Helyi SRZ-szervezet
SRZ-szervezet: Varannó
- Horgászvíz
- 14
- Összesen
- 196km
- Vízfolyások és vízfelületek
- 12
- Régió
- Eperjesi kerület
Az SRZ-szervezetről és kapcsolat
Székhely, elérhetőségek és amit a szervezet kezel
A szervezetről
Az SRZ-szervezet Varannó 14 horgászvizet kezel ezen a portálon, 12 vízfolyáson és vízfelületen Varannó, Nagymihály járásokban, összesen körülbelül 196 km hosszan.
Víz típusa szerint: pontyos (8), salmonid - pisztrángos (5), salmonid - péres (1).
A fenék leggyakrabban kavicsos és iszapos, a partokat főleg fűz, éger, bükk szegélyezi, a megadott legnagyobb mélység 3,5 m. Az adatok az adatkészletben szereplő horgászvizek leírásából származnak (14 horgászvízből 12 adja meg), és tájékoztató jellegűek.
Kapcsolat
- Székhely
- ul. Boženy Němcovej 1154/18, 093 01 Vranov nad Topľou
- pstevanka58@gmail.com
- Telefon
- +421 908 995 136
- Tagok
- 3
- Weboldal
- mosrzvranov.sk
Tisztségviselők
- ElnökPeter Števankapstevanka58@gmail.com+421 908 995 136
- TitkárIng. Ondrej Pavelkoondrej.pavelko@gmail.com+421 907 592 388
- HorgászgazdaRichard Hatalarichardhatala@centrum.sk+421 915 788 680
Forrás: Slovenský rybársky zväz – szervezetek kapcsolatai, állapot: 2026. nov. 4.. Ellenőrizd az adatokat a szervezet weboldalán.
Ma az SRZ-szervezet vizeinél
A horgászati feltételek átlagos pontszáma, a nap legjobb időablaka és a legjobb horgászvizek
Szervezet horgászvizeinek átlaga
Alacsony aktivitás · 14 horgászvíz átlaga
- Nagyon magas0
- Magas0
- Átlagos0
- Alacsony14
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 20:04.
Az SRZ-szervezet horgászvizeinek térképe
A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a minőségre vagy bármely más paraméterre.
Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia
A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízszennyezés a szervezet horgászvizei közelében
Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
A szervezet SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 7 / 8 a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a határértéket.
- Nincs nem teljesített norma1
- 1–2 mutató5
- 3 vagy több mutató2
- Nincs SHMÚ-adat6
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
- Ondavka č. 1Ondavka · nem teljesített norma 1 / 4 évből3 mutató
- Oľka č. 1Oľka · nem teljesített norma 1 / 4 évből3 mutató
- Topľa č. 2Topľa · nem teljesített norma 2 / 4 évből2 mutató
- VN Nižný HrušovVN Nižný Hrušov · nem teljesített norma 4 / 4 évből1 mutató
- Ondava č.2 bOndava · nem teljesített norma 1 / 4 évből1 mutató
- Ondava č. 2aOndava · nem teljesített norma 1 / 4 évből1 mutató
- Ondava č. 3Ondava · nem teljesített norma 1 / 4 évből1 mutató
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A méréssel rendelkező 14 horgászvízből 14 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.
- nitrátok 25–50 mg/l2
- káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)14
- ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson14
- vas 1 mg/l-től1
Legmagasabb nitrátértékek
- OlšavaOlšava29,2 mg/l
- Topľa č. 2Tapoly29,2 mg/l
Vízszennyezés a vízgyűjtőn – BodrogSzennyezett víz – Szlovákia
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A szervezet horgászvizei
Vízfolyások és állóvizek szerint, valamint egyenként
Vízfolyások és állóvizeka mai feltételek szerint és minden vízfolyás legjobb horgászvíze
- Lomnica (V n/T)1 horgászvíz · 17 km32
- Slaný potok1 horgászvíz · 8,6 km30
- Olšava1 horgászvíz · 18 km29
- VN Rakovec1 horgászvíz · 0,4 km28
- Zamutovský potok1 horgászvíz · 15 km26
- Ondava3 horgászvíz · 32 km17Ondava č. 330
- VVN Domaša1 horgászvíz · 4,6 km10
- Ondavka1 horgászvíz · 3,8 km10
További 4 megjelenítése
- VN Tovarné1 horgászvíz10
- Tapoly1 horgászvíz · 46 km9
- VN Nižný Hrušov1 horgászvíz9
- Oľka1 horgászvíz · 50 km8
A szervezet horgászvizeia mai legjobb feltételektől
- Lomnica (V n/T)Lazacfélék – pisztrángos · 17 km · Lomnica (V n/T)32
- Slaný potokLazacfélék – pisztrángos · 8,6 km · Slaný potok30
- Ondava č. 3Lazacfélék – lipócos · 1,7 km · Ondava30
- OlšavaLazacfélék – pisztrángos · 18 km · Olšava29
- VN RakovecLazacfélék – pisztrángos · 0,4 km · VN Rakovec28
- Zamutovský potokLazacfélék – pisztrángos · 15 km · Zamutovský potok26
- Ondava č. 2aPontyos · 30 km · Ondava11
- VVN DomašaPontyos · 4,6 km · VVN Domaša10
További 6 megjelenítése
- Ondavka č. 1Pontyos · 3,8 km · Ondavka10
- Ondava č.2 bPontyos · 1,0 km · Ondava10
- VN TovarnéPontyos · VN Tovarné10
- Topľa č. 2Pontyos · 46 km · Topľa9
- VN Nižný HrušovPontyos · VN Nižný Hrušov9
- Oľka č. 1Pontyos · 50 km · Oľka8