Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Tužina, ablakpontszám 25. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – NyitraSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 335 mg/l, stredne tvrdá voda (11,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 10,0 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 59nGy/h dávkový príkon 83. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 25objektov do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Staré ryžovisko na Au (iný druh objektu), 1,2 km od vody. 20vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 20 zŕn v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 2,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nitrianske Pravno). 101vrtov do 3 km 516 rozborov vody v okolí Z toho 101 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Bojnice – BR-6, výdatnosť 4,0 l/s, 9,9 km od vody. 12lokalít do 3 km 12 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 32záznamov do 5 km 4 ložiská, 28 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 47plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,15typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,7°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 335mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 59nGy/h vo vzduchu rozsah 38 až 65 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 390 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1996, 810 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1995, 390 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tužiná, potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 1995, 270 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitrianske Pravno, 600 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nitra, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Solka, Čertova dolina, 1996, 580 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 101 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 101. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Tužina vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Tužina vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Tužina
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kvartér pleistocén – holocén zosuvy 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
211 mg/l49. percentil14,9 mg/l49. percentil59,5 mg/l46. percentil0,103 mg/l44. percentil33,1 mg/l39. percentil3,02 mg/l19. percentil1,12 mg/l13. percentil2,87 mg/l11. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,80 mg/l46. percentil0,0463 mg/l23. percentil0,0335 mg/l19. percentil1,69 mg/l13. percentilFémek
88,4 μg/l58. percentil6,96 μg/l51. percentil0,0489 mg/l22. percentil5,64 μg/l10. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
10,0 mg/kg76. percentil0,517 mg/kg72. percentil19,7 mg/kg69. percentil0,695 mg/kg55. percentil0,246 mg/kg50. percentil0,174 mg/kg47. percentil0,0837 mg/kg39. percentil22,0 mg/kg37. percentil82,8 mg/kg34. percentil19,8 mg/kg32. percentil0,149 mg/kg22. percentil52,5 mg/kg20. percentil55,9 mg/kg20. percentil5,53 mg/kg11. percentil1,54 mg/kg6. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7,41 %90. percentil1,87 %87. percentil1,55 %56. percentil0,877 %52. percentil692 mg/kg31. percentil676 mg/kg27. percentil4,93 %24. percentil2,10 %15. percentil3 274 mg/kg10. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
36,9 mg/kg81. percentil180 mg/kg79. percentil67,6 mg/kg74. percentil342 mg/kg30. percentil383 mg/kg30. percentil23,8 mg/kg29. percentil52,7 mg/kg29. percentil0,950 mg/kg25. percentil76,9 mg/kg22. percentil7,79 mg/kg9. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
3,27 ppm91. percentil1,59 %88. percentil7,65 ppm59. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Z53 4 zrná 120 m X23 2 zrná 200 m Z46 1 zrno 230 m Z54 1 zrno 270 m Z55 8 zŕn 380 m Z56 2 zrná 460 m Z63 4 zrná 480 m X22 1 zrno 490 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián potok, rieka 3 9,86 Bq/l 1,02 Bq/l forrás 11 25,1 Bq/l 8,01 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 2,16 Bq/l 1,22 Bq/l upravený prameň 2 37,3 Bq/l 22,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,2 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,5 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 1,8 km Staré ryžovisko – Smrečiny iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,0 km Staré ryžovisko – Smrečiny iný druh objektu Au 17.storočie 2,2 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,3 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,4 km Staré ryžovisko na Au iný druh objektu Au 17.storočie 2,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Nitrianske Pravno tehliarske suroviny Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o. 1,3 km Nitrianske Pravno tehliarske suroviny Ložisko s predpokladom využívania zásob – Wienerberger s.r.o. 1,3 km Vyšehradné I stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,6 km Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť) štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 4,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Malinová Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 2,0 km Chvojnica – Hlboká dolina Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 2,8 km Chvojnica Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 3,6 km Chvojnica – Promincľová dolina Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Ag, Au ložiskový výskyt 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody J-2 inžiniersko-geologický 71,0 m 2724510 m Nitrianske Pravno úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 25,0 m 39644 110Ad12.pdf50 m J-1 inžiniersko-geologický 75,0 m 2724560 m J-3 inžiniersko-geologický 80,0 m 2724560 m 715/75 ložiskový 293,7 m 84400160 m VS-66 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815180 m Tužina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 81,0 m 20122 110Ac3.pdf200 m ČČ-6 štruktúrny 154,0 m 3205200 m VS-67 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815220 m Nitrianske Pravno úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 47,0 m 39644 110Ad13.pdf230 m 716/75 ložiskový 309,2 m 84400240 m VS-60 inžiniersko-geologický 4,0 m 91815350 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Bojnice – NB-5 27 °C 1,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Bojnice 29 °C 0,1 l/s – Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,9 km Bojnice – BR-6 40 °C 4,0 l/s 100 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,9 km Bojnice – PA-7 40 °C 1,5 l/s 58 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 8,0 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 8,0 km kategória Bojnice termálne kúpalisko – – 1 9,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tužina 4 000 m² 1970 – 50 m Nitrianske Pravno 80 m² 1975 – 810 m Poluvsie 2 000 m² 1985 – 1,0 km Skládka TKO Vyšehradné – Nitrianské Pravno – Nitrianske Pravno 10 000 m² 1995 monitorovaná 1,4 km Nitrianské Pravno – v lome – Nitrianske Pravno 7 000 m² 1978 – 1,5 km Bývalý lom – Kľačno 500 m² 1970 – 1,7 km Roklina nad obcou – Malinová 20 000 m² 1960 – 1,8 km Za ŠM – Kľačno 5 000 m² – – 2,3 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
17100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 420 μg/lmedián 255 μg/l4 vzorky
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 70,0 μg/l11 vzoriek
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 mg/lmedián 7,32 mg/l11 vzoriek
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,4 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,150 μg/l40 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0600 mg/l40 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 572 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,700 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 4,00 μg/l40 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


