Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Chtelnička

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

Chtelnička, wynik okna 28.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg.

    1001502002503000 km5 km10 km15 km
    Profil wysokościowy cieku: od 262 do 149 m n.p.m. na 20,0 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    262 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    143 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    120 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    6,0 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,17

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Chtelnička, rok 2017
    2017zdjęcia z 26 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Chtelnička, rok 2020
    2020zdjęcia z 22 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Chtelnička, rok 2023
    2023zdjęcia z 2 cze 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Chtelnička

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 1–2 wskaźniki1

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    • ChtelničkaChtelnička · norma niespełniona w 1 z 4 lat1 wskaźnik

    Problematyczne oczyszczalnie przy łowiskach1 oczyszczalnia w promieniu 2 km od łowiska

    • COV Veseleobciążenie 175%0,9 km

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Chtelnička

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 51 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 712 mg/l, veľmi tvrdá voda (25,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 121 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km38 °C70 °C

    Teplo pod nohami

    38°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 70 °C (prírastok 32 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 9,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Výtok, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    643vrtov do 3 km

    837 rozborov vody v okolí

    Z toho 426 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    24lokalít do 3 km

    24 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    54záznamov do 5 km

    25 ložísk, 29 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív9×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty46%SR 2,3 %
    • fluviálne sedimenty nív31%SR 68 %
    • eolicko-deluviálne sedimenty15%SR 0,8 %
    • proluviálne sedimenty7,7%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu8,7m
    • 10 – 1567%SR 7,1 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)33%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih50%SR 6,4 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %
    • veľký pokles17%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 9 z 16 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Piaski50%SR 3,9 %
    • Dolomity33%SR 1,8 %
    • Íly17%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)50%SR 2,4 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)33%SR 1,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)17%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta57%SR 2,6 %
    • kvartér Trnavskej pahorkatiny43%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,01typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    25,0°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    712mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3424 mg/l93. percentil
    • MagnezMg42,3 mg/l92. percentil
    • WapńCa109 mg/l91. percentil
    • ChlorkiCl30,6 mg/l81. percentil
    • DraslíkK4,88 mg/l72. percentil
    • SiarczanySO463,8 mg/l72. percentil
    • FluorkiF0,135 mg/l60. percentil
    • SódNa11,4 mg/l59. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AzotanyNO322,0 mg/l93. percentil
    • FosforečnanyPO40,507 mg/l81. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,30 mg/l72. percentil
    • AmóniumNH40,152 mg/l61. percentil

    Metale

    • CynkZn8,66 μg/l60. percentil
    • ManganMn39,9 μg/l56. percentil
    • ŻelazoFe0,0506 mg/l23. percentil
    • GlinAl10,7 μg/l3. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr121 mg/kg90. percentil
    • OłówPb19,2 mg/kg67. percentil
    • CynkZn112 mg/kg64. percentil
    • AntymonSb0,830 mg/kg64. percentil
    • NikielNi27,6 mg/kg63. percentil
    • KadmCd0,245 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,234 mg/kg57. percentil
    • RtęćHg0,108 mg/kg53. percentil
    • MiedźCu24,1 mg/kg52. percentil
    • ArsenAs6,42 mg/kg47. percentil
    • MolibdenMo0,359 mg/kg47. percentil
    • SelenSe0,215 mg/kg42. percentil
    • CínSn2,39 mg/kg39. percentil
    • KobaltCo6,90 mg/kg25. percentil
    • WanadV57,4 mg/kg23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnezMg1,55 %82. percentil
    • FosforP1 115 mg/kg78. percentil
    • WapńCa4,19 %76. percentil
    • DraslíkK1,61 %65. percentil
    • ŻelazoFe2,40 %33. percentil
    • TitánTi4 019 mg/kg32. percentil
    • GlinAl5,04 %28. percentil
    • ManganMn622 mg/kg21. percentil
    • SódNa0,720 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa14,9 mg/kg58. percentil
    • RubídiumRb86,9 mg/kg46. percentil
    • CérCe57,5 mg/kg44. percentil
    • BorB58,5 mg/kg43. percentil
    • BáriumBa415 mg/kg42. percentil
    • ZirkónZr374 mg/kg40. percentil
    • YtriumY25,2 mg/kg36. percentil
    • BerylBe1,05 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr115 mg/kg30. percentil
    • LítiumLi24,5 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 38 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,85 ppm76. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,76 ppm62. percentil
    • Potas (K)K1,23 %26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km38 °C70 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    38 / 70 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 32 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota18,8°C
    • Ročné zrážky685mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma87%SR 38 %
    • horská klíma13%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Dubovany – Hliník – Horné Dubovany – občasný (50 m od vody)Dolný Lopašov – nijaký (50 m od vody)Veľké Kostoľany – nijaký (90 m od vody)Nižná – nijaký (110 m od vody)Dolný Lopašov – nijaký (150 m od vody)Chtelnica – Dolný Lopašov – nijaký (180 m od vody)Veľké Kostoľany – nijaký (190 m od vody)Dubovany – Dolné Dubovany – nijaký (220 m od vody)Dubovany – Dolné Dubovany – nijaký (250 m od vody)Veľké Kostoľany – Zákostoľany – nijaký (330 m od vody)Dolný Lopašov – občasný (330 m od vody)Dubovany – Dolné Dubovany – nijaký (350 m od vody)Borovce – nedá sa odhadnúť (460 m od vody)Chtelnica – nijaký (510 m od vody)Chríb – Hlboká cesta – Borovce – nijaký (530 m od vody)Kočín – Lančár – Kočín – nijaký (530 m od vody)Dubník – Chtelnica – nijaký (730 m od vody)Dubník – Chtelnica – nijaký (1,0 km od vody)Borovce – Hliník – Borovce – občasný (1,0 km od vody)Rakovice – Hliník – Rakovice – nijaký (1,0 km od vody)Skládka odpadov Rakovice – Rakovice – nijaký (1,1 km od vody)Pečeňady – Zákostoľany – trvalý (1,6 km od vody)Pečeňady – trvalý (2,0 km od vody)Prašník – nijaký (2,9 km od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (5,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (5,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (5,8 km od vody)Koplotovce – KB-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (6,4 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (6,5 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (6,5 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (6,6 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (6,6 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (6,6 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (6,8 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (6,8 km od vody)a1 (4,2 km od vody)d1 (6,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)e1 (6,6 km od vody)c1 (6,7 km od vody)c1 (6,8 km od vody)c2 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)e1 (7,1 km od vody)e2 (7,1 km od vody)b1 (7,2 km od vody)b2 (7,3 km od vody)e1 (7,5 km od vody)Koplotovce (6,1 km od vody)Lančár – stavebný kameň (630 m od vody)Chtelnica – Malé Skalky – dekoračný kameň (710 m od vody)Dolný Lopašov – stavebný kameň (750 m od vody)Madunice – Veľké Kostoľany – horľavý zemný plyn (820 m od vody)Vrbové – stavebný kameň (3,1 km od vody)Dechtice – stavebný kameň (3,3 km od vody)Dechtice – Dolná Skalová – stavebný kameň (3,4 km od vody)Prašník – stavebný kameň (3,7 km od vody)Lančár – stavebný kameň (650 m od vody)Chtelnica – Malé Skalky – dekoračný kameň (700 m od vody)Dolný Lopašov – stavebný kameň (750 m od vody)Madunice – Veľké Kostoľany – horľavý zemný plyn (820 m od vody)Madunice – horľavý zemný plyn (2,8 km od vody)Vrbové – stavebný kameň (3,1 km od vody)Dechtice – stavebný kameň (3,3 km od vody)Dechtice – Dolná Skalová – stavebný kameň (3,4 km od vody)Košariská – dolomit (3,4 km od vody)Košariská – dolomit (3,4 km od vody)Prašník – stavebný kameň (3,7 km od vody)Dechtice – Lažteky – vápenec vysokopercentný (3,9 km od vody)PZZP – Nižná – podzemné zásobníky zemného plynu (520 m od vody)Košariská – dolomit (3,4 km od vody)Košariská – dolomit (3,4 km od vody)Borovce – štrkopiesky a piesky (1,0 km od vody)Madunice – Sihote pri Váhu – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Chtelnica – stavebný kameň – dolomit (90 m od vody)Chtelnica – stavebný kameň – vápenec (130 m od vody)Chtelnica – stavebný kameň – dolomit (220 m od vody)Kočín – stavebný kameň – dolomit (470 m od vody)Madunice – pionierske vrty – zemný plyn (600 m od vody)Madunice pionierske vrty – zemný plyn (1,4 km od vody)Nižná – zemný plyn, pzzp (1,5 km od vody)Pečeňady – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – vápenec (2,3 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (3,0 km od vody)Dobrá Voda – stavebný piesok – piesky (3,0 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – vápenec (3,5 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pieskovec (3,6 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Krakovany – tehliarske suroviny (3,7 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – vápenec (4,1 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Červeník – štrkopiesky (4,9 km od vody)U Hrotkov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (4,9 km od vody)Drahovce – štrkopiesky (5,0 km od vody)Chtelnica, Černík – všeobecná geológia (250 m od vody)Dobrá Voda – tektonika (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)Veľké Kostoľany – monitorovací vrt (40 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Chtelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Nižná – monitorovací vrt (100 m od vody)Chtelnica – Vítek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Nižná – monitorovací vrt (110 m od vody)Veľké Kostoľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Veľké Kostoľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Lančár – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Veselé – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Borovce – zavlažovací vrt (200 m od vody)Veľké Kostoľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Veľké Kostoľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (230 m od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Veľké Kostoľany – monitorovací vrt (270 m od vody)Dubovany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Veľké Kostoľany – monitorovací vrt (400 m od vody)Rakovice – Borovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Borovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Veselé – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Dolný Lopašov – negatívny vrt (580 m od vody)Chtelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Dolný Lopašov – monitorovací vrt (600 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Dolný Lopašov – monitorovací vrt (620 m od vody)Dubovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Dolný Lopašov – monitorovací vrt (660 m od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Borovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Veselé – zavlažovací vrt (720 m od vody)Rakovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Veľké Kostoľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Veľké Kostoľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výtok, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 161 μg/lmedián 57,0 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Holešky, 1999, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: paralelný kan. s Dudváhom, 1999, 700 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,95 μg/l34 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok p. Lopašová, 1999, 500 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: paralelný kan. s Dudváhom, 1999, 700 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: o. Lančár, kanál č.d. 40, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdbežná hodnota
      najvyššie 0,160 μg/lmedián 0,150 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výtok, potok, 120 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dudváh, 1999, 720 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dudváh, 1999, 720 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 141 μg/lmedián 141 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Výtok, potok, 2003, 120 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,5 mg/lmedián 9,37 mg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: o. Lančár, kanál č.d. 40, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9 760 μg/lmedián 191 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,4 μg/lmedián 1,00 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,640 mg/lmedián 0,0100 mg/l68 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,7 μg/lmedián 0,600 μg/l68 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 1,00 μg/l68 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l68 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,10 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 8,50 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1321,1 Bq/l12,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie215,2 Bq/l11,4 Bq/l
    upravený prameň628,4 Bq/l17,1 Bq/l
    potok, rieka13,26 Bq/l3,26 Bq/l
    źródło530,3 Bq/l19,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie310,4 Bq/l5,88 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    PZZP – Nižnápodzemné zásobníky zemného plynuLožisko s predpokladom využívania zásob – SaveGas SR s.r.o.520 m
    Lančárstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske výrobné a obchodné družstvo (Kočín)630 m
    Lančárstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske výrobné a obchodné družstvo (Kočín)650 m
    Chtelnica – Malé Skalkydekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Kamenivo Nord 2 s.r.o.700 m
    Chtelnica – Malé Skalkydekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Kamenivo Nord 2 s.r.o.710 m
    Dolný Lopašovstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo DOLNÝ LOPAŠOV750 m
    Dolný Lopašovstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo DOLNÝ LOPAŠOV750 m
    Madunice – Veľké Kostoľanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená820 m
    Madunice – Veľké Kostoľanyhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – organizácia neurčená820 m
    Borovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,0 km
    Madunicehorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.2,8 km
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    643 vrtov v pásme 3 km, z toho 105 hydrogeologických a 538 ostatných; s číslom archívnej správy 426.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m218×
    • 10–30 m82×
    • 30–100 m62×
    • 100–300 m50×
    • nad 300 m113×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    UCH-2inžiniersko-geologický3,0 m6615410 m
    K-9inžiniersko-geologický5,0 m5078420 m
    V-18inžiniersko-geologický6,0 m5417730 m
    K-2inžiniersko-geologický5,0 m5078430 m
    Veľké Kostoľanymonitorovací vrt10,0 m78428 132Ad49.pdf40 m
    K-7inžiniersko-geologický3,0 m5078440 m
    Cf Pie-48ložiskový––40 m
    Pie-38ložiskový––40 m
    Cf Pie-68ložiskový––40 m
    Cf Šp-138ložiskový220,0 m–40 m
    M-3/5inžiniersko-geologický5,0 m5078440 m
    RH-43hydrogeologický69,0 m791440 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – GTP-171 °C11,5 l/s1200 mCa-SO4nevyužívaný4,6 km
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4využívaný5,8 km
    Piešťany – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4využívaný5,8 km
    Piešťany – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nevyužívaný5,8 km
    Koplotovce – KB-124 °C14,5 l/s118 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov6,0 km
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nevyužívaný6,4 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný6,5 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný6,5 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nevyužívaný6,6 km
    Piešťany – V-769 °C4,4 l/s66,5 mCa-SO4nevyužívaný6,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 544,2 km
    kategória Koplotovcetermálne kúpalisko––16,1 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 516,1 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 536,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 526,7 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,8 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1517,1 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,2 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1517,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubovany – Glin – Horné Dubovany20 000 m²1960–50 m
    Dolný Lopašov300 m²1950–50 m
    Veľké Kostoľany30 000 m²1965–90 m
    Nižná1 500 m²1980–110 m
    Dolný Lopašov10 000 m²1970–150 m
    Chtelnica – Dolný Lopašov20 000 m²1950–180 m
    Veľké Kostoľany7 000 m²1985–190 m
    Dubovany – Dolné Dubovany400 m²1990–220 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Vrbové1 łowisko · 51 km18Chtelnička18

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag