg/kg11. percentil5,34 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,22 %96. percentil1 288 mg/kg87. percentil6,89 %84. percentil1,14 %83. percentil1,20 %71. percentil2,74 %53. percentil1,98 %48. percentil4 240 mg/kg42. percentil667 mg/kg28. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
61,2 mg/kg98. percentil147 mg/kg97. percentil127 mg/kg96. percentil767 mg/kg96. percentil691 mg/kg91. percentil42,6 mg/kg91. percentil1,85 mg/kg76. percentil16,7 mg/kg72. percentil115 mg/kg30. percentil50,6 mg/kg24. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,88 %95. percentil3,46 ppm95. percentil9,61 ppm91. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody J-139/A 2 zrná 30 m J-146/A 1 zrno 70 m J-147/A 4 zrná 80 m VP-9/B 1 zrno 100 m VP-1/B 2 zrná 210 m J-131/A 1 zrno 300 m VP-5/C 1 zrno 410 m J-151/A 4 zrná 430 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 12 34,5 Bq/l 20,4 Bq/l upravený prameň 2 24,2 Bq/l 14,8 Bq/l minerálny prameň 2 10,3 Bq/l 8,46 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 12,2 Bq/l 8,86 Bq/l potok, rieka 1 3,49 Bq/l 3,49 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Halda Vajsková (troska) halda 1993 90 m Halda halda Sb,Au 410 m Komín – pravdepodobne vetrací šachta Sb,Au 430 m Halda halda Sb,Au 440 m štôlňa Bezmenná štôlňa Sb,Au 440 m Štôlňa bezmenná štôlňa Sb,Au 450 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 480 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 520 m Pingové pole pinga, pingový ťah Sb,Au 550 m štôlňa Mistrík štôlňa Sb-Au (Pb) 550 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Podbrezová – Lopej dekoračný kameň Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 970 m Dolná Lehota zlaté rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ENVIGEO, a.s. 1,8 km Dolná Lehota zlaté rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ENVIGEO, a.s. 1,8 km Dúbrava – Ľubelská antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Predpekelná antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Matošovec antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava – Martin štôlňa antimónové rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Dúbrava antimónové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Dolná Lehota – Vajskovský potok Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 20 m Prašovňa Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 530 m Fludrová dolina Pyrit pyrit mineralogický výskyt 620 m Lom Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 1,0 km Dolná Lehota – Dve vody Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 1,2 km Riavka Antimonitovo-zlaté rudy Au, Sb mineralogický výskyt 1,6 km Ždiar Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,1 km Ždiar II Barit barit mineralogický výskyt 2,2 km Dúbrava – Ostredok Antimónové rudy Sb, Au malé ložisko 2,6 km Standiarka Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Podbrezová-Lopej štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 82174 111Db57.pdf40 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 152,0 m 57810 112Ac2.pdf60 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 402,0 m 57810 112Ac3.pdf60 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 95,0 m 57810 112Ac5.pdf80 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 340,0 m 57810 112Ac1.pdf110 m Dolná Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 84,0 m 70954 112Ac6.pdf120 m Dolná Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 57810 112Ac4.pdf150 m Podbrezová-Lopej štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,6 m 82174 111Db58.pdf250 m Lopej úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 19693 111Db6.pdf440 m VO59-2 životné prostredie – 96444480 m Predajná monitorovací vrt 50,0 m 54280 111Db36.pdf560 m J-1 inžiniersko-geologický 6,0 m 85215590 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 7 6,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 8,4 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Predajná – skládka PO Predajná I. SK200280FK 1,1 km Predajná – skládka PO Predajná II. SK200280FK 1,4 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Halda Vajsková – Dolná Lehota – 1910 monitorovaná 110 m Predajná I – Predajná 109 211 m² 1962 monitorovaná 1,0 km Predajná II – Predajná 120 000 m² 1974 monitorovaná 1,4 km Predajná 450 m² 1977 – 1,7 km Halda Šiklov – Podbrezová – Podbrezová 52 500 m² 1967 monitorovaná 1,8 km Izolovaná kazeta 2 – ( JZ smerom je vybudovaná 2.K., ktorá bude rekultivovaná ) – Podbrezová 1 898 m² 2012 monitorovaná 1,9 km TKO Šiklov – Podbrezová 20 000 m² 1980 monitorovaná 2,1 km Predajná 150 m² 1973 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
23100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,5 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 120 μg/lmedián 40,0 μg/l16 vzoriek
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,550 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,80 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
KrómCrbežná hodnota
najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 173 μg/lmedián 40,0 μg/l15 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 10,9 mg/lmedián 6,26 mg/l16 vzoriek
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 32,5 μg/lmedián 0,900 μg/l39 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 58,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l39 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 25,0 μg/lmedián 1,00 μg/l39 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek
CinkZnbežná hodnota
najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




