Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Pucov potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
8,7km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Pucov potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Pucov potok, score de la fenêtre 27.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    4505005506006507007500 km2 km4 km6 km8 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 688 à 502 m au-dessus du niveau de la mer sur 8,7 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    688 m a.s.l.
    Point le plus bas
    492 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    196 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    22 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,47

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Pucov potok de 2018
    2018imagé 12 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Pucov potok de 2021
    2021imagé 9 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Pucov potok de 2024
    2024imagé 31 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Pucov potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Pucov potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Výhradná kutba (iný druh objektu), 2,5 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (180 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 59,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 70. percentil (Pucov).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    97vrtov do 3 km

    305 rozborov vody v okolí

    Z toho 97 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    35°C na ústí vrtu

    9 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Lúčky – HGL-3, výdatnosť 12,5 l/s, 6,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    22lokalít do 3 km

    2 záťaže, 20 skládok

    Najbližšia záťaž: Medzibrodie nad Oravou – STKO Dolný Kubín – Široká, 860 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    204plôch do 3 km

    24 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,5 km od vody)Medzibrodie nad Oravou – STKO Dolný Kubín – Širo – SK2001800F (860 m od vody)Dolný Kubín – skládka PO – stará – SK2001800F (1,5 km od vody)Medzibrodie nad Oravou – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Pucov – trvalý (90 m od vody)Pucov – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)skládka KO – Široká – Medzibrodie nad Oravou – trvalý (790 m od vody)Bziny – občasný (980 m od vody)Breziny – Bziny – trvalý (1,1 km od vody)Široká – OFZ, a.s.Istebné, prevádzka Široká – Kň – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)(skládka PO – stará) – Kňažia – – (1,4 km od vody)Osádka – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Pribiš – trvalý (2,0 km od vody)Pribiš – občasný (2,1 km od vody)Srňacie – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Mokraď – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Oravský Podzámok – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Oravský Podzámok – trvalý (2,5 km od vody)Malatiná – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Oravský Podzámok – trvalý (2,8 km od vody)Malatiná – trvalý (2,8 km od vody)Oravský Podzámok – občasný (2,9 km od vody)Mokraď – trvalý (2,9 km od vody)Lúčky – V-3 – kúpeľný (5,9 km od vody)Lúčky – V-1 – kúpeľný (6,0 km od vody)Lúčky – kúpeľný (6,2 km od vody)Lúčky – BLK-2 – kúpeľný (6,3 km od vody)Lúčky – kúpeľný (6,3 km od vody)Lúčky – BJ-101 – kúpeľný (6,3 km od vody)Lúčky – kúpeľný (6,5 km od vody)Kalameny – HGL-2 – nekúpeľný (6,6 km od vody)Lúčky – HGL-3 – kúpeľný (6,9 km od vody)a1 (660 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (2,6 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)b1 (7,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)c1 (7,5 km od vody)c2 (7,6 km od vody)c3 (7,7 km od vody)a1 (7,7 km od vody)c3 (7,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Pucov – keramické íly (40 m od vody)Medzibrodie nad Oravou – keramické íly (720 m od vody)Medzibrodie nad Oravou – keramické íly (760 m od vody)Široká – stavebný kameň – slieň (820 m od vody)Bziny – keramické íly (850 m od vody)Kňažia – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (1,3 km od vody)Pribiš – keramické íly (1,7 km od vody)Kňažia – keramické íly (2,5 km od vody)Kňažia – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (2,8 km od vody)Dolný Kubín – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (3,1 km od vody)Pucov – všeobecná geológia (130 m od vody)Oravský hrad, hradné bralo – všeobecná geológia (1,9 km od vody)Kňažia – všeobecná geológia (2,3 km od vody)Jelšava (pri Dolnom Kubíne) – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Prosiecka dolina, ponor – hydrogeológia (4,6 km od vody)POKRYVAC – Zosuvy (90 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (300 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)PUCOV – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)MALATINA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)PRIBIS – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)OSADKA – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)POKRYVAC – Zosuvy (770 m od vody)OSADKA – Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)POKRYVAC – Zosuvy (800 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)BZINY – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PRIBIS – Zosuvy (1,1 km od vody)PUCOV – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)OSADKA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)OSADKA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)Široká na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Medzibrodie nad Oravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Medzibrodie II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Medzibrodie II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Široká na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Medzibrodie nad Oravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Široká – monitorovací vrt (730 m od vody)Široká – monitorovací vrt (730 m od vody)Široká – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Široká na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Oravský Podzámok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Široká – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Široká na Orave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Široká – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Široká – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dolný Kubín-Bziny (1,7 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Dolný Kubín-Medzibrodie (1,8 km od vody)Bziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Široká – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Oravský Podzámok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Mokraď-Kňažia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Oravský Podzámok II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Mokraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Mokraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Mokraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Mokraď (2,7 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Mokraď – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (180 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 59,0 μg/lmedián 56,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 90 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,47 mg/lmedián 6,43 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Pucov, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)34 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)4 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Or (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    2781 zrno180 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)37 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)35 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 328 μg/lmedián 4,00 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 54,0 μg/lmedián 11,0 μg/l25 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,900 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie15,67 Bq/l5,67 Bq/l
    minerálny prameň15,67 Bq/l5,67 Bq/l
    upravený prameň111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    source213,7 Bq/l8,61 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Výhradná kutbainý druh objektuneznáma, pravdepodobne Fe2,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    97 vrtov v pásme 3 km, z toho 35 hydrogeologických a 62 ostatných; s číslom archívnej správy 97.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m30×
    • 10–30 m17×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Široká na Oravaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m8764 99Bc6.pdf90 m
    J-2inžiniersko-geologický6,0 m87555130 m
    J-1inžiniersko-geologický6,0 m87555140 m
    J-3inžiniersko-geologický9,3 m87555190 m
    Medzibrodie nad Oravouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m46786 99Bc28.pdf340 m
    Medzibrodie IIúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,2 m41359 99Bc41.pdf340 m
    Medzibrodie IIúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m41359 99Bc40.pdf530 m
    Široká na Oravaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m8399 99Bc4.pdf610 m
    Medzibrodie nad Oravouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m41359 99Bc39.pdf710 m
    VR51-4životné prostredie–96444720 m
    Širokámonitorovací vrt19,0 m78444 99Bc63.pdf730 m
    Širokámonitorovací vrt23,0 m78444 99Bc64.pdf730 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Lúčky – V-322 °C–63,85 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,9 km
    Lúčky – V-125 °C––Ca-Mg-SO4nevyužívaný6,0 km
    Lúčky––1,75 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,2 km
    Lúčky – BLK-231 °C–15 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,3 km
    Lúčky31 °C15,0 l/s1,3 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,3 km
    Lúčky – BJ-10131 °C18,9 l/s97 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km
    Lúčky31 °C0,5 l/s6 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,5 km
    Kalameny – HGL-233 °C23,5 l/s500 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,6 km
    Lúčky – HGL-335 °C12,5 l/s600 mCa-Mg-SO4využívaný6,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 512660 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 517,5 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1517,6 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3027,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Medzibrodie nad Oravou – STKO Dolný Kubín – ŠirokáSK2001800F860 m
    Dolný Kubín – skládka PO – staráSK2001800F1,5 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Medzibrodie nad Oravou–––80 m
    Pucov320 m²––90 m
    Pucov500 m²––420 m
    skládka KO – Široká – Medzibrodie nad Oravou–1995monitorovaná790 m
    Bziny50 m²––980 m
    Breziny – Bziny–––1,1 km
    Široká – OFZ, a.s.Istebné, prevádzka Široká – Kňažia16 615 m²1965monitorovaná1,2 km
    (skládka PO – stará) – Kňažia––monitorovaná1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy199×
    • Svahové prúdy3×
    • Blokové polia2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny170×
    • Aktívny23×
    • Stabilizovaný10×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick39×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00028×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Dolný Kubín1 parcours de pêche · 8,7 km21Pucov potok21

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh