Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Tužina, wynik okna 26. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 05:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: NitraZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 335 mg/l, stredne tvrdá voda (11,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 10,0 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 59nGy/h dávkový príkon 83. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 25objektov do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Staré ryžovisko na Au (iný druh objektu), 1,2 km od vody. 20vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 20 zŕn v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 2,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nitrianske Pravno). 101vrtov do 3 km 516 rozborov vody v okolí Z toho 101 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Bojnice – BR-6, výdatnosť 4,0 l/s, 9,9 km od vody. 12lokalít do 3 km 12 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 32záznamov do 5 km 4 ložiská, 28 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 47plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,15typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,7°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 335mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 59nGy/h vo vzduchu rozsah 38 až 65 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 390 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1995, 390 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tužiná, potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1995, 270 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 600 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Solka, Čertova dolina, 1996, 580 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 101 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 101. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Tužina
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Tužina
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Tužina
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kvartér pleistocén – holocén zosuvy 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
211 mg/l49. percentil14,9 mg/l49. percentil59,5 mg/l46. percentil0,103 mg/l44. percentil33,1 mg/l39. percentil3,02 mg/l19. percentil1,12 mg/l13. percentil2,87 mg/l11. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,80 mg/l46. percentil0,0463 mg/l23. percentil0,0335 mg/l19. percentil1,69 mg/l13. percentilMetale
88,4 μg/l58. percentil6,96 μg/l51. percentil0,0489 mg/l22. percentil5,64 μg/l10. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
10,0 mg/kg76. percentil0,517 mg/kg72. percentil19,7 mg/kg69. percentil0,695 mg/kg55. percentil0,246 mg/kg50. percentil0,174 mg/kg47. percentil0,0837 mg/kg39. percentil22,0 mg/kg37. percentil82,8 mg/kg34. percentil19,8 mg/kg32. percentil0,149 mg/kg22. percentil52,5 mg/kg20. percentil55,9 mg/kg20. percentil5,53 mg/kg11. percentil1,54 mg/kg6. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7,41 %90. percentil1,87 %87. percentil1,55 %56. percentil0,877 %52. percentil692 mg/kg31. percentil676 mg/kg27. percentil4,93 %24. percentil2,10 %15. percentil3 274 mg/kg10. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
36,9 mg/kg81. percentil180 mg/kg79. percentil67,6 mg/kg74. percentil342 mg/kg30. percentil383 mg/kg30. percentil23,8 mg/kg29. percentil52,7 mg/kg29. percentil0,950 mg/kg25. percentil76,9 mg/kg22. percentil7,79 mg/kg9. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,27 ppm91. percentil1,59 %88. percentil7,65 ppm59. percentilGeotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Z53 4 zrná 120 m X23 2 zrná 200 m Z46 1 zrno 230 m Z54 1 zrno 270 m Z55 8 zŕn 380 m Z56 2 zrná 460 m Z63 4 zrná 480 m X22 1 zrno 490 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián potok, rieka 3 9,86 Bq/l 1,02 Bq/l źródło 11 25,1 Bq/l 8,01 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 2,16 Bq/l 1,22 Bq/l upravený prameň 2 37,3 Bq/l 22,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,2 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,5 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,8 km Staré ryžovisko – Smrečiny iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko – Smrečiny iný druh objektu Au 17.storočie 2,2 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,3 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,4 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Nitrianske Pravno tehliarske suroviny Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o. 1,3 km Nitrianske Pravno tehliarske suroviny Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o. 1,3 km Vyšehradné I stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,6 km Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť) štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 4,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Malinová Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 2,0 km Chvojnica – Hlboká dolina Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 2,8 km Chvojnica Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 3,6 km Chvojnica – Promincľová dolina Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody J-2 inžiniersko-geologický 71,0 m 2724510 m Nitrianske Pravno úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 25,0 m 39644 110Ad12.pdf50 m J-1 inžiniersko-geologický 75,0 m 2724560 m J-3 inžiniersko-geologický 80,0 m 2724560 m 715/75 ložiskový 293,7 m 84400160 m VS-66 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815180 m Tužina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 81,0 m 20122 110Ac3.pdf200 m ČČ-6 štruktúrny 154,0 m 3205200 m VS-67 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815220 m Nitrianske Pravno úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 47,0 m 39644 110Ad13.pdf230 m 716/75 ložiskový 309,2 m 84400240 m VS-60 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815350 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Bojnice – NB-5 27 °C 1,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Bojnice 29 °C 0,1 l/s – Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,9 km Bojnice – BR-6 40 °C 4,0 l/s 100 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,9 km Bojnice – PA-7 40 °C 1,5 l/s 58 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 8,0 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 8,0 km kategória Bojnice termálne kúpalisko – – 1 9,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tužina 4 000 m² 1970 – 50 m Nitrianske Pravno 80 m² 1975 – 810 m Poluvsie 2 000 m² 1985 – 1,0 km Skládka TKO Vyšehradné – Nitrianské Pravno – Nitrianske Pravno 10 000 m² 1995 monitorovaná 1,4 km Nitrianské Pravno – v lome – Nitrianske Pravno 7 000 m² 1978 – 1,5 km Bývalý lom – Kľačno 500 m² 1970 – 1,7 km Roklina nad obcou – Malinová 20 000 m² 1960 – 1,8 km Za ŠM – Kľačno 5 000 m² – – 2,3 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
21z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
KadmCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 420 μg/lmedián 255 μg/l4 vzorky
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l11 vzoriek
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 mg/lmedián 7,32 mg/l11 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,4 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,150 μg/l40 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
GlinAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0600 mg/l40 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
CynkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 572 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
OłówPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,700 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 4,00 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


