Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Угліско

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Угліско, оцінка вікна 33.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    1002003004005000 км2 км4 км6 км8 км
    Висотний профіль водотоку: від 454 до 218 м н. р. м. на 10,0 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    457 м н. р. м.
    Найнижча точка
    200 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    257 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    26 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,17

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Угліско за 2019 рік
    2019знято 19 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Угліско за 2022 рік
    2022знято 4 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Угліско за 2025 рік
    2025знято 12 серп. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Угліско

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Uhlisko

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 463 mg/l, tvrdá voda (15,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 199 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    3vzorky so zlatom

    16 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (510 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 5,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Cerninka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    261vrtov do 3 km

    343 rozborov vody v okolí

    Z toho 261 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    31záznamov do 5 km

    1 ložisko, 30 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    70plôch do 3 km

    20 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Флиш50%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • flyš50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • čergovsko-beskydský flyš100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %
    • rajón flyšoidných hornín50%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón potenciálne nestabilných území100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Nízkych Beskýd v povodí Tople100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    15,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    463mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ФторидиF0,296 мг/л93. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3280 мг/л71. percentil
    • КальційЦа78,3 мг/л67. percentil
    • МагнійМґ18,7 мг/л62. percentil
    • СульфатиSO450,0 мг/л61. percentil
    • ДраслікK3,25 мг/л54. percentil
    • НатрійНа9,23 мг/л51. percentil
    • ХлоридиЦл7,87 мг/л47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • ФосфоречнаниPO40,397 мг/л75. percentil
    • НітратиNO35,53 мг/л43. percentil
    • АмоніумNH40,0709 мг/л35. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,44 мг/л31. percentil

    Метали

    • МарганецьМн25,3 μg/l45. percentil
    • ЗалізоФе0,0749 мг/л37. percentil
    • ЦинкЗн4,40 μg/l32. percentil
    • АлюмінійАл13,5 μg/l9. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр199 мг/кг95. percentil
    • МолібденМо1,12 мг/кг95. percentil
    • НікельНі39,5 мг/кг89. percentil
    • ВанадійV72,6 мг/кг60. percentil
    • КадмійЦд0,203 мг/кг54. percentil
    • АнтимонСб0,600 мг/кг46. percentil
    • МідьЦу22,8 мг/кг46. percentil
    • КобальтЦо8,06 мг/кг44. percentil
    • БізмутБі0,191 мг/кг39. percentil
    • АрсенАс5,65 мг/кг36. percentil
    • ОловоПб13,1 мг/кг34. percentil
    • ЦінСн2,26 мг/кг33. percentil
    • СеленСе0,145 мг/кг23. percentil
    • РтутьГґ0,0611 мг/кг22. percentil
    • ЦинкЗн64,1 мг/кг12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ДраслікK1,70 %77. percentil
    • НатрійНа1,04 %76. percentil
    • ТітанТі4 885 мг/кг66. percentil
    • АлюмінійАл5,65 %51. percentil
    • ЗалізоФе2,56 %42. percentil
    • МагнійМґ0,763 %36. percentil
    • МарганецьМн664 мг/кг27. percentil
    • КальційЦа1,16 %19. percentil
    • ФосфорP567 мг/кг14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр526 мг/кг84. percentil
    • БорB72,4 мг/кг80. percentil
    • ЛітіумЛі34,0 мг/кг72. percentil
    • РубідіумРб93,6 мг/кг63. percentil
    • ИтріумY30,1 мг/кг63. percentil
    • ЦерЦе61,1 мг/кг57. percentil
    • БерилійБе1,46 мг/кг53. percentil
    • ҐаліумҐа11,6 мг/кг31. percentil
    • БаріумБа355 мг/кг19. percentil
    • СтронціумСр93,8 мг/кг8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,42 ppm53. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,49 ppm38. percentil
    • Калій (K)K1,28 %37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137445 Bq/m²4. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -36нТл

    rozsah -46 až -28 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -21mGal

    reziduálna +13,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)130–749m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek338m н. р. м.
    • Середній ухил10,0°
    • Priemerná januárová teplota-3,9°C
    • Priemerná júlová teplota18,0°C
    • Ročné zrážky713mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Нізке Бескиди100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma75%SR 33 %
    • kotlinová klíma25%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ortuťová – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Ortuťová – nijaký (90 m od vody)Dubinné – nedá sa odhadnúť (440 m od vody)Kurima – občasný (1,6 km od vody)Kurima – nijaký (1,7 km od vody)Brezovka – nijaký (1,8 km od vody)Kurima – nijaký (1,8 km od vody)Lipová – nijaký (2,0 km od vody)Kurima – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Brezovka – nijaký (2,7 km od vody)Hažlín – nijaký (2,9 km od vody)a1 (910 m od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Dubinné – štrkopiesky a piesky (400 m od vody)Cernina – tehliarske suroviny (70 m od vody)Ortuťová – tehliarske suroviny (80 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (170 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (940 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (1,9 km od vody)Kurimka – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (2,4 km od vody)Kurima – tehliarske suroviny (2,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,5 km od vody)Kurimka – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Hažlín – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (2,8 km od vody)Hažlín – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (3,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (3,7 km od vody)Nemcovce – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (4,1 km od vody)Kučín – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (4,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (4,2 km od vody)Rovné – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)– tehliarske suroviny (4,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (4,7 km od vody)Porúbka – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (4,8 km od vody)– Zosuvy (70 m od vody)SASOVA – Zosuvy (80 m od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)CERNINA – Zosuvy (630 m od vody)CERNINA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)KURIMA – Zosuvy (960 m od vody)CERNINA – Zosuvy (1,0 km od vody)CERNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (1,2 km od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (1,5 km od vody)JURKOVA VOLA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KURIMA – Zosuvy (1,6 km od vody)KURIMA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KURIMKA (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,0 km od vody)ROVNE – Zosuvy (2,0 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,1 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)KURIMKA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)KURIMKA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (3,0 km od vody)Ortuťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Kurima (750 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Kurima (920 m od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Lipová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Jurková Voľa – negatívny vrt (2,7 km od vody)Brezovka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (270 m od vody)zlato 1 ks – zlato (330 m od vody)zlato 5 ks – zlato (510 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 69,0 μg/lmedián 44,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipovka, 2009, 940 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 мг/лmedián 10,3 мг/л4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipovka, 2009, 940 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)16 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)10 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Золото (Ау)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)2 vzorky, najviac 500 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ґаленіт (ПбС)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Сфалеріт (ЗнС)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    15941 zrno270 м
    12611 zrno330 м
    15925 zŕn510 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • АрсенАсextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 250 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 702 μg/lmedián 3,00 μg/l27 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 15,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 мг/лmedián 0,00500 мг/л27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň247,3 Bq/l26,7 Bq/l
    prameň827,4 Bq/l7,91 Bq/l
    studňa18,80 Bq/l8,80 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie211,5 Bq/l10,1 Bq/l
    potok, rieka10,500 Bq/l0,500 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Dubinnéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LOMY, s. r. o.400 м

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    261 vrtov v pásme 3 km, z toho 25 hydrogeologických a 236 ostatných; s číslom archívnej správy 261.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м208×
    • 10–30 м49×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    SČ-6inžiniersko-geologický2,5 м665970 м
    S-2inžiniersko-geologický3,9 м459370 м
    Ortuťováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 м9142 103Bb6.pdf90 м
    S-1inžiniersko-geologický3,0 м73168100 м
    SČ-5inžiniersko-geologický2,5 м6659100 м
    VD – 3/83ložiskový15,0 м63847110 м
    J-2inžiniersko-geologický6,0 м66223110 м
    Šášováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,6 м9164 103Bb7.pdf120 м
    S-1inžiniersko-geologický4,8 м4593120 м
    ORŤ-2/69ložiskový18,7 м24853120 м
    J-7inžiniersko-geologický6,0 м66223130 м
    VD-8/83ložiskový19,0 м63847130 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 513910 м

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ortuťová300 м²1980–30 м
    Ortuťová30 м²1980–90 м
    Dubinné–1988–440 м
    Kurima–1980–1,6 км
    Kurima150 м²1980–1,7 км
    Brezovka–1980–1,8 км
    Kurima100 м²1985–1,8 км
    Lipová–1985–2,0 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви69×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални50×
    • Актівни20×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova49×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Ґіралтовце1 рибальська ділянка · 10 км25Угліско25

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад