Lokalna organizacja SRZ
Organizacja SRZ Vranov nad Topľou
- Łowisk
- 14
- Razem
- 196km
- Cieków i akwenów
- 12
- Region
- Kraj preszowski
O organizacji i kontakt
Siedziba, kontakty i czym organizacja zarządza
O organizacji
Lokalna organizacja SRZ Vranov nad Topľou zarządza w tym portalu 14 łowiskami na 12 ciekach i akwenach w powiatach: Vranov nad Topľou, Michalovce, łącznie około 196 km.
Według typu wody: karpiowy (8), łososiowy – pstrągowy (5), łososiowy – lipieniowy (1).
Najczęściej dno jest żwirowe i muliste, na brzegach rosną głównie: wierzba, olsza, buk, największa podana głębokość to 3,5 m. Dane pochodzą z opisu łowisk w zbiorze danych (12 z 14 łowisk je podaje) i służą orientacji.
Kontakt
- Siedziba
- ul. Boženy Němcovej 1154/18, 093 01 Vranov nad Topľou
- pstevanka58@gmail.com
- Telefon
- +421 908 995 136
- Członków
- 3
- Strona internetowa
- mosrzvranov.sk
Osoby funkcyjne
- PrzewodniczącyPeter Števankapstevanka58@gmail.com+421 908 995 136
- SekretarzIng. Ondrej Pavelkoondrej.pavelko@gmail.com+421 907 592 388
- Gospodarz łowiskaRichard Hatalarichardhatala@centrum.sk+421 915 788 680
Źródło: Słowacki Związek Wędkarski – kontakty organizacji, stan na 4 lis 2026. Dane sprawdź na stronie organizacji.
Dziś przy wodach organizacji
Średni wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i najlepsze łowiska
Średnia łowisk organizacji
Niska aktywność · średnia z 14 łowisk
- Bardzo wysoka0
- Wysoka0
- Przeciętna0
- Niska14
Kiedy jest najlepsze oknoile łowisk ma najlepsze dwugodzinne okno o danej godzinie
Najwięcej łowisk ma najlepsze okno około 06:00.
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.
Mapa łowisk organizacji
Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.
Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia
Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane.
Zanieczyszczenie wody przy łowiskach organizacji
Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
7 z 8 łowisk z danymi SHMÚ organizacji ma przy najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.
- Bez niespełnionej normy1
- 1–2 wskaźniki5
- 3 i więcej wskaźników2
- Bez danych SHMÚ6
Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą
- Ondavka č. 1Ondavka · norma niespełniona w 1 z 4 lat3 wskaźniki
- Oľka č. 1Oľka · norma niespełniona w 1 z 4 lat3 wskaźniki
- Topľa č. 2Topla · norma niespełniona w 2 z 4 lat2 wskaźniki
- VN Nižný HrušovVN Nižný Hrušov · norma niespełniona w 4 z 4 lat1 wskaźnik
- Ondava č.2 bOndawa · norma niespełniona w 1 z 4 lat1 wskaźnik
- Ondava č. 2aOndawa · norma niespełniona w 1 z 4 lat1 wskaźnik
- Ondava č. 3Ondawa · norma niespełniona w 1 z 4 lat1 wskaźnik
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
14 z 14 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.
- azotany 25–50 mg/l2
- substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)14
- jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji14
- żelazo od 1 mg/l1
Najwyższe azotany
- OlšavaOlšava29,2 mg/l
- Topľa č. 2Topla29,2 mg/l
Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: BodrogZanieczyszczona woda – Słowacja
Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.
Łowiska organizacji
Według cieków i akwenów oraz pojedynczo
Cieki i akwenywedług dzisiejszych warunków i najlepsze łowisko każdego cieku
- Lomnica (V n/T)1 łowisko · 17 km30
- Olšava1 łowisko · 18 km28
- Slaný potok1 łowisko · 8,6 km28
- VN Rakovec1 łowisko · 0,4 km26
- Zamutovský potok1 łowisko · 15 km24
- Ondawa3 łowiska · 32 km16Ondava č. 329
- VVN Domaša1 łowisko · 4,6 km10
- Ondavka1 łowisko · 3,8 km10
Pokaż kolejne 4
- VN Tovarné1 łowisko10
- Oľka1 łowisko · 50 km8
- Topla1 łowisko · 46 km8
- VN Nižný Hrušov1 łowisko8
Łowiska organizacjiod najlepszych warunków dziś
- Lomnica (V n/T)Łososiowo-pstrągowe · 17 km · Lomnica (V n/T)30
- Ondava č. 3Łososiowo-lipieniowe · 1,7 km · Ondava29
- OlšavaŁososiowo-pstrągowe · 18 km · Olšava28
- Slaný potokŁososiowo-pstrągowe · 8,6 km · Slaný potok28
- VN RakovecŁososiowo-pstrągowe · 0,4 km · VN Rakovec26
- Zamutovský potokŁososiowo-pstrągowe · 15 km · Zamutovský potok24
- Ondava č. 2aKarpiowe · 30 km · Ondava10
- VVN DomašaKarpiowe · 4,6 km · VVN Domaša10
Pokaż kolejne 6
- Ondavka č. 1Karpiowe · 3,8 km · Ondavka10
- Ondava č.2 bKarpiowe · 1,0 km · Ondava10
- VN TovarnéKarpiowe · VN Tovarné10
- Oľka č. 1Karpiowe · 50 km · Oľka8
- Topľa č. 2Karpiowe · 46 km · Topľa8
- VN Nižný HrušovKarpiowe · VN Nižný Hrušov8