Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Врбовски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Врбовски поток, оцінка вікна 16.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:40.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    6406606807007207400 км1 км2 км3 км
    Висотний профіль водотоку: від 731 до 663 м н. р. м. на 3,7 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    732 м н. р. м.
    Найнижча точка
    653 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    78 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    21 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,06

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Врбовски поток за 2019 рік
    2019знято 24 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Врбовски поток за 2022 рік
    2022знято 27 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Врбовски поток за 2025 рік
    2025знято 21 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Врбовски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Vrbovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Флиш50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 509 mg/l, tvrdá voda (18,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,886 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    33objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: vetrací komín (iný druh objektu), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 180 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kežmarok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    223vrtov do 3 km

    379 rozborov vody v okolí

    Z toho 222 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    12 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 5,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    51lokalít do 3 km

    3 záťaže, 48 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – OKTAN, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    1 ložisko, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    30plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Флиш50%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Флиш: Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená.

    Geologický vek hornín

    • paleogén50%
    • kvartér50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    paleogéneocén – oligocénzuberecké súvrstvie1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)75%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih75%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles25%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón flyšoidných hornín50%SR 5,4 %
    • rajón koluviálnych sedimentov50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia50%SR 13 %
    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце67%SR 15 %
    • Гравій33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová100%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny80%SR 1,4 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia20%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,14typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    18,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,26 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    509mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO4105 мг/л90. percentil
    • КальційЦа88,7 мг/л78. percentil
    • МагнійМґ25,4 мг/л78. percentil
    • ХлоридиЦл25,0 мг/л75. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3245 мг/л61. percentil
    • ДраслікK3,66 мг/л60. percentil
    • НатрійНа11,3 мг/л59. percentil
    • ФторидиF0,119 мг/л52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,59 мг/л76. percentil
    • АмоніумNH40,215 мг/л70. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,235 мг/л63. percentil
    • НітратиNO32,87 мг/л15. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл356 μg/l91. percentil
    • ЗалізоФе0,343 мг/л87. percentil
    • МарганецьМн117 μg/l82. percentil
    • ЦинкЗн9,04 μg/l61. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо0,886 мг/кг92. percentil
    • НікельНі37,6 мг/кг86. percentil
    • СеленСе0,476 мг/кг85. percentil
    • ЦінСн4,25 мг/кг84. percentil
    • МідьЦу32,4 мг/кг76. percentil
    • АрсенАс9,95 мг/кг75. percentil
    • ХромЦр91,1 мг/кг75. percentil
    • ВанадійV80,6 мг/кг73. percentil
    • БізмутБі0,281 мг/кг69. percentil
    • АнтимонСб0,831 мг/кг64. percentil
    • ЦинкЗн108 мг/кг61. percentil
    • КадмійЦд0,172 мг/кг47. percentil
    • РтутьГґ0,0798 мг/кг36. percentil
    • КобальтЦо7,44 мг/кг33. percentil
    • ОловоПб12,9 мг/кг33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн2 012 мг/кг95. percentil
    • ДраслікK1,74 %81. percentil
    • ФосфорP1 127 мг/кг79. percentil
    • ЗалізоФе3,23 %74. percentil
    • АлюмінійАл6,34 %72. percentil
    • НатрійНа0,984 %70. percentil
    • КальційЦа2,67 %61. percentil
    • ТітанТі4 316 мг/кг45. percentil
    • МагнійМґ0,823 %43. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЛітіумЛі42,6 мг/кг91. percentil
    • РубідіумРб110 мг/кг88. percentil
    • СтронціумСр186 мг/кг82. percentil
    • БорB73,6 мг/кг81. percentil
    • ЦерЦе65,5 мг/кг70. percentil
    • ИтріумY30,4 мг/кг65. percentil
    • БаріумБа451 мг/кг55. percentil
    • ҐаліумҐа13,6 мг/кг47. percentil
    • БерилійБе1,35 мг/кг46. percentil
    • ЗірконЗр291 мг/кг19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 54 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,56 %87. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,66 ppm59. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)555–792m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek682m н. р. м.
    • Середній ухил4,7°
    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota15,8°C
    • Ročné zrážky743mm

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    vetrací komín – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)halda – 5 – halda (2,1 km od vody)pinga? šachtica? – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)pinga?jadrtica? – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)halda – 5 – halda (2,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)halda – 5 – halda (2,3 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)šachtica?pinga? – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,4 km od vody)halda – 5 – halda (2,5 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Hlavná úpadnica – Kišovce – 6 – iný druh objektu (2,5 km od vody)halda – 5 – halda (2,5 km od vody)šachta? šachtica? – 1 – šachta (2,6 km od vody)halda – 5 – halda (2,7 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)halda – 5 – halda (2,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – Mangánové rudy (1,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – Mangánové rudy (2,7 km od vody)Švábovce – Mangánové rudy (2,7 km od vody)Spišský Štiavnik – Uránové rudy (4,9 km od vody)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (1,5 km od vody)Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (2,1 km od vody)Žakovce – skládka Úsvit – SK2004700F (2,9 km od vody)Vrbov – nijaký (50 m od vody)Vrbov – nijaký (150 m od vody)Vrbov – nijaký (310 m od vody)Vrbov – nijaký (390 m od vody)Kežmarok – nijaký (620 m od vody)Žakovce Úsvit – Žakovce – nijaký (780 m od vody)Kežmarok – nijaký (790 m od vody)Kežmarok – nijaký (810 m od vody)Kežmarok – nijaký (830 m od vody)Vrbov – nijaký (880 m od vody)Vlková – nijaký (920 m od vody)Vrbov – nijaký (950 m od vody)Vrbov – nijaký (1,0 km od vody)Vlková – nijaký (1,0 km od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (1,2 km od vody)Vlková – nijaký (1,3 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,6 km od vody)Vlková – nijaký (1,6 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,7 km od vody)Vlková – nijaký (1,8 km od vody)Vlková – nijaký (2,2 km od vody)Ľubica – nijaký (2,2 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,3 km od vody)Abrahámovce – Abrahámovce pri Vlkovej – nijaký (2,4 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (2,4 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,4 km od vody)Ľubica – nijaký (2,4 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,5 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,5 km od vody)Ľubica – nijaký (2,5 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,5 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Huncovce – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Huncovce – nijaký (2,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,7 km od vody)Janovce – pri družstve – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,8 km od vody)Jánovce – Machalovce – nijaký (2,8 km od vody)Žakovce – skládka Úsvit – Žakovce – nijaký (2,8 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Janovce – lesík – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,9 km od vody)Janovce – Jánovce pri Poprade – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (3,0 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (140 m od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (200 m od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (1,4 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (5,6 km od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (6,1 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (6,1 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Vr-1,2 – l3 (40 m od vody)FGP-1 – l3 (6,6 km od vody)PP-1 – k4 (6,8 km od vody)HKJ-3 – j2 (9,1 km od vody)a1 (900 m od vody)b1 (2,5 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a2 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (4,7 km od vody)b2 (4,7 km od vody)a1 (4,9 km od vody)b1 (5,0 km od vody)c1 (5,2 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,4 km od vody)b1 (5,5 km od vody)c1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b1 (6,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)c1 (6,6 km od vody)c2 (6,7 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)b1 (9,8 km od vody)Vrbov (200 m od vody)Stará Lesná (6,3 km od vody)Hôrka pri Poprade – mangánové rudy (1,5 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (970 m od vody)Hôrka – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,9 km od vody)Hôrka – dekoračný kameň – travertín (2,6 km od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,0 km od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,2 km od vody)Vydrník – štrkopiesky (3,6 km od vody)Čenčice – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,2 km od vody)Veľká Lomnica – štrkopiesky (4,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – mangánové rudy (1,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – mangánové rudy (2,7 km od vody)Švábovce – mangánové rudy (2,7 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Ondrej-Hôrka – archeológia (3,2 km od vody)VRBOV – Zosuvy (90 m od vody)KEZMAROK – Zosuvy (350 m od vody)VRBOV – Zosuvy (350 m od vody)LAHKOVCE – Zosuvy (590 m od vody)VRBOV – Zosuvy (700 m od vody)ZAKOVCE – Zosuvy (860 m od vody)VRBOV – Zosuvy (1,1 km od vody)VLKOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)HUNCOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,9 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (1,9 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)ABRAHAMOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,0 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)LUBICA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)TVAROZNA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,8 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (50 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (90 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (120 m od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (140 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (140 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (180 m od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (570 m od vody)Vrbov (680 m od vody)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Huncovce – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Maláý Slavkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Vlková-hosp. dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hozelec – Pusté pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Švábovce – Pusté Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Huncovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Poprad – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Vrbov – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km od vody)Lipovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,0 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Vrbov, 2002, 120 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 4115 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 390 μg/lmedián 18,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 850 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 мг/лmedián 0,0100 мг/л30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 400 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 620 μg/lmedián 17,0 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,950 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    minerálny prameň14,67 Bq/l4,67 Bq/l
    studňa513,4 Bq/l7,70 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,80 Bq/l1,80 Bq/l
    vrt s prelivom29,20 Bq/l5,50 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    джерело415,3 Bq/l14,4 Bq/l
    upravený prameň10,700 Bq/l0,700 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Мн33×

    Druhy banských objektov

    • halda16×
    • štôlňa7×
    • pinga, pingový ťah6×
    • iný druh objektu3×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    vetrací komíniný druh objektuMn rudy2,0 км
    haldahaldaMn rudy2,1 км
    pinga? šachtica?pinga, pingový ťahMn rudy2,1 км
    štôlňaštôlňaMn rudy2,1 км
    štôlňaštôlňaMn rudy2,1 км
    haldahaldaMn rudy2,2 км
    haldahaldaMn rudy2,2 км
    pinga?jadrtica?pinga, pingový ťahMn rudy2,2 км
    haldahaldaMn rudy2,2 км
    haldahaldaMn rudy2,2 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Гуорка прі Попрадmangánové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Hôrka – Levočské pohorieMangánové rudyМнmalé ložisko1,4 км
    Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce)Mangánové rudyМнložiskový výskyt2,7 км
    ШвабовцеMangánové rudyМнložiskový výskyt2,7 км
    Спішски ШтіавнікUránové rudyУ, Цуložiskový výskyt4,9 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    223 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 183 ostatných; s číslom archívnej správy 222.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м98×
    • 10–30 м18×
    • 30–100 м9×
    • 100–300 м68×
    • nad 300 m12×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    V-6inžiniersko-geologický6,5 м8667230 м
    Врбовštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 200,0 м42952 101Dd11.pdf50 м
    V-3inžiniersko-geologický6,0 м9977560 м
    V-8inžiniersko-geologický8,0 м8667260 м
    Кежмарокúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 м10971 101Db28.pdf70 м
    V-4inžiniersko-geologický6,0 м9977580 м
    V-5inžiniersko-geologický7,0 м8667280 м
    V-3inžiniersko-geologický6,5 м8667280 м
    Врбовúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 м35858 101Dd10.pdf90 м
    Кежмарокmonitorovací vrt4,3 м68477 101Db35.pdf90 м
    V-7inžiniersko-geologický8,0 м8667290 м
    V-1inžiniersko-geologický6,0 м9977590 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Врбов – Вр-156 °C28,3 л/с1742 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný140 м
    Врбов – Вр-259 °C33,0 л/с2502 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný200 м
    Кежмарок – GTK-147 °C1,5 л/с2500 мНа-HCO3využívaný1,4 км
    Ґановце – ŠHG-225 °C2,5 л/с110 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný5,3 км
    Велька Ломніца – GVL-162 °C54,9 л/с2100 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný5,3 км
    Ґановце – ŠHG-126 °C3,0 л/с150 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný5,4 км
    Стара Лесна – FGP-158 °C22,0 л/с3616 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný5,6 км
    Ґановце – GA-1A27 °C1,9 л/с276 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov6,1 км
    Ґановце – GA-123 °C2,8 л/с50 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný6,1 км
    Летановце – HKJ-425 °C8,0 л/с607 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný7,2 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    Вр-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 30140 м
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––1200 м
    kategória a1minerálna voda< 15< 516900 м
    kategória b1minerálna voda15-22< 562,5 км
    kategória a2minerálna voda< 155-1513,6 км
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,7 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 535,2 км
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,3 км
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3016,6 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,7 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Кежмарок – OKTANSK1001000P1,5 км
    Кежмарок – бивале касарнеSK1001000P2,1 км
    Žakovce – skládka ÚsvitSK2004700F2,9 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Врбов–1975–50 м
    Врбов200 м²1980–150 м
    Врбов40 м²1960–310 м
    Врбов100 м²1980–390 м
    Кежмарок–1950–620 м
    Жаковце Усвіт – Жаковце134 098 м²1998monitorovaná780 м
    Кежмарок–1960–790 м
    Кежмарок–1970–810 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви30×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални27×
    • Стабілізовани3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00014×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Кежмарок1 рибальська ділянка · 7,3 км8Врбовски поток8

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад