Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Paludžanka, wynik okna 31. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 0 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: WagZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 226 mg/l, mäkká voda (7,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 272 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 60 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 53nGy/h dávkový príkon 67. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 1vzorka so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (310 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Antimón 162 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Paludzanka, potok). 117vrtov do 3 km 243 rozborov vody v okolí Z toho 117 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 66°C na ústí vrtu 8 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Bešeňová – FGTB-1, výdatnosť 32,0 l/s, 6,8 km od vody. 10lokalít do 3 km 1 záťaž, 9 skládok Najbližšia záťaž: Lazisko – odkaliská Liptovská Dúbrava, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 27záznamov do 5 km 5 ložísk, 22 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 91plôch do 3 km 6 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,17typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 226mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 53nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 60 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Paludzanka, potok, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Paludzanka, potok, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Paludžanka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dúbrava, 1100m SZ od K1265, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Paludzanka, potok, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Paludzanka, potok, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dúbrava, 1100m SZ od K1265, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dúbrava, 1100m SZ od K1265, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dúbrava, 1100m SZ od K1265, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dúbrava, 1100m SZ od K1265, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Paludžanka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 21. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 117 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 95 ostatných; s číslom archívnej správy 117. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Paludžanka
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Horáreň Hluché 54 cm – Svätý Kríž 40 cm – Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Paludžanka
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ
Pokaż stanowiska w tabeli (2)
Geológia a geochémia toku Paludžanka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
10,2 mg/l33. percentil4,35 mg/l30. percentil137 mg/l28. percentil24,7 mg/l25. percentil37,5 mg/l25. percentil1,55 mg/l22. percentil4,11 mg/l21. percentil0,0600 mg/l16. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,34 mg/l54. percentil0,150 mg/l53. percentil0,0445 mg/l22. percentil3,32 mg/l20. percentilMetale
13,7 μg/l76. percentil80,6 μg/l55. percentil0,112 mg/l54. percentil20,5 μg/l40. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
272 mg/kg96. percentil53,7 mg/kg95. percentil41,7 mg/kg93. percentil0,657 mg/kg84. percentil0,388 mg/kg76. percentil0,320 mg/kg73. percentil0,289 mg/kg71. percentil3,20 mg/kg68. percentil66,4 mg/kg40. percentil84,7 mg/kg36. percentil19,6 mg/kg31. percentil59,1 mg/kg27. percentil0,0641 mg/kg24. percentil18,0 mg/kg21. percentil5,13 mg/kg8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,93 %91. percentil1 165 mg/kg81. percentil1,23 %72. percentil0,979 %69. percentil5,68 %52. percentil2,01 %49. percentil3 997 mg/kg31. percentil2,23 %22. percentil575 mg/kg15. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
21,7 mg/kg95. percentil80,5 mg/kg91. percentil629 mg/kg88. percentil76,2 mg/kg84. percentil2,05 mg/kg84. percentil100 mg/kg77. percentil35,0 mg/kg75. percentil164 mg/kg72. percentil387 mg/kg44. percentil25,1 mg/kg35. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,54 %86. percentil7,61 ppm58. percentil2,47 ppm36. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody K-61/B 1 zrno 310 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián źródło 6 33,8 Bq/l 7,89 Bq/l vrt s prelivom 1 6,34 Bq/l 6,34 Bq/l upravený prameň 2 15,8 Bq/l 15,5 Bq/l studňa 2 23,1 Bq/l 21,7 Bq/l potok, rieka 2 1,31 Bq/l 0,835 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovská Mara štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 1,8 km Liptovská Mara štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 1,8 km Liptovské Kľačany dekoračný kameň Ťažené ložisko – KAMEŇOLOMY Liptovské Kľačany, s.r.o. 5,0 km Liptovské Kľačany dekoračný kameň Ťažené ložisko – KAMEŇOLOMY Liptovské Kľačany, s.r.o. 5,0 km Liptovské Kľačany dekoračný kameň Ťažené ložisko – KAMEŇOLOMY Liptovské Kľačany, s.r.o. 5,0 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Križianka Zlaté rudy Au, Sb mineralogický výskyt 2,3 km Žihlavná Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 3,2 km Kamieniste Antimónové rudy Sb malé ložisko 3,7 km Terézia štôlňa Antimónové rudy Sb malé ložisko 4,3 km Dúbrava Antimónové rudy Sb malé ložisko 4,6 km Dúbrava – Ľubelská Antimónové rudy Sb, Au stredné ložisko 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Galovany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 47826 100Cc20.pdf60 m VN13-5 životné prostredie – 9644470 m Dúbrava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 30411 100Cc24.pdf100 m Liptovský Kríž úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 47828 100Cc21.pdf100 m LK-24 hydrogeologický 10,0 m 30411100 m Liptovský Kríž úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,0 m 22279 100Cc1.pdf130 m Dúbrava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 30411 100Cc25.pdf150 m LK-25 hydrogeologický 16,0 m 30411150 m Dúbava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 30411 100Cc26.pdf570 m LK-26 hydrogeologický 6,0 m 30411570 m Liptovský Kríž úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 45846 100Cc19.pdf680 m Dúbrava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 30411 100Cc27.pdf790 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Pavčina Lehota – FGL-1 32 °C – 2129 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 1,5 km Liptovský Trnovec – ZGL-2/A 61 °C 31,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 3,4 km Bešeňová – FBe-1 25 °C 5,4 l/s 401 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 6,7 km Bešeňová – FGTB-1 66 °C 32,0 l/s 1833 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 6,8 km Bešeňová – ZGL-1 62 °C 27,0 l/s 1987 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 7,0 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 9,8 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 9,9 km Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 10,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 2,2 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 2,3 km ZGL-2/A geotermálna voda 55 – 80 31 – 50 1 5,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 5,5 km kategória Bešeňová termálne kúpalisko – – 1 6,3 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 3 7,0 km ZGL-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 7,1 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 8,0 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Lazisko – odkaliská Liptovská Dúbrava SK200300FK 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Gálovany – Gôtovany – – – 40 m Lazisko – Dúbrava – – – 40 m Sv.Kríž – Paludžanka – Svätý Kríž – – – 60 m Svätý Kríž – 1985 – 80 m Gálovany – pri HD – Gôtovany – – – 100 m Svätý Kríž pri HD (obec Vlachy) – Svätý Kríž – – – 540 m Dúbrava – 1992 – 1,7 km Fiačice – Gôtovany 700 m² – – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
26z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
AntymonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 162 μg/lmedián 130 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,20 μg/lmedián 5,25 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KadmCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 55,0 μg/l6 vzoriek
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 230 μg/lmedián 230 μg/l5 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MiedźCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,17 mg/lmedián 5,32 mg/l6 vzoriek
AntymonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 220 μg/lmedián 0,750 μg/l18 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
RtęćHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 44,0 μg/lmedián 3,50 μg/l18 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
GlinAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
OłówPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l18 vzoriek
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CynkZnnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 13,0 μg/lmedián 3,50 μg/l18 vzoriek22 % pod medzou stanovenia





