Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków
Średnia łowisk na cieku
8z 100
Niska aktywność · średnia z jednego łowiska
Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.
Najlepsze okno dziś
06:00–08:00
VN Winšachtské, wynik okna 17.
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 10:04.
Mapa i łowiska cieku
Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.
KarpioweŁososiowo-pstrągoweŁososiowo-lipieniowe
niżejwyżej
Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane.
Teren w 3D
Ładowanie modelu terenu 3D…
Zdjęcia historyczne
Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.
2018zdjęcia z 3 lip 20182021zdjęcia z 7 lip 20212024zdjęcia z 27 lip 2024
Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.
Geológia a geochémia toku VN Winšachtské
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Mladé sedimenty100 % čiary vody
Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,3modelový odhad
typ vody Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizácia 197 mg/l, mäkká voda (6,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
1 z 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Olovo 35,6 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
45°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 115 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
54nGy/h dávkový príkon
70. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
327objektov do 3 km
ťažené: Au, Zn, Pb, Cu, Ag
Najbližšie: Halda objektu č.120 (halda), 70 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
–
Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.
Vrty a rozbory podzemnej vody
54vrtov do 3 km
139 rozborov vody v okolí
Z toho 54 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
46°C na ústí vrtu
6 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 4,6 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
3lokalít do 3 km
3 skládky
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
55záznamov do 5 km
11 ložísk, 44 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
12plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Mladé sedimenty100%SR 8,6 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.
Geologický vek hornín
kvartér100%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Pkt
kvartér
holocén
antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky
1×
Kvartérny pokryv
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Regionálne geologické členenie
neovulkanity100%SR 10 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Rajón stabilných území100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyslé vulkanity100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Kwasowość wody
pH 7,28typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Twardość wody
6,1°dH, mäkká
Súčet vápnika a horčíka (1,09 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
miękka
średnia
twarda
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
197mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 59Mg 24Na+K 17
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 53SO₄ 41
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
FluorkiF0,142 mg/l62. percentil
SiarczanySO451,2 mg/l62. percentil
SódNa8,73 mg/l49. percentil
ChlorkiCl6,07 mg/l40. percentil
DraslíkK2,21 mg/l36. percentil
MagnezMg7,70 mg/l23. percentil
WapńCa31,1 mg/l20. percentil
HydrogénuhličitanyHCO385,0 mg/l15. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
OłówPb35,6 mg/kg91. percentil
WanadV102 mg/kg90. percentil
KadmCd0,618 mg/kg89. percentil
BizmutBi0,438 mg/kg87. percentil
MiedźCu34,6 mg/kg79. percentil
KobaltCo10,0 mg/kg72. percentil
AntymonSb1,01 mg/kg71. percentil
MolibdenMo0,508 mg/kg70. percentil
CynkZn123 mg/kg70. percentil
SelenSe0,248 mg/kg50. percentil
RtęćHg0,0969 mg/kg47. percentil
ArsenAs4,74 mg/kg22. percentil
CínSn1,50 mg/kg5. percentil
ChromCr33,5 mg/kg5. percentil
NikielNi6,36 mg/kg2. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
GlinAl7,53 %93. percentil
TitánTi6 622 mg/kg91. percentil
ŻelazoFe3,63 %84. percentil
ManganMn1 041 mg/kg68. percentil
SódNa0,912 %59. percentil
MagnezMg0,892 %50. percentil
FosforP714 mg/kg32. percentil
DraslíkK1,37 %28. percentil
WapńCa0,913 %11. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
RubídiumRb97,5 mg/kg72. percentil
BerylBe1,77 mg/kg71. percentil
YtriumY31,2 mg/kg68. percentil
GáliumGa15,1 mg/kg60. percentil
StronciumSr127 mg/kg42. percentil
ZirkónZr367 mg/kg37. percentil
BáriumBa387 mg/kg31. percentil
LítiumLi26,2 mg/kg30. percentil
CérCe42,0 mg/kg7. percentil
BorB20,5 mg/kg3. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
54nGy/h vo vzduchu
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Ryzyko radonowe podłoża
średnie
Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.
Potas (K)K1,50 %84. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,75 ppm69. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,55 ppm57. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.
Magnetická anomália
-8nT
rozsah -8 až -8 nT
Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.
zápornákladná
Bouguerova tiažová anomália
-19mGal
reziduálna -3,1 mGal
Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 20 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 115 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)192–819m a.s.l.
Priemerná výška jednotiek453m a.s.l.
Średnie nachylenie10,6°
Priemerná januárová teplota-5,0°C
Priemerná júlová teplota16,5°C
Ročné zrážky850mm
Geomorfologické celky
Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Litogeochemické typy
Neogénne vulkanity100%SR 11 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 750 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,30 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
GlinAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OłówPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 460 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
źródło
1
16,7 Bq/l
16,7 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
6,58 Bq/l
6,58 Bq/l
výtok z banského diela
1
11,2 Bq/l
11,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au211×
Zn138×
Pb136×
Cu136×
Ag108×
Druhy banských objektov
štôlňa205×
halda71×
šachta27×
pinga, pingový ťah21×
iný druh objektu3×
Najbližšie staré banské diela
Nazwa
Gatunek
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda objektu č.120
halda
andezit
18.storočie
70 m
Vodná štôlňa
štôlňa
andezit
18.storočie
90 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
120 m
Halda objektu č.122
halda
Au,Ag
190 m
Königseg šachta
šachta
Au,Ag
210 m
Halda objektu č.118
halda
Au,Ag
220 m
Halda objektu č.114
halda
andezit
18.storočie
220 m
Halda objektu č.116
halda
Au,Ag
240 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
250 m
Vodná štôlňa
štôlňa
andezit
18.storočie
250 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,4 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,4 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,0 km
Bańska Szczawnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,3 km
Bańska Szczawnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,3 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,8 km
Wysoka
medené rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,8 km
Bańska Szczawnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
5,0 km
Bańska Szczawnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metale
Gatunek
Od vody
Štiavnické Bane
Polymetalické rudy
Pb, Zn
ložiskový výskyt
730 m
Štivnické bane – Piarg
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
stredné ložisko
1,1 km
Hodruša – Myšia hora
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
ložiskový výskyt
1,4 km
Hodruša – Rozália baňa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,1 km
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
2,2 km
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
2,8 km
Banište
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
3,1 km
Bańska Szczawnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
veľké ložisko
3,4 km
Bańska Szczawnica – Emil a Alžbeta šachta
Polymetalické rudy
Pb, Zn
malé ložisko
3,5 km
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
3,5 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
54 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 54.
Hĺbky vrtov
do 10 m1×
10–30 m15×
30–100 m4×
100–300 m12×
nad 300 m21×
Najbližšie vrty
Lokalizacja
Gatunek
Głębokość
Archívna správa
Od vody
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
15,3 m
85643 122Da21.pdf
20 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
15,7 m
85643 122Da20.pdf
100 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
16,0 m
85643 122Da18.pdf
100 m
Hodruša
monitorovací vrt
18,2 m
85643 122Da17.pdf
110 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
7,3 m
85643 122Da19.pdf
120 m
KOV-39
štruktúrny
1 346,0 m
20844
200 m
BLI-13/88
ložiskový
403,6 m
78727
770 m
BLI-12/88
ložiskový
638,0 m
78727
810 m
VŠJ-2A/90
ložiskový
300,0 m
78966
880 m
VŠJ-2/90
ložiskový
551,0 m
78966
880 m
Štiavnické Bane
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
38,0 m
73049 122Da11.pdf
890 m
BLI-11/87
ložiskový
402,0 m
78727
900 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Głębokość
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyhne – HGV-3
29 °C
–
64 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,3 km
Bańska Szczawnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
4,6 km
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,1 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
8,7 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,1 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,2 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło
Gatunek
Temperatura wody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
4,1 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
6,9 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
2
7,6 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
7,7 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
3
8,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Štiavnické Bane
–
2000
–
990 m
Stará Kremnička
–
2001
–
1,3 km
Štiavnické Bane
–
1950
–
1,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy7×
Blokové polia2×
Blokové polia + zosuvy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný7×
Potenciálny5×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.