Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Біела

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 3 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька3

Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 06:00.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    4006008001 0001 2001 4000 км5 км10 км15 км20 км№ 4№ 2№ 1
    Висотний профіль водотоку: від 1 216 до 592 м н. р. м. на 23,3 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    1 216 м н. р. м.
    Найнижча точка
    581 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    635 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    27 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,18

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Біела за 2019 рік
    2019знято 24 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Біела за 2022 рік
    2022знято 26 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Біела за 2025 рік
    2025знято 7 серп. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Біела

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    3 з 3 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники3

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • Biela č. 1Біела · невиконана норма у 1 з 4 років1 показник
    • Biela č. 2Біела · невиконана норма у 1 з 4 років1 показник
    • Biela č. 4Біела · невиконана норма у 1 з 4 років1 показник

    Проблемні очисні споруди поблизу ділянок1 очисна споруда в радіусі 2 км від ділянки

    • COV Tatranska Kotlina BTH1навантаження 197%0,0 км

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 3 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Biela

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 23 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 239 mg/l, mäkká voda (8,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,05 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км31 °C45 °C

    Teplo pod nohami

    31°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 58 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 45 °C (prírastok 14 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    42nGy/h dávkový príkon

    9. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 633 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Chata Limba, pravostranný prítok potoka Biela).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    140vrtov do 3 km

    774 rozborov vody v okolí

    Z toho 140 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 9,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    61lokalít do 3 km

    1 záťaž, 60 skládok

    Najbližšia záťaž: Spišská Belá – skládka Za potokom, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    21záznamov do 5 km

    3 ložiská, 18 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    73plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Вапняки та доломіти25%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • krieda25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kriedastaršia kriedamuránske vápence: tmavosié organodetritické vápence1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • glacifluviálne sedimenty50%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ78%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT22%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)63%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)38%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles38%SR 7,3 %
    • veľmi veľký zdvih38%SR 2,3 %
    • malý pokles25%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій67%SR 52 %
    • Вапенце17%SR 3,1 %
    • Іловце17%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)17%SR 1,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)17%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia50%SR 1,2 %
    • mezozoikum a priľahlé kryštalinikum Vysokých a Belianskych Tatier40%SR 0,0 %
    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…10%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,23typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    8,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    239mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ГидроґенуглічітаниHCO3153 мг/л33. percentil
    • ФторидиF0,0817 мг/л31. percentil
    • КальційЦа43,8 мг/л31. percentil
    • МагнійМґ9,24 мг/л29. percentil
    • СульфатиSO422,1 мг/л20. percentil
    • ДраслікK0,966 мг/л10. percentil
    • ХлоридиЦл2,05 мг/л9. percentil
    • НатрійНа2,10 мг/л6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,39 мг/л30. percentil
    • АмоніумNH40,0484 мг/л25. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0365 мг/л20. percentil
    • НітратиNO32,66 мг/л13. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн17,1 μg/l83. percentil
    • АлюмінійАл165 μg/l74. percentil
    • ЗалізоФе0,141 мг/л63. percentil
    • МарганецьМн12,5 μg/l26. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо1,05 мг/кг95. percentil
    • КадмійЦд0,491 мг/кг85. percentil
    • БізмутБі0,377 мг/кг83. percentil
    • РтутьГґ0,247 мг/кг79. percentil
    • НікельНі33,5 мг/кг79. percentil
    • ХромЦр92,7 мг/кг76. percentil
    • ЦінСн3,52 мг/кг75. percentil
    • ВанадійV78,5 мг/кг70. percentil
    • ЦинкЗн121 мг/кг69. percentil
    • АнтимонСб0,895 мг/кг67. percentil
    • СеленСе0,304 мг/кг63. percentil
    • ОловоПб15,6 мг/кг50. percentil
    • АрсенАс6,11 мг/кг43. percentil
    • МідьЦу20,8 мг/кг37. percentil
    • КобальтЦо7,07 мг/кг28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МагнійМґ2,05 %89. percentil
    • КальційЦа4,40 %77. percentil
    • ДраслікK1,61 %66. percentil
    • ЗалізоФе2,82 %57. percentil
    • МарганецьМн899 мг/кг56. percentil
    • АлюмінійАл5,63 %50. percentil
    • ФосфорP777 мг/кг40. percentil
    • ТітанТі4 054 мг/кг34. percentil
    • НатрійНа0,764 %28. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЛітіумЛі44,3 мг/кг93. percentil
    • БорB89,0 мг/кг92. percentil
    • РубідіумРб92,4 мг/кг60. percentil
    • СтронціумСр140 мг/кг53. percentil
    • ИтріумY26,8 мг/кг46. percentil
    • БерилійБе1,26 мг/кг41. percentil
    • ЦерЦе55,2 мг/кг36. percentil
    • БаріумБа382 мг/кг29. percentil
    • ҐаліумҐа11,1 мг/кг27. percentil
    • ЗірконЗр289 мг/кг19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    42nGy/h vo vzduchu

    rozsah 31 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,27 ppm19. percentil
    • Калій (K)K1,11 %12. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,81 ppm8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км31 °C45 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    31 / 45 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 14 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 58 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,3°C
    • Priemerná júlová teplota15,4°C
    • Ročné zrážky796mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma75%SR 29 %
    • horská klíma25%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Biele pleso – Železné rudy (3,6 km od vody)Jahňací štít – Železné rudy (4,3 km od vody)Kopa brán – Železné rudy (4,8 km od vody)Spišská Belá – skládka Za potokom – SK1001000P (2,7 km od vody)Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – nijaký (20 m od vody)Bušovce – nijaký (30 m od vody)Bušovce – nijaký (50 m od vody)Bušovce – Slovenská Ves – nijaký (60 m od vody)Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – nijaký (70 m od vody)Lendak – nijaký (70 m od vody)Lendak – nijaký (70 m od vody)Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – nijaký (80 m od vody)Bušovce – nijaký (80 m od vody)Lendak – nijaký (80 m od vody)Bušovce – nijaký (100 m od vody)Lendak – nijaký (100 m od vody)Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – nijaký (150 m od vody)Bušovce – nijaký (170 m od vody)Lendak – nijaký (190 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (270 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (280 m od vody)Źdiad – Ždiar – nijaký (290 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (290 m od vody)Bušovce – nijaký (370 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (380 m od vody)Tatranská Lomnica – nijaký (390 m od vody)Lendak – nijaký (430 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (660 m od vody)Tatranská Kotlina – Pri Lim – Tatranská Lomnica – nijaký (690 m od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (700 m od vody)Lendak – nijaký (710 m od vody)Lendak – nijaký (920 m od vody)Bušovce – nijaký (1,1 km od vody)Lendak – Výborná – nijaký (1,1 km od vody)Výborná – nijaký (1,4 km od vody)Lendak – nijaký (1,4 km od vody)Lendak – nijaký (1,4 km od vody)Podhorany – nijaký (1,5 km od vody)Výborná – nijaký (1,6 km od vody)Výborná – nijaký (1,7 km od vody)Podhorany – nijaký (1,7 km od vody)Lendak – nijaký (1,7 km od vody)Źdiar – Ždiar – nijaký (1,7 km od vody)Lendak – nijaký (1,8 km od vody)Lendak – nijaký (1,9 km od vody)Slovenská Ves – nijaký (2,0 km od vody)Holumnica – nijaký (2,0 km od vody)Lendak – nijaký (2,0 km od vody)Holumnica – nijaký (2,0 km od vody)Lendak – nijaký (2,1 km od vody)Slovenská Ves – nijaký (2,2 km od vody)Slovenská Ves – nijaký (2,3 km od vody)Podhorany – nijaký (2,3 km od vody)Holumnica – nijaký (2,4 km od vody)Spišská Belá – nijaký (2,4 km od vody)Rakúsy – nijaký (2,5 km od vody)Vojňany – Podhorany – nijaký (2,5 km od vody)Vojňany – Podhorany – nijaký (2,6 km od vody)Rakúsy – nijaký (2,6 km od vody)Rakúsy – nijaký (2,6 km od vody)Spišská Belá – skládka Za potokom – Spišská Belá – nijaký (2,7 km od vody)Vojňany – Podhorany – nijaký (2,7 km od vody)Spišská Belá – nijaký (2,8 km od vody)Vojňany – nijaký (2,9 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (9,7 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (9,8 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (9,8 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (9,9 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (9,9 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (580 m od vody)a1 (780 m od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b3 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b1 (8,7 km od vody)b1 (9,0 km od vody)c2 (9,1 km od vody)c1 (9,2 km od vody)b4 (9,2 km od vody)b3 (9,3 km od vody)b1 (9,5 km od vody)c1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vyšné Ružbachy (9,7 km od vody)Tatranská Kotlina (Tatranská Lomnica) – stavebný kameň (240 m od vody)Holumnica – štrkopiesky a piesky (680 m od vody)Rakúsy – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Lendak – Tatranská Kotlina – stavebný kameň – vápenec (90 m od vody)Výborná – hnedé uhlie (570 m od vody)Podspády – stavebný kameň – vápenec (930 m od vody)Holumnica – ropa, zemný plyn (940 m od vody)Jurské – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Holumnica – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)Jurské – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)Ždiar I – stavebný kameň – pieskovec (2,1 km od vody)Ždiar II – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Jurské – stavebný kameň – pieskovec (2,7 km od vody)Jurské – stavebný kameň – pieskovec (3,2 km od vody)Jurské – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Krížová Ves – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Strážky II – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Ihľany – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Belianska jaskyňa – geomorfológia (510 m od vody)Ždiar, Červená skala – všeobecná geológia (1,0 km od vody)Hrebeň Ždiarskej vidly – všeobecná geológia (1,9 km od vody)Jezerské jazero – geomorfológia (3,8 km od vody)BUSOVCE – Zosuvy (50 m od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (130 m od vody)TATRANSKA LOMNICA – Zosuvy (150 m od vody)LENDAK – Zosuvy (170 m od vody)BUSOVCE – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (320 m od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (320 m od vody)PODSPADY – Zosuvy (340 m od vody)LENDAK – Zosuvy (360 m od vody)ZDIAR – Zosuvy (410 m od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (460 m od vody)BUSOVCE – Zosuvy (550 m od vody)BUSOVCE – Zosuvy (650 m od vody)LENDAK – Zosuvy (710 m od vody)LENDAK – Zosuvy (850 m od vody)TATRANSKA LOMNICA – Zosuvy (870 m od vody)LENDAK – Zosuvy (1,0 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,0 km od vody)JAVORINA – Zosuvy (1,0 km od vody)PODSPADY – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PODHORANY – Zosuvy (1,2 km od vody)BUSOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)JURSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,3 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,3 km od vody)PODHORANY – Zosuvy (1,3 km od vody)JAVORINA – Zosuvy (1,3 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,3 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (1,4 km od vody)ZDIARSKA VIDLA – Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,5 km od vody)HOLUMNICA – Zosuvy (1,5 km od vody)HAVRAN – Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)JAVORINA – Zosuvy (1,5 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,5 km od vody)PODSPADY – Zosuvy (1,5 km od vody)JAVORINA – Zosuvy (1,6 km od vody)BUSOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)PODSPADY – Zosuvy (1,6 km od vody)HOLUMNICA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)LENDAK – Zosuvy (1,7 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (1,7 km od vody)HOLUMNICA – Zosuvy (1,7 km od vody)TATRANSKA LOMNICA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (1,8 km od vody)VYBORNA – Zosuvy (1,8 km od vody)BUSOVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (1,8 km od vody)JAVORINA – Zosuvy (1,8 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (1,8 km od vody)TATRANSKA LOMNICA – Zosuvy (1,9 km od vody)TATRANSKA LOMNICA – Blokové polia + zosuvy (1,9 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JURSKE – Zosuvy (2,1 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (2,1 km od vody)MALA FRANKOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)HLUPY – Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)OSTURNA – Zosuvy (2,5 km od vody)HOLUMNICA – Zosuvy (2,6 km od vody)TATRANSKA KOTLINA – Zosuvy (2,6 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (2,7 km od vody)OSTURNA – Zosuvy (2,8 km od vody)OSTURNA – Zosuvy (2,8 km od vody)OSTURNA – Blokové polia + zosuvy (2,8 km od vody)MALA FRANKOVA – Zosuvy (2,9 km od vody)ZDIAR – Zosuvy (2,9 km od vody)Tatranská Kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Tatranská Kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Liptovská Kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Tatranská Kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Tatranská kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Tatranská Kotlina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (220 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Bušovce – pozorovací vrt SHMÚ (460 m od vody)Monková dolina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (630 m od vody)Bušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Tatranská Kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Ždiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Slovenská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Ždiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Ždiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Výborná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Slovenská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Holumnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Podhorany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Spišská Belá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Podhorany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Podhorany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Holumnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Holumnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Slovenská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Rakúsy – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 633 μg/lmedián 150 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Chata Limba, pravostranný prítok potoka Biela, 1997, 530 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenská Ves, 2002, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenská Ves, 2002, 100 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,10 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bušovce, 2002, 750 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenská Ves, 2002, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,07 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chata Limba, pravostranný prítok potoka Biela, 1997, 530 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok bezmenný, 2007, 990 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Tatárka, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tatranská Kotlina, 1300 m JJZ od K1175 Pálenica, 1996, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tatranská Kotlina, 1300 m JJZ od K1175 Pálenica, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,8 мг/лmedián 7,01 мг/л10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ždiar, 1200 m od K1114 Veľký Grúň, 1996, 730 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)75 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)68 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)9 vzoriek, najviac 175 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Markazit (FeS₂)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)62 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 226 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,250 μg/l59 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l59 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,270 мг/лmedián 0,00500 мг/л59 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,100 μg/l59 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l59 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,250 μg/l59 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l59 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l59 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 436 μg/lmedián 13,0 μg/l59 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 4,00 μg/l59 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l59 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело1416,2 Bq/l4,93 Bq/l
    studňa315,8 Bq/l7,40 Bq/l
    upravený prameň1034,0 Bq/l9,58 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie119,8 Bq/l19,8 Bq/l
    potok, rieka63,17 Bq/l0,970 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie29,75 Bq/l5,77 Bq/l
    minerálny prameň13,97 Bq/l3,97 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Татранска Котліна (Татранска Ломніца)stavebný kameňŤažené ložisko – Mestský podnik Spišská Belá s.r.o.240 м
    Голумніцаštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – GRAVEL EU s.r.o.680 м
    Ракусиštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – AGROSTAV, stavebno-obchodné družstvo Poprad2,7 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Biele plesoŽelezné rudyФе, Цуmineralogický výskyt3,6 км
    Jahňací štítŽelezné rudyФе, Цуmineralogický výskyt4,3 км
    Kopa bránŽelezné rudyФе, Цуmineralogický výskyt4,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    140 vrtov v pásme 3 km, z toho 38 hydrogeologických a 102 ostatných; s číslom archívnej správy 140.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м72×
    • 10–30 м40×
    • 30–100 м4×
    • 100–300 м12×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    DP-3inžiniersko-geologický5,2 м10153110 м
    Татранска Котлінаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou138,6 м78486 101Bc11.pdf60 м
    Татранска Котлінаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 м78486 101Bc14.pdf60 м
    BP-4inžiniersko-geologický10,0 м10153160 м
    VB-1ložiskový4,5 м2113260 м
    Ліптовска Котлінаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 м78486 101Bc10.pdf70 м
    B-1inžiniersko-geologický7,0 м8728370 м
    Бушовцеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,6 м21130 101Bd3.pdf100 м
    Татранска Котлінаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 м78486 101Bc13.pdf110 м
    BP-3inžiniersko-geologický10,0 м101531110 м
    T-7inžiniersko-geologický5,0 м87283120 м
    BTH-4hydrogeologický100,0 м51589120 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Вишне Ружбахи – VR-220 °C0,6 л/с220 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný9,7 км
    Вишне Ружбахи – VRŠ-121 °C17,0 л/с1200 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný9,8 км
    Велька Ломніца – GVL-162 °C54,9 л/с2100 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný9,8 км
    Кежмарок – GTK-147 °C1,5 л/с2500 мНа-HCO3využívaný9,9 км
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 л/с200 мЦа-HCO3využívaný9,9 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514280 м
    kategória b3minerálna voda15-2216-3028,5 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,7 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1519,1 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 529,2 км
    kategória b4minerálna voda15-2231-5019,2 км
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––19,7 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Спішска Бела – складка За потокомSK1001000P2,7 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Стари Смоковец – Татранска Ломніца40 м²1960–20 м
    Бушовце–1970–30 м
    Бушовце120 м²1980–50 м
    Бушовце – Словенска Вес400 м²1960–60 м
    Стари Смоковец – Татранска Ломніца50 м²1970–70 м
    Лендак200 м²1960–70 м
    Лендак60 м²1960–70 м
    Стари Смоковец – Татранска Ломніца120 м²1960–80 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви68×
    • Blokové rozpadliny3×
    • Blokové polia + zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани36×
    • Потенціални35×
    • Актівни2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00035×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova34×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Спішска Бела1 рибальська ділянка · 15 км25Biela č. 125

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад