Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
31100 felől
Alacsony aktivitás · 18 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos4
Alacsony14
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Chmeľnica
67 cm
–
Késmárk
84 cm
–
Mengusovce
16 cm
–
Nižné Ružbachy
46 cm
–
Poprád – Matejovce I
5 cm
–
Svit
71 cm
–
Štrbské Pleso
31 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Élénk vízfolyásHegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.
A vízfolyás magassági profilja: 1 611-től 387 m tengerszint feletti magasságig 151,8 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
1 611 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
387 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
1 225 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
8,1 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,54
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2019felvételezve: 2019. aug. 19.2022felvételezve: 2022. aug. 26.2025felvételezve: 2025. júl. 23.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Poprad
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (173 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
szikla a víz alatt
folyami hordalékA vízvezeték 88%-a
4% légzőcső, 4% vulkanikus sziklák
kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
mineralizáció 320 mg/l, közepesen kemény víz (10,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Antimon 2,44 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 85. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
34°C 1000 m mélységben
hőáramlás 64 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 63 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
természetes gamma-sugárzás
47NGY/H dózisteljesítmény
Szlovákiában 22 százalékos
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.
régi bánya működése
108objektov do 3 km
ťažené: Mn, Cu, U, Ag, Fe
Legközelebb: Kutacie práce (pinga, pingový ťah), 30 m-re a víztől.
arany a folyami üledékben
55vzoriek so zlatom
18 érc ásványi anyag az üledékben
Najviac 11 zŕn v jednej vzorke (40 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
nyomelemek a patakvízben
8 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Lítium 180 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Kežmarok).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
fúrások és talajvízelemzések
2 695vrtov do 3 km
3466 rozborov vody v okolí
Közülük 2670-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
geotermikus energia
65°C a kútfejnél
18 geotermálnych vrtov do 10 km
legmelegebb: Plavnica – Pl-1, hozam 5,0 l/s, 3,4 km-re a víztől.
környezeti terhek és hulladéklerakók
226Telephelyek 3 km-en belül
10 záťaží, 216 skládok
Legközelebbi teher: Kežmarok – OKTAN, 60 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
lelőhelyek és ércesemények
125záznamov do 5 km
23 ložísk, 102 rudných výskytov
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
földcsuszamlások és lejtős deformációk
596plôch do 3 km
63 aktívnych
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
folyami hordalék88%SR 72 %
légzőcső4,0%SR 4,7 %
Vulkanikus kőzetek4,0%SR 3,2 %
Mészkövek és dolomitok4,0%SR 2,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
folyami hordalék:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
A sziklák geológiai kora
kvartér88%
perm8,0%
paleogén4,0%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
pontozás
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
19×
kvartér
pleistocén
fluviálne sedimenty: piesčité štrky a štrky nižších stredných terás
3×
perm
mladší perm
malužinské súvrstvie, III. megacyklus
2×
paleogén
eocén – oligocén
zuberecké súvrstvie
1×
kvaterneri fedezet
fluviálne sedimenty nív53%SR 68 %
deluviálne sedimenty20%SR 16 %
fluviáne sedimenty terás13%SR 3,1 %
glacigénne sedimenty6,7%SR 0,1 %
glacifluviálne sedimenty6,7%SR 0,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,8m
0 – 250%SR 16 %
2 – 521%SR 48 %
5 – 1021%SR 20 %
10 – 157,1%SR 7,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
tekonikus egységek
HRONIKUM43%SR 8,1 %
MAGURSKÝ PRÍKROV29%SR 34 %
TATRIKUM és VEPORIKUM29%SR 7,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT89%SR 84 %
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT11%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neutektonikus egységek
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)55%SR 14 %
pozitívna jednotka (pohorie)45%SR 60 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neotektonikus mozgások iránya
stredný zdvih39%SR 32 %
veľmi malý pokles30%SR 7,3 %
malý pokles18%SR 8,8 %
stredný pokles6,1%SR 6,8 %
veľmi malý zdvih3,0%SR 6,4 %
veľmi veľký zdvih3,0%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
területi geológiai részleg
vnútrokarpatský paleogén62%SR 11 %
veporské pásmo17%SR 6,4 %
flyšové pásmo15%SR 9,6 %
jadrové pohoria3,8%SR 11 %
bradlové pásmo a pribradlová oblasť1,9%SR 2,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
regionális geológiai osztály (alegységek)
Popradská kotlina36%SR 1,4 %
spišsko-šarišský paleogén25%SR 5,8 %
Kozie chrbty (Vikartovský chrbát)17%SR 0,6 %
čergovsko-beskydský flyš15%SR 1,7 %
Tátra3,8%SR 0,0 %
šarišský úsek1,9%SR 0,0 %
más1,9%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
mérnök-geológiai körzetek
rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
rajón flyšoidných hornín13%SR 5,4 %
rajón náplavov nížinných tokov13%SR 20 %
rajón riečnoľadovcových sedimentov13%SR 0,3 %
rajón pleistocénnych riečnych terás6,3%SR 2,7 %
rajón efuzívnych hornín6,3%SR 3,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
műszaki-geológiai képződmények
formácia kvartérnych sedimentov81%SR 71 %
flyšová formácia13%SR 13 %
spodná terigénna formácia6,3%SR 0,6 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Rajón stabilných území98%SR 95 %
Rajón potenciálne nestabilných území1,8%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 59 pontjából 25-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics52%SR 52 %
Pieskovce33%SR 15 %
Bázické vulkanity9,1%SR 6,6 %
Kyslé plutonity3,0%SR 3,7 %
Dolomity3,0%SR 1,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)27%SR 22 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)12%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)9,1%SR 6,4 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Glaciálne)6,1%SR 0,0 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Glaciál)6,1%SR 0,3 %
más6,1%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
medzizrnová91%SR 86 %
puklinová9,1%SR 12 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
hidrogeológiai funkció
kolektor100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
fő hidrogénező régió
paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…43%SR 2,3 %
kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia35%SR 1,2 %
mezozoikum časti Kozích chrbtov15%SR 0,0 %
paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny7,4%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
potamogénne, príp. polygénne100%SR 0,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
vegyi típusú talajvíz
C-Ca-Mg83%SR 1,9 %
Ca-HCO3 typ17%SR 5,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvíz minőségi osztály
A86%SR 36 %
B14%SR 18 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvízszintek
Levočská panva – Z a J časť72%SR 9,5 %
Levočská panva – SV časť17%SR 5,0 %
Liptovská kotlina10%SR 3,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 8,02tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
10,7°dH, közepesen kemény
kalcium és magnézium összege (1,91 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
oldott anyagok
320mg/l mineralizáció
az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
víz ionos összetétele
kationok (pozitív ionok)
Ca 64Mg 27
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 71SO₄ 22
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
kloridCl10,5 mg/lszázalék 54
szulfátokSO442,6 mg/lszázalék 53
MagnéziumMg13,8 mg/lszázalék 45
fluoridF0,104 mg/lszázalék 44
KalciumCa53,7 mg/lszázalék 39
bikarbonátokHCO3177 mg/lszázalék 38
NátriumNa6,55 mg/lszázalék 37
KáliumK1,99 mg/lszázalék 31
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
tápanyagok és szerves szennyezés
foszfátokPO40,182 mg/lszázalék 57
AmmóniaNH40,130 mg/lszázalék 55
kémiai oxigénigényChSK2,91 mg/lszázalék 43
nitrátokNO34,67 mg/lszázalék 34
Fémek
AlumíniumAl171 μg/lpercentilis 75
Cink-Zn12,3 μg/lpercentilis 72
VasalóFe0,161 mg/lszázalék 68
MangánMn57,6 μg/lpercentilis 66
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
potenciálisan mérgező és nyomelemek
AntimonSb2,44 mg/kgszázalék 85
MolibdénMo0,622 mg/kgszázalék 82
KrómCr95,3 mg/kgszázalék 78
NikkelNi30,1 mg/kgszázalék 71
KadmiumCd0,282 mg/kgszázalék 69
HiganyHg0,163 mg/kgszázalék 68
BizmutBi0,271 mg/kgszázalék 67
Cink-Zn116 mg/kgszázalék 66
Ón-Sn3,05 mg/kgszázalék 64
ÓlomPb17,4 mg/kgszázalék 59
SzelénSe0,274 mg/kgszázalék 56
ArzénAs6,42 mg/kgszázalék 47
RézCu21,0 mg/kgszázalék 38
VanádiumV61,8 mg/kgszázalék 34
KobaltCo6,17 mg/kgszázalék 17
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
NátriumNa1,28 %Percentilis 90
FoszforP1 040 mg/kgszázalék 72
MangánMn989 mg/kgszázalék 64
MagnéziumMg1,01 %Percentilis 61
KáliumK1,58 %Percentilis 60
AlumíniumAl5,93 %Percentilis 60
KalciumCa2,22 %Percentilis 54
TitánTi4 204 mg/kgszázalék 40
VasalóFe2,51 %Percentilis 39
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
CériumCe76,7 mg/kgszázalék 89
BórB73,9 mg/kgszázalék 82
LítiumLi36,9 mg/kgszázalék 81
StronciumSr176 mg/kgszázalék 78
BáriumBa488 mg/kgszázalék 66
RubídiumRb88,9 mg/kgszázalék 51
IttriumY27,7 mg/kgszázalék 50
cirkóniumZr394 mg/kgszázalék 47
BerilliumBe1,31 mg/kgszázalék 44
galliumGa12,7 mg/kgszázalék 39
természetes radioaktivitás és radon
A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
gamma sugárzási dózisteljesítmény
47ngy/h a levegőben
40-61 tartomány nGy/h
természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
területi tevékenység 137CsCS1371 772 Bq/m²62. percentilis
radonkockázat izopletek által
közepes96%SR 64 %
alacsony4,3%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
mágneses anomália
-17nT
-80-33 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-52mGal
maradék −7,8 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
34 / 63 °C1000 és 2000 m mélységben
30 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 64 mW/m².
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Levočská panva – Z a J časť72%SR 9,5 %
Levočská panva – SV časť17%SR 5,0 %
Liptovská kotlina10%SR 3,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)379–2 648m a.s.l.
egységek átlagos magassága737m a.s.l.
Átlagos lejtés7,1°
januári átlaghőmérséklet-5,0°C
Átlagos júliusi hőmérséklet16,0°C
évi csapadék785mm
geomorfológiai egységek
Podtatranská kotlina57%SR 3,9 %
Spišsko-šarišské medzihorie18%SR 0,0 %
Ľubovnianska vrchovina10%SR 0,0 %
Kozie chrbty10%SR 0,0 %
Levočské vrchy2,0%SR 1,1 %
Tátra2,0%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
geomorfológiai területek
Fatransko-tatranská oblasť69%SR 21 %
Podhôlno-magurská oblasť20%SR 4,5 %
Východné Beskydy10%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
éghajlat-földrajzi típusok
kotlinová klíma72%SR 29 %
horská klíma28%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
pôdy náchylné na acidifikáciu35%SR 31 %
pôdy stredne náchylné na acidifikáciu23%SR 25 %
pôdy nenáchylné na acidifikáciu21%SR 27 %
prirodzene kyslé pôdy21%SR 8,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Vnútrokarpatský paleogén60%SR 11 %
Krieda a paleogén vonkajších karpát22%SR 9,5 %
Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát9,1%SR 10 %
Plutonity centrálnych Západných Karpát5,5%SR 3,0 %
Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika3,6%SR 2,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 180 μg/lmedián 5,00 μg/l117 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kežmarok, 2002, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 47,2 μg/lmedián 1,00 μg/l105 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Tatranská Štrba, 400 m JZ od K967, 1997, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l91 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: potok, 2008, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,150 μg/l101 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kežmarok, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l105 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Poprad-prítok, 2007, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
StronciumSrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 819 μg/lmedián 120 μg/l49 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Poprad, 1500 m SSV od K710, 1997, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,18 μg/lmedián 0,500 μg/l117 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Spišská Teplica, 1300 m S od K701, 1997, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 130 μg/lmedián 33,5 μg/l88 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Spišská Teplica, 600m JV od K889, 1993, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l117 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: voda štrkoviska, 2007, 170 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l99 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nižná Šuňava, 1000m SV od K857, 1993, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Oxid kremičitýSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 27,2 mg/lmedián 9,29 mg/l103 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Tatranská Štrba, 400 m JZ od K967, 1997, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 85 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Barit (BaSO₄)356 minta, legfeljebb 4115 szem
Pyrit (FeS₂)257 minta, legfeljebb 1815 szem
Rutil (TiO₂)113 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)109 minta, legfeljebb 1815 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)104 minta, legfeljebb 1815 szem
Anatas (TiO₂)92 minta, legfeljebb 815 szem
Ilmenit (FeTiO₃)89 minta, legfeljebb 4115 szem
Hematit (Fe₂O₃)85 minta, legfeljebb 4115 szem
Arany (Au)55 minta, legfeljebb 11 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)49 minta, legfeljebb 315 szem
Cinabarit (HgS)19 minta, legfeljebb 5 szem
Markazit (FeS₂)10 minta, legfeljebb 1815 szem
Kasiterit (SnO₂)10 minta, legfeljebb 5 szem
Scheelit (CaWO₄)8 minta, legfeljebb 5 szem
Chalkopyrit (CuFeS₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
Auripigment (As₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
Sfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 5 szem
Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
10
1 zrno
10 m
501
1 zrno
20 m
3554
3 zrná
30 m
3560
8 zŕn
30 m
3561
1 zrno
30 m
TP-3142
2 zrná
30 m
TP-618
7 zŕn
30 m
18
11 zŕn
40 m
kőzetképző és kiegészítő ásványok
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)302 minta, legfeljebb 4115 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)119 minta, legfeljebb 4115 szem
Zirkón (ZrSiO₄)114 minta, legfeljebb 4115 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))110 minta, legfeljebb 1815 szem
Turmalíny (komplexný borosilikát)106 minta, legfeljebb 315 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)58 minta, legfeljebb 815 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))51 minta, legfeljebb 315 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))19 minta, legfeljebb 55 szem
Titanit (CaTiSiO₅)15 minta, legfeljebb 835 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 minta, legfeljebb 315 szem
Korund (Al₂O₃)6 minta, legfeljebb 5 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 minta, legfeljebb 5 szem
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO362×
Ca-HCO344×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Mg-SO4-HCO32×
Na-HCO31×
Na-Mg-HCO31×
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
trieda A91×
trieda E7×
trieda C7×
trieda D5×
trieda B5×
trieda H1×
trieda G1×
Fémek a talajvízben
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 663 μg/lmedián 9,00 μg/l261 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l261 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 26,1 μg/lmedián 0,250 μg/l261 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l261 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drén, 1994, 590 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l261 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,430 mg/lmedián 0,00500 mg/l261 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1994, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 0,250 μg/l261 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l261 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1994, 810 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l261 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2 145 μg/lmedián 9,00 μg/l261 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l261 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
VasalóFebežná hodnota
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l118 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
radon vizekben
A helyszín típusa
minták
legmagasabb radon
Középső
prameň
75
34,0 Bq/l
4,66 Bq/l
vrt s prelivom
2
64,4 Bq/l
36,8 Bq/l
výtok z banského diela
1
0,370 Bq/l
0,370 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
6
20,9 Bq/l
7,77 Bq/l
upravený prameň
13
28,9 Bq/l
8,60 Bq/l
minerálny prameň
8
17,1 Bq/l
7,03 Bq/l
studňa
23
20,6 Bq/l
7,40 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
17,4 Bq/l
7,80 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
3
1,49 Bq/l
1,44 Bq/l
potok, rieka
11
2,97 Bq/l
0,690 Bq/l
vodná nádrž
1
0,840 Bq/l
0,840 Bq/l
bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Mn45×
Cu43×
U10×
Ag9×
Fe8×
Pb8×
Pg1×
Bányászati tárgyak típusai
pinga, pingový ťah40×
štôlňa27×
halda25×
iný druh objektu8×
šachta6×
odkalisko2×
Legközelebbi régi bányaműködés
Név
Faj
Aláaknázott
Véget ért
A vízből
Kutacie práce
pinga, pingový ťah
Cu rudy
30 m
Kutacia práca č. 2
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
60 m
Pinga č. 3
pinga, pingový ťah
Cu rudy
80 m
Kutacia práca č. 4
pinga, pingový ťah
Cu rudy
90 m
Kutacia práca č. 1
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
100 m
Štôlňa č. 26
štôlňa
Cu rudy
110 m
Odkalisko Orlov
odkalisko
štrkopiesky
120 m
Kutacia práca č. 8
pinga, pingový ťah
Cu rudy – chalkopyrit
130 m
Kutačka č. 1
pinga, pingový ťah
Cu rudy
130 m
Kutacia práca č. 7
pinga, pingový ťah
Cu rudy
130 m
lelőhelyek és bányászati területek
Letét
Ásványi
állapot és szervezet
A vízből
Plaveč – Orlov
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
80 m
Plaveč – Orlov
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
80 m
Holumnica
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – GRAVEL EU s.r.o.
100 m
Plaveč I – Orlov II
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
200 m
Plaveč I – Orlov II
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
200 m
Batizovce – juh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach
310 m
Batizovce – juh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach
360 m
Lom Bor – Spišská Teplica
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici
470 m
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
2,1 km
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
2,1 km
Vyšné Ružbachy
dekoračný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,2 km
Vyšné Ružbachy
dekoračný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Legnava
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
90 m
Sulín
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
100 m
Alžbeta
Medené rudy
Cu
mineralogický výskyt
430 m
Sulín
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
490 m
Satanov žľab
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt
510 m
Švábovce
Mangánové rudy
Mn
ložiskový výskyt
1,4 km
Kozí kameň
Medené rudy
Cu, barit
mineralogický výskyt
1,4 km
Kôprové sedlo
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,9 km
Kravany
Uránové rudy
U
ložiskový výskyt
1,9 km
Švábovce
Uránové rudy
U, Cu
ložiskový výskyt
2,2 km
fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
2 695 vrtov v pásme 3 km, z toho 389 hidrogeológiai és 2306 egyéb; archív jelentésszámmal 2670.
fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m1476×
10–30 m554×
30–100 m325×
100–300 m216×
nad 300 m38×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
archív jelentés
A vízből
BM – 11
inžiniersko-geologický
3,5 m
76472
10 m
K-3š
inžiniersko-geologický
4,5 m
86142
10 m
PV-8
inžiniersko-geologický
10,0 m
11277
10 m
J 44
inžiniersko-geologický
12,0 m
79535
10 m
Kežmarok
monitorovací vrt
20,0 m
78892 101Db49.pdf
20 m
K-7v
inžiniersko-geologický
3,5 m
86142
20 m
K-7š
inžiniersko-geologický
4,5 m
86142
20 m
J-20
ložiskový
401,2 m
1730
20 m
VO31-6
životné prostredie
–
96444
20 m
S-202/2
inžiniersko-geologický
20,0 m
84826
20 m
PT-13
inžiniersko-geologický
3,0 m
16877
20 m
V-8
ložiskový
9,0 m
2882
20 m
geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Poprad – PP-1
48 °C
61,2 l/s
1205 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
využívaný
280 m
Kežmarok – GTK-1
47 °C
1,5 l/s
2500 m
Na-HCO3
využívaný
1,2 km
Gánovce – ŠHG-2
25 °C
2,5 l/s
110 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,2 km
Gánovce – ŠHG-1
26 °C
3,0 l/s
150 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,3 km
Gánovce – GA-1A
27 °C
1,9 l/s
276 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný bez nahlasovania údajov
1,4 km
Gánovce – GA-1
23 °C
2,8 l/s
50 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
1,4 km
Plavnica – Pl-2
53 °C
4,0 l/s
3500 m
Na-Cl
nevyužívaný
2,4 km
Stará Lesná – FGP-1
58 °C
22,0 l/s
3616 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
2,5 km
Vyšné Ružbachy – VR-2
20 °C
0,6 l/s
220 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
2,7 km
Vyšné Ružbachy – VRŠ-1
21 °C
17,0 l/s
1200 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,9 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
víz hőmérséklete (°C)
hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
PP-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
120 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
24
120 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
7
620 m
kategória b3
minerálna voda
15-22
16-30
2
1,0 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
1,1 km
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
1,2 km
kategória b4
minerálna voda
15-22
31-50
1
1,5 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
1,8 km
kategória Vyšné Ružbachy
termálne kúpalisko
–
–
1
2,2 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
2,3 km
környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Kežmarok – OKTAN
SK1001000P
60 m
Kežmarok – bývalé kasárne
SK1001000P
80 m
Svit – skládka Chemosvit
SK1001000P
170 m
Stará Ľubovňa – SKRUTKÁREŇ – EXIM
SK2004700F
190 m
Svit – ČS PHM Hlavná ul.
SK1001000P
310 m
Poprad – ŽSR – stanica
SK1001000P
430 m
Poprad – ČS PHM – areál SAD
SK1001000P
510 m
Spišská Belá – skládka Za potokom
SK1001000P
800 m
Žakovce – skládka Úsvit
SK2004700F
900 m
Stará Ľubovňa – skládka Skalka
SK2004700F
1,6 km
hulladéklerakók
szemétlerakó
Terület
éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Spišská Belá – Strážky
–
1980
–
50 m
Hajtovka
–
1989
–
50 m
Plaveč
–
1983
–
60 m
Spišská Teplica
80 m²
1980
–
60 m
Poprad – Spišská Sobota
50 m²
1960
–
60 m
Svit
–
1960
–
60 m
Matejovce – Starý mlyn – Matejovce
100 m²
1960
–
60 m
Lučivná
200 m²
1960
–
70 m
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Zosuvy567×
Svahové prúdy22×
Skalné zrútenia3×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia2×
tevékenységi fok
Potenciálny409×
Stabilizovaný124×
Aktívny60×
S potenciálnymi a aktívnymi formami3×
Jelenlegi állapot
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick182×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova85×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00082×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S18×
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.