Ma a(z) Vrbovský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Vrbovský potok, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    6406606807007207400 km1 km2 km3 km
    A vízfolyás magassági profilja: 731-től 663 m tengerszint feletti magasságig 3,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    732 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    653 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    78 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    21 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,06

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Vrbovský potok vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 24.
    Vrbovský potok vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 27.
    Vrbovský potok vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Vrbovský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Vrbovský potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (7 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    LégzőcsőA vízvezeték 50%-a

    50% Fiatal üledékek

    Váltakozó homokkövek és agyagkövek; Mérsékelten mineralizált víz, amely esőben gyorsan zavarossá válik. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 509 mg/l, kemény víz (18,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Molibdén 0,886 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 92. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    55NGY/H dózisteljesítmény

    73. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    33objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Mn

    Legközelebbi: vetrací komín (más típusú tárgy), 2,0 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    8 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 7 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 180 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Kežmarok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    223fúrás 3 km-en belül

    379 vízelemzés a közelben

    Közülük 222-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    62°C a kútfejnél

    12 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Veľká Lomnica – GVL-1, hozam 54,9 l/s, 5,3 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    51Telephelyek 3 km-en belül

    3 környezeti terhelés, 48 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Kežmarok – OKTAN, 1,5 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    16bejegyzés 5 km-en belül

    1 telep, 15 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    30terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Légzőcső50%SR 4,7 %
    • Fiatal üledékek50%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Légzőcső: Váltakozó homokkövek és agyagkövek; Mérsékelten mineralizált víz, amely esőben gyorsan zavarossá válik.

    A sziklák geológiai kora

    • paleogén50%
    • Négytagú50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    paleogénEocén – oligocénzuberek formáció1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek egésze: LithoFacial differenciálatlan lejtők és törmelékek1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)75%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)25%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagyon kicsi felemelkedés75%SR 6,4 %
    • nagyon kicsi süllyedés25%SR 7,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Poprát medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • flyschoid kőzetek régiója50%SR 5,4 %
    • kolluviális üledékek területe50%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • légyölő formáció50%SR 13 %
    • kvaterner üledékek kialakulása50%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homokkő67%SR 15 %
    • Kavics33%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)33%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • repedés100%SR 12 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • paleogén Hornádská és a Poprad-medence egy része80%SR 1,4 %
    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia20%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Levoča-medence – w és s rész100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,14tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    18,2°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (3,26 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    509mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • SzulfátokSO4105 mg/l90. percentilis
    • KalciumCa88,7 mg/l78. percentilis
    • MagnéziumMg25,4 mg/l78. percentilis
    • KloridCl25,0 mg/l75. percentilis
    • BikarbonátokHCO3245 mg/l61. percentilis
    • KáliumK3,66 mg/l60. percentilis
    • NátriumNa11,3 mg/l59. percentilis
    • FluoridF0,119 mg/l52. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK4,59 mg/l76. percentilis
    • AmmóniaNH40,215 mg/l70. percentilis
    • FoszfátokPO40,235 mg/l63. percentilis
    • NitrátokNO32,87 mg/l15. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl356 μg/l91. percentilis
    • VasalóFe0,343 mg/l87. percentilis
    • MangánMn117 μg/l82. percentilis
    • Cink-Zn9,04 μg/l61. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • MolibdénMo0,886 mg/kg92. percentilis
    • NikkelNi37,6 mg/kg86. percentilis
    • SzelénSe0,476 mg/kg85. percentilis
    • Ón-Sn4,25 mg/kg84. percentilis
    • RézCu32,4 mg/kg76. percentilis
    • ArzénAs9,95 mg/kg75. percentilis
    • KrómCr91,1 mg/kg75. percentilis
    • VanádiumV80,6 mg/kg73. percentilis
    • BizmutBi0,281 mg/kg69. percentilis
    • AntimonSb0,831 mg/kg64. percentilis
    • Cink-Zn108 mg/kg61. percentilis
    • KadmiumCd0,172 mg/kg47. percentilis
    • HiganyHg0,0798 mg/kg36. percentilis
    • KobaltCo7,44 mg/kg33. percentilis
    • ÓlomPb12,9 mg/kg33. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn2 012 mg/kg95. percentilis
    • KáliumK1,74 %81. percentilis
    • FoszforP1 127 mg/kg79. percentilis
    • VasalóFe3,23 %74. percentilis
    • AlumíniumAl6,34 %72. percentilis
    • NátriumNa0,984 %70. percentilis
    • KalciumCa2,67 %61. percentilis
    • TitánTi4 316 mg/kg45. percentilis
    • MagnéziumMg0,823 %43. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • LítiumLi42,6 mg/kg91. percentilis
    • RubídiumRb110 mg/kg88. percentilis
    • StronciumSr186 mg/kg82. percentilis
    • BórB73,6 mg/kg81. percentilis
    • CériumCe65,5 mg/kg70. percentilis
    • IttriumY30,4 mg/kg65. percentilis
    • BáriumBa451 mg/kg55. percentilis
    • GalliumGa13,6 mg/kg47. percentilis
    • BerilliumBe1,35 mg/kg46. percentilis
    • CirkóniumZr291 mg/kg19. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    55ngy/h a levegőben

    54-58 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,56 %87. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,66 ppm59. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,63 ppm58. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 403 Bq/m²44. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -25nT

    -30--22 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -51mGal

    maradék −9,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Levoča-medence – w és s rész100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)555–792m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága682m a.s.l.
    • Átlagos lejtés4,7°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,1°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,8°C
    • Évi csapadék743mm

    Geomorfológiai egységek

    • Szubtátrai medence100%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok80%SR 31 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok20%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Belső kárpata paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    vetrací komín – 6 – más típusú tárgy (2,0 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,1 km-re a víztől)pinga? šachtica? – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,1 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,1 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,2 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,2 km-re a víztől)pinga?jadrtica? – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,2 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,2 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,2 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,2 km-re a víztől)pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,3 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,3 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,4 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)šachtica?pinga? – 6 – más típusú tárgy (2,4 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,4 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,5 km-re a víztől)Hlavná úpadnica – Kišovce – 6 – más típusú tárgy (2,5 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)šachta? šachtica? – 1 – nyél (2,6 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,7 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,7 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,8 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,8 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (2,9 km-re a víztől)halda – 5 – roncs (2,9 km-re a víztől)Hôrka – Levočské pohorie – Mangánércek (1,4 km-re a víztől)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – Mangánércek (2,7 km-re a víztől)Švábovce – Mangánércek (2,7 km-re a víztől)Spišský Štiavnik – Uránércek (4,9 km-re a víztől)Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (1,5 km-re a víztől)Kežmarok – bývalé kasárne – SK1001000P (2,1 km-re a víztől)Žakovce – skládka Úsvit – SK2004700F (2,9 km-re a víztől)Vrbov – egyik sem (50 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (150 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (310 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (390 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (620 m-re a víztől)Žakovce Úsvit – Žakovce – egyik sem (780 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (790 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (810 m-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (830 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (880 m-re a víztől)Vlková – egyik sem (920 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (950 m-re a víztől)Vrbov – egyik sem (1,0 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (1,0 km-re a víztől)Kežmarok – Ľubica – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Vlková – egyik sem (2,2 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,2 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Abrahámovce – Abrahámovce pri Vlkovej – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Śvábovce – Švábovce – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Kežmarok – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Huncovce – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Huncovce – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Hôrka – Hôrka pri Poprade – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,7 km-re a víztől)Janovce – pri družstve – Jánovce pri Poprade – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Jánovce – Machalovce – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Žakovce – skládka Úsvit – Žakovce – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Janovce – lesík – Jánovce pri Poprade – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Janovce – Jánovce pri Poprade – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Ľubica – egyik sem (3,0 km-re a víztől)Vrbov – Vr-1 – spanyollal hajó (140 m-re a víztől)Vrbov – Vr-2 – spanyollal hajó (200 m-re a víztől)Kežmarok – GTK-1 – spanyollal hajó (1,4 km-re a víztől)Gánovce – ŠHG-2 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Veľká Lomnica – GVL-1 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Gánovce – ŠHG-1 – spanyollal hajó (5,4 km-re a víztől)Stará Lesná – FGP-1 – spanyollal hajó (5,6 km-re a víztől)Gánovce – GA-1A – spanyollal hajó (6,1 km-re a víztől)Gánovce – GA-1 – spanyollal hajó (6,1 km-re a víztől)Letanovce – HKJ-4 – spanyollal hajó (7,2 km-re a víztől)Poprad – PP-1 – spanyollal hajó (7,4 km-re a víztől)Arnutovce – HKJ-3 – spanyollal hajó (9,2 km-re a víztől)Vr-1,2 – l3 (40 m-re a víztől)FGP-1 – l3 (6,6 km-re a víztől)PP-1 – k4 (6,8 km-re a víztől)HKJ-3 – j2 (9,1 km-re a víztől)a1 (900 m-re a víztől)b1 (2,5 km-re a víztől)a1 (2,8 km-re a víztől)a1 (3,0 km-re a víztől)a1 (3,5 km-re a víztől)a2 (3,6 km-re a víztől)a1 (4,0 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)b1 (4,7 km-re a víztől)b2 (4,7 km-re a víztől)a1 (4,9 km-re a víztől)b1 (5,0 km-re a víztől)c1 (5,2 km-re a víztől)a1 (5,2 km-re a víztől)a1 (5,4 km-re a víztől)b1 (5,5 km-re a víztől)c1 (5,7 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)b1 (6,0 km-re a víztől)a1 (6,3 km-re a víztől)c1 (6,6 km-re a víztől)c2 (6,7 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)b1 (9,8 km-re a víztől)Vrbov (200 m-re a víztől)Stará Lesná (6,3 km-re a víztől)Hôrka pri Poprade – mangánércek (1,5 km-re a víztől)Žakovce – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (970 m-re a víztől)Hôrka – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (1,9 km-re a víztől)Hôrka – díszkő – travertin (2,6 km-re a víztől)Kežmarok – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (3,0 km-re a víztől)Ľubica – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (3,2 km-re a víztől)Vydrník – kavicsos homok (3,6 km-re a víztől)Čenčice – építőkő – pieskovec (slabo vápnit (4,2 km-re a víztől)Veľká Lomnica – kavicsos homok (4,9 km-re a víztől)Hôrka – Levočské pohorie – mangánércek (1,4 km-re a víztől)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – mangánércek (2,7 km-re a víztől)Švábovce – mangánércek (2,7 km-re a víztől)Kežmarok – általános geológia (3,0 km-re a víztől)Ondrej-Hôrka – régészet (3,2 km-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (90 m-re a víztől)KEZMAROK – Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)LAHKOVCE – Földcsuszamlások (590 m-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (700 m-re a víztől)ZAKOVCE – Földcsuszamlások (860 m-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)VLKOVA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)SVABOVCE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)HUNCOVCE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)KISOVCE – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)KISOVCE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)TVAROZNA – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)ABRAHAMOVCE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)ABRAHAMOVCE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)KISOVCE – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)VRBOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)KISOVCE – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)KISOVCE – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)LUBICA – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)TVAROZNA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)SVABOVCE – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)Vrbov – szerkezeti fúrás termálvízzel, minerálnou v (50 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (90 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (120 m-re a víztől)Vrbov – szerkezeti fúrás termálvízzel, minerálnou v (140 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (140 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (180 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (180 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (180 m-re a víztől)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (570 m-re a víztől)Vrbov (680 m-re a víztől)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m-re a víztől)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Vlková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Huncovce – fúrás megfigyelése (1,3 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,4 km-re a víztől)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,5 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,5 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,5 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,5 km-re a víztől)Maláý Slavkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Kežmarok – fúrás megfigyelése (1,6 km-re a víztől)Vlková-hosp. dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Hozelec – Pusté pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Švábovce – Pusté Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Huncovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km-re a víztől)Poprad – fúrás megfigyelése (2,5 km-re a víztől)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Vrbov – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km-re a víztől)Lipovce – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (2,0 km-re a víztől)vrt s prelivom – Hidrogeológiai fúrások (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 180 μg/lmedián 10,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Kežmarok2002, 480 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Kežmarok2002, 480 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Vrbov, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Vrbov2002, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Vrbov2002, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Vrbov2002, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Vrbov2002, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 60. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Pirit (FeS₂)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)9 minta, legfeljebb 5 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)6 minta, legfeljebb 315 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 minta, legfeljebb 155 szem
    • Anatas (TiO₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 4115 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)22 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 minta, legfeljebb 815 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)5 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 minta, legfeljebb 815 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 390 μg/lmedián 18,5 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l30 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,50 μg/lmedián 0,650 μg/l30 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,130 mg/lmedián 0,0100 mg/l30 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,200 μg/l30 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 620 μg/lmedián 17,0 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,950 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    ásványrugó14,67 Bq/l4,67 Bq/l
    jól513,4 Bq/l7,70 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz11,80 Bq/l1,80 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk29,20 Bq/l5,50 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    forrás415,3 Bq/l14,4 Bq/l
    fejlett rugó10,700 Bq/l0,700 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Mn33×

    Bányászati tárgyak típusai

    • roncs16×
    • tárna7×
    • ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala6×
    • más típusú tárgy3×
    • nyél1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    vetrací komínmás típusú tárgyMn ércek2,0 km
    roncsroncsMn ércek2,1 km
    pinga? šachtica?ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaMn ércek2,1 km
    tárnatárnaMn ércek2,1 km
    tárnatárnaMn ércek2,1 km
    roncsroncsMn ércek2,2 km
    roncsroncsMn ércek2,2 km
    pinga?jadrtica?ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaMn ércek2,2 km
    roncsroncsMn ércek2,2 km
    roncsroncsMn ércek2,2 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Hôrka pri PoprádmangánércekLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony1,5 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Hôrka – Levočské pohorieMangánércekMnkisbetét1,4 km
    Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce)MangánércekMnbetét előfordulása2,7 km
    ŠvábovceMangánércekMnbetét előfordulása2,7 km
    Spišský ŠtiavnikUránércekU, Cubetét előfordulása4,9 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    223 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 40 hidrogeológiai és 183 egyéb; archív jelentés számával: 222.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m98×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m68×
    • több mint 300 m12×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-6mérnök-geológiai6,5 m8667230 m
    Vrbovszerkezeti fúrás termálvízzel, ásványvíz1 200,0 m42952 101Dd11.pdf50 m
    V-3mérnök-geológiai6,0 m9977560 m
    V-8mérnök-geológiai8,0 m8667260 m
    Késmárkkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel11,2 m10971 101Db28.pdf70 m
    V-4mérnök-geológiai6,0 m9977580 m
    V-5mérnök-geológiai7,0 m8667280 m
    V-3mérnök-geológiai6,5 m8667280 m
    Vrbovkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel150,0 m35858 101Dd10.pdf90 m
    Késmárkfúrás megfigyelése4,3 m68477 101Db35.pdf90 m
    V-7mérnök-geológiai8,0 m8667290 m
    V-1mérnök-geológiai6,0 m9977590 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban140 m
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban200 m
    Késmárk – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3használatban1,4 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4felhasználatlan5,3 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban5,3 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4felhasználatlan5,4 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan5,6 km
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4adatjelentés nélkül használatban6,1 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4felhasználatlan6,1 km
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan7,2 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    Vr-1,2geotermikus víz55 – 8016 – 30140 m
    kategória Vrbovtermálfürdő––1200 m
    kategória a1ásványvíz< 15< 516900 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 562,5 km
    kategória a2ásványvíz< 155-1513,6 km
    kategória b2ásványvíz15-225-1514,7 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 535,2 km
    kategória Stará Lesnátermálfürdő––16,3 km
    FGP-1geotermikus víz55 – 8016 – 3016,6 km
    kategória c2ásványvíz23-385-1516,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Késmárk – OKTANSK1001000P1,5 km
    Késmárk – bývalé kasárneSK1001000P2,1 km
    Žakovce – hulladéklerakó ÚsvitSK2004700F2,9 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Vrbov–1975–50 m
    Vrbov200 m²1980–150 m
    Vrbov40 m²1960–310 m
    Vrbov100 m²1980–390 m
    Késmárk–1950–620 m
    Žakovce Úsvit – Žakovce134 098 m²1998ellenőrzött780 m
    Késmárk–1960–790 m
    Késmárk–1970–810 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások30×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny27×
    • Stabilizovaný3×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel14×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Késmárk1 horgászvíz · 7,3 km11Vrbovský potok11

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád