Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
20de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Tužina, puntuación de la ventana 26.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua rápidoPodhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.
Perfil de elevación del curso de agua: de 678 a 328 m s. n. m. en 15,0 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
678 m a.s.l.
Punto más bajo
311 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
367 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
24 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,10
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2017fotografiado 3 jun 20172020fotografiado 1 ago 20202023fotografiado 18 jul 2023
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Tužina
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
25objektov do 3 km
ťažené: Au
Najbližšie: Staré ryžovisko na Au (iný druh objektu), 1,2 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
20vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 20 zŕn v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Selén 2,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nitrianske Pravno).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
101vrtov do 3 km
516 rozborov vody v okolí
Z toho 101 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
40°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Bojnice – BR-6, výdatnosť 4,0 l/s, 9,9 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
12 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
32záznamov do 5 km
4 ložiská, 28 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
47plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 390 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1995, 390 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 420 μg/lmedián 255 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tužiná, potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1995, 270 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 600 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 mg/lmedián 7,32 mg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Solka, Čertova dolina, 1996, 580 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)46 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)43 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)43 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
Oro (Au)20 vzoriek, najviac 20 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Galenit (PbS)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
Z53
4 zrná
120 m
X23
2 zrná
200 m
Z46
1 zrno
230 m
Z54
1 zrno
270 m
Z55
8 zŕn
380 m
Z56
2 zrná
460 m
Z63
4 zrná
480 m
X22
1 zrno
490 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Zirkón (ZrSiO₄)48 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))27 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 451 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO310×
Ca-Mg-HCO36×
Ca-(Mg)-(HCO3)-SO41×
Ca-(Mg)-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A10×
trieda E5×
trieda D1×
trieda C1×
trieda B1×
Kovy v podzemnej vode
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,4 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,150 μg/l40 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0600 mg/l40 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 572 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,700 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 4,00 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
potok, rieka
3
9,86 Bq/l
1,02 Bq/l
fuente
11
25,1 Bq/l
8,01 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
2,16 Bq/l
1,22 Bq/l
upravený prameň
2
37,3 Bq/l
22,8 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au22×
Druhy banských objektov
iný druh objektu22×
halda1×
štôlňa1×
pinga, pingový ťah1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
1,2 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
1,5 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
1,8 km
Staré ryžovisko – Smrečiny
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,0 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,0 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,0 km
Staré ryžovisko – Smrečiny
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,2 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,3 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,4 km
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Au
17.storočie
2,4 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Nitrianske Pravno
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o.
1,3 km
Nitrianske Pravno
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o.
1,3 km
Vyšehradné I
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
1,6 km
Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť)
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
4,2 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Malinová
Zlaté rudy
Au
ložiskový výskyt
2,0 km
Chvojnica – Hlboká dolina
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Ag, Au
ložiskový výskyt
2,8 km
Chvojnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Ag, Au
ložiskový výskyt
3,6 km
Chvojnica – Promincľová dolina
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Ag, Au
ložiskový výskyt
4,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
101 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 101.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m45×
10–30 m18×
30–100 m17×
100–300 m12×
nad 300 m3×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
J-2
inžiniersko-geologický
71,0 m
27245
10 m
Nitrianske Pravno
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
25,0 m
39644 110Ad12.pdf
50 m
J-1
inžiniersko-geologický
75,0 m
27245
60 m
J-3
inžiniersko-geologický
80,0 m
27245
60 m
715/75
ložiskový
293,7 m
84400
160 m
VS-66
inžiniersko-geologický
4,0 m
91815
180 m
Tužina
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
81,0 m
20122 110Ac3.pdf
200 m
ČČ-6
štruktúrny
154,0 m
3205
200 m
VS-67
inžiniersko-geologický
4,0 m
91815
220 m
Nitrianske Pravno
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
47,0 m
39644 110Ad13.pdf
230 m
716/75
ložiskový
309,2 m
84400
240 m
VS-60
inžiniersko-geologický
4,0 m
91815
350 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Bojnice – NB-5
27 °C
1,0 l/s
150 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,8 km
Bojnice
29 °C
0,1 l/s
–
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,9 km
Bojnice – BR-6
40 °C
4,0 l/s
100 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,9 km
Bojnice – PA-7
40 °C
1,5 l/s
58 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
8,0 km
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
8,0 km
kategória Bojnice
termálne kúpalisko
–
–
1
9,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Tužina
4 000 m²
1970
–
50 m
Nitrianske Pravno
80 m²
1975
–
810 m
Poluvsie
2 000 m²
1985
–
1,0 km
Skládka TKO Vyšehradné – Nitrianské Pravno – Nitrianske Pravno
10 000 m²
1995
monitorovaná
1,4 km
Nitrianské Pravno – v lome – Nitrianske Pravno
7 000 m²
1978
–
1,5 km
Bývalý lom – Kľačno
500 m²
1970
–
1,7 km
Roklina nad obcou – Malinová
20 000 m²
1960
–
1,8 km
Za ŠM – Kľačno
5 000 m²
–
–
2,3 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy43×
Blokové polia2×
Svahové prúdy1×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Potenciálny34×
Stabilizovaný13×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova23×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
Nedostatočne doložené2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.