Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków
Średnia łowisk na cieku
23z 100
Niska aktywność · średnia z 18 łowisk
Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.
Bardzo wysoka0
Wysoka0
Przeciętna0
Niska18
Kiedy jest najlepsze oknoile łowisk ma najlepsze dwugodzinne okno o danej godzinie
00
06
12
18
Najwięcej łowisk ma najlepsze okno około 06:00.
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 08:04.
Mapa i łowiska cieku
Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.
KarpioweŁososiowo-pstrągoweŁososiowo-lipieniowe
niżejwyżej
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane.
Stan wody na cieku
Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów
Stany wody na cieku
Stacja
Status
Zmiana
Temperatura
Chmeľnica
67 cm
–
Kieżmark
90 cm
–
Mengusovce
15 cm
–
Nižné Ružbachy
45 cm
–
Poprad – Matejovce I
5 cm
–
Svit
69 cm
–
Štrbské Pleso
31 cm
–
Profil wysokościowy cieku
Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.
Wartki ciekRzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg.
Profil wysokościowy cieku: od 1 611 do 387 m n.p.m. na 151,8 km.Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
Najwyższy punkt
1 611 m n.p.m.
Najniższy punkt
387 m n.p.m.
Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
1 225 m
Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
8,1 ‰
KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
1,54
Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.
Teren w 3D
Ładowanie modelu terenu 3D…
Zdjęcia historyczne
Zmiany otoczenia i przyrody od 2019 do 2025: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.
2019zdjęcia z 19 sie 20192022zdjęcia z 26 sie 20222025zdjęcia z 23 lip 2025
Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.
Geológia a geochémia toku Poprad
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 173 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Náplavy riek88 % čiary vody
4 % flyš, 4 % sopečné horniny
Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 8,0modelový odhad
typ vody Ca–Mg–HCO₃
Mineralizácia 320 mg/l, stredne tvrdá voda (10,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
0 z 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Antimón 2,44 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
34°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 64 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 63 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
47nGy/h dávkový príkon
22. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
108objektov do 3 km
ťažené: Mn, Cu, U, Ag, Fe
Najbližšie: Kutacie práce (pinga, pingový ťah), 30 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
55vzoriek so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 11 zŕn v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
8 z 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 180 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kežmarok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
2 695vrtov do 3 km
3466 rozborov vody v okolí
Z toho 2670 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
65°C na ústí vrtu
18 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Plavnica – Pl-1, výdatnosť 5,0 l/s, 3,4 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
226lokalít do 3 km
10 záťaží, 216 skládok
Najbližšia záťaž: Kežmarok – OKTAN, 60 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
125záznamov do 5 km
23 ložísk, 102 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
596plôch do 3 km
63 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Náplavy riek88%SR 72 %
Flyš4,0%SR 4,7 %
Skały wulkaniczne4,0%SR 3,2 %
Wapienie i dolomity4,0%SR 2,7 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologický vek hornín
kvartér88%
perm8,0%
paleogén4,0%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Pkt
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
19×
kvartér
pleistocén
fluviálne sedimenty: piesčité štrky a štrky nižších stredných terás
3×
perm
mladší perm
malužinské súvrstvie, III. megacyklus
2×
paleogén
eocén – oligocén
zuberecké súvrstvie
1×
Kvartérny pokryv
fluviálne sedimenty nív53%SR 68 %
deluviálne sedimenty20%SR 16 %
fluviáne sedimenty terás13%SR 3,1 %
glacigénne sedimenty6,7%SR 0,1 %
glacifluviálne sedimenty6,7%SR 0,5 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,8m
0 – 250%SR 16 %
2 – 521%SR 48 %
5 – 1021%SR 20 %
10 – 157,1%SR 7,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické jednotky
HRONIKUM43%SR 8,1 %
MAGURSKÝ PRÍKROV29%SR 34 %
TATRIKUM i VEPORIKUM29%SR 7,8 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT89%SR 84 %
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT11%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)55%SR 14 %
pozitívna jednotka (pohorie)45%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
stredný zdvih39%SR 32 %
veľmi malý pokles30%SR 7,3 %
malý pokles18%SR 8,8 %
stredný pokles6,1%SR 6,8 %
veľmi malý zdvih3,0%SR 6,4 %
veľmi veľký zdvih3,0%SR 2,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 25 z 59 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Żwiry52%SR 52 %
Pieskovce33%SR 15 %
Bázické vulkanity9,1%SR 6,6 %
Kyslé plutonity3,0%SR 3,7 %
Dolomity3,0%SR 1,8 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)27%SR 22 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)12%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)9,1%SR 6,4 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Glaciálne)6,1%SR 0,0 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Glaciál)6,1%SR 0,3 %
ostatné6,1%
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
medzizrnová91%SR 86 %
puklinová9,1%SR 12 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hydrogeologická funkcia
kolektor100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…43%SR 2,3 %
kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia35%SR 1,2 %
mezozoikum časti Kozích chrbtov15%SR 0,0 %
paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny7,4%SR 1,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Genetický typ podzemných vôd
potamogénne, príp. polygénne100%SR 0,9 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chemický typ podzemných vôd
C-Ca-Mg83%SR 1,9 %
Ca-HCO3 typ17%SR 5,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Trieda kvality podzemných vôd
A86%SR 36 %
B14%SR 18 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Levočská panva – Z a J časť72%SR 9,5 %
Levočská panva – SV časť17%SR 5,0 %
Liptovská kotlina10%SR 3,7 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Kwasowość wody
pH 8,02typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Twardość wody
10,7°dH, stredne tvrdá
Súčet vápnika a horčíka (1,91 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
miękka
średnia
twarda
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
320mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 64Mg 27
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 71SO₄ 22
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
ChlorkiCl10,5 mg/l54. percentil
SiarczanySO442,6 mg/l53. percentil
MagnezMg13,8 mg/l45. percentil
FluorkiF0,104 mg/l44. percentil
WapńCa53,7 mg/l39. percentil
HydrogénuhličitanyHCO3177 mg/l38. percentil
SódNa6,55 mg/l37. percentil
DraslíkK1,99 mg/l31. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
AntymonSb2,44 mg/kg85. percentil
MolibdenMo0,622 mg/kg82. percentil
ChromCr95,3 mg/kg78. percentil
NikielNi30,1 mg/kg71. percentil
KadmCd0,282 mg/kg69. percentil
RtęćHg0,163 mg/kg68. percentil
BizmutBi0,271 mg/kg67. percentil
CynkZn116 mg/kg66. percentil
CínSn3,05 mg/kg64. percentil
OłówPb17,4 mg/kg59. percentil
SelenSe0,274 mg/kg56. percentil
ArsenAs6,42 mg/kg47. percentil
MiedźCu21,0 mg/kg38. percentil
WanadV61,8 mg/kg34. percentil
KobaltCo6,17 mg/kg17. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
SódNa1,28 %90. percentil
FosforP1 040 mg/kg72. percentil
ManganMn989 mg/kg64. percentil
MagnezMg1,01 %61. percentil
DraslíkK1,58 %60. percentil
GlinAl5,93 %60. percentil
WapńCa2,22 %54. percentil
TitánTi4 204 mg/kg40. percentil
ŻelazoFe2,51 %39. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
CérCe76,7 mg/kg89. percentil
BorB73,9 mg/kg82. percentil
LítiumLi36,9 mg/kg81. percentil
StronciumSr176 mg/kg78. percentil
BáriumBa488 mg/kg66. percentil
RubídiumRb88,9 mg/kg51. percentil
YtriumY27,7 mg/kg50. percentil
ZirkónZr394 mg/kg47. percentil
BerylBe1,31 mg/kg44. percentil
GáliumGa12,7 mg/kg39. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
47nGy/h vo vzduchu
rozsah 40 až 61 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Potas (K)K1,33 %61. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,49 ppm20. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,26 ppm18. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
34 / 63 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 30 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 64 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Levočská panva – Z a J časť72%SR 9,5 %
Levočská panva – SV časť17%SR 5,0 %
Liptovská kotlina10%SR 3,7 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-5,0°C
Priemerná júlová teplota16,0°C
Ročné zrážky785mm
Klimatickogeografické typy
kotlinová klíma72%SR 29 %
horská klíma28%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 180 μg/lmedián 5,00 μg/l117 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 680 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MiedźCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 47,2 μg/lmedián 1,00 μg/l105 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tatranská Štrba, 400 m JZ od K967, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l91 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok, 2008, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,150 μg/l101 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kežmarok, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l105 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Poprad-prítok, 2007, 280 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 819 μg/lmedián 120 μg/l49 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Poprad, 1500 m SSV od K710, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,18 μg/lmedián 0,500 μg/l117 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Spišská Teplica, 1300 m S od K701, 1997, 920 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 130 μg/lmedián 33,5 μg/l88 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Spišská Teplica, 600m JV od K889, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l117 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: voda štrkoviska, 2007, 170 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l99 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nižná Šuňava, 1000m SV od K857, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 27,2 mg/lmedián 9,29 mg/l103 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tatranská Štrba, 400 m JZ od K967, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)356 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)257 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)113 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)109 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)104 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)92 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)85 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Złoto (Au)55 vzoriek, najviac 11 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)49 vzoriek, najviac 315 zŕn
Cinabarit (HgS)19 vzoriek, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Kasiterit (SnO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Auripigment (As₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
10
1 zrno
10 m
501
1 zrno
20 m
3554
3 zrná
30 m
3560
8 zŕn
30 m
3561
1 zrno
30 m
TP-3142
2 zrná
30 m
TP-618
7 zŕn
30 m
18
11 zŕn
40 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)302 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)119 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)114 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))110 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)106 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)58 vzoriek, najviac 815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))51 vzoriek, najviac 315 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))19 vzoriek, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)15 vzoriek, najviac 835 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO362×
Ca-HCO344×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Mg-SO4-HCO32×
Na-HCO31×
Na-Mg-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A91×
trieda E7×
trieda C7×
trieda D5×
trieda B5×
trieda H1×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 663 μg/lmedián 9,00 μg/l261 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l261 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 610 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,1 μg/lmedián 0,250 μg/l261 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l261 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drén, 1994, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MiedźCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l261 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
GlinAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,430 mg/lmedián 0,00500 mg/l261 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,250 μg/l261 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l261 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 810 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtęćHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l261 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 145 μg/lmedián 9,00 μg/l261 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l261 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l118 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
źródło
75
34,0 Bq/l
4,66 Bq/l
vrt s prelivom
2
64,4 Bq/l
36,8 Bq/l
výtok z banského diela
1
0,370 Bq/l
0,370 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
6
20,9 Bq/l
7,77 Bq/l
upravený prameň
13
28,9 Bq/l
8,60 Bq/l
minerálny prameň
8
17,1 Bq/l
7,03 Bq/l
studňa
23
20,6 Bq/l
7,40 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
17,4 Bq/l
7,80 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
3
1,49 Bq/l
1,44 Bq/l
potok, rieka
11
2,97 Bq/l
0,690 Bq/l
vodná nádrž
1
0,840 Bq/l
0,840 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Mn45×
Cu43×
U10×
Ag9×
Fe8×
Pb8×
Pg1×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah40×
štôlňa27×
halda25×
iný druh objektu8×
šachta6×
odkalisko2×
Najbližšie staré banské diela
Nazwa
Gatunek
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Kutacie práce
pinga, pingový ťah
Cu rudy
30 m
Kutacia práca č. 2
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
60 m
Pinga č. 3
pinga, pingový ťah
Cu rudy
80 m
Kutacia práca č. 4
pinga, pingový ťah
Cu rudy
90 m
Kutacia práca č. 1
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
100 m
Štôlňa č. 26
štôlňa
Cu rudy
110 m
Odkalisko Orlov
odkalisko
štrkopiesky
120 m
Kutacia práca č. 8
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
130 m
Kutačka č. 1
pinga, pingový ťah
Cu rudy
130 m
Kutacia práca č. 7
pinga, pingový ťah
Cu rudy
130 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Plaveč – Orlov
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
80 m
Plaveč – Orlov
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
80 m
Holumnica
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – GRAVEL EU s.r.o.
100 m
Plaveč I – Orlov II
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
200 m
Plaveč I – Orlov II
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
200 m
Batizovce – juh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach
310 m
Batizovce – juh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach
360 m
Lom Bor – Spišská Teplica
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici
470 m
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
2,1 km
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
2,1 km
Vyšné Ružbachy
dekoračný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,2 km
Vyšné Ružbachy
dekoračný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metale
Gatunek
Od vody
Legnava
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
90 m
Sulín
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
100 m
Alžbeta
Medené rudy
Cu
mineralogický výskyt
430 m
Sulín
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
490 m
Satanov žľab
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt
510 m
Švábovce
Mangánové rudy
Mn
ložiskový výskyt
1,4 km
Kozí kameň
Medené rudy
Cu, barit
mineralogický výskyt
1,4 km
Kôprové sedlo
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,9 km
Kravany
Uránové rudy
U
ložiskový výskyt
1,9 km
Švábovce
Uránové rudy
U, Cu
ložiskový výskyt
2,2 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
2 695 vrtov v pásme 3 km, z toho 389 hydrogeologických a 2306 ostatných; s číslom archívnej správy 2670.
Hĺbky vrtov
do 10 m1476×
10–30 m554×
30–100 m325×
100–300 m216×
nad 300 m38×
Najbližšie vrty
Lokalizacja
Gatunek
Głębokość
Archívna správa
Od vody
BM – 11
inžiniersko-geologický
3,5 m
76472
10 m
K-3š
inžiniersko-geologický
4,5 m
86142
10 m
PV-8
inžiniersko-geologický
10,0 m
11277
10 m
J 44
inžiniersko-geologický
12,0 m
79535
10 m
Kieżmark
monitorovací vrt
20,0 m
78892 101Db49.pdf
20 m
K-7v
inžiniersko-geologický
3,5 m
86142
20 m
K-7š
inžiniersko-geologický
4,5 m
86142
20 m
J-20
ložiskový
401,2 m
1730
20 m
VO31-6
životné prostredie
–
96444
20 m
S-202/2
inžiniersko-geologický
20,0 m
84826
20 m
PT-13
inžiniersko-geologický
3,0 m
16877
20 m
V-8
ložiskový
9,0 m
2882
20 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Głębokość
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Poprad – PP-1
48 °C
61,2 l/s
1205 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
využívaný
280 m
Kieżmark – GTK-1
47 °C
1,5 l/s
2500 m
Na-HCO3
využívaný
1,2 km
Gánovce – ŠHG-2
25 °C
2,5 l/s
110 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,2 km
Gánovce – ŠHG-1
26 °C
3,0 l/s
150 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,3 km
Gánovce – GA-1A
27 °C
1,9 l/s
276 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný bez nahlasovania údajov
1,4 km
Gánovce – GA-1
23 °C
2,8 l/s
50 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,4 km
Plavnica – Pl-2
53 °C
4,0 l/s
3500 m
Na-Cl
nevyužívaný
2,4 km
Stará Lesná – FGP-1
58 °C
22,0 l/s
3616 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
2,5 km
Vyšné Ružbachy – VR-2
20 °C
0,6 l/s
220 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
2,7 km
Vyšné Ružbachy – VRŠ-1
21 °C
17,0 l/s
1200 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło
Gatunek
Temperatura wody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
PP-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
120 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
24
120 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
7
620 m
kategória b3
minerálna voda
15-22
16-30
2
1,0 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
1,1 km
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
1,2 km
kategória b4
minerálna voda
15-22
31-50
1
1,5 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
1,8 km
kategória Vyšné Ružbachy
termálne kúpalisko
–
–
1
2,2 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
2,3 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lokalizacja
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Kieżmark – OKTAN
SK1001000P
60 m
Kieżmark – bývalé kasárne
SK1001000P
80 m
Svit – skládka Chemosvit
SK1001000P
170 m
Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIM
SK2004700F
190 m
Svit – ČS PHM Hlavná ul.
SK1001000P
310 m
Poprad – ŽSR – stanica
SK1001000P
430 m
Poprad – ČS PHM – areál SAD
SK1001000P
510 m
Spišská Belá – skládka Za potokom
SK1001000P
800 m
Žakovce – skládka Úsvit
SK2004700F
900 m
Stará Ľubovňa – skládka Skalka
SK2004700F
1,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Spišská Belá – Strážky
–
1980
–
50 m
Hajtovka
–
1989
–
50 m
Plaveč
–
1983
–
60 m
Spišská Teplica
80 m²
1980
–
60 m
Poprad – Spišská Sobota
50 m²
1960
–
60 m
Svit
–
1960
–
60 m
Matejovce – Starý mlyn – Matejovce
100 m²
1960
–
60 m
Lučivná
200 m²
1960
–
70 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy567×
Svahové prúdy22×
Skalné zrútenia3×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia2×
Stupeň aktivity
Potenciálny409×
Stabilizovaný124×
Aktívny60×
S potenciálnymi a aktívnymi formami3×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick182×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova85×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00082×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S18×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.