Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Vrbovský potok

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

Vrbovský potok, wynik okna 16.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 09:05.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    6406606807007207400 km1 km2 km3 km
    Profil wysokościowy cieku: od 731 do 663 m n.p.m. na 3,7 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    732 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    653 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    78 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    21 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,06

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2019 do 2025: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Vrbovský potok, rok 2019
    2019zdjęcia z 24 sie 2019
    Zdjęcie lotnicze cieku: Vrbovský potok, rok 2022
    2022zdjęcia z 27 sie 2022
    Zdjęcie lotnicze cieku: Vrbovský potok, rok 2025
    2025zdjęcia z 21 lip 2025

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Vrbovský potok

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Vrbovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Flyš50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 509 mg/l, tvrdá voda (18,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,886 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    33objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: vetrací komín (iný druh objektu), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 180 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kežmarok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    223vrtov do 3 km

    379 rozborov vody v okolí

    Z toho 222 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    12 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 5,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    51lokalít do 3 km

    3 záťaže, 48 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – OKTAN, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    1 ložisko, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    30plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Flyš50%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Flyš: Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená.

    Geologický vek hornín

    • paleogén50%
    • kvartér50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    paleogéneocén – oligocénzuberecké súvrstvie1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)75%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih75%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles25%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón flyšoidných hornín50%SR 5,4 %
    • rajón koluviálnych sedimentov50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia50%SR 13 %
    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Żwiry33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová100%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny80%SR 1,4 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia20%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,14typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    18,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,26 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    509mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SiarczanySO4105 mg/l90. percentil
    • WapńCa88,7 mg/l78. percentil
    • MagnezMg25,4 mg/l78. percentil
    • ChlorkiCl25,0 mg/l75. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3245 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,66 mg/l60. percentil
    • SódNa11,3 mg/l59. percentil
    • FluorkiF0,119 mg/l52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,59 mg/l76. percentil
    • AmóniumNH40,215 mg/l70. percentil
    • FosforečnanyPO40,235 mg/l63. percentil
    • AzotanyNO32,87 mg/l15. percentil

    Metale

    • GlinAl356 μg/l91. percentil
    • ŻelazoFe0,343 mg/l87. percentil
    • ManganMn117 μg/l82. percentil
    • CynkZn9,04 μg/l61. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenMo0,886 mg/kg92. percentil
    • NikielNi37,6 mg/kg86. percentil
    • SelenSe0,476 mg/kg85. percentil
    • CínSn4,25 mg/kg84. percentil
    • MiedźCu32,4 mg/kg76. percentil
    • ArsenAs9,95 mg/kg75. percentil
    • ChromCr91,1 mg/kg75. percentil
    • WanadV80,6 mg/kg73. percentil
    • BizmutBi0,281 mg/kg69. percentil
    • AntymonSb0,831 mg/kg64. percentil
    • CynkZn108 mg/kg61. percentil
    • KadmCd0,172 mg/kg47. percentil
    • RtęćHg0,0798 mg/kg36. percentil
    • KobaltCo7,44 mg/kg33. percentil
    • OłówPb12,9 mg/kg33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn2 012 mg/kg95. percentil
    • DraslíkK1,74 %81. percentil
    • FosforP1 127 mg/kg79. percentil
    • ŻelazoFe3,23 %74. percentil
    • GlinAl6,34 %72. percentil
    • SódNa0,984 %70. percentil
    • WapńCa2,67 %61. percentil
    • TitánTi4 316 mg/kg45. percentil
    • MagnezMg0,823 %43. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi42,6 mg/kg91. percentil
    • RubídiumRb110 mg/kg88. percentil
    • StronciumSr186 mg/kg82. percentil
    • BorB73,6 mg/kg81. percentil
    • CérCe65,5 mg/kg70. percentil
    • YtriumY30,4 mg/kg65. percentil
    • BáriumBa451 mg/kg55. percentil
    • GáliumGa13,6 mg/kg47. percentil
    • BerylBe1,35 mg/kg46. percentil
    • ZirkónZr291 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 54 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potas (K)K1,56 %87. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,66 ppm59. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)555–792m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek682m a.s.l.
    • Średnie nachylenie4,7°
    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota15,8°C
    • Ročné zrážky743mm

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    vetrací komín – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)halda – 5 – halda (2,1 km od vody)pinga? šachtica? – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)pinga?jadrtica? – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)halda – 5 – halda (2,3 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)šachtica?pinga? – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,5 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Hlavná úpadnica – Kišovce – 6 – iný druh objektu (2,5 km od vody)halda – 5 – halda (2,5 km od vody)šachta? šachtica? – 1 – šachta (2,6 km od vody)halda – 5 – halda (2,7 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)halda – 5 – halda (2,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – Mangánové rudy (1,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – Mangánové rudy (2,7 km od vody)Švábovce – Mangánové rudy (2,7 km od vody)Spišský Štiavnik – Uránové rudy (4,9 km od vody)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (1,5 km od vody)Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (2,1 km od vody)Žakovce – skládka Úsvit – SK2004700F (2,9 km od vody)Vrbov – nijaký (50 m od vody)Vrbov – nijaký (150 m od vody)Vrbov – nijaký (310 m od vody)Vrbov – nijaký (390 m od vody)Kežmarok – nijaký (620 m od vody)Žakovce Úsvit – Žakovce – nijaký (780 m od vody)Kežmarok – nijaký (790 m od vody)Kežmarok – nijaký (810 m od vody)Kežmarok – nijaký (830 m od vody)Vrbov – nijaký (880 m od vody)Vlková – nijaký (920 m od vody)Vrbov – nijaký (950 m od vody)Vrbov – nijaký (1,0 km od vody)Vlková – nijaký (1,0 km od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (1,2 km od vody)Vlková – nijaký (1,3 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,6 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,7 km od vody)Vlková – nijaký (1,8 km od vody)Vlková – nijaký (2,2 km od vody)Ľubica – nijaký (2,2 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Abrahámovce – Abrahámovce pri Vlkovej – nijaký (2,4 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (2,4 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,4 km od vody)Ľubica – nijaký (2,4 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,5 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,5 km od vody)Ľubica – nijaký (2,5 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,5 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Huncovce – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Huncovce – nijaký (2,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,7 km od vody)Janovce – pri družstve – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,8 km od vody)Jánovce – Machalovce – nijaký (2,8 km od vody)Žakovce – skládka Úsvit – Žakovce – nijaký (2,8 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Janovce – lesík – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,9 km od vody)Janovce – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (3,0 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (140 m od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (200 m od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (1,4 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (5,6 km od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (6,1 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (6,1 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Vr-1,2 – l3 (40 m od vody)FGP-1 – l3 (6,6 km od vody)PP-1 – k4 (6,8 km od vody)HKJ-3 – j2 (9,1 km od vody)a1 (900 m od vody)b1 (2,5 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a2 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (4,7 km od vody)b2 (4,7 km od vody)a1 (4,9 km od vody)b1 (5,0 km od vody)c1 (5,2 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,4 km od vody)b1 (5,5 km od vody)c1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b1 (6,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)c1 (6,6 km od vody)c2 (6,7 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)b1 (9,8 km od vody)Vrbov (200 m od vody)Stará Lesná (6,3 km od vody)Hôrka pri Poprade – mangánové rudy (1,5 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (970 m od vody)Hôrka – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,9 km od vody)Hôrka – dekoračný kameň – travertín (2,6 km od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,0 km od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,2 km od vody)Vydrník – štrkopiesky (3,6 km od vody)Čenčice – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,2 km od vody)Veľká Lomnica – štrkopiesky (4,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – mangánové rudy (1,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – mangánové rudy (2,7 km od vody)Švábovce – mangánové rudy (2,7 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Ondrej-Hôrka – archeológia (3,2 km od vody)VRBOV – Zosuvy (90 m od vody)KEZMAROK – Zosuvy (350 m od vody)VRBOV – Zosuvy (350 m od vody)LAHKOVCE – Zosuvy (590 m od vody)VRBOV – Zosuvy (700 m od vody)ZAKOVCE – Zosuvy (860 m od vody)VRBOV – Zosuvy (1,1 km od vody)VLKOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)HUNCOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,9 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (1,9 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,0 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)LUBICA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,8 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (50 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (90 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (120 m od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (140 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (140 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (570 m od vody)Vrbov (680 m od vody)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Huncovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Maláý Slavkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Vlková-hosp. dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hozelec – Pusté pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Švábovce – Pusté Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Huncovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Poprad – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Vrbov – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km od vody)Lipovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,0 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 4115 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 390 μg/lmedián 18,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 850 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 mg/lmedián 0,0100 mg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 400 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 620 μg/lmedián 17,0 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,950 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň14,67 Bq/l4,67 Bq/l
    studňa513,4 Bq/l7,70 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,80 Bq/l1,80 Bq/l
    vrt s prelivom29,20 Bq/l5,50 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    źródło415,3 Bq/l14,4 Bq/l
    upravený prameň10,700 Bq/l0,700 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn33×

    Druhy banských objektov

    • halda16×
    • štôlňa7×
    • pinga, pingový ťah6×
    • iný druh objektu3×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    vetrací komíniný druh objektuMn rudy2,0 km
    haldahaldaMn rudy2,1 km
    pinga? šachtica?pinga, pingový ťahMn rudy2,1 km
    štôlňaštôlňaMn rudy2,1 km
    štôlňaštôlňaMn rudy2,1 km
    haldahaldaMn rudy2,2 km
    haldahaldaMn rudy2,2 km
    pinga?jadrtica?pinga, pingový ťahMn rudy2,2 km
    haldahaldaMn rudy2,2 km
    haldahaldaMn rudy2,2 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hôrka pri Popradmangánové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Hôrka – Levočské pohorieMangánové rudyMnmalé ložisko1,4 km
    Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce)Mangánové rudyMnložiskový výskyt2,7 km
    ŠvábovceMangánové rudyMnložiskový výskyt2,7 km
    Spišský ŠtiavnikUránové rudyU, Culožiskový výskyt4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    223 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 183 ostatných; s číslom archívnej správy 222.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m98×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m68×
    • nad 300 m12×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    V-6inžiniersko-geologický6,5 m8667230 m
    Vrbovštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 200,0 m42952 101Dd11.pdf50 m
    V-3inžiniersko-geologický6,0 m9977560 m
    V-8inžiniersko-geologický8,0 m8667260 m
    Kieżmarkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 m10971 101Db28.pdf70 m
    V-4inžiniersko-geologický6,0 m9977580 m
    V-5inžiniersko-geologický7,0 m8667280 m
    V-3inžiniersko-geologický6,5 m8667280 m
    Vrbovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m35858 101Dd10.pdf90 m
    Kieżmarkmonitorovací vrt4,3 m68477 101Db35.pdf90 m
    V-7inžiniersko-geologický8,0 m8667290 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m9977590 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný140 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný200 m
    Kieżmark – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3využívaný1,4 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný5,3 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný5,3 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný5,4 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,6 km
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov6,1 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný6,1 km
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 30140 m
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––1200 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 516900 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 562,5 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1513,6 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 535,2 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,3 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3016,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Kieżmark – OKTANSK1001000P1,5 km
    Kieżmark – bývalé kasárneSK1001000P2,1 km
    Žakovce – skládka ÚsvitSK2004700F2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vrbov–1975–50 m
    Vrbov200 m²1980–150 m
    Vrbov40 m²1960–310 m
    Vrbov100 m²1980–390 m
    Kieżmark–1950–620 m
    Žakovce Úsvit – Žakovce134 098 m²1998monitorovaná780 m
    Kieżmark–1960–790 m
    Kieżmark–1970–810 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy30×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny27×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00014×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Kieżmark1 łowisko · 7,3 km9Vrbovský potok9

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Bodrog i Hornad