Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Каменец

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Kamenec č. 1 (Brežnik), оцінка вікна 33.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:46.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Бардейовска Длга Лука92 см–
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 08:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    2503003504004500 км5 км10 км15 км
    Висотний профіль водотоку: від 414 до 264 м н. р. м. на 15,3 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    416 м н. р. м.
    Найнижча точка
    259 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    157 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    10 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,15

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Каменец за 2019 рік
    2019знято 12 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Каменец за 2022 рік
    2022знято 4 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Каменец за 2025 рік
    2025знято 12 серп. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Каменец

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Преселяни над Іпльом, ркм 0,8: 1 показник (2022)Тарнов, ркм 0,4: 2 показники (2025)ркм 1 (верхня течія)ркм 0 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Преселяни над Іпльомркм 0,81 показник
    • Тарновркм 0,42 показники
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Kamenec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek40 % čiary vody

    40 % flyš, 20 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 361 mg/l, stredne tvrdá voda (11,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 215 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C73 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 73 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    15vzoriek so zlatom

    18 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (330 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 216 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bardejovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2 319vrtov do 3 km

    571 rozborov vody v okolí

    Z toho 2319 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    25 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    3 záťaže, 29 skládok

    Najbližšia záťaž: Bardejov – areál Bardejovských strojární (ZŤS), 170 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    77plôch do 3 km

    9 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek40%SR 72 %
    • Флиш40%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér60%
    • flyš40%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív86%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty14%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • čergovsko-beskydský flyš100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcových hornín100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území90%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území10%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце63%SR 15 %
    • Гравій38%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)63%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)38%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Nízkych Beskýd v povodí Tople100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    11,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    361mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • НатрійНа14,1 мг/л68. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3228 мг/л55. percentil
    • МагнійМґ14,5 мг/л48. percentil
    • ХлоридиЦл6,70 мг/л43. percentil
    • ДраслікK2,49 мг/л41. percentil
    • КальційЦа55,7 мг/л41. percentil
    • ФторидиF0,0974 мг/л40. percentil
    • СульфатиSO425,2 мг/л26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК10,3 мг/л95. percentil
    • НітратиNO34,60 мг/л34. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0306 мг/л17. percentil
    • АмоніумNH40,0323 мг/л13. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,0677 мг/л33. percentil
    • МарганецьМн12,3 μg/l26. percentil
    • АлюмінійАл13,2 μg/l9. percentil
    • ЦинкЗн1,05 μg/l1. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр215 мг/кг95. percentil
    • НікельНі45,5 мг/кг93. percentil
    • БізмутБі0,232 мг/кг56. percentil
    • РтутьГґ0,114 мг/кг55. percentil
    • КадмійЦд0,181 мг/кг49. percentil
    • КобальтЦо8,11 мг/кг45. percentil
    • ЦінСн2,51 мг/кг44. percentil
    • МідьЦу19,3 мг/кг30. percentil
    • ВанадійV56,1 мг/кг20. percentil
    • ЦинкЗн70,7 мг/кг19. percentil
    • АнтимонСб0,360 мг/кг18. percentil
    • ОловоПб10,3 мг/кг15. percentil
    • АрсенАс3,87 мг/кг10. percentil
    • СеленСе0,0815 мг/кг5. percentil
    • МолібденМо0,0871 мг/кг3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа1,19 %86. percentil
    • ТітанТі4 643 мг/кг56. percentil
    • ДраслікK1,51 %48. percentil
    • АлюмінійАл5,38 %41. percentil
    • ЗалізоФе2,42 %34. percentil
    • МагнійМґ0,717 %28. percentil
    • МарганецьМн643 мг/кг24. percentil
    • КальційЦа0,984 %13. percentil
    • ФосфорP522 мг/кг10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр452 мг/кг66. percentil
    • БорB65,6 мг/кг65. percentil
    • ЛітіумЛі32,3 мг/кг64. percentil
    • ИтріумY30,0 мг/кг63. percentil
    • БерилійБе1,51 мг/кг56. percentil
    • РубідіумРб83,9 мг/кг37. percentil
    • ЦерЦе51,1 мг/кг22. percentil
    • ҐаліумҐа9,56 мг/кг17. percentil
    • БаріумБа343 мг/кг15. percentil
    • СтронціумСр92,6 мг/кг8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,98 ppm34. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil
    • Калій (K)K1,24 %26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C73 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 73 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)130–1 001m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek444m н. р. м.
    • Середній ухил9,1°
    • Priemerná januárová teplota-4,4°C
    • Priemerná júlová teplota17,5°C
    • Ročné zrážky733mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina73%SR 4,4 %
    • Бусов27%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Нізке Бескиди100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma83%SR 33 %
    • kotlinová klíma17%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Stebník – Arzénové rudy (120 m od vody)Stebnícka Huta – Ortuťové rudy (1,0 km od vody)Bardejov – Arzénové rudy (2,1 km od vody)Zlaté – Zlaté rudy (3,2 km od vody)Bardejov – areál Bardejovských strojární (ZŤS) – SK1001300P (170 m od vody)Bardejov – areál podniku JAS – SK1001300P (330 m od vody)Bardejov – areál SNAHA v.d. – SK1001300P (680 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nijaký (20 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Becherov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Becherov – trvalý (50 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Stebník – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Chmeľová – občasný (80 m od vody)Stebník – nijaký (90 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nijaký (100 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Stebnícka Huta – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Zborov – nijaký (120 m od vody)Chmeľová – nijaký (130 m od vody)Bardejovské Kúpele – Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (1,3 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (1,5 km od vody)Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Ondavka – trvalý (1,9 km od vody)Gerlachov – nijaký (1,9 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (2,1 km od vody)Vyšná Polianka – nijaký (2,2 km od vody)Ondavka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Bardejov – nijaký (2,4 km od vody)Andrejová – nijaký (2,6 km od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)a1 (330 m od vody)a1 (360 m od vody)a1 (410 m od vody)b1 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (530 m od vody)Zborov – Smilno – ropa, zemný plyn (550 m od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (560 m od vody)Stebnícka Huta – stavebný kameň – pieskovec (730 m od vody)Stebnícka Huta – Hg rudy (1,0 km od vody)Bardejovská Nová Ves – tehliarske suroviny (1,3 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (1,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (1,8 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (1,9 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (2,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (3,1 km od vody)Zlaté – Au rudy (3,2 km od vody)Lukavica – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (4,3 km od vody)Bardejovské Kúpele – hydrogeológia (1,7 km od vody)Smilno – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Beloveža – všeobecná geológia (4,2 km od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (50 m od vody)Becherov – Zosuvy (70 m od vody)Becherov – Zosuvy (80 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)STEBNIK – Zosuvy (310 m od vody)Turčianska Štiavnička – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)CHMELOVA – Zosuvy (420 m od vody)STEBNIK – Zosuvy (430 m od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (500 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)CHMELOVA – Zosuvy (700 m od vody)ZBOROV – Zosuvy (720 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (820 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (830 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (910 m od vody)BARDEJOV – Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (1,1 km od vody)BARDEJOV. KUPELE – Zosuvy (1,1 km od vody)BARDEJOVSKA NOVA VES – Zosuvy (1,2 km od vody)CHMELOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)BARDEJOV – Zosuvy (1,2 km od vody)BARDEJOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)FRICKA – Blokové polia (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové polia (1,8 km od vody)ANDREJOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)REGETOVKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)REGETOVKA – Zosuvy (2,1 km od vody)VYSNA POLIANKA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)ANDREJOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (10 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (90 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Stebnícka Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Stebnícka Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (110 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Bardejov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Bardejov-Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Bardejov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (140 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (170 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (140 m od vody)zlato 1 ks – zlato (250 m od vody)zlato 5 ks – zlato (330 m od vody)zlato 3 ks – zlato (390 m od vody)zlato 1 ks – zlato (440 m od vody)zlato 1 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (630 m od vody)zlato 1 ks – zlato (690 m od vody)zlato 1 ks – zlato (700 m od vody)zlato 1 ks – zlato (800 m od vody)zlato 3 ks – zlato (950 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 216 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rosucká voda, prítok, 2008, 420 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 105 μg/lmedián 37,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 730 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,1 мг/лmedián 10,0 мг/л9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)86 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)86 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)62 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)58 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)35 vzoriek, najviac 329 zŕn
    • Anatas (TiO₂)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)20 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Золото (Ау)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Сфалеріт (ЗнС)14 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)10 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Реалґар (АсС)7 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Auripigment (As₂S₃)6 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    20961 zrno60 м
    20171 zrno60 м
    S-3851 zrno80 м
    20211 zrno90 м
    S-2271 zrno140 м
    S-2631 zrno250 м
    S-2235 zŕn330 м
    S-2193 zrná390 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)67 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)66 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)59 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)39 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 628 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 562 μg/lmedián 9,00 μg/l47 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,9 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l47 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 62,0 μg/lmedián 10,0 μg/l47 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 610 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 мг/лmedián 0,0100 мг/л47 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    potok, rieka22,82 Bq/l1,96 Bq/l
    джерело1014,6 Bq/l4,47 Bq/l
    minerálny prameň219,3 Bq/l10,7 Bq/l
    upravený prameň110,6 Bq/l10,6 Bq/l
    studňa17,15 Bq/l7,15 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,79 Bq/l2,79 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    СтебнікArzénové rudyАсmineralogický výskyt120 м
    Стебніцка ГутаOrtuťové rudyГґmineralogický výskyt ?1,0 км
    БардіївArzénové rudyАсmineralogický výskyt2,1 км
    ЗлатеZlaté rudyАуmineralogický výskyt3,2 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2 319 vrtov v pásme 3 km, z toho 140 hydrogeologických a 2179 ostatných; s číslom archívnej správy 2319.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м1951×
    • 10–30 м295×
    • 30–100 м5×
    • 100–300 м7×
    • nad 300 m13×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Хмельова-Зборовširokoprofilový vrt7,0 м23664 91Dc3.pdf10 м
    VN8-1životné prostredie–9644410 м
    A-9inžiniersko-geologický6,0 м6918410 м
    Зборов-Хмельоваširokoprofilový vrt9,0 м29441 91Dc15.pdf20 м
    V-5inžiniersko-geologický5,0 м4722420 м
    HGV-1inžiniersko-geologický5,5 м5072120 м
    V-3inžiniersko-geologický5,0 м4722420 м
    V-2inžiniersko-geologický5,0 м4722420 м
    V-1inžiniersko-geologický5,0 м4722420 м
    V-65inžiniersko-geologický7,0 м5072120 м
    Хмельова-Зборовširokoprofilový vrt7,0 м23664 91Dc6.pdf30 м
    Хмельова-Зборовširokoprofilový vrt7,0 м23664 91Dc8.pdf30 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 524330 м
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,2 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Бардіїв – ареал Бардейовских строярні (ZŤS)SK1001300P170 м
    Бардіїв – ареал подніку ЯСSK1001300P330 м
    Bardejov – areál SNAHA v.d.SK1001300P680 м

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Бардейовска Длга Лука – Длга Лука25 м²1980–20 м
    Зборов–1975–40 м
    Бехеров40 м²1985–40 м
    Бехеров–1985–50 м
    Зборов10 м²1987–60 м
    Стебнік–1980–60 м
    Хмельова–1980–80 м
    Стебнік–1985–90 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви73×
    • Blokové polia4×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални53×
    • Стабілізовани15×
    • Актівни9×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova44×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Бардіїв1 рибальська ділянка · 27 км25Kamenec č. 1 (Brežnik)25

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад