Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
20з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Тужіна, оцінка вікна 26.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Швидкий водотікПодгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.
Висотний профіль водотоку: від 678 до 328 м н. р. м. на 15,0 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
678 м н. р. м.
Найнижча точка
311 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
367 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
24 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,10
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Tužina
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
25objektov do 3 km
ťažené: Au
Najbližšie: Staré ryžovisko na Au (iný druh objektu), 1,2 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
20vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 20 zŕn v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Selén 2,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nitrianske Pravno).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
101vrtov do 3 km
516 rozborov vody v okolí
Z toho 101 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
40°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Bojnice – BR-6, výdatnosť 4,0 l/s, 9,9 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
12 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
32záznamov do 5 km
4 ložiská, 28 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
47plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 390 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1995, 390 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 420 μg/lmedián 255 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Tužiná, potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1995, 270 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 600 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 мг/лmedián 7,32 мг/л11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Solka, Čertova dolina, 1996, 580 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)46 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)43 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)43 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
Золото (Ау)20 vzoriek, najviac 20 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ґаленіт (ПбС)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Арзенопиріт (ФеАсС)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка
Zlato vo vzorke
Od vody
Z53
4 zrná
120 м
X23
2 zrná
200 м
Z46
1 zrno
230 м
Z54
1 zrno
270 м
Z55
8 zŕn
380 м
Z56
2 zrná
460 м
Z63
4 zrná
480 м
X22
1 zrno
490 м
Horninotvorné a doprovodné minerály
Zirkón (ZrSiO₄)48 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))27 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 451 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-HCO310×
Ца-Мґ-HCO36×
Ца-(Мґ)-(HCO3)-SO41×
Ца-(Мґ)-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A10×
trieda E5×
trieda D1×
trieda C1×
trieda B1×
Kovy v podzemnej vode
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,4 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,150 μg/l40 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 мг/лmedián 0,0600 мг/л40 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 572 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,700 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 4,00 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
potok, rieka
3
9,86 Bq/l
1,02 Bq/l
джерело
11
25,1 Bq/l
8,01 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
2,16 Bq/l
1,22 Bq/l
upravený prameň
2
37,3 Bq/l
22,8 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Ау22×
Druhy banských objektov
iný druh objektu22×
halda1×
štôlňa1×
pinga, pingový ťah1×
Najbližšie staré banské diela
Назва
Вид
Тяжене
Уконченіе
Od vody
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
1,2 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
1,5 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
1,8 км
Staré ryžovisko – Smrečiny
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,0 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,0 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,0 км
Staré ryžovisko – Smrečiny
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,2 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,3 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,4 км
Staré ryžovisko na Au
iný druh objektu
Ау
17.storočie
2,4 км
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Нітріанске Правно
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o.
1,3 км
Нітріанске Правно
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o.
1,3 км
Вишеградне І
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
1,6 км
Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť)
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
4,2 км
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Малінова
Zlaté rudy
Ау
ložiskový výskyt
2,0 км
Хвойніца – Глбока доліна
Polymetalicko-drahokovové rudy
Пб, Зн, Аґ, Ау
ložiskový výskyt
2,8 км
Хвойніца
Polymetalicko-drahokovové rudy
Пб, Зн, Аґ, Ау
ložiskový výskyt
3,6 км
Хвойніца – Промінцльова доліна
Polymetalicko-drahokovové rudy
Пб, Зн, Аґ, Ау
ložiskový výskyt
4,9 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
101 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 101.
Hĺbky vrtov
до 10 м45×
10–30 м18×
30–100 м17×
100–300 м12×
nad 300 m3×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
J-2
inžiniersko-geologický
71,0 м
27245
10 м
Нітріанске Правно
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
25,0 м
39644 110Ad12.pdf
50 м
J-1
inžiniersko-geologický
75,0 м
27245
60 м
J-3
inžiniersko-geologický
80,0 м
27245
60 м
715/75
ložiskový
293,7 м
84400
160 м
VS-66
inžiniersko-geologický
4,0 м
91815
180 м
Тужіна
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
81,0 м
20122 110Ac3.pdf
200 м
ČČ-6
štruktúrny
154,0 м
3205
200 м
VS-67
inžiniersko-geologický
4,0 м
91815
220 м
Нітріанске Правно
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
47,0 м
39644 110Ad13.pdf
230 м
716/75
ložiskový
309,2 м
84400
240 м
VS-60
inžiniersko-geologický
4,0 м
91815
350 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Бойніце – NB-5
27 °C
1,0 л/с
150 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
9,8 км
Бойніце
29 °C
0,1 л/с
–
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
9,9 км
Бойніце – BR-6
40 °C
4,0 л/с
100 м
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
9,9 км
Бойніце – PA-7
40 °C
1,5 л/с
58 м
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
9,9 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
8,0 км
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
8,0 км
kategória Bojnice
termálne kúpalisko
–
–
1
9,0 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви43×
Blokové polia2×
Svahové prúdy1×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Потенціални34×
Стабілізовани13×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova23×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
Nedostatočne doložené2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.