Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
9aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
VN Winšachtské, Fensterpunktzahl 17.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2018abgebildet 3. Juli 20182021abgebildet 7. Juli 20212024abgebildet 27. Juli 2024
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku VN Winšachtské
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Mladé sedimenty100 % čiary vody
Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,3modelový odhad
typ vody Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizácia 197 mg/l, mäkká voda (6,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
1 aus 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Olovo 35,6 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
45°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 115 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
54nGy/h dávkový príkon
70. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
327objektov do 3 km
ťažené: Au, Zn, Pb, Cu, Ag
Najbližšie: Halda objektu č.120 (halda), 70 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
–
Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.
Vrty a rozbory podzemnej vody
54vrtov do 3 km
139 rozborov vody v okolí
Z toho 54 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
46°C na ústí vrtu
6 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 4,6 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
3lokalít do 3 km
3 skládky
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
55záznamov do 5 km
11 ložísk, 44 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
12plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Mladé sedimenty100%SR 8,6 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.
Geologický vek hornín
kvartér100%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Punkte
kvartér
holocén
antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky
1×
Kvartérny pokryv
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyslé vulkanity100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)100%SR 3,2 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Säuregehalt des Wassers
pH 7,28typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Wasserhärte
6,1°dH, mäkká
Súčet vápnika a horčíka (1,09 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
weich
mittel
hart
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
197mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 59Mg 24Na+K 17
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 53SO₄ 41
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
FluorideF0,142 mg/l62. percentil
SulfateSO451,2 mg/l62. percentil
NatriumNa8,73 mg/l49. percentil
ChlorideCl6,07 mg/l40. percentil
DraslíkK2,21 mg/l36. percentil
MagnesiumMg7,70 mg/l23. percentil
KalziumCa31,1 mg/l20. percentil
HydrogénuhličitanyHCO385,0 mg/l15. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
FührenPb35,6 mg/kg91. percentil
VanadiumV102 mg/kg90. percentil
CadmiumCd0,618 mg/kg89. percentil
BizmutBi0,438 mg/kg87. percentil
KupferCu34,6 mg/kg79. percentil
KobaltCo10,0 mg/kg72. percentil
AntimonSb1,01 mg/kg71. percentil
MolybdänMo0,508 mg/kg70. percentil
ZinkZn123 mg/kg70. percentil
SelenSe0,248 mg/kg50. percentil
QuecksilberHg0,0969 mg/kg47. percentil
ArsenAs4,74 mg/kg22. percentil
CínSn1,50 mg/kg5. percentil
ChromCr33,5 mg/kg5. percentil
NickelNi6,36 mg/kg2. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
AluminiumAl7,53 %93. percentil
TitánTi6.622 mg/kg91. percentil
EisenFe3,63 %84. percentil
ManganMn1.041 mg/kg68. percentil
NatriumNa0,912 %59. percentil
MagnesiumMg0,892 %50. percentil
PhosphorP714 mg/kg32. percentil
DraslíkK1,37 %28. percentil
KalziumCa0,913 %11. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
RubídiumRb97,5 mg/kg72. percentil
BerylliumBe1,77 mg/kg71. percentil
YtriumY31,2 mg/kg68. percentil
GáliumGa15,1 mg/kg60. percentil
StronciumSr127 mg/kg42. percentil
ZirkónZr367 mg/kg37. percentil
BáriumBa387 mg/kg31. percentil
LítiumLi26,2 mg/kg30. percentil
CérCe42,0 mg/kg7. percentil
BorB20,5 mg/kg3. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
54nGy/h vo vzduchu
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Kalium (K)K1,50 %84. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,75 ppm69. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,55 ppm57. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 20 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 115 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-5,0°C
Priemerná júlová teplota16,5°C
Ročné zrážky850mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 750 μg/lmedián 15,0 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,30 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 460 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
Quelle
1
16,7 Bq/l
16,7 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
6,58 Bq/l
6,58 Bq/l
výtok z banského diela
1
11,2 Bq/l
11,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au211×
Zn138×
Pb136×
Cu136×
Ag108×
Druhy banských objektov
štôlňa205×
halda71×
šachta27×
pinga, pingový ťah21×
iný druh objektu3×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda objektu č.120
halda
andezit
18.storočie
70 m
Vodná štôlňa
štôlňa
andezit
18.storočie
90 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
120 m
Halda objektu č.122
halda
Au,Ag
190 m
Königseg šachta
šachta
Au,Ag
210 m
Halda objektu č.118
halda
Au,Ag
220 m
Halda objektu č.114
halda
andezit
18.storočie
220 m
Halda objektu č.116
halda
Au,Ag
240 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
250 m
Vodná štôlňa
štôlňa
andezit
18.storočie
250 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,4 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,4 km
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,0 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,3 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,3 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
3,8 km
Hoch
medené rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,8 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
5,0 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Štiavnické Bane
Polymetalické rudy
Pb, Zn
ložiskový výskyt
730 m
Štivnické bane – Piarg
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
stredné ložisko
1,1 km
Hodruša – Myšia hora
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
ložiskový výskyt
1,4 km
Hodruša – Rozália baňa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,1 km
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
2,2 km
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
2,8 km
Banište
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
3,1 km
Banská Štiavnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
veľké ložisko
3,4 km
Banská Štiavnica – Emil a Alžbeta šachta
Polymetalické rudy
Pb, Zn
malé ložisko
3,5 km
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
3,5 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
54 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 54.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m1×
10–30 m15×
30–100 m4×
100–300 m12×
nad 300 m21×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
15,3 m
85643 122Da21.pdf
20 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
15,7 m
85643 122Da20.pdf
100 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
16,0 m
85643 122Da18.pdf
100 m
Hodruša
monitorovací vrt
18,2 m
85643 122Da17.pdf
110 m
Štiavnické Bane
monitorovací vrt
7,3 m
85643 122Da19.pdf
120 m
KOV-39
štruktúrny
1.346,0 m
20844
200 m
BLI-13/88
ložiskový
403,6 m
78727
770 m
BLI-12/88
ložiskový
638,0 m
78727
810 m
VŠJ-2A/90
ložiskový
300,0 m
78966
880 m
VŠJ-2/90
ložiskový
551,0 m
78966
880 m
Štiavnické Bane
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
38,0 m
73049 122Da11.pdf
890 m
BLI-11/87
ložiskový
402,0 m
78727
900 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyhne – HGV-3
29 °C
–
64 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,3 km
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
4,6 km
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,1 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
8,7 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,1 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,2 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
4,1 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
6,9 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
2
7,6 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
7,7 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
3
8,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Štiavnické Bane
–
2000
–
990 m
Stará Kremnička
–
2001
–
1,3 km
Štiavnické Bane
–
1950
–
1,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy7×
Blokové polia2×
Blokové polia + zosuvy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný7×
Potenciálny5×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.